Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה קארוק - נהיגה ראשונה (יש מחירים)

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מאחר שהיה לי ברור שזאת תהיה אחת השאלות הראשונות - בדקתי לעומק, ולפחות לפי הנתונים שמצאתי בגירסאות ההנעה הקדמית יותקן גיר עם מצמדים יבשים.

אני מעריך שהסיבה לשימוש בגיר הזה היא משיקולי תמחור.

אגב מס' תיבות ה-DQ200 בעולם מתקרב כבר לשני מיליון - כ-10% מהן - בישראל.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 154
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נראה כמו קודיאק, מינוס 2 מושבים.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי במבחן הייחודי שג'רמי קלרקסון ערך לייטי ב-2011:

https://www.youtube.com/watch?v=0-dNOv2qUX4

(החל מדקה 20:50).

משעשע.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אני יודע שאהבת את היטי, אבל אופי? נו שוין. לפחות מסכימים שיופי לא היה שם :-) והייתי מוסיף - עד מתי יעשו שימוש ב- DSG7, אם כי ייתכן שזה יחבל בטיסות הבאות שלכם מטעמם... :-)

על יפה כן או לא אפשר להתווכח (אני חושב שהוא יפה), אבל אופי בהחלט היה לו.

למה אני מתכוון- לא חייבים לאהוב את העיצוב של היטי, אבל הוא היה מיוחד ושונה בנוף כשהוא הושק. כל מי שרואה אותו ולא משנה מאיזו זוית ישר יודע שזה יטי (מה שאי אפשר לומר על המחליף). זה אופי!

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר שהיה לי ברור שזאת תהיה אחת השאלות הראשונות - בדקתי לעומק, ולפחות לפי הנתונים שמצאתי בגירסאות ההנעה הקדמית יותקן גיר עם מצמדים יבשים.

אני מעריך שהסיבה לשימוש בגיר הזה היא משיקולי תמחור.

אגב מס' תיבות ה-DQ200 בעולם מתקרב כבר לשני מיליון - כ-10% מהן - בישראל.

נתון מדהים. אנחנו על המפה! (גם אם לא תמיד לטובה)

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על יפה כן או לא אפשר להתווכח (אני חושב שהוא יפה), אבל אופי בהחלט היה לו.

למה אני מתכוון- לא חייבים לאהוב את העיצוב של היטי, אבל הוא היה מיוחד ושונה בנוף כשהוא הושק. כל מי שרואה אותו ולא משנה מאיזו זוית ישר יודע שזה יטי (מה שאי אפשר לומר על המחליף). זה אופי!

אז לטיבולי יש גם אופי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי במבחן הייחודי שג'רמי קלרקסון ערך לייטי ב-2011:

https://www.youtube.com/watch?v=0-dNOv2qUX4

(החל מדקה 20:50).

משעשע.

תודה על הקישור, באמת משעשע. בנוסף יש שם מבחן מוצלח גם של האטום V8 :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם תוכלו לשאול אם יש כבר צפי תאריך לעליית רכב ראשון לכביש בטכנולוגיית פלאג-אין.

כידוע שר האוצר האריך את הטבת המס לרכבי פלאג אין (20 אחוז מכס בלבד לעומת 83 אחוז ברכב מנוע בנזין) עד סוף 2019.

לכן רכב כמו קודיאק פלאג אין יכול להגיע לארץ על הכביש במחיר של 130 אש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה הנפצת את המחיר הזה, אבל ככל הנראה הוא לא יעלה פחות מ-200000 ש"ח, וכנראה שיעלה יותר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז לטיבולי יש גם אופי?

"אופי", הוא מונח חמקמק ולא מדיד הנובע ממה שהמכונית משדרת והדרך בו היא מבצעת את המצופה ממנה. בהקשר של הייטי, לעיצוב שלה בהחלט יש חלק מהותי בהקניית האופי - היא משדרת "אני לא דופקת חשבון ולא מתחנפת" עם העיצוב הייחודי שלה, במיוחד עיצוב החזית עם הפנסים העגולים (בגרסה המקורית לפני מתיחת הפנים).

