Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב משפחתי, בטיחותי וחסכוני בדלק 60k-70k

Ilan PT
שימו לב! השרשור הזה בן 2369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברה, אנחנו זוג שמצפים לילד,

כרגע יש לנו 2 מכוניות. מיצובישי לנסר 2007 יד 3 וקיה פיקנטו 2016 יד 1 מהיבואן.

הקיה פיקנטו פחות מתאימה לילדים בגלל תא מטען קטן וגודל אבל היא יותר בטיחותית מהמיצובישי.

המיצובישי יותר גדול וחזק אבל פחות בטיחותי וגם ישן יותר ב-10 שנים מהקיה.

לכן אנחנו רוצים להצטמצם למכונית אחת ובעצם למכור את שני המכוניות הנ"ל ולקנות מכונית שתתאים לנו.

מה אנחנו מחפשים?

1. מכונית משפחתית שעגלת תינוק ותיקים נכנסים בכיף.

2. בטיחותית כמה שאפשר ואם צריך נתקין עליה עוד מערכות בטיחות.

3. חסכונית בדלק (כרגע הרכבים שלנו עושים 1/10 ואני רוצה מכונית שתעשה 1/20 לפחות).

התקציב נגזר ממה שנצליח למכור אבל אם צריך אני מוכן להוסיף.

מקסימום תקציב: 70k

אחרי שיטוט בפורום לא מצאתי מכונית שממש מתאימה, כן ראיתי את האפשרויות הבאות:

טויוטה אוריס הייבריד שנת 2013

סקודה אוקטביה TSI שנת 2013

פ'גו 308 שנת 2015

המכונית תשמש אותנו לפחות ל-7 שנים הבאות ככה שבעוד כמה שנים אנחנו נהיה משפחה שלמה ברכב.

מה אתם ממליצים? איזה כיוונים כדאי לבדוק?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה פריוס גם אופציה טובה.

מערכות בטיחות לא תקבל בתקציב הנתון, והתקנת מובילאיי תהיה סתם עלה תאנה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1:20 קשה מאוד לקבל מרכב שאינו היברידי, וגם כאן לא תמיד.

לכן, כדאי לכם לצמצם את החיפושים לטויוטה אוריס היברידית ( סטיישן הכי נוח למשפחה ), טויוטה פריוס היברידית. יכול להיות שגם הונדה ג'אז היברידית תספיק לכם, אבל צריך לראות שהבגאז' מסוגל להכיל עגלת תינוק שלכם ( יש עגלות בגדלים שונים ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי

לגבי בטיחות, לפחות שיהיה ציון גבוהה במבחני בטיחות וריסוק, האם יש הבדל בין דגמים של 2014 לדגמים של 2000 מבחינת בטיחות?

אז אם אני מחפש טויוטה אוריס היברידית רגילה או סטיישן, איפה כדאי לחפש?

מה כדאי לבדוק? איזה שנים? כמה קילומטרז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שהרכבים עכשיו יותר בטיחותיים מאשר בשנת 2000 - בקרות יציבות, עזרי בלימה, ריבוי כריות אוויר, עברו מבחני בטיחותי יותר מחמירים.

מקום שנחשב בטוח לקנות רכבי טויוטה משומשים - טויוטה סלקט.

ראיתי שיש להם באתר כמה פריוס ואוריסעם קילומטראז' סביב 100 אלף קילומטרים.

המקום יחסית יקר ואפשר למצוא בשוק הפרטי מחירים נמוכים יותר, אבל ללא אחריות של טויוטה סלקט ( הרכבים אצלם עוברים בדיקה וסינון - ללא פגיעות שלדה, ללא ריבוי ידיים ).

https://www.toyota-select.co.il

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלואנס דיזל, תעשה לך בערך 1/20

מנוע דיזל שאם תשמור עליו יחזיק לך המון שנים, די אמינה, לא סתם נהגי מוניות עפים עליה.

למה שרשמת:

טויוטה אוריס הייבריד שנת 2013 - רכב נחמד, עגלה, מעט צפוף מאחור ליושבים, בגאז גדול, בגרסת סטיישן עוד יותר. - חסכוני מאוד

סקודה אוקטביה

TSI שנת 2013 - לא הייתי מתקרב, גם אם הייתה עושה 1\50 לא הייתי מתקרב, אמינות גיר ומנוע שספק אם יחזיק לך 7שנים , 1.2 טורבו שעובד במאמץ..

