Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 3008 - 1.6 מול 2.0 דיזל

ליסינג בצער
שימו לב! השרשור הזה בן 2379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מניח שזו לא הסיבה העיקרית שהם לא מוכרים הרבה, אבל מאחר והם באמת מוכרים וימכרו מעט מהם בגלל המחיר, כנראה שלא שווה להם להחזיק רכב מבחן במלאי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אם אתה מתכנן להסיע שני תיכוניססטים בגובה מעל הממוצע אז תשכח מה-3008 פרימיום, החלון בגג נמוך באופן מגוחך.

אני בגובה 1.84 והראש שלי נגע בגג בישיבה במושב האחורי (וגם בקידמי, אומנם שם ניתן להוריד את המושב אך אז מתקבלת תנוחת ישיבה לא נוחה לדעתי).

ב. הבנזין תרגיש הרבה יותר נמרצת מהדיזל 1.6 ותעלה רק 10 אלף יותר.

ג. ה-X1 ממש לא ספרטנית ואם אני לא טועה אז גם בה יש חלון בגג כבר ברמת הכניסה ושם אין בעיה של מרווח ראש. איכות החומרים והבניה בה הרבה יותר מרשימים מה-3008 והרכב מרגיש יותר יוקרתי ובאופן משמעותי. הרכב אגב ממש לא צפוף לשני נוסעים מאחור והוא מרווח לא פחות מה-X3 שעולה הרבה יותר, תבדוק בעצמך.

אגב אם אתה שואל אותי, אישית הייתי מוותר על התענוג של לקרוע ניילונים ורוכש X1 בגירסה הבכירה עם מנוע 2 ליטר טורבו והנעה לכל הגלגלים משומש בן שנה, אין בכלל מה להשוות ל-3008.

ד. אם בכל זאת אתה רוצה רק חדש, ועם המון אבזור, ועם ביצועים טובים, ועם גיר DSG שאתה כל כך אוהב, אז למה לא לרכוש סיאט אטקה בגירסה המאובזרת ביותר? חוץ ממסאג׳ במושבים לדעתי יש לה כל מה שה-3008 מציעה ובמחיר זול משמעותית.

לגבי הקודיאק, אם לא בא לך רכב גדול אז זה בהחלט שיקול.

יש מאזדה CX5 2.5L 4x4 שנראית לי כמו אופציה עדיפה (אלא אם כן צריכת הדלק מעניינת אותך).

אגב גם להתעלם לגמרי מנושא ירידת הערך זה לא הגיוני לדעתי.

תחשב כמה אמור לעלות לך הרכב בירידת הערך בתקופה של 3 שנים.

נניח וה-3008 הנ״ל תרד ב-3 שנים 50% אז בפועל היא תעלה לך 110k₪.

אכשיו נניח שתרכוש במקומה וולוו XC60 חדשה (אגב רכב מדהים ובכמה רמות מעל ה-3008) שתעלה לך 300K₪, ונניח שהיא תרד רק ב-35% באותה התקופה (לא סביר אבל רק לצורך ההדגמה) אז בפועל היא תעלה לך כמו הפיג׳ו, וכרן קבור הכלב.

אין להתעלם מירידת הערך, גם אם רוצים להנות מהחיים ומוכנים לשלם 50k₪ בשנה, צריך תמיד לבדוק איך למקסם את ההנאה, ולדעתי ה-3008 המדוברת זה לא זה..

אני מסכים שהפיג'ו נמוכה אבל לסיאט אטקה ול-X1 אין בקרת שיוט אדפטיבית או סטייה מנתיב וחסרות להן מערכות בטיחות נוספות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה הערות לאלון:

1.נסעתי מאחור בפיז׳ו לפני שבועיים נסיעה של כשעה. אני 1.90 ולא שמתי לב לבעיה מיוחדת, אבל אשמח לבדוק שוב...

2. סמל ויוקרה בצד רגע, הX1 גם בגרסה המאובזרת שלה לא קרובה לאיבזור בGT וגם לא לפרמיום לצורך העניין. אפילו ה330e שלי שנחשבת לדגם מאובזר במיוחד לא מאובזרת כמו הפרמיום.

3. לא יודע איך החלטת שהX1 מרווחת כמו X3 מאחור, כי היא פשוט לא.

4. קצת מצחיק להביא רכב פרימיום (XC60) כדוגמא לרכב שכנראה יאבד פחות ערך, כי כולנו יודעים שלא זה המצב.