כל תכנון הייטי משדר תכליתיות (אבל אלגנטית, בניגוד לדאסטר למשל שמבחינתה תכליתיות = פשטות), יעילות ותא הנוסעים האיכותי שלה משדר חוסן. בטור בו סיכמתי 3 שנות זוגיות עם הייטי שלי, ציינתי בין השאר שלנהוג בה זה כמו לנהוג בנגמ"ש, אבל בקטע חיובי וייחודי. גם הדרך בה היא ננהגת, הפגנת עבודת מתלים מצויינת וחריגה לטובה בקבוצה שלה והנאה יחסית בנהיגה מייחדים אותה. כל אוסף התיאורים הנ"ל מתאר מלא חופן "אופי" שיש למכונית המאד מוצלחת הזאת.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הקארוק מגיע כברירת מחדל עם לוח שעונים דיגטלי?

(קראתי שכן אבל ראיתי סרטונים של קארוקים עם לוח שעונים רגיל - ככה שאני כבר קצת מבולבל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב!!

ברגעים אלו ממש נכנסנו לקארוק ברמת גימור סטייל עם מנוע 1.0 ליטר וגיר ידני.

רשמים ראשוניים: המנוע, באופן מפתיע למדי, סוחב יפה מאוד.

בידוד הרעשים מעולה, רעשי כביש ורוח מבודדים טוב, רעש מנוע בכלל לא נכנס לתא הנוסעים עד 4000 סל"ד בערך.

האוטו הזה נוח!! אם רציתם לדעת מה הבידול המרכזי מהאטקה, אז חוץ מכל הפיצ'פקעס החכמים של סקודה עליהם ארחיב עוד מעט, הוא עניין הנוחות. המתלים רכים וסופגים את הפגמים בכביש הסיציליאני השבור. מצד שני, זה מגיע על חשבון רכינה וזוויות גלגול די מורגשות בפניות, במיוחד בפניות ארוכות ומהירות.

איכות החומרים "פסדר כזה", לא טוב, לא רע. מאוד דומה לזה של האוקטביה.

אנחנו נמשיך לנסות להבין את ה"קטע" של הקארוק, אבל אם תבקשו ממני לתת נקודה אחת עיקרית בה הקארוק מצטיין - בינתיים לפחות - היא תהיה בידוד הרעשים והנוחות.

מבחינת מה שצפוי להגיע לארץ:

קיבלנו אישור כמעט מוחלט שנקבל את מנוע ה-1.0 עם תיבה ידנית ותיבת DSG, ואת ה-1.5 אוטומט.

מבחינת אבזור, אין כרגע אישור רשמי לשום דבר למעט העובדה שנקבל שתי מערכות מולטימדיה - 6.5 אינץ' ו-8 אינץ'. את המערכת שנמצאת ברכב שלנו - 9.2 אינץ', לא נקבל, כי היא כוללת ניווט מקורי שלא כולל מפות ישראליות.

מחירים עדיין אין (כצפוי). רמות אבזור מדויקות וצפי הגעה ננסה לברר בהמשך.

לוח המחוונים הדיגיטלי לא מגיע כסטנדרט, גם בחלק מהרכבים כאן (זה שאנחנו נוהגים בו כרגע למשל) יש לוח שעונים רגיל.

IMG_20171023_104820.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אופי", הוא מונח חמקמק ולא מדיד הנובע ממה שהמכונית משדרת והדרך בו היא מבצעת את המצופה ממנה. בהקשר של הייטי, לעיצוב שלה בהחלט יש חלק מהותי בהקניית האופי - היא משדרת "אני לא דופקת חשבון ולא מתחנפת" עם העיצוב הייחודי שלה, במיוחד עיצוב החזית עם הפנסים העגולים (בגרסה המקורית לפני מתיחת הפנים).

כל תכנון הייטי משדר תכליתיות (אבל אלגנטית, בניגוד לדאסטר למשל שמבחינתה תכליתיות = פשטות), יעילות ותא הנוסעים האיכותי שלה משדר חוסן. בטור בו סיכמתי 3 שנות זוגיות עם הייטי שלי, ציינתי בין השאר שלנהוג בה זה כמו לנהוג בנגמ"ש, אבל בקטע חיובי וייחודי. גם הדרך בה היא ננהגת, הפגנת עבודת מתלים מצויינת וחריגה לטובה בקבוצה שלה והנאה יחסית בנהיגה מייחדים אותה. כל אוסף התיאורים הנ"ל מתאר מלא חופן "אופי" שיש למכונית המאד מוצלחת הזאת.

