Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שילוב בין נוחות בהחזר החודשי לבין כדאיות מימון לרכב

itamarg
שימו לב! השרשור הזה בן 2318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

בבעלותי יונדאי I20 שנת 2009.

אני מתייעץ אתכם כי אף פעם לא עשיתי את הצעד הזה ולכן אני חייב עזרה כדי לעשות את הצעד הנכון.

שקלתי להחליף אותה אבל כרגע עולה צורך ברכב נוסף במשפחה אז אני לא רואה כדאיות למכור רכב שאני מכיר את המחלות שלו ואני צריך אותו לנסיעה קצרה יחסית ביום.

שורה תחתונה: אין לי את כל הסכום לקנות רכב שאני רוצה, הרכב שאני רוצה עולה סביב 60000 ש"ח לאחר מיקוח.

מתוך 60 אלף, אני יכול לגרד עכשיו 20 אלף במזומן, והשאר בהלוואה.

הבעיה שאני לא רוצה להתחייב לתשלום חודשי גבוה יחסית, חשבתי לקחת הלוואה בה אחזיר החזר חודשי נמוך ל 3-4 שנים, עם אפשרות לפרוע אותה במידה ויהיה לי את הכסף, ובסוף התקופה להחזיר את היתרה.

מה בדרך כלל הריביות שלוקחים על עסקה כזו והאם אני יכול לבצע זאת גם בקנייה של רכב מאדם פרטי ולאו דווקא מחברת ליסינג/השכרה? והאם יש חברות ליסינג/השכרה שנותנות הלוואה ללא ריבית מלבד קראסו טרייד אין שהציעו לי הלוואה ללא ריבית מכיוון שאני לקוח בנק הפועלים?.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ריבית בהלוואה לכל מטרה שכזאת תלוייה באמת בבנק שלך, בעושר הפיננסי שלך ובחברויות שלך אפילו במועדונים כאלה ואחרים(לדוגמא שהתעניינתי בזמנו בהלוואה דרך הבנק ישירות הריבית הייתה פריים פלוס 4.5 ולאחר שבדקתי מצאתי שיש הטבה דרך החברה שאני עובד בה גם בבנק שלי להלוואה של אותו הסכום בריבית של פריים פלוס 0.8 ).

בכל מקרה למרות שהכי נוח ללכת למגרש ולקחת הלוואה בתיווך דרכו תבחן את כל האופציות לפני ההחלטה - וכמובן תבחן את היכולת החזרים שלך, אל תעמיס על עצמך הלוואה גדולה מידיי.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה ברורה:

אל תקנה רכב ב 60K שאתה רוצה, יש לך 20K לרכב שני? קנה רכב ב 20K.

כעיקרון אתה צודק, אני לא אוהב הלוואות ותודה לאל אני חי בצמצום העיקר לא להיכנס לזה.

אבל, אני נוסע 30000 ק"מ בשנה. זה לא מעט. רכב ב 20K לא ישרוד יותר מדי זמן.

אני מחושב ב"ה, ויש לי יכולת להחזיר סכום של כמה מאות שקלים בחודש (ואני כמובן לוקח בחשבון את העלויות הנלוות של ביטוח, טסט וטיפול).

אז אני חושב שבמצב שלי שאני נוסע המון, אני כן צריך רכב טוב ובטיחותי שאני לא אתקע אתו כל יומיים (אשתי עובדת מחוץ לעיר ונוסעת מעל 70 ק"מ ביום).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק הלוואות על חשבון קרנות פנסיה, השתלמות או קופות גמל.

הריביות נמוכות, אפשר לקחת הלוואות בלון ולפרוע בכל זמן או במועד זכאות למשיכה. לא תופס מסגרת אשראי או מסגרת הלוואות בנקאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי, מוכנים לתת לי 18K ל- 84 תשלומים בריבית 2.5% צמודת מדד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו ריבית לא כל כך טובה לשוק הרכב היום.

בנוסף זה לא יעזור לך להגיע לרכב שרצית...

