Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי קרוסאובר ותוצאות בדיקה / סובארו Xv

Roy Ofra
שימו לב! השרשור הזה בן 2353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראינו ביד 2 קרוסאובר ידנית במחיר מפתיע

משום מה הבעלים יזם בדיקה עצמאית ושלח תוצאות

כתוב בדגם 4xs … האם זה קרוסאובר?!

ואם משהו יכול להסביר את הליקויים שנמצאו בבקשה…

מעבר לזה פוזלים מכיוון משפחתית ידנית לעבר קרוסאוברים

אם יש למישהו נסיון או ידע מה יכול להיות אמין יותר וזול לתחזוקה בין הסוזוקי והסובארו

תודה

3C5221A6-5443-437E-A169-368B6185B706.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

1. אין לסמוך על בדיקה שהוזמנה על ידי המוכר, ועוד יותר על כזו שהוזמנה על ידי סוחר. אם הרכב מעניין אותך וביצעת את כל הבדיקות המקדימות מומלץ ביותר לקחת אותו לבדיקה מטעמך במכון בדקות שייבחר על ידך (ורצוי רחוק מ"תחום השיפוט" של הסוחר).

2. המחיר מפתיע כיון שמדובר בדגם הידני (שימי לב להערה בסעיף "תיבת העברת כוח"). שימי לב לכך. הדגם הידני נמכר במקור ברמת גימור נמוכה, גם זה מפחית את המחיר. כמוכן, במכירה יהיה לו פחות ביקוש. עם זאת לרכב ידני יש גם יתרונות ואם זו בחירתך זו בהחלט לא סיבה לפסול אותו, ויש קהל, לא גדול, המעדיף אותו.

3. השם "SX4" נגרר מהדגם הקודם ששווק בין 2007-2013. בעולם הוא קרוי גם "S-cross" והיבואן הישראלי העדיף את הכינוי "קרוסאובר". אז מדובר בדגם אחד עם הרבה שמות. על המכונית שלי מודבקים שלושתם, כאילו היבואן לא היה מסוגל להחליט מה השם המתאים. אבל זה עניין קוסמטי. מכל מקום, קרוב לודאי מדובר בדגם עם הנעת 4X2 (בדקי ברשיון הרכב, רשום בלק התחתון של הטור השמאלי בדף העליון).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אין לסמוך על בדיקה שהוזמנה על ידי המוכר, ועוד יותר על כזו שהוזמנה על ידי סוחר. אם הרכב מעניין אותך וביצעת את כל הבדיקות המקדימות מומלץ ביותר לקחת אותו לבדיקה מטעמך במכון בדקות שייבחר על ידך (ורצוי רחוק מ"תחום השיפוט" של הסוחר).

2. המחיר מפתיע כיון שמדובר בדגם הידני (שימי לב להערה בסעיף "תיבת העברת כוח"). שימי לב לכך. הדגם הידני נמכר במקור ברמת גימור נמוכה, גם זה מפחית את המחיר. כמוכן, במכירה יהיה לו פחות ביקוש. עם זאת לרכב ידני יש גם יתרונות ואם זו בחירתך זו בהחלט לא סיבה לפסול אותו, ויש קהל, לא גדול, המעדיף אותו.

3. השם "SX4" נגרר מהדגם הקודם ששווק בין 2007-2013. בעולם הוא קרוי גם "S-cross" והיבואן הישראלי העדיף את הכינוי "קרוסאובר". אז מדובר בדגם אחד עם הרבה שמות. על המכונית שלי מודבקים שלושתם, כאילו היבואן לא היה מסוגל להחליט מה השם המתאים. אבל זה עניין קוסמטי. מכל מקום, קרוב לודאי מדובר בדגם עם הנעת 4X2 (בדקי ברשיון הרכב, רשום בלק התחתון של הטור השמאלי בדף העליון).

כמובן שלא מסתמכים על בדיקות אחרות ממה שאנחנו נבצע במקום אחר ממקום הבדיקה שלו

לא נשמע לי סוחר נשמע כמו איש פרטי שלא רוצה להפסיד יותר מדיה כסף בטרייד אין לדגם כזה חדש

יש לך מושג מה כל התקלות המצויינות שהתגלו בבדיקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שלא, אני לא איש טכני ומעדיף לא להטעות אותך, מה גם שכאמור, מדובר בבדיקה מטעם המוכר.

ההערה הראשונה , לגבי רצועת תזמון, היא כסת"ח, שכן ברכב הזה אין רצועת תזמון אלא שרשרת תזמון, ואותה לא מחליפים תקופתית.

בכל מקרה, כפי שנאמר קודם, לא הייתי סומך על הבדיקה הזו יותר מדי.

ודבר אחרון - הסוחרים מתחזים יפה מאד לקונים\מוכרים פרטיים. כאשר הייתי צעיר ותמים יצא לי ליפול בפח הזה פעמיים עם מכונית אחת (בקניה ובמכירה), וגם כיום אני לא בטוח שהייתי מבחין בכך בזמן.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזמין הבדיקה הוא מוסך מורשה סוזוקי. לכן אני כן מאמין שהרכב נבדק לצורך טרייד אין. מה שחסר בבדיקה הזאת, זה מצב המצמד. נכון ש 68 אלף קילומטרים זה לא הרבה, אבל בנהיגה לא עדינה כבר יכול להיות בלאי למצמד.

הרכב עבר תאונה מאחורה והוחלפו חלקי מרכב - יש לזה משמעות מסחרית. לפי הבדיקה מדובר במשמעות נמוכה, השאלה האם יש משהו מעבר לזה.

לכן בבדיקה נוספת הייתי מבקש לחוות דעה יותר מעמיקה על משמעות התאונה, עם דגש על קצוות שלדה ורצפת תא המטען.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה דווקא נראית די אותנטית ודי סבירה למזמין פרטי - לטעמי יש יותר מדי פגיעות מרכב.

אם בכל זאת אתם רוצים לבחון ברצינות רכישה של הרכב יש לבקש מהמוכר דו"ח שמאי של התאונות כדי להבין לעומק מה מהות הפגיעה ומה תוקן.

למי שהעיר על הקלאץ' - אם היה כתוב הכסת"ח הקבוע של "מצמד מפריד גבוה" - זה היה מוסיף לך משהו?

לפני שנות דור חברתי בין שלי חברים שלי שאחד קנה מהשני סובארו ליאונה ידנית. לרכב היו 80000 ק"מ, ובבדיקה היה כתוב "מצמד מפריד גבוה" המצמד הנ"ל שירת את הרכב עוד... כ-170000 ק"מ עד שהוחלף.

משיטוט ביד 2 מסתבר שיש לא מעט קרוסאובר ידניות למכירה - לכן הייתי מנסה לחפש רכב אחר.

עלויות הטיפול בסובארו XV גבוהות במקצת מאלו של הקרוסאובר אבל לא ברמה שצריכה להכריע בהחלטה בין הדגמים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שהעיר על הקלאץ' - אם היה כתוב הכסת"ח הקבוע של "מצמד מפריד גבוה" - זה היה מוסיף לך משהו?

לפני שנות דור חברתי בין שלי חברים שלי שאחד קנה מהשני סובארו ליאונה ידנית. לרכב היו 80000 ק"מ, ובבדיקה היה כתוב "מצמד מפריד גבוה" המצמד הנ"ל שירת את הרכב עוד... כ-170000 ק"מ עד שהוחלף.

המשפט " מצמד מפריד גבוה " לא היה אומר לי שום דבר - לכן הייתי בודק בנוסף לבדיקה הזאת שהוא לא גמור.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המצמד היה במצב לא טוב - היו כותבים את זה - מכוני הבדיקה יודעים לכסות את עצמם מצוין.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צבי, סיפור יפה על הסובארו. זה עוד היה בתקופת האסבסט?

לפני 28 שנה מכרתי רנו 14 עם 120,000 ק"מ ומצמד מקורי שלא הראה שום סימני שחיקה המצריכה החלפה קרובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה דווקא נראית די אותנטית ודי סבירה למזמין פרטי - לטעמי יש יותר מדי פגיעות מרכב.

אם בכל זאת אתם רוצים לבחון ברצינות רכישה של הרכב יש לבקש מהמוכר דו"ח שמאי של התאונות כדי להבין לעומק מה מהות הפגיעה ומה תוקן.

