Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 3008 - 1.6 מול 2.0 דיזל

ליסינג בצער
שימו לב! השרשור הזה בן 2378 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

בקיץ התנסינו בנהיגה של שבועיים עם הרכב בנורבגיה ואנו שוקלים להחליף את הרכב של זוגתי.

לא הצלחתי להבין מהקודים על המנוע איזה נפח מנוע היה לנו וכיוון שמדובר בהשכרה - אני מעריך ש- 1.6.

הכוח של הרכב היה בהחלט מספק (נורבגיה להזכירנו), אבל ללא "וואו".

ברור שיש הבדלי מחיר מאוד משמעותיית (גם בגלל הבדל רמת אבזור) - אבל כרגע זה משני.

האם יש למישהו ניסיון השוואתי בין שתי גרסאות הדיזל וחוות דעת על ההבדל בתחושת הכח ביניהן (לפחות על הנייר אמור להיות)?

האם יש מושג כמה גרסאות 2.0 ליטר מאובזרות נמכרו?

תודה מראש

קיה ספורטאז' 2.0 ליסינג

סקודיאק דיזל Exclusive לזוגתי (כבר לא: יונדאי סנטה פה דיזל, אלתיאה דיזל - עדיין מתגעגעים)

ALFA ROMEO 75 TS - מוסבת כבר לא ☹️, מקורית כבר כן 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

בקיץ התנסינו בנהיגה של שבועיים עם הרכב בנורבגיה ואנו שוקלים להחליף את הרכב של זוגתי.

לא הצלחתי להבין מהקודים על המנוע איזה נפח מנוע היה לנו וכיוון שמדובר בהשכרה - אני מעריך ש- 1.6.

הכוח של הרכב היה בהחלט מספק (נורבגיה להזכירנו), אבל ללא "וואו".

האם יש למישהו ניסיון השוואתי בין שתי גרסאות הדיזל וחוות דעת על ההבדל בתחושת הכח ביניהן (לפחות על הנייר אמור להיות)?

האם יש מושג כמה גרסאות 2.0 ליטר מאובזרות נמכרו?

תודה מראש

אין לי מבחן לתת לך אבל אתה מדבר בארץ על גרסאת ה GT עם מנוע 2.0 שעולה 219 אלף לעומת גרסת הפרימיום עם מנוע 1.6 שעולה 164 אלף (גרסאת האקטיב אני מנחש שלא רלוונטית אליך, בכל מקרה עולה 144).

לא נסעתי על ה GT, אבל מבחינת אבזור הרכב ההפרש במחיר לא מצדיק את זה, מדובר אך ורק בנושא המנוע והכוח של הרכב. גם פה אני לא בטוח שהמנוע היותר חזק שווה תוספת של 55 אלף ש"ח..לא מדובר ברכב ספורט איך שלא תהפוך את זה והוא גם לא מתיימר להיות אחד כזה.

מבחנת מסירות בארץ פירסמו פה לא מזמן, נדמה לי שמגרסת ה GT נמסרו בערך 12-14 יח'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל לא כ"כ מורגש בין השניים מבחינת כוח, ו וואו לא תקבל גם במנוע הגדול יותר.

השוני העיקרי בין השניים הוא שה 2.0 יספק תאוצות יותר מהירות במהריות גבוהות (120+).

ככה שב 99% מהמקרים לא ממש תרגיש הבדל וה 1.6 יותר ממספק.

וכמו שנאמר מעלי ההפרש פשוט עצום, אני הזמנתי את ה 1.6 פרמיום אגב.

בהצלחה.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיים הבדל גדול מאד בביצועים בין הדיזל 1.6 לבין ה-2.0,ל-2.0 מומנט של 41 קג"מ שזה המון וזה מורגש בכל נגיעה בדוושה.

אני מציע לך לבצע נסיעת מבחן בGT רק כדאי להבין עד כמה הוא יותר חזק מה1.6 שנהגת עליו.

