Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לרכב על אופניים לא שוכחים? נהיגה עם הגה ימני אחרי 3 שנים

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 2372 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פעם ראשנה נהגתי באוטו עם הגה ימני בקפריסין לפני 3.5 שנים. היה קשה לשמור על נתיב, קשה לחנות, כל הזמן מתוך אינסטינקט נסיתי להעביר הילוכים עם יד ימין (גיר ידני) וחטפתי מכות ועד. לאחר כ 3 ימים זה כבר הרגיש בסדר. נסעתי אז משהו כמו 700-800 ק"מ ב 5 ימים.

לפני שבוע הייתי עוד פעם, וזה הרגיש הרבה יותר טבעי כבר מהתחלה. בלי בעיות שמירה על נתיב, בלי ניסיונות להעביר הילוכים עם יד ימין וכו'.

יכול להיות שאינסטינקטים שנרכשו אז נשארו רדומים 3 שנים אבל הם עדיין שם כשצריך?

מה הניסיון שלכם במקרים דומים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפעם הראשונה והיחידה שלי היתה לפני שנה גם כן בקפריסין.

הכמה מאות מטרים הראשונים הרגישו לא טבעיים. נזכרתי בשיעור נהיגה הראשון בארץ שהמורה נהיגה לימד שצד ימין של הרכב צריך להיות צמוד לכיוון המדרכה או שול. תרגמתי את זה ל"קפריסאית" ופשוט נצמדתי לשמאל. כל השאר הסתדר לבד בזכות השילוט הטוב והידידותי (במיוחד בכיכרות). מה שכן, תמיד חיפשתי את הבלם יד בתוך דלת הנהג וחטפתי הרבה מכות מהדלת.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם ראשונה שהייתי על האי הבריטי הייתה בשנת 82 והייתי בן 6. אני זוכר שאוטו עם הגה בצד ימין לא היה נראה בעיני כמו אוטו- אלא מין יצור כלאיים מוזר.

כך עד בערך 2001.

מאז כבר לא משנה לי איפה ההגה.

לא בתודעה ולא בנהיגה. לפעמים אני נשאל על רכב מסוים עם הוא lhd או rhd ואני מתקשה להיזכר.

לא שוכחים, זה בהחלט נרכש. גם זוגתי שתחיה מסתדרת עם הג׳וליה שהבאנו לכאן מישראל עם ההגה בצד שמאל. (כן כן זה מותר!)

במסגרת עבודתי אני נוהג לעיתים קרובות על מכוניות עם הגה שמאלי בבריטניה (יושבים בצד של המדרכה) וולעיתים עם הגה ימני בצד שמאל (כשעוברים אל היבשת).

למעשה, רבים באירופה עושים זאת באופן יומיומי.

יש אומרים שזה עןזר למנוע דמנציה- מבטיח לדווח עוד עשור או שניים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם ראשונה שהייתי על האי הבריטי הייתה בשנת 82 והייתי בן 6. אני זוכר שאוטו עם הגה בצד ימין לא היה נראה בעיני כמו אוטו- אלא מין יצור כלאיים מוזר.

כך עד בערך 2001.

מאז כבר לא משנה לי איפה ההגה.

לא בתודעה ולא בנהיגה. לפעמים אני נשאל על רכב מסוים עם הוא lhd או rhd ואני מתקשה להיזכר.

לא שוכחים, זה בהחלט נרכש. גם זוגתי שתחיה מסתדרת עם הג׳וליה שהבאנו לכאן מישראל עם ההגה בצד שמאל. (כן כן זה מותר!)

במסגרת עבודתי אני נוהג לעיתים קרובות על מכוניות עם הגה שמאלי בבריטניה (יושבים בצד של המדרכה) וולעיתים עם הגה ימני בצד שמאל (כשעוברים אל היבשת).

מה שכן כשאני עם אוטו עם הגה שמאלי כאן בבריטניה, והולך איתו לסידורים או לסופר, קורה מידי פעם שאני בא להיכנס לדלת בצד הלא נכון מפני שלא חושב מראש על איפה ההגה נמצא...

ואם הבת שלי לידי בכיסא בטיחות יש הרבה מבטים של הסביבה על איך ילד קטן נוהג באוטו... אני ממעט להסיע את בנותיי כך למרות שהו מאוד אוהבות לשבת מקדימה במרכז הכביש- (הקטנה אומרת אבא תעשה שהאוטו יעשה כמו רוח שורקת - במידה וזו אינטגראלה) מבחינה בטיחותית זה המקום הכי מסוכן ובטח שבמכוניות קלאסיות

כשאני אוסף חברים מישראל בשדה תעופה אני קודם כל נותן להם את המפתחות של האוטו.

הם מופתעים שואלים למה? אני אומר להם שעוד כמה דקות הם יבינו.

כשהם נכנסים לאוטו ומתיישבים מאחורי ההגה (חושבים שזה הצד של הנוסע) אני אומר להם שבגלל זה נתתי להם מפתח!

עדיין לא היה אחד או אחת ששאלו אם הם באמת יכולים להתחיל לנסוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאינסטינקטים שנרכשו אז נשארו רדומים 3 שנים אבל הם עדיין שם כשצריך?

מה הניסיון שלכם במקרים דומים?

זה כמו אצלי עם גיר ידני - מרגיש מוזר כמה מטרים ראשונים, אבל אז אני נזכר איך זה, ומשם אין בעיות.

כנראה זה שהאוטו הראשון שלי (סיטרואן ZX מודל 94) היה עם גיר ידני, תרם לזה שלא שכחתי גם אחרי עשר שנים עם אוטומט.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא תשכח ;-)

מעולם לא ניסיתי לנסוע ברכב עם הגה ימני, מעניין לבחון את זה בהזדמנות.

סביר שבדומה למיומנויות מוטוריות אחרות, גם זו נשארת במידה כזו או אחרת

במהלך השנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגרוזיה נוהגים בצד ימין של הכביש כמו בארץ.

בחברות השכרה שם אפשר למצוא מכוניות עם הגה שמאלי במחיר נגיד 35 דולר ליום ומכוניות עם הגה ימני ב 25 דולר ליום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, יצא לי לנהוג בבריטניה ובאירלנד ב- 3 הזדמנויות שונות, בין שבוע ל- 3 שבועות. בפעם אחת היה רכב אוטומטי ובאחרות ידני.

אישית - התרגלתי מאוד מהר לכיוון של הנהיגה ולתפעול הילוכים ביד שמאל. מה שהפריע לי יותר זה מקום מצומצם לרגל שמאל, כיוון שבמקום מעמד צמוד לדופן ברכבים עם הגה שמאל הרגל קצת לחוצה בין הדוושה לתעלה. כמו כן, השילוב של איתות והחלפת הילוכים מעט בעייתי יותר. לא מזיק בכלל אם יש עוד נהג שמזכיר את העובדה שאתה במקום "הפוך" - זה מה שהיה לי עם זוגתי שעזרה גם בשמירה על עירנות והתמצאות.

אני אישית לפני כל צומת שיננתי לעצמי - ימינה - קשה, שמאלה - קל. לי אישית זה הקל לזכור לבדוק בצורה יסודית את השטח.

המקום היחיד שאליו מתקשים להתרגל זה חניונים - כל מי שדיברתי איתו מודה שנוטה להיכנס למקום הלא נכון (יציאה) ולנסוע בנתיב הימני בתוך החניון במקום בשמאלי....

בסך הכל, אני חושב שזה לא ממש משנה ומתרגלים מהר מאוד להכל

קיה ספורטאז' 2.0 ליסינג

סקודיאק דיזל Exclusive לזוגתי (כבר לא: יונדאי סנטה פה דיזל, אלתיאה דיזל - עדיין מתגעגעים)

ALFA ROMEO 75 TS - מוסבת כבר לא ☹️, מקורית כבר כן 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר,

אני נהגתי שבועיים באנגליה ברכב ידני, (לפני שנתיים,ויש לי רק 7 שנים רישיון)

דקה אחרי תחילת הנסיעה התרגלתי ולא הרגשתי שום דבר מוזר, הכל היה טבעי,

כשחזרתי לארץ - דקה ראשונה הרגישה לי מוזר, אח''כ נאדה.

מה שכן קרה לי כמה פעמים באנגליה שנכנסתי למושב הנוסע באינסטקטינט.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי חצי שעה נהיגה באנגליה אמרתי לאשתי שהיא סתם הסטרית - קלי קלות והנה אני נוהג מצויין.

200 מטר אחרי זה מצאתי את עצמי בנתיב הנגדי בכביש מהיר.

Sent from my MicroTAC 9800X using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר מישהי שהיא הוכחה לכך - בת דודה של אבי היא הוכחה לכך - בת 94, עדיין נוהגת בלונדון, ועד לא מזמן גם נהגה לקחת את הגולף שלה ליבשת, כנראה לא התביישה באוטובאהנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שהפריע לי יותר זה מקום מצומצם לרגל שמאל, כיוון שבמקום מעמד צמוד לדופן ברכבים עם הגה שמאל הרגל קצת לחוצה בין הדוושה לתעלה.

זה תלוי. ברכב הראשון, פורד פיאסטה 2007, לא היה בכלל מקום לרגל משמאל לדוושת הקלאץ'. אפשר היה להניח את הרגל רק מתחת לדוושה, סופר לא נוח. ברכב השני, קיה ריו 2015, היה מדרס רחב משמאל לדוושת הקלאץ', לא הייתה שום בעיה מנכיוון הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי באנגליה מזמן. מה ששיגע אותי זה שנכנסתי למוד שכל הפוך, והיה לי ידני, אבל ההילוכים נשארו באותה צורה, כלומר ראשון שמאל למעלה ובגלל שהיה לי בראש שכל הפוך הכנסתי לחמישי הרבה פעמים בתחילת נסיעה...

ובאנגליה מלא כיכרות. לא הצלחתי להתרגל אל הכניסה אליהם גם אחרי שבוע

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהיגה בטיול בתאילנד במשך 15 ימים בצפון, דרום והאיים. חלקם על קטנוע וחלקם על FORRUNNER כמה מאות קילומטרים מפוקט לקו סמוי. כמו כן באי עצמו מספר ימים, כולל כניסה עמוק לג'יונגל לאיזה מפל ימח שמו. :-D

פעם ראשונה בצד ה"לא נכון", ללא קשיים מיוחדים או בכלל. גם מבחינת התשלבות בתנועה וגם התמצאות מרחבית.

אם כי מדובר בתיבה אוטומטית, ככה שזה לא עד הסוף נהיגה נהיגה..

נ.ב

אחד האופועים שהשכרתי היה גיר רגיל, אבל באופנוע זה לא משנה, כי זה סטנדרט ללא קשר לצד בתנועה.

Geschmacksmusterschutz

Golf MK3 TDI 😊 // Jetta mk5 TDI 🤮 // E91 Touring 318D 🤩

פאפואס בלאט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב

אחד האופועים שהשכרתי היה גיר רגיל, אבל באופנוע זה לא משנה, כי זה סטנדרט ללא קשר לצד בתנועה.

היום זה אחיד בכל המדינות אבל פעם לאופנועים בריטיים היה ברקס ברגל שמאל, הילוכים ברגל ימין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2372 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...