אם יש לך 20 והלוואה זה עוד 18 זה 38. הרכב המבוקש עולה 60 לטענתך...

גם לא ממליץ לך להיכנס להרפתקאה של 84 תשלומים, זה המון!

כשתרצה למכור את הרכב (סביר שזה יהיה בטרם פקיעת התשלומים) אתה תמשיך לשלם הלוואה על הרכב פלוס הלוואה על רכב חדש.

תפרוס לשנתיים שלוש גג. לא מומלץ יותר

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי מה היכולת החזר.

אבל 18K ל-84 תשלומים זה 220 ש"ח בחודש בערך.

אבל אתה יכול לקחת את זה. ובנוסף לקחת את היתרה (עוד 10-12) בהלוואה בתנאים פחות טובים ולפרוע אותה מוקדם יותר שיצטבר קצת כסף בצד. 12,000 ל-5 שנים זה בערך 250 ש"ח.

כלומר אם תיקח את ה-18 ל-7 שנים ואת ה-12 ל-4, תשלם בסופו של דבר בין 500-520 ש"ח בחודש. תלוי בריביות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע יכולת ההחזר שלי נמוכה יחסית אבל אני מקווה שעוד שנה וחצי- שנתיים היא תעלה.

השאיפה שלי היא לפרוע את ההלוואה לפני כן, ולכן חשוב לי כרגע להתחיל לפחות עם החזר חודשי נמוך ובהמשך לפרוע את ההלוואה/להגדיל את ההחזר החודשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמוך זה לא מספר. כי נמוך בשביל מישהו אחד זה 1500 ש"ח בחודש ובשביל מישהו אחר 150 ש"ח.

בכל מקרה - בוא נצא מנקודת הנחה שאתה אדם מאוד מחושב ואחרי שחישבת וחשבת טוב טוב טוב הגעת למסקנה שאתה חייב שני רכבים.

ובוא נניח שה-18K ב-84 תשלומים זה משהו שאתה יכול לחיות איתו.

אבל 500 ש"ח החזר חודשי - כבר לא.

אז תיקח את ה-20 שלך. תוסיף להם את ה-18 וחפש לך רכב באיזור ה-40 אלף.

אם עוד שנתיים תגיע לרווחה הכלכלית שאתה צופה (תסגור הלוואות/קידום/ לא משנה מה) - אז תוכל למכור את הרכב השני שלך - שאתה סובל ממנו לאחרונה (ה-I20) ולשדרג אותו לרכב עדיף. ואת הרכב שתקנה עכשיו להפוך למשני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומך הייתי שוקל לקנות c1 ידנית מיד ראשונה פרטית ק"מ נמוך בכ - 25 אלף ש"ח.

הרכב חסכוני מאוד (דלק, ביטוח, תחזוקה).

תשתמש בו לנסיעות הארוכות שלך.

חבל לקפוץ מעל הפופיק ולהיכנס לחובות עבור רכב להתניידות יומיומית.

(מדבר מניסיון אישי, אם תרצה ארחיב בנושא).

106GTI - Deus ex machina

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמוך זה לא מספר. כי נמוך בשביל מישהו אחד זה 1500 ש"ח בחודש ובשביל מישהו אחר 150 ש"ח.

.

אתה צודק בהחלט, ואני אסביר את עצמי - יכולת ההחזר שלי בשנה הקרובה (שני ילדים במעון...) עומדת על 300-500 שקלים מעבר לכך שלקחתי בחשבון הוצאות של ביטוח וטסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסוע המון עם C1 ובייחוד שיש 2 ילדים קטנים זה - לא תענוג גדול.

אני ממשיך בקו שלי.

קח את ההלוואה של ה-18 שתקרב אותך ל-40. וחפש לך רכב מתאים בתקציב הזה.

זה יוצא החזר הלוואה בלבד של פחות מ-250 ש"ח בחודש ואם חלילה יהיו בלת"מים - אתה לא תיחנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2318 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...