משיטוט ביד 2 מסתבר שיש לא מעט קרוסאובר ידניות למכירה - לכן הייתי מנסה לחפש רכב אחר.

עלויות הטיפול בסובארו XV גבוהות במקצת מאלו של הקרוסאובר אבל לא ברמה שצריכה להכריע בהחלטה בין הדגמים.

לגבי התאונה ודוח שמאי הבחור פירט לי את התקלות והמקרים שהיה מעורב וסיפר מה החליף, נראה לי שיש שם ירידת ערך כלשהי ודוח שמאי יתן אומדן ריאלי לזה.

ראינו שיש מבחר נחמד של קרוסאוברים בעיקר שנתונים יותר מתקדמים . לדגם והשנה הזו ראינו רק 2 משנתון 2014 זה חורג לנו מהתקציב. חושבים לבדוק את הסוכנויות לראות אם אפשר לגרד מהם דיל נחמד לרכב הזה .

ובכללי מנסים להבין אם יש משמעות כלכלית להיותו ג׳יפון וכמו גם הXV אם יש פער גדול בהוצאות שוטפות על ביטוח טיפולים וכו או חלקים גלגלים וכו ביחס למשפחתית רגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הסוזוקי - הוא אינו יקר לאחזקה בהשוואה ל-SX4 שקדם לו. למעשה, עם הגיר הרציף, אפילו צורך מעט פחות דלק (אני מניח שמבחינת זו הידנית לא פחות טובה). גם משאר הבחינות הוא אינו יקר יותר.

מה שמשמעותי מבחינת עלויות האחזקה זה אופי הנהיגה, הנסועה והמאפיינים הביטוחיים שלכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוזוקי קרוסאובר היא אחת המשפחתיות/ג'יפונים הזולים יותר לאחזקה (עלות ביטוח נמוכה מאוד, צריכת דלק מצויינת ועלות טיפולים זולה).

במקרה שלה, אין כל תוספת בעלות האחזקה בשל היותה ג'יפון.

הסובארו יקרה יותר לאחזקה, אבל עדיין לא חורגת מהממוצע לקטגוריה. הדבר היחיד שעלול ליקר את אחזקת הסובארו היא העובדה שהיא 4x4 והחלפת צמיגים נעשית הרביעיות במקום בזוגות.

הרכב שמצאתם הוא מקרה שכיח של אדם פרטי שקיבל הצעה מעליבה מהטרייד אין ומנסה למכור עצמאית כדי להשיג כמה אלפים נוספים מעל ההצעה שקיבל.

מה המחירון ומה והמחיר המבוקש?

אני מניח שההצעה שקיבל היא מחירון בסיסי (ללא תוספת חודשי עליה לכביש או שקלול קילומטראז' ויד ראשונה) מינוס 20-25%.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה המחירון ומה והמחיר המבוקש?

אני מניח שההצעה שקיבל היא מחירון בסיסי (ללא תוספת חודשי עליה לכביש או שקלול קילומטראז' ויד ראשונה) מינוס 20-25%.

מחירון 63 מבקש 55

אנחנו מתפתים לחכות לרכב שאמור להגיע לסוכנות טרייד מאותו שנתון עם נתניה הבה יותר טובים… עד כמה תהיה חברת הטריד גמישה איתנו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנת 2000 קניתי קורולה ידנית ורשמו xx על המצמד.

נסעתי איתו עוד 6 שנים עד שהוחלף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירון 63 מבקש 55

אנחנו מתפתים לחכות לרכב שאמור להגיע לסוכנות טרייד מאותו שנתון עם נתניה הבה יותר טובים… עד כמה תהיה חברת הטריד גמישה איתנו..

באיזה חברת טרייד אין מדובר? ממליץ לקנות רק מהגדולות שעובדות עם יבואן רכב (טריידמוביל במקרה של סוזוקי).

קחו בחשבון שרכבים טובים נמכרים ע"י חברות טרייד אין במחירון משוקלל, אולי כמה אלפים בודדים פחות (ככה שחוזרים לנקודת המחירון הבסיסי) כי החברה צריכה להרוויח.

המוכר ממודיעין בטח קיבל הצעה של 45 או מקסימום 48.

אני חושב שב-50 הוא ימכור לכם וזו תהיה עסקה מצויינת עבורכם.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...