Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ידית ראצט נשברה בפתיחת בורג ניקוז שמן גיר והחלק תקוע בבורג - הונדה ג'אז 2004

giliav
שימו לב! השרשור הזה בן 2378 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההונדה ג'אז 2004 שלנו קצת רועדת בהאצה מעמידה לאחרונה ומומחי ההונדה אמרו לי שזה מרמז על צורך בהחלפת שמן גיר.

קניתי 4 ליטר שמן גיר מיוחד לCVT של הונדה ובחגיגיות רבה זחלתי תחתיה עם ידית ראצ'ט 3/8 בשביל לפתוח את בורג הניקוז של שמן הגיר.

הבורג לא נפתח ביד ולכן נתתי לידית בעיטת עידוד עם הרגל. לרגע היה נדמה שהבורג מסתובב אלא שאז גיליתי שהידית הסתובבה אבל הבליטה שלה (זו עם הגולה שנועלת) נשברה ונתקעה בתוך הבורג ניקוז (ראו תמונה).

ניסיתי לחלצה עם מברגים קטנים במשך מעל שעה ללא הצלחה. הבורג ניקוז תקוע כאילו ריתכו אותו ולכן אני לא יכול להוציאו ולשחרר את החתיכה התקועה על שולחן עבודה בנחת.

לפני שאני נכנע ונוסע למוסך לשלם לו על פתיחת בורג (:oops::oops::oops:). יש למישהו עצה?

screwed.jpg

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הזה הייתי מנסה לקדוח את מה שנשאר מהדרייב של הראצ'ט.

עם מקדח קטן והרבה שמן מנוע להרטבת המקדח ומהירות נמוכה, לאט לאט תוציא חומר.

ואז תשתמש במאריך קצר לראצ'ט במקום ישירות עם הדרייב שלו. זה יתן יותר חוזק, כי הגולה מבטלת מהחוזק.

או שתשתמש בידית כוח 3/8.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

לא בטוח שאוכל להגיע עם מקדח (יש שם מגן גחון שקשה להסיר שחוסם גישה ישירה, את הצילום עשיתי על ידי שרבוב של היד שלי פנימה מאחוריו). אני אנסה.

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב בדקתי ובאמת אין מקום למקדח. מה עוד שבגלל שזה מאוד נמוך אי אפשר לראות בכלל איפה קודחים ואני חושש לקדוח בבורג עצמו.

אתם מכירים אולי מישהו עם ליפט שמאפשר שימוש בו באשדוד? (הכוונה לחבר מהפורום לא למוסך)

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה הבוקסה שאמורה לשבת על הראצ'ט?

או שהכנסת ראצ'ט ישירות לבורג?

הייתי מנסה לפתוח את הבורג עם מפתח צינורות.. ולהחליף אחרי זה לבורג חדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סחבק יצא דביל והכניס את ראצ'ט ישירות (לא חשבתי על חוזק הבורג)...

כדי לעשות מה שאתה מציע אני קודם צריך לחפש בורג אחר ובכנות זה סגור כל כך חזק שאני לא מאמין שמפתח צינורות יצליח לאחוז בו.

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה ראצ׳ט מדובר?

מי היצרן של הידית? חברה מוכרת או משהו זול ועלום שם?

זול ועלום שם. יש לי ידית מומנט מותג אבל היא 1/2 אז לקחתי את ה3/8 הראשון שמצאתי בארגז.

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו אז אין הפתעה.

1. לא משתמשים בכלים זולים.

2. לא בועטים בכלים - בטח ובטח שלא בכאלה זולים.

3. ממליץ לנסות לפתוח עם מפתח צינורות או פשוט לקדוח ולפרק את הריבוע הקטן לאט לאט.

4. לפני שאתה ממלא שמן גיר - תוודא מה כתוב על המדיד! cvtf או atf, כי יש שנתונים שבהם הגיעו לארץ 2 סוגי תיבות אז שלא תשים בטעות נוזל לא מתאים.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו אז אין הפתעה.

1. לא משתמשים בכלים זולים.

2. לא בועטים בכלים - בטח ובטח שלא בכאלה זולים.

3. ממליץ לנסות לפתוח עם מפתח צינורות או פשוט לקדוח ולפרק את הריבוע הקטן לאט לאט.

4. לפני שאתה ממלא שמן גיר - תוודא מה כתוב על המדיד! cvtf או atf, כי יש שנתונים שבהם הגיעו לארץ 2 סוגי תיבות אז שלא תשים בטעות נוזל לא מתאים.

יודע, מודה ומסכים איתך ידידי.

מיהרתי וזו התוצאה.

תודה על העצה!

אנסה את מה שהצעת ולגבי שמן גיר. הגיר רציף והוא דורש CVTF (מה שרכשתי).

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב שאלה - האם ראצט חשמלי טוב (נניח של מילוואקי) חזק דיוק לפתיחת דברים כאלה או שרק כלים ידניים?

שואל כדי לדעת אם להשקיע בחשמלי או לא.

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכוון המפתח צינורות:

פלייר פטנט גדול לדעתי יוכל לו (נקרא בטעות ג'בקה, שגם יכולה לסייע)

לאחר מכן לשלוף את הבוקסה על שולחן כמו שרצית, או להחליף לבורג מתאים.

חוכמת בדיעבד: היית צריך להשתמש בידית מומנט 1/2" עם בוקסה מתאימה.

תגביה קצת את הרכב באופן בטוח. לא חסר לך ליפט, רק קצת כלים ואולי תושייה (מקווה שתקבל תושייה מהפורום).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל לקבל רעיונות פה.

בשום פנים ואופן לרתך על הבורג.

תבדוק האם אפשר להכניס מפתח צינורות - היתי מנסה להשחיז היקף הראש כדי ליצור פינות ולשפר את האחיזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיבה שאני אוהב את הפורום שלנו :-) תודה. בהחלט הולך לנסות את זה.

אגב - אשמח לתשובה לגבי רצ'ט חשמלי (מילוואקי למשל) - מספיק חזק וטוב לברגים שכאלה? יש מצב שיפתח גם אומי גלגלים או שנסחפתי?

ולגבי ר'צט איכותי - איזה מותגים טובים וחזקים מומלצים?

תודה,

גילעד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2378 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...