Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ברקסים נדבקים בפיזו 309

yonatanalman
שימו לב! השרשור הזה בן 2305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ברכב הנל ישנה בעיה שלפעמים הברקסים-מבדיקה שלי הקדמיים נדבקים וממשיכים לבלום(חלש) כאשר הרגל שלי לא על דבשת הבלם.

ברקסים קדמיים.

הפקדתי את הרכב לצורך מימוש אחריות על תיקון בקרבורטור ועל הדרך לקבל הצעה לתיקון הבעיה.

נאמר לי ללא בדיקה שסביר שיש להחליף משאבת אוכף(להבנתי הבוכנה), הידע שלי אומר שזה יותר לכיוון מובילים והגומיות שלהם.

מה דעתכם?

ניסו למכור לי סיפור כדי להוציא ממני כסף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 82
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תתחיל מניקוי וגירוז מובילים.

יחד עם זאת, חלודה שמצטברת על התושבות של הרפידות (על המסגרת\גשר\ איך שלא קוראים לזה) עלולה לגרום לרפידות להתפס ולא לחזור למקומן בצורה חלקה. ניקוי יסודי של המסגרת מחלודה + קצת גריז נחושת על אוזני הרפידות יחזירו עטרה ליושנה.

שני הדברים שציינתי עולים 0 כסף וחצי שעה עבודה.

אם זה לא מביא לשיפור (לדעתי זה יפתור את הבעיה), אז בהחלט יש לשקול שיפוץ קאליפר.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

במוסך אובחנו בלמים שנדבקים בשל בוכנה שלא זזה לאחור היטב.

האופציות שלי:

- לשפץ לבד בעלות של החל מ60 שקל לזוג קליפרים.

-לפרק לקחת לשיפוץ כ500 אצל בעל מקצוע.

עכשיו חשש שיש לי הוא שלדעתי הבוכנות יהיו עם פני שטח שמצריך התייחסות של ליטוש או החלפה.

אם אני נדרש גם לשלם על בוכנות חדשות אז כבר נראה לי שחבל על המאמץ ועדיף לי לקחת לשיפוץ.

מה הייתם עושים?

הרכב יעמוד ליד שוהם, המשפץ זה גיחה לתל אביב והמתנה של 3 שעות +-.

במוסך הציעו 450 עבודה לפני חלקים ועם לשלוח למכון וכדומה אני עבור את ה1000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה בלמים מורכבים ברכב?

אולי כדאי לך לחפש קאליפר אחר שמתאים? דעתי (צריך לראות כדי לאמת) מערכת בלימה של 306 או ZX בלי ABS צריכה להתאים.

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון + חוויה רעה במוסך ג'ורג':

הגעתי היום למוסך לג'ורג' במודיעין 7 בלוד לשם תיקון הבעיה, המכונאי לא זהה שיש בכלל תקלה.

(למי שמעוניין יש לי סרטונים שמשווים בין 2 פיזו 309 זהים בו רואים אותי מסובב גלגל תפוס לעומת חופשי).

אני שכנעתי אותו שבכל זאת יש משהו לא בסדר ברכב והוא הציע לי בדיעבד מה שמסתבר ניקוי בוכנות שמובילות את הקליפר\כמו פינים מובילים רק שהם באמת בוכנות.

לצערי התיקון לא צלח ואני זרקתי לפח 400 שקל, אני בכלל הבנתי שישלחו את הקליפרים לשיפוץ בעלות כוללת שלך 800.

(המילה בוכנות בלבלה אותי).

עכשיו לבעיה ברכב:

כאשר הרכב עמד זמן רב הברקס חופשי, 2 פמפומים והוא נתפס(הגלגל עם חיכוך שמתנגד לגלגול לא תפוס לגמרי).

כאשר אני פותח פטמת ניקוז ומשחרר כמה טיפות מאחד הקפלירים, הברקס משתחרר.

אני נוטה להאשים צינורות גמישים של הנוזל בלמים מה דעתכם?

