Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ירידת ערך באירופה

כוכב השחר
שימו לב! השרשור הזה בן 2388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי שמח לשמוע מחברי פורום שחיים באירופה מה בערך ירידת הערך על הרכבים השונים שם (Absolute value כלומר לא באחוזים)

ניסיתי לבדוק קצת בעצמי אבל זה די קשה בלי "מחירון לוי יצחק אירופאי" וגם אז זה לא פשוט כי לכל רכב יש עשרות קונפיגורציות אפשריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נורא קשה לבדוק את זה כי אין מחירונים רשמיים. זה גם משתנה ממדינה למדינה וכמובן מרכב לרכב כמו בארץ.

אני חושב שבגדול ירידת הערך דומה לישראל בכלי רכב סטנדרטיים.

אתה יכול לחפש כמה דוגמאות ע"י כניסה ל-mobile.de, מציאת רכב סטנדרטי משנתון אחד אחורה וחיפוש אחר מחיר של רכב כזה חדש.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני יודע, ב-UK ירידת ערך לרכב חדש ב-3 השנים הראשונות יכולה להיות בין 50-60% לרכבים סטנדרטיים. יותר לרכבים שלא שומרים מחירון (וכן, גם שם כל הסטיגמות שמכירים מהארץ קיימות. יפני זה משעמם אבל אמין, צרפתי זה מתפרק, איטלקי זה יפה אבל מבלה יותר במוסך מאשר על הכביש וכ"ו)...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני יודע, ב-UK ירידת ערך לרכב חדש ב-3 השנים הראשונות יכולה להיות בין 50-60% לרכבים סטנדרטיים. יותר לרכבים שלא שומרים מחירון (וכן, גם שם כל הסטיגמות שמכירים מהארץ קיימות. יפני זה משעמם אבל אמין, צרפתי זה מתפרק, איטלקי זה יפה אבל מבלה יותר במוסך מאשר על הכביש וכ"ו)...
הסטיגמות שם הרבה פחות נטועות מפה, ואין ממש קשר לירידת ערך (רכב צרפתי לאו דווקא יאבד יותר מיפני וכו).

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה, עשרה רכבים הכי שווים לקניה יד שניה בגלל ירידת הערך שלהם ואף אחד מהם לא צרפתי?? [emoji33]

אולי כי הוא עדיין לא שווה גם אחרי ירידת הערך? [emoji6]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בריטניה היא לא ממש דוגמה לאירופה, שבעצמה משתנה מאוד בין מדינות.

בבריטניה מאו תלוי מצב הרכב, שריטות גוף קלות (שפשופי פגוש) או מכות בפח או ג׳אנטים משופשפים הופכים את האוטו לשווה כמחצית מדוגמה אחרת שאין לה פגיעות גוף כלל.

(שפשופי פגוש ושריטות מאוד לא מקובלות כאן, ושקולות ללצאת מהבית עם בגד מלוכלך אצל רבים מהאנשים)

השוק ענק, יש הכל מהכל, והמחירים מאוד משתנים. בגדול- זול.

כמה זול? תבדוק בautotrader

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי בגדול ירידת הערך של רכב בארץ נמוכה יחסית לעולם, כלומר רכב משומש יקר בישראל (באחוזים) ביחס לרכב חדש.

הרבה דגמים מתכנסים כעבור 3 שנים על הכביש ל-50% ממחיר חדש, בישראל זה קרוב ל-60% בממוצע.

מה הסיבה? לדעתי היחס בין מחיר הרכב לגובה המשכורת, שבישראל הוא מאוד גבוה. יותר נהגים יסכימו לשלם 60% ממחיר רכב חדש עבור רכב בן 3 משום שה-40% שהם "חסכו" זה עדיין כסכום המשקף פי 2 משכורות ממה שחסך הבריטי שקנה משומשת.

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בריטניה היא לא ממש דוגמה לאירופה, שבעצמה משתנה מאוד בין מדינות.

בבריטניה מאו תלוי מצב הרכב, שריטות גוף קלות (שפשופי פגוש) או מכות בפח או ג׳אנטים משופשפים הופכים את האוטו לשווה כמחצית מדוגמה אחרת שאין לה פגיעות גוף כלל.

(שפשופי פגוש ושריטות מאוד לא מקובלות כאן, ושקולות ללצאת מהבית עם בגד מלוכלך אצל רבים מהאנשים)

השוק ענק, יש הכל מהכל, והמחירים מאוד משתנים. בגדול- זול.