מעבר לכך גם הוא מאובזר יותר מהפרמיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון, יצא לך לנהוג בו ?

כל נגיע מורגשת ?

יותר נכון כל נגיע מדליקה את הבקרות.

כפי שכבר ציינתי זה מורגש בעיקר במהרויות גבוהות.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זהו, שזה ממש לא מישני אלה מהותי ועיקרי.

הרי אם הרכב היה עולה 160K אז היית רוכש בלי לחשוב פעמיים, כי המנוע הרבה יותר בשרני מה-1.6, וגם יש מושבים יפים יותר, וגם מסאג', וגם תאורת לד וגם...

אבל זהו, שהוא לא עולה 160, וגם לא 180, הוא עולה פאקינג 220K ש"ח וזה כבר מחיר בעייתי מאוד שנכנס לליגה של הגדולים.

במחיר כזה ניתן לרכוש סורנטו מאובזר אם מחפשים רכב גדול (היה לכם סנטה פה כך שאני מניח שזה כן מעניין אתכם) או ללכת לכיוון היוקרה ולרכוש במוו X1 שירגיש הרבה יותר טוב מה-3008 (מאובזרת ככל שתהיה), ויש גם קודיאק שתראה מרשימה יותר מ-3008.

ואם תמשיך לחפש אני בטוח שתמצא עוד רכבים הרבה יותר מעניינים במחיר של 220K ש"ח.

כך שהמחיר הוא בהחלט גורם עיקרי במקרה זה וממש לא משני (גם אם כסף זה לא בעיה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הGT יקרה כן, וזה מכניס אותה מבחינה זו לליגה של ג׳יפוני היוקרה הקטנים אם כי בדגמים הבסיסיים שלהם.

אבל אני לגמרי יכול להבין את מי מוכן להוציא עליה אל הכסף. ה3008 משדרת המון סטייל (כבר שמעתי יותר מאדם אחד משווה אותה לריינג׳ מבחינה זו, ורק שימו עליה את הסמל הנכון...), האיבזור שלה פסיכי (נסו למצוא אביזר נוחות או בטיחות שלא קיים בה), ועם המנוע הגדול היא אמנם רחוקה מלהיות מטוס אבל לא חסר לה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיכיתי לצחוקים...

לא אני אמרתי, וזה דווקא לא גרופים של פיזו, ממש לא. גם הם מבינים את ההבדל כן? אבל גם אני קראתי ביותר ממבחן אחד מחו״ל שציינו שסמל יוקרתי יותר לא היה נראה out of place על הרכב הזה.

אני אישית חושב שפיז׳ו שיחקו אותה בענק עם ה3008, ולא כי אני גרופי (אני בכלל נוהג ב330e...).

Sent from my iPhone using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל זהו, שזה ממש לא מישני אלה מהותי ועיקרי.

הרי אם הרכב היה עולה 160K אז היית רוכש בלי לחשוב פעמיים, כי המנוע הרבה יותר בשרני מה-1.6, וגם יש מושבים יפים יותר, וגם מסאג', וגם תאורת לד וגם...

אבל זהו, שהוא לא עולה 160, וגם לא 180, הוא עולה פאקינג 220K ש"ח וזה כבר מחיר בעייתי מאוד שנכנס לליגה של הגדולים.

במחיר כזה ניתן לרכוש סורנטו מאובזר אם מחפשים רכב גדול (היה לכם סנטה פה כך שאני מניח שזה כן מעניין אתכם) או ללכת לכיוון היוקרה ולרכוש במוו X1 שירגיש הרבה יותר טוב מה-3008 (מאובזרת ככל שתהיה), ויש גם קודיאק שתראה מרשימה יותר מ-3008.

ואם תמשיך לחפש אני בטוח שתמצא עוד רכבים הרבה יותר מעניינים במחיר של 220K ש"ח.

כך שהמחיר הוא בהחלט גורם עיקרי במקרה זה וממש לא משני (גם אם כסף זה לא בעיה).