מה שכתבת, מוכיח בדיוק שזה עניין של נקודת מבט. לך הייתה יטי, היית מרוצה ממנה, אז בעיניך היה לה אופי. בעיניי, הישיבה בה היתה נוחה (מצויינת לבעיות גב), היא היתה פרקטית, היא זזה בסדר עם המנועים של VAG כל עוד לקחת הימור על ה- DSG7, אבל היתה מכוערת וסתמית מבפנים ומבחוץ. עם הפנסים העגולים ובלעדיהם. את ה"אני לא דופקת חשבון" הייתי מעדיף לקבל מכוסית על עקבים ולא מתולעת ספרים שמנמנה, אבל כל אחד והבחירה שלו :-) אני גם לא ממש יודע איפה ראית שם אלגנטיות, אבל מסכים שיש שם יעילות בתכנון הפנימי. בעיני זה לא אופי, זו פרקטיות. הרכב מאוד פרקטי, במיוחד לאמהות שמסיעות ילדים. או לזקנים עם בעיות גב (כמוני נניח). אופי? לא ממש. לא בעיני לפחות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב!!

ברגעים אלו ממש נכנסנו לקארוק ברמת גימור סטייל עם מנוע 1.0 ליטר וגיר ידני.

רשמים ראשוניים: המנוע, באופן מפתיע למדי, סוחב יפה מאוד.

בידוד הרעשים מעולה, רעשי כביש ורוח מבודדים טוב, רעש מנוע בכלל לא נכנס לתא הנוסעים עד 4000 סל"ד בערך.

האוטו הזה נוח!! אם רציתם לדעת מה הבידול המרכזי מהאטקה, אז חוץ מכל הפיצ'פקעס החכמים של סקודה עליהם ארחיב עוד מעט, הוא עניין הנוחות. המתלים רכים וסופגים את הפגמים בכביש הסיציליאני השבור. מצד שני, זה מגיע על חשבון רכינה וזוויות גלגול די מורגשות בפניות, במיוחד בפניות ארוכות ומהירות.

איכות החומרים "פסדר כזה", לא טוב, לא רע. מאוד דומה לזה של האוקטביה.

אנחנו נמשיך לנסות להבין את ה"קטע" של הקארוק, אבל אם תבקשו ממני לתת נקודה אחת עיקרית בה הקארוק מצטיין - בינתיים לפחות - היא תהיה בידוד הרעשים והנוחות.

מבחינת מה שצפוי להגיע לארץ:

קיבלנו אישור כמעט מוחלט שנקבל את הדגם בו אנחנו נוהגים כרגע, את ה-1.5 אוטומט.

מבחינת אבזור, אין כרגע אישור רשמי לשום דבר למעט העובדה שנקבל שתי מערכות מולטימדיה - 6.5 אינץ' ו-8 אינץ'. את המערכת שנמצאת ברכב שלנו - 9.2 אינץ', לא נקבל, כי היא כוללת ניווט מקורי שלא כולל מפות ישראליות.

מחירים עדיין אין (כצפוי). רמות אבזור מדויקות וצפי הגעה ננסה לברר בהמשך.

לוח המחוונים הדיגיטלי לא מגיע כסטנדרט, גם בחלק מהרכבים כאן (זה שאנחנו נוהגים בו כרגע למשל) יש לוח שעונים רגיל.

כיף לשמוע על המנוע. וגם על הנוחות, משום שהאטקה כאמור היתה לי מאוד לא נוחה. מניח שה- 1.5 יקבל את המסך הגדול יותר.

מעניין עבורי לנסות את הרכב, עכשיו שה- XV בת שנתיים ומספר הפעמים שהיינו עימה בשטח שקול למספר השנים שהיא אצלנו :-) . מה שכן, נושא האחריות באמת מהותי פה (5 שנים ב- XV...). וגם השירות - ב- XV הוילון האחורי שלי עדיין עובד טוב :-)

מעניין אם זה יהיה הרכב שיחזיר אותי לוואג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2181 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...