אגב המלצות כיצד להתמודד עם מוסך ג'ורג'?

כסף חזרה?

החלפת צינורות גמישים בלות סימלית\חינם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש קשר לצינורות.

צינורות יכולים להיות סדוקים, מה שעלול לגרום לנזילה.

צינורות יכולים להיות גמישים מידי מה שיגרום לדוושה ספוגית.

התסריט היחיד שבו צינור יכול לגרום לקאליפר להתפס זה רק עם הוא ממש סתום קשות.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם מרכז הבלם-בחור מבוגר שמשפץ קליפרים ומשאבות, וחבר שהייתה לו בעיה זהה בברלינגו.

צינורות בלם גמישים הינה אופציה סבירה, עקב העובדה שיש בהם התנגדות קצת גדולה לזרימה הם מונעים מהבוכנה לחזור לגמרי.

זוהי אפשרות סבירה.

יתכן גם כי חיכוך בין בוכנה הקליפר לצילנדר מקשה עליה לחזור-אבל לא מסביר מדוע שחרור לחץ פותר את הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתאר בעיה קלאסית של צינור בלם סתום והכוון שלך להחלפת צנרת בלם גמישה הוא נכון.

רק ההמלצה שלי היא להחליף צינורות בשני צדדים, גם אם הבעיה היא בצד אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני מתכוון להחליף את שניהם, כמו כן אפשר לקבל עצה לגבי התנהלות עם המוסך?

אישית אני כטכנאי של כלי גינון, אם לא תיקנתי לא חייבתי.

אני מופתע שבמוסכים אין דגש על שירות ויחס ללקוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר נתקלתי בתופעה כזו ברכב אחר (אספנות). אחת הבוכנות היתה נתפסת עד כדי קושי לזוז והתלהטות הבלם. שחרור היה מחזיר את המצב לקדמותו עד הפעם הבאה, בד"כ אחרי יום - יומיים.

הבעייה התבררה כצינורות בלם שהתפוררו מבפנים, כולל גושי גומי שהפכו את מעבר נוזל הבלמים לתוך הקליפר למעין ונטיל - לחץ הדוושה הזרים נוזל בלם פנימה, אבל שבבי הגומי לא אפשרו יציאת הנוזל חזרה.

אחרי החלפת צינורות גמישים וניקוז והחלפת הנוזל, הבעייה נפתרה.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי בחרת ללכת לחובבן.

הרי זה ידוע שהמוסך הנ"ל לא איכותי.

לא הייתה רוצה מוסך בזול ואיכותי יש לי מכר שהיה מטפל ב309 שהייתה אצלו במוסך בטייבה שנים.

זה כמו שמישהו הולך לזונה ומקבל איידס בגלל שהוא לא לבד קונדום.

הוא לא יכול לתבוע את הזונה על הנזק שנעשה לא כי הוא הסכים וידע את תנאי העסקה ועם הוא עשה את העסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שזה נכון, אגב הבנאדם לא אמור להיות חובבן זהו מוסך שקיים כמה עשרות שנים.

לדעתי זה כי זה הקונצנזוס שיש בארץ, אנחנו משלמים לניסיון ותהיה של מכונאים.

הבעיה שלא מנסים לרצות אותי, אמרו לי אתה יכול לקפוץ לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הבאה שאתה סבור שיש בעיה ומוסך אומר לך שאין בעיה אז אוטומטית קח משם את הרגליים ותלך כי כל פעולה שתיעשה על ידי המוסך אם נכונה או לא תסיר ממנו אחריות כלומר "אין בעיה, אין מה לתקן" ואם הלקוח דורש משהו ספציפי שישלם...זה לא בעיה של המוסך. אם המוסך היה טוען לתקלה היה מאבחן את הסיבה והתיקון לא היה צולח אז יש עילה לקבל את הכסף חזרה. מה שנישאר לך זה לנשוך שפתיים ולהריח מרחוק עם מי אתה מיתעסק. בסירטונים אגב הגלגל באמת תפוס ובוודאות יש בעיה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...