Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיפור קטן על חידוש צלחות ברקס

nimo
שימו לב! השרשור הזה בן 2365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום עשיתי סקר קטן לגבי מחיר החלפת רפידות וחידוש צלחות, אם המידה בצלחות עדיין בתקן שמאפשר חריטה.

שני מוסכים הציעו שאבוא ויבדקו את המידה, ואם מתאפשר יבצעו חריטה - אם לא מתאפשר והן פסולות,

אין ברירה כמובן ואז סט חדש, מקורי או חלופי.

אבל שני בעלי מוסך אחרים, פשוט אמרו לי שהם לא מחדשים צלחות "כי זה לא יוצא מדוייק", "משמיע חריקות"

וכל מיני שטויות, למרות שאני התעקשתי שאם המידה בתקינה, איפה הבעיה?! עד כמה קשה הדבר לביצוע?!

אבל.. הם בשלהם. לבסוף הלכתי לבית מלאכה שמחדש ציריות ומסרקי הגה וכיו"ב, הצלחות נחרטו מחדש

והכל עובד פיקס. והמחיר -200 ש"ח לארבעתם. וממה שראיתי שם,כל הצלחות "הפסולות" שמגיעות בערימות

מכל מיני בעלי מוסכים, עוברות חריטה,מנויילנות,ומורכבות מחדש ברכבים ואולי

במחיר מלא בטענה שזה מקורי/חלופי ובכלל מותקן שם משהו מחודש שעלה להם גרוש וחצי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואולי במחיר מלא בטענה שזה מקורי/חלופי ובכלל מותקן שם משהו מחודש שעלה להם גרוש וחצי.

טענה חמורה שדורשת לטעמי הוכחות.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על הלקוח הישראלי כל כך קל לעבוד שזה הזוי.

הרי הוא בדרך כלל אפילו לא יודע שצלחת חדשה צריכה להגיע בעובי מסוים. לא אתפלא אם תופעה כזו קורית, כי בסוף את הצלחות הישנות שרצו להוריד לי מהיאריס עם 21.5 ממ עובי היו משייפים ומוכרים למישהו, כי חדש זה 22 ממ ופסול 19....

אבל חשוב להדגיש שלא הייתי מעולם עד לדבר שכזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובת ההוכחה חלה על בעלי המוסכים, במידה ואתה מפרק את הגלגלים ומתחיל במדידות.. אחרת אין לך שום דרך לדעת מה דחפו לך שם, אם אתה לא ממש דוגר ליד הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העדכון.

אפשר בבקשה לקבל הסבר באם מכונאי מראה לי מגרעת בצלחות ואומר שצריך להחליף צלחות, כיצד אני יכול לבדוק, או לבקש ממנו לבדוק בנוכחותי האם הן באמת פסולות, או שהן עדיין יכולות לעבור חריטה?

ובנוסף, אם הן עוברות חריטה האם אפשר להתקין עליהן את הדסקיות הישנות, או שצריך גם חדשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ששוגיפליקס התכוון לדעתי זה שפות"ש אומר שהמוסכים מוכרים סחורה ישנה כחדשה,כלומר הוצאת דיבה.

עקב שפות"ש לא באמת אמר מוסך X שם ישן במחיר של חדש זה פחות מפליל אבל בטענה כזאת רצויי להוסיף לעניות דעתי וכדומה על מנת להימנע מהליך משפטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר פתחתם שרשור על בלמים,

צלחת שירדה מהרכב עם 21 מ"מ עובי, נחרטת ומוגדרת במינימום עובי 20 מ"מ, אפשר להרכיב לרכב?

בקצרה - האם מידת המינימום היא להרכבה או לפסילה?

אם אני משליך על עולם התעופה אז שם מגדירים מידות מינימום לשמישות והגיוני שעם 20 מ"מ אפשר להרכיב בחזרה לרכב עם רפידות חדשות. בסיבוב הבא של החלפת בלמים הצלחת תיחשב כפסולה.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי המוסכים מעדיפים להיות על ה SAFE SIDE לא להתעסק עם מדידות עקמומיות וכו'.