תודה על התשובות - של כולם

רמת האיבזור והפינוק חשובה לנו (לדוגמה חלון פנורמי). במחיר של 220 אש"ח לא באמת אפשר למצוא משהו שיהיה מיוחד ומאובזר באותה רמה. סנטה פה חדשה כמו שלנו עולה קרוב ל- 280 ונעדרת כמעט כל איבזור בטיחות ואווירה חדשנית (וקיה לא רחוקה מכך), X1 ספרטנית וצפופה מאוד (ואני עדיין מתכנן על הסעת שני תיכוניסטים בגובה מעל לממוצע), קודיאק ברמת גימור מקבילה עולה כ- 255 אש"ח, שוקלת כ- 300 ק"ג יותר ומענישה גם באבדני כח של הנעה כפולה (ברמת האיבזור הגבוהה יש רק את זה). היתרון המרכזי של הסקודה זה גיר DSG (כן אני יודע שיש שירימו גבה, אבל אחרי 9 שנים עם סיאט אלתיאה דיזל DSG6 ללא שום תקלה - אני פריק של הגיר הזה והיעדר אבדני הכח של ממיר מומנט, למרות שהגיר של AISIN בפיג'ו הפתיע אותי לטובה מאוד. זה עקב האכילס המרכזי של הסנטה פה - הגיר שלה פשוט מסרס את המנוע). אנו נדע להסתדר מצוין עם רמת premium של פג'ו, אבל אם כבר......

מן הטעמים הללו - ההפרש הידוע הוא מפתה, אבל לא מכריע (כי אני יכול לעמוד בו, ואף פעם לא ממש חשבתי על שמירת ערך וכו' - חלק מההנעות בחיים) והשיקול האם מנוע 1.6 מספק (למרות שהוא יהיה זול מאוד, חסכוני וכנראה מבוקש יותר כמשומשת) מול מנוע 2.0 שהנתונים שלו מאוד מרשימים - הפכה לשאלה רלוונטית.

קיה ספורטאז' 2.0 ליסינג

סקודיאק דיזל Exclusive לזוגתי (כבר לא: יונדאי סנטה פה דיזל, אלתיאה דיזל - עדיין מתגעגעים)

ALFA ROMEO 75 TS - מוסבת כבר לא ☹️, מקורית כבר כן 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כנראה הגיע הזמן להזמין שתי נסיעות מבחן.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איך בודקים, האם שווה להוסיף מעל 50 אלף₪ או לא?

אם אתה צודק, ואין אפשרות לנסיעת מבחן על הדגם החזק, אני לא יכול להבין את היבואן. אולי זאת גם הסיבה שמכרו רק 14 רכבים בשנה..

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הGT היא סוג של הצגת תכלית של פיגו.

היא מאובזרת בכל טוב.

אתה הרי מבין לאן הפרמייה הולכת, הרכב ברמה אחרת. אם אתה יכול להרשות לעצמך את ההפרש - לא קשה להבין שיש פה תמורה בעד האגרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות - של כולם

רמת האיבזור והפינוק חשובה לנו (לדוגמה חלון פנורמי). במחיר של 220 אש"ח לא באמת אפשר למצוא משהו שיהיה מיוחד ומאובזר באותה רמה. סנטה פה חדשה כמו שלנו עולה קרוב ל- 280 ונעדרת כמעט כל איבזור בטיחות ואווירה חדשנית (וקיה לא רחוקה מכך), X1 ספרטנית וצפופה מאוד (ואני עדיין מתכנן על הסעת שני תיכוניסטים בגובה מעל לממוצע), קודיאק ברמת גימור מקבילה עולה כ- 255 אש"ח, שוקלת כ- 300 ק"ג יותר ומענישה גם באבדני כח של הנעה כפולה (ברמת האיבזור הגבוהה יש רק את זה). היתרון המרכזי של הסקודה זה גיר DSG (כן אני יודע שיש שירימו גבה, אבל אחרי 9 שנים עם סיאט אלתיאה דיזל DSG6 ללא שום תקלה - אני פריק של הגיר הזה והיעדר אבדני הכח של ממיר מומנט, למרות שהגיר של AISIN בפיג'ו הפתיע אותי לטובה מאוד. זה עקב האכילס המרכזי של הסנטה פה - הגיר שלה פשוט מסרס את המנוע). אנו נדע להסתדר מצוין עם רמת premium של פג'ו, אבל אם כבר......

מן הטעמים הללו - ההפרש הידוע הוא מפתה, אבל לא מכריע (כי אני יכול לעמוד בו, ואף פעם לא ממש חשבתי על שמירת ערך וכו' - חלק מההנעות בחיים) והשיקול האם מנוע 1.6 מספק (למרות שהוא יהיה זול מאוד, חסכוני וכנראה מבוקש יותר כמשומשת) מול מנוע 2.0 שהנתונים שלו מאוד מרשימים - הפכה לשאלה רלוונטית.

א. אם אתה מתכנן להסיע שני תיכוניסטים בגובה מעל הממוצע אז תשכח מה-3008 פרימיום, החלון בגג נמוך באופן מגוחך.

אני בגובה 1.84 והראש שלי נגע בגג בישיבה במושב האחורי (וגם בקידמי, אומנם שם ניתן להוריד את המושב אך אז מתקבלת תנוחת ישיבה לא נוחה לדעתי).

ב. הבנזין תרגיש הרבה יותר נמרצת מהדיזל 1.6 ותעלה רק 10 אלף יותר.

ג. ה-X1 ממש לא ספרטנית ואם אני לא טועה אז גם בה יש חלון בגג כבר ברמת הכניסה ושם אין בעיה של מרווח ראש. איכות החומרים והבניה בה הרבה יותר מרשימים מה-3008 והרכב מרגיש יותר יוקרתי ובאופן משמעותי. הרכב אגב ממש לא צפוף לשני נוסעים מאחור והוא מרווח לא פחות מה-X3 שעולה הרבה יותר, תבדוק בעצמך.

אגב אם אתה שואל אותי, אישית הייתי מוותר על התענוג של לקרוע ניילונים ורוכש X1 בגירסה הבכירה עם מנוע 2 ליטר טורבו והנעה לכל הגלגלים משומש בן שנה, אין בכלל מה להשוות ל-3008.

ד. אם בכל זאת אתה רוצה רק חדש, ועם המון אבזור, ועם ביצועים טובים, ועם גיר DSG שאתה כל כך אוהב, אז למה לא לרכוש סיאט אטקה בגירסה המאובזרת ביותר? חוץ ממסאג׳ במושבים לדעתי יש לה כל מה שה-3008 מציעה ובמחיר זול משמעותית.

לגבי הקודיאק, אם לא בא לך רכב גדול אז זה בהחלט שיקול.

יש מאזדה CX5 2.5L 4x4 שנראית לי כמו אופציה עדיפה (אלא אם כן צריכת הדלק מעניינת אותך).

אגב גם להתעלם לגמרי מנושא ירידת הערך זה לא הגיוני לדעתי.

תחשב כמה אמור לעלות לך הרכב בירידת הערך בתקופה של 3 שנים.

נניח וה-3008 הנ״ל תרד ב-3 שנים 50% אז בפועל היא תעלה לך 110k₪.

אכשיו נניח שתרכוש במקומה וולוו XC60 חדשה (אגב רכב מדהים ובכמה רמות מעל ה-3008) שתעלה לך 300K₪, ונניח שהיא תרד רק ב-35% באותה התקופה (לא סביר אבל רק לצורך ההדגמה) אז בפועל היא תעלה לך כמו הפיג׳ו, וכרן קבור הכלב.

אין להתעלם מירידת הערך, גם אם רוצים להנות מהחיים ומוכנים לשלם 50k₪ בשנה, צריך תמיד לבדוק איך למקסם את ההנאה, ולדעתי ה-3008 המדוברת זה לא זה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2378 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...