Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב יפני? האצ'בק? תקציב 20K

Almog sisso
שימו לב! השרשור הזה בן 2375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים יקרים,

אז גם תורי הגיע והנה אני מחפש סופסוף את הרכב הראשון שלי :wink:.

אז לאחר סקר שוק אין סופי חקירות מאומצות, וחיפושים בפורום וברחבי האינטרנט

החלטי ללכת על היפניות 8)8)

אך קודם כל מטרת הרכב,

אז אני בן 24 לא סטודנט אבל עדיין תפרן אחרי טיול גדול שאין הרבה כסף בחשבון

ולכן התקציב שלי הוא בערך 20K אך אם נופלת לידי מציאה טובה אוכל לכווץ את הטוסיק ל25K

אז מה אני מחפש?:?:

מטרת הרכב בעיקר היא נסיעות קצרות,

אך, פעם בשבוע בערך נוסע מסלול נתניה - קריות הלוך ושוב ככה שלפעמים אני כן נוסע הרבה.

כמובן שכמה שיותר חסכוני בדלק יותר טוב לי

טיפה התאהבתי בקטנות יותר (נראלי קוראים לזה האצ'בק)

ואם יצא הגורל ויש לי אופציה למערכת מוזיקה טובה ברכה, אם לא אולי אני אתקין אחר כך:mm_cool:

לאחר חיפושים רבים צמצמתי אפשרויות ואני מתלבט בין הרכבים הבאים:

• טויוטה יאריס
  • דיהטסו סירון
  • טויטה RUN X (לא מצאתי את הצריכת דלק שלה)
  • אולי מאזדה 2 ? ( היותר קטנה)

מקווה שתוכלו לעזור לי והנחוות אותי , לומר לי אם אני בכיון או לא

אשמח לעזרה ,

המון תודות מראש ויום מעולה לכולם:lol::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היאריס עקב שמירת ערך תהיה ישנה יותר ואישית לא רואה סיבה להעדיף אותה ולא את הסיריון למשל.

המזדה 2 תהיה זריזה יותר אך כדאי לחפש ברמת איבזור דינמיק ולא אקטיב.

הrun x זאת כבר משפחתית והיא נהנה ממרווח עדיף, אהבתי את נוחות הנסיעה שלה והיא בעלת איכות חומרים עדיפה.

אם אתה מחפש רכב חיסכוני אז או ידני או רובוטי כמו פיגו 107 למשל.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מתרחק מהקורולה RUNX מהמודלים 2003-2004, מדובר בדגם מאוד לא מוצלח של הקורולה - כשל בתכנון המנוע גרם לבעיות רבות של בוצה במנוע ותקלות בממיר הקטליטי.

מסכים עם יוליאן לגבי היאריס - לרכוש רכב ישן בשביל הפירמה לדעתי זה פשוט לא משתלם.

אגב,

הסריון היא בסך הכל חולקת רכיבים רבים עם היאריס וזולה משמעותית ממנה - אחת ממודל גבוהה יכולה להיות בחירה לא רעה.

לגבי המאזדה לדעתי יהיה קשה למצוא אחת שמורה בתקציב, אם תמצא מדובר גם כן בבחירה לא רעה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה יאריס וגם הונדה ג'אז רוכשים לא בשביל הפירמה אלא בגלל שמדובר ברכבים אמינים ביותר ( אם מצליחים לשים יד על מכונית שמורה) וחסכוניים מאוד. סיריון זה תחליף יותר זול ליאריס ( חולקים את אותם המכלולים המכאניים ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם תקנה רכב בלי הפירמה(לדוגמא הסיריון שציינת, מאזדה 2,יונדאי גטס? ) - היא תהיה פחות אמינה? כנראה שלא, יותר זולה? הרבה יותר!

אם לא פירמה? מה הסיבה לרכוש רכב ישן יותר(שברור באם 2 הרכבים טופלו לפי הספר הסיכויים לתקלות ברכב בן 15 שעשה כמעט 200 אלף קילומטר תהיה גבוהה משמעותית מרכב בן 6 שיעשה חצי נסועה) גם אם הוא עם לוגו מנצנץ יותר לעין הישראלית מה שיוצר לו מחירון לא ריאלי בשוק היד שניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזדה 2 זה גם פירמה, גם סוזוקי סוויפט לא רחוקה מיאריס במחיר , גטס עדיין לא יאריס, לא באמינות ובעיקר לא בצריכת דלק.

לפני כמה שנים קיבלתי יאריס לשבוע. הרכב נסע כמו חדש. רק אחרי כמה ימים הסתכלתי על הקילומטראז' הכללי - שפשפתי עיניים כי ראיתי 350 אלף קילומטרים.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש לך מידע על התקלות של הרכב? אולי הרכב מרגיש חדש כי הוא עבר ב200 אלף החלפת מנוע? או ב150 אלף החלפת גיר?.

יש לנו במשפחה גטס 2006 יד 00 שעשתה 270 אלף קילומטר - ללא תקלה אחת והרכב עבר חיים לא קלים(הצבע דהוי ממש, הפגוש האחורי מוחזק עם ברגים לאחר מכה, טיפולים לא תמיד בוצעו בזמן וכו'), יותר מזה? הרכב עלה ביציאה מטיפול שגרתי במוסך על חלק חד ששבר את הקארטר גיר - הרכב המשיך ליסוע ככה עד שהגיר הפסיק לעבוד(הנהג ידע שעלה על משהו לא ידע שנשבר החלק), כבר הספדנו את הגיר וחשבנו לקחת את הרכב לגריטה אבל לאחר גרירה למוסך והתקנת קרטר חדש וחידוש השמן הגיר חזר לחיים כמו גדול - כאילו לא קרה דבר מעולם.

המאזדות עדיין נסחרות נמוך משמעותית מהיאריס ובטח מהגאז'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק יודע שזה היה "רכב זונה", עם תחזוקת שבר באחת הסדנאות של כוחות הבטחון. כל רכב אחר עם נתונים כאלה היה כבר בבית קברות למכוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פולו 1.4 ידנית משנת 2008, או אם כמה שיותר חדש אז שברולט ספארק ידנית מ2012.

אם רק אוטומט אז הסיריון היא בחירה מצויינת.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזדה 2 זה גם פירמה, גם סוזוקי סוויפט לא רחוקה מיאריס במחיר , גטס עדיין לא יאריס, לא באמינות ובעיקר לא בצריכת דלק.

לפני כמה שנים קיבלתי יאריס לשבוע. הרכב נסע כמו חדש. רק אחרי כמה ימים הסתכלתי על הקילומטראז' הכללי - שפשפתי עיניים כי ראיתי 350 אלף קילומטרים.

הגטס הוכיחה את עצמה בצורה טובה מאוד בצבא למשל, גם שם רכבים הגיעו ל300+.

גם סיריון הוכיחה את עצמה בתור רכב אמין לפי דעות של בעלי רכב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. בתקציב שלך לא רואה סיבה להגביל את עצמך ליפניות גם קוריאניות בתקציב הנתון תהיינה טובות ומוצלחות.

2. לו אני במקומך - הייתי שוקל גטס מהדגמים המאובזרים, היא גם תשאיר לך עודף מהתקציב וגם תהיה זולה מאד לאחזקה, למרות שהיא לא מאד חסכונית בדלק.

3. יפנית האצ'בק נוספת אפשרית בתקציב - מאזדה 3.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי חברים !!

קודם כל תודה על הפצצת התגובות

אך קודם כל סליחה על הבורות האם הכוונה ב "רכב פרימה"

היא כמו "מותג" רכב עם שם?