בפרט שפער המחירים בין חריטה לצלחת חדשה לא בשמיים.

צלחות חדשות גם יותר זמינות, מוציאים מהקופסה ומרכיבים.

לא צריך לפרק לשלוח ולהחזיר (לא ליד כל מוסך יש בית מלאכה).

כך האוטו משתחרר מהר יותר.

אני גם חסיד של חריטה, כל עוד הצלחת בטולרנסים אבל לא כל מה שמתאים ל DIY

מתאים למוסך.

ד.א ביהוד יש בית מלאכה שחורט זוג ב 80 ש"ח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העובי המדוייק תלוי בדגם של הרכב.

אין בעיה לחרוט צלחת לעובי שהוא כמה עשיריות מעל למינימום המותר, אבל צריך לומר את האמת שמדובר בצלחות שעברו חריטה.

למיטב הבנתי מידת המינימום שמציין היצרן היא תמיד לפסילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר פתחתם שרשור על בלמים,

צלחת שירדה מהרכב עם 21 מ"מ עובי, נחרטת ומוגדרת במינימום עובי 20 מ"מ, אפשר להרכיב לרכב?

בקצרה - האם מידת המינימום היא להרכבה או לפסילה? - לפסילה כלומר אם הצלחת הגיעה למידת מינימום אין להרכיבה בשנית.

אם אני משליך על עולם התעופה אז שם מגדירים מידות מינימום לשמישות והגיוני שעם 20 מ"מ אפשר להרכיב בחזרה לרכב עם רפידות חדשות. בסיבוב הבא של החלפת בלמים הצלחת תיחשב כפסולה.

אלעד

בהצלחה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, תוכל להראות משהו רשמי שאוכל להיתפס בו?

נניח ואני ב-20.5, אני מרכיב ברכב? ואז מי יתריע בפניי שהצלחת מתחת למינימום אם הרפידות שמרכיבים הן קשות ויחזיקו מעמד הרבה? מוסכים לא ימדדו את הצלחת אם הרפידה מספיק עבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רכבים שמרווח הטיפולים (שאני לא מסכים איתו תמיד) הוא גבוה. יכול להיות שמרגע התקנת הצלחת כאשר היא קצת יותר ממינימום יעברו 30,000 ק"מ או שנה.

מה יעשה בעל מוסך שלקוח מגיע עם כלי מדידה ומראה לו שלצלחת יש עובי יותר מהמינימום, במעט? לפסול הוא לא יכול ולהרכיב אתם אומרים שלא מומלץ.

יכול להיות שמידת המינימום היא לשמישות ומודדים עובי צלחת רק כאשר מחליפים רפידות?

אלעד

נ.ב

כמה מוריד חרט בזמן החריטה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רכבים שמרווח הטיפולים (שאני לא מסכים איתו תמיד) הוא גבוה. יכול להיות שמרגע התקנת הצלחת כאשר היא קצת יותר ממינימום יעברו 30,000 ק"מ או שנה.

מה יעשה בעל מוסך שלקוח מגיע עם כלי מדידה ומראה לו שלצלחת יש עובי יותר מהמינימום, במעט? לפסול הוא לא יכול ולהרכיב אתם אומרים שלא מומלץ.

יכול להיות שמידת המינימום היא לשמישות ומודדים עובי צלחת רק כאשר מחליפים רפידות?

אלעד

נ.ב

כמה מוריד חרט בזמן החריטה?

המרווח טיפולים של משאיות ואוטובסים הם 50 אלף קילומטר. העובי של הרפידה היא נראת פי 2 מרפידה של רכב.

אם יצרן מחליט שמרווח טיפולים הוא 30 אלף, לדעתי היצרן צריך לתכנן רפידה שמתאימה (או לשלוח שרטוטים לחברות שמיצרות רפידות).

לא פעם נכתבו כאן שהחליפו רפידות בטיפול השני ואפילו בראשון. לי נשמע קצת תמוהה שאפשר להחליף רפידות כ"כ מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...