פ'גו 308 שנת 2015 - גם לא הייתי סומך על אמינות מנועי טורבו קטנים לאורך זמן. אמנם הרכבים חסכוניים בנהיגה רגועה, אבל זה אני.

עריכה אחרונה על ידי AloniM3
שגיאת כתיב

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בהחלט כיוון מעניין מה שאתה אומר

אם הרכב עגלה זה כנראה יעצבן אותי כל הזמן ואז החיסכון בדלק כבר לא יהיה שווה את העצבים

מה החסרונות במנוע דיזל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסר 2007 לא מעצבן אותך? כי זה גם רכב עגלה ( לא פחות בטויוטה היברידית ) , וגם יש לו צריכת דלק גבוהה ( כפולה מאשר לאוריס / פריוס ).

הבעיה ברנו פלואנס / מגאן דיזל זה שהרכבים שתוכל לקנות בתקציב שלך יהיו עם למעלה מ 100 אלף קילומטרים, וגם כאן הגיר עם הזמן עלול להכניס אותכם להוצאות גדולות, אשר מוחקות את כל החסכון בצריכת דלק.

מעניין שכמעט בלי יוצא מהכלל ממליצים כאן להתרחק מפורד פוקוס עם גיר רובוטי, ולרוב חוששים מהגיר DSG של קבוצת פולקסוואגן, אבל על רנו אין בעיה להמליץ, למרות שמדובר באותו הגיר הרובוטי כמו של פוקוס. אז נכון שברנו עם מנוע דיזל + נסיעות בינעירוניות לרוב לוקח יותר זמן עד שהתקלות מתחילות בגיר הזה, אבל הן בסוף מגיעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין וזה נכון.

השאלה אם לא שווה באמת לבדוק מכוניות דיזל משפחתיות? הן יותר חסכוניות מההיברידיות?

האם לכל הדיזלים יש בעיה של גיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסכוניות בערך באותה המידה.

היברידי חסכוני יותר בעיר, דיזל כמו רנו פלואנס מחוץ לעיר.

הבעיה המשותפת , זה למצוא רכב בתקציב שלך שלא נסע הרבה ( כי קנו אותם בשביל לנסוע הרבה תוך כדי חסכון בהוצאות דלק ).

מה לעשות, אני הייתי מרגיש את עצמי שקט יותר בעניין האמינות עם פריוס 2010-2011 שעברה 100 אלף קילומטרים מאשר עם מגאן DCI מודל 2013 שעברה את אותו המרחק. בטויוטה גם ניתן להאריך אחריות על סוללה היברידית עד גיל 10 בעלות של כ 300₪ לשנה.

מתוך הלינק שכבר צירפתי, פריוס 2010 עם 95 אלף קילומטרים ואחריות של טויוטה ישראל לשנתיים או 30 אלף קילומטרים :

https://www.toyota-select.co.il/vehicle/jtdkn36u501305042/

מודל 2011 עם נתונים דומים :

https://www.toyota-select.co.il/vehicle/jtdkn36u501366634/

עריכה אחרונה על ידי vladclar

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתקדם ללנסר חדשה יותר, הם החליפו את המודל ב 2009. רכב פשוט, אמין, עושה את העבודה ובטיחותי.

מדבר מנסיון.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הוא רוצה צריכת דלק של 1:20.

ברגע שיירד מהדרישה הזאת, אפשר למצוא הרבה רכבים משפחתיים אמינים, גם בפחות מ 70 אלף שקלים. לנסר משנתון יחסית חדש אפשר למצוא גם ב 50 אלף שקלים.

גם קיה פורטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת דלק של 1:20 היא לא ריאלית. גם לא עם רכב הברידי.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אולי באמת הדרישה של הדלק מוגזמת, פשוט הרכבים הנוכחיים שלי שותים דלק, בלאנסר אני צריך למלא 30 ליטר כמעט כל 250 קילומטר בנסיעה עירונית.

מצד שני אם כבר אני מחליף רכב אז אני מכוון לרכב חסכוני. והבנתי שכמעט כל רכב משנתון מסוים הוא נחשב בטיחותי כי זה בא בסטנדרט, נכון?

אולי השאלה היותר נכונה היא: מהו טווח ריאלי של צריכת דלק חסכונית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במבחני דרכים צריכת דלק שנמדדה בפריוס היתה 1:19. גם 1:18 זה כפול קילומטרים לליטר בנזין בהשוואה ללנסר 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...