5. האטקה אופציה מצויינת מבחינת ניהוג (לדעתי הטובה בקטגוריה מבחינה זו) אבל מכל שאר הבחינות היא פיהוק גדול ליד הפיז׳ו.

6. הCX5 2.5 יקרה להחריד ביחס לתמורה.

ולפותח השרשור:

אם אתה מחליט ללכת על הGT, קח בחשבון שהיא מקבלת גיר חדש (עדיין של Aisin) 8 הילוכים החל מפברואר אם אינני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי על X1 מבוססת על בדיקה רצינית של הדגם, לפני שקנינו את הסנטה פה. היא הרגישה לי פשוט קטנה מדי, משהו כמו קומפקטית פלוס, שלא לדבר שהייתי צריך להתפתל על מנת להיכנס למושב האחורי.

מרווח הראש של 3008 עם חלון גג נבדק בפועל על ידי אותו מדגם של תיכוניסטים :-D על פני 4000 ק"מ תוך שבועיים בנורווגיה בקיץ ונמצא מספק לחלוטין - כמו שרשמתי בפתיחת השרשור - הנסיעה הזו בכלל העלתה לתודעה שלנו את הדגם (הגרסה הייתה GT, אבל לא בטוח איזה נפח של הדיזל היה שם ואני מניח שבחו"ל אין קישור חד ערכי בין GT למנוע הגדול יותר).

לגבו הוולוו - אין ספק שמדובר ברכב מצויין, אבל לכל אחד יש גבולות, גם אם הם יותר רחוקים מהממוצע.

בין 1998 עד 2015 היו לי רק סיאטים (החל מאיביזה, דרך טולדו ונגמר באלתיאה - רכב מדהים שתומחר לא טוב), אבל הקו הנוכחי שלהם פשוט מכוער ולא מודרני בעיני - בעיקר בעיצוב הפנים (שהרי זה מה שאתה רואה רוב הזמן) ולא משדר פרימיום בשום צורה, זאת לעומת פיג'ו שמרגישה אחרת ומאוד מושכת (לפחות בעיני ובעיני זוגתי שתנהג רוב הזמן ברכב), במיוחד עם ריפוד בהיר (זה עוד אחד מהקיבעונות שלנו, בנוסף לדיזל ולחלון גג.....).

קיה ספורטאז' 2.0 ליסינג

סקודיאק דיזל Exclusive לזוגתי (כבר לא: יונדאי סנטה פה דיזל, אלתיאה דיזל - עדיין מתגעגעים)

ALFA ROMEO 75 TS - מוסבת כבר לא ☹️, מקורית כבר כן 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זמן אתם עם הסנטה-פה? יכול להיות שאתה מדבר על X1 דור קודם? החדשה בהחלט מרווחת יותר, אם כי לא יותר מהפיזו.

אם אכן נהגתם בGT בחו״ל אז זה רק היה עם המנוע 2.0 דיזל כי גם שם זה הקומבו היחיד. מצד שני יתכן ואתה מתבלבל ונהגתם בGT-Line, ואז בהחלט יתכן וזה היה ה1.6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ה- X1 נראה לי שאתה מתכוון לדגם הקודם שבאמת היה צפוף מאד (הנעה אחורית). הדגם החדש החל להימכר בישראל בסוף שנת 2015.

בחנתי אותו לאחרונה, הוא מאד מרווח, יותר מה- 3008, מושב אחורי גבוה ושדה ראייה טוב (בפיז'ו מושב אחורי נמוך), תא מטען גדול, עם משענת גב מתחלקת 40-20-40 (בפיז'ו 60-40), מאד איכותי בגירסת מושבי עור בהירים.

לא נהגתי בו. אם לא הייתה בעיה של ירידת ערך גבוהה שבינתיים ממשיכה גם לאחר השנה הראשונה ועלויות ביטוח גבוהות (יש לי החזר מהעבודה עד תקרה מסויימת), זה כנראה היה הרכב הבא שלי בגירתס ה- 2 ליטר.

הפיז'ו 3008 גם טובה מאד, מנושא ירידת הערך די נרגעתי לבינתיים ויש בה הרבה דברים טובים. מה שמפריע לי בעיקר הוא ההגה הייחודי, המושב האחורי הנמוך אל מול קו החלונות הגבוה, פתחי מיזוג קטנים, גם חלוקת משענת המושב האחורי. אולי אלו פרמטרים שאני צריך להתפשר בהם לאור החבילה הטובה, אבל בינתיים אני מנסה למצות אפשרויות של רכבים אחרים שיגיעו בחודשים הקרובים.

לגבי חלוקת משענת הגב האחורית ל- 40-20-40, ראו במאזדה שלי איך הדבר מאפשר להוביל ארון מאיקאה של 2.1 מטר, כאשר שתי הילדות יושבות במושבים ליד ואפשר עדיין להעמיס עוד דברים בתא המטען. כמו כן כיסוי הגלילה ניתן לאכסון בקלות בתוך הרכב בזמן זה, כאשר לפיז'ו יש כיסוי קשיח שיש בעיה לאכסן אותו כאשר מסירים אותו (גם הסרתו יותר קשה). במאזדה הכיסוי הנגלל גם מתרומם עם הדלת כמו בכיסוי קשיח שזה ייתרון ייחודי לה, באמת נוח.

20170920_143043 (1).jpg20170920_143109.jpg20170920_143217.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיכיתי לצחוקים...

לא אני אמרתי, וזה דווקא לא גרופים של פיזו, ממש לא. גם הם מבינים את ההבדל כן? אבל גם אני קראתי ביותר ממבחן אחד מחו״ל שציינו שסמל יוקרתי יותר לא היה נראה out of place על הרכב הזה.

אני אישית חושב שפיז׳ו שיחקו אותה בענק עם ה3008, ולא כי אני גרופי (אני בכלל נוהג ב330e...).

לא בטוח שיש לך על מה להתנצל, די הגיוני שריינג' רובר מכונית חזקה ואיכותית יותר מה 3008, לפחות מחירה המשולש בקירוב מצביע על כך, באותה מידה די ברור שהמקור לעיצובה של הפז'ו מגיע מהפירמה האנגלית היוקרתית, תוסיף לכך את עיצוב הפנים המאוד מרשים בפג'ו, את האיכות הטובה של הגימור וחומריו והנה יש לך סיבה להגיון טיעונם של חבריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כן כיסוי הגלילה ניתן לאכסון בקלות בתוך הרכב בזמן זה, כאשר לפיז'ו יש כיסוי קשיח שיש בעיה לאכסן אותו כאשר מסירים אותו (גם הסרתו יותר קשה). במאזדה הכיסוי הנגלל גם מתרומם עם הדלת כמו בכיסוי קשיח שזה ייתרון ייחודי לה, באמת נוח.

הי גרין, מה שלמך?

את כיסוי תא המטען בפיג'ו ניתן להסיר די בקלות ורצפת תא המטען תוכננה כך שכאשר מעבירים אותה לשלב העליון (מה שגם יוצר סף הטענה ישר ללא מדרגה) תחתיו נוצר מקום ייעודי לכיסוי.

כמובן שאם הווילון הנגלל גם עולה עם הדלת וגם יש מקום ייעדי לאחסון שלו, ועוד בשילוב כיפול כיסאות 40-20-40, זה באמת יופי של דבר. כי לטעמי וילון שלא עולה עם הדלת זה פשוט לא נוח.

עכשיו רק עניין של סדר עדיפוית של כל אחד.

קרדיט ל- misterb על התמונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן ozb, תודה על המידע לגבי המקום הייעודי בפיז׳ו, אבל זה נראה קצת כמו סיפור הביצה והתרנגולת, מורידים את הכיסוי הקשיח כדי לקבל עוד מקום לגובה מעל הכיסוי, אבל מצד שני מאכסנים את הכיסוי בריצפת תא המטען דבר שמאלץ לשים את ריצפת תא המטען במצבה הגבוה, דבר שמקטין את עומק תא המטען פשוט מהכיוון השני. (אולי ניתן להרוויח מכך עוד קצת גובה אם החלק מעל הכיסוי גבוה יותר מהמקום הייעודי שמתחת ריצפת הרכב במצבה הגבוה).

במאזדה אין מקום ייעודי לכיסוי הגלילה וזה לא אידאלי, אבל מכיוון שהוא לא תופס הרבה מקום כמו כיסוי קשיח הרי שבמקרים בהם תא המטען לא היה מפוצץ שמתי אותו בתא המטען, או למשל כמו בתמונה שצירפתי ליד הארון שמתי אותו בחלק של משענת המושב האמצעי במצבה המקופל או על כל משענת המושב האחורי במצבה המקופל כאשר הובלתי דברים גדולים. במקרים קיצוניים של נסיעות מתוכננות מראש ותא מטען מפוצץ עד אפס מקום, השארתי אותו פשוט בבית ובמקרים פחות מתוכננים של תא מטען מפוצץ שמתי אותו בריצפת הרכב מתחת למושב האחורי.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2379 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...