אם כן לא חייב אותו פשוט שמעתי על הרכב שהוא עמיד בצורה מאוד גבוהה ואין בעיה

להביא יאריס שנתון 2004 עם 170 ק''מ בגלל העמידות שלו

נכון יש משו במה שאתם ומרים לגבי הזמן שלו על הכביש

לא אמתי שאני מקובע ואני פתוח לעוד להצעות

למה לא צרפתי? היה לנו במשפחה היסטוריה של צרפתיות שלא נהנתי מהן בכלל

ככה שמעדיף שלא

סיירון- לפי איך שאני רואה אתם משבחים אותה מאוד,

ככה שעכשיו אני יעלה אותה לסדר העדיפויות שלי .

מאזדה 2- אני אתחיל גם לחפש, אך ראיתי שיש כמה סוגים

אם תוכלו להכווין אותי לדגמים מסוימים? שנה? איך הצרכת דלק שלה?

בכללי איך אוכל לדעת הרכב הוא "מציאה" על סמך מה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 2 מומלצת ברמת גימור דינאמיק בזכות רמת בטיחות יותר גבוהה ( בקרת יציבות ומספר כריות אוויר ). החל מ 2008.

מ 2007 יש את סוזוקי סוויפט.

שני הרכבים האלה עם מנוע 1.5. הם יותר חזקים אבל פחות חסכוניים מאשר סיריון, יאריס, ג'אז. גטס רכב אמין, אבל קצת פחות חסכוני מכולם .

רכב מציאה זה רכב מידיים פרטיות, מטופל עם קבלות, לא עבר יותר מדי ידיים, ללא תאונות, שמור חיצונית, פנימית , מכאנית ונסע ממוצע כ 15 אלף קילומטרים בשנה.

לא הייתי אומר "פירמה" אלא רכבים עם מוניטין של אמינות גבוהה אשר מעלה את ערך הרכב מבחינת מחיר השוק.

למה לא רכב צרפתי במחיר הזה? כי הרכבים האלה מזדקנים פחות טוב מבחינת האמינות, במיוחד רכבים צרפתיים עם גיר אוטומטי.

2004 הלכת רחוק מדי, גם בשביל יאריס. לא הייתי יורד מתחת לשנתון 2007 בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאזדה 2 מומלצת ברמת גימור דינאמיק בזכות רמת בטיחות יותר גבוהה ( בקרת יציבות ומספר כריות אוויר ). החל מ 2008.

מ 2007 יש את סוזוקי סוויפט.

שני הרכבים האלה עם מנוע 1.5. הם יותר חזקים אבל פחות חסכוניים מאשר סיריון, יאריס, ג'אז. גטס רכב אמין, אבל קצת פחות חסכוני מכולם .

רכב מציאה זה רכב מידיים פרטיות, מטופל עם קבלות, לא עבר יותר מדי ידיים, ללא תאונות, שמור חיצונית, פנימית , מכאנית ונסע ממוצע כ 15 אלף קילומטרים בשנה.

לא הייתי אומר "פירמה" אלא רכבים עם מוניטין של אמינות גבוהה אשר מעלה את ערך הרכב מבחינת מחיר השוק.

למה לא רכב צרפתי במחיר הזה? כי הרכבים האלה מזדקנים פחות טוב מבחינת האמינות, במיוחד רכבים צרפתיים עם גיר אוטומטי.

2004 הלכת רחוק מדי, גם בשביל יאריס. לא הייתי יורד מתחת לשנתון 2007 בכל מקרה.

אז לפי מה שאתם אומרים אין מה להסתכל בכלל על רכבים מתחת ל2004 לא משנה איזה סוג, ולא משנה מה הנתונים שלהם (יד, ק''מ)

עכשיו ראיתי שהסירון יחסית חלש בכביש

כלומר עלי לבחור מה אני מעדיף חוזק או חסכוני?

נ.ב

מזה המחירון יצחק לוי , ולמה אני לא מצליח לחשב בוא וחייב לשלם הבנתי שהוא יותר אמין מיד 2?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...