כמה זול? תבדוק בautotrader

בגלל זה יש לכם בעלי מקצוע מעולים שעושים תיקונים לחלקי פנים ותיקוניים איכותיים לחלקי חוץ.

בארץ אם יש לך שריטה בפגוש ותכניס את הרכב לפחח שייצבע אותו:

1. תצטער שלא נשארת כבר עם השריטה בפגו כי עכשיו כל הפגוש שלך בגוון שונה ומחובר עם ברגי פח במקום קליפסים.

2. אחרי יומיים תהיה שוב שריטה בפגוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, וזה משהו שאני תמיד אומר. הרכבים שלי באנגליה גם כשהיו בני 5-6 נראו חדשים. פה הרכב שלי אצלי בקושי חמישה חודשים והפסקתי לספור את הפעמים שהשאירו לי מזכרות נחמדות בעיקר על הפגוש האחורי (רק אתמול מישהו נתן לי דחיפה קלה בפקק באיילון אחרי שיום קודם לכן טיפלתי בשפשוף אחר שהשאיר לי מישהו נחמד).

הדבר היחיד שכן בעייתי באנגליה ובלונדון בעיקר ,אלו המדרכות השפיציות בניגוד למעוגלות יחסית פה, וכל פגיעה הכי קטנה דופקת את הג׳אנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפינלנד אותו הדבר. אם לרכב יש פגיעות, מעיכות ,שריטות, אביזרים לא מקוריים חורים בדשבורד וכד', אי אפשר למכור אותו. ואני מדבר על רכבים יחסית וותיקים, מה שצויין למעלה, כמעט ולא קיים ברכבים עד גיל 15. כמו כן, כמעט ולא תראה רכב מלוכלך, למרות מזג האוויר הלא ידידותי. בארץ היחס לרכוש הוא מזעזע, בגלל זה גם אי אפשר לקנות רכב במצב נורמלי (בסטנדרטים עולמיים) אפילו עם תקציב מכובד במיוחד. בביקורי האחרון ראיתי אין ספור רכבים חדשים שנראים פשוט כמו מזבלה, גם מבחוץ וגם מבפנים. אחרי זה, למה להתפעל שאין תרבות מוטורית, אם תרבות בסיסית לא קיימת אצל חלק ניכר מהאוכלוסיה.

ולבחור ששאל בקשר לביטוח, אז חברת הביטוח משקללת את הנתונים של רכבך ומשלמת את מחיר השוק הממוצע לדגם. לעיתים מתקיים מיקוח קשה, כי כמובן שלחברת הביטוח יש אינטרס לשלם כמה שפחות, ולבעל הרכב לקבל כמה שיותר.

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון, בגרמניה למשל אם מישהו שרט לך את האוטו אתה יכול להזמין משטרה. רוב המכוניות שם מלוקקות.

סתם שאלה,

אם אין שם מחירונים רשמיים על מה מתבססים פיצויי הביטוח ?

לא יודע לגבי כל אירופה אבל אצלי - הם בודקים את ערך השוק של הרכב מעסקאות אמיתיות או ממה שיש בלוחות וזורקים מחיר קרוב מספיק. אם אין עסקאות זה קצת יותר מסובך והם עושים חישוב לפי כמה שקנית או כמה שביטחת את הרכב. אם אתה לא מרוצה מכמה שהם מתכננים לשלם לך - אתה הולך לבית משפט.

יש כאן הרבה מידע, אשמח לדעת גם מה עלות הביטוח ואיך זה עובד שם [שכל אחד יעיד ממדינתו]

ביטוח חובה הוא לרוב זול יחסית. באסטוניה הוא תלוי בכל מיני גורמים כמו שנת הרכב ואפילו סוג הרכב. אני משלם למשל בערך 700שקלים לשנה עבור ב.מ.וו ישנה. קורולה חדשה תעלה אפילו פחות לבטח. ב.מ.וו חדשה תעלה קצת יותר. על הניסאן 370Z שהייתה לי שילמתי בערך 1400, אבל זה היה כי היא הייתה רכב מיוחד ונדיר באסטוניה.

מקיף תלוי בנהג כמובן, במקום מגורים, סוג רכב, סוג דלק ועוד כמה דברים. על הניסאן שילמתי בשנה הראשונה איזה 9000 שקלים. בשנה השנייה ירד כבר ל-6500. על מכוניות רגילות יותר, אפילו יחסית יקרות, תשלם פחות.

על סתם פולקסווגן גולף נניח תשלם ככל הנראה כמה מאות יורו, אז נניח 1500-2000 שקלים...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...