Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קצת קוסמטיקה ליונדאי גטס מזדקנת: צביעת פלסטיקה ומגבים, הדבקת הגה וצביעת כנף

שימו לב! השרשור הזה בן 2370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

בשבוע האחרון עסקתי ביישור קו ו"שדרוג" יונדאי גטס שנקנתה עבור ידידה שלי.

הגטס הנ"ל, על אף היותה בת 10, הייתה שמורה באופן יוצא מהרגיל, בין היתר תודות לשתי ידיים פרטיות וללא עבר של ליסינג או השכרה.

מלבד יישור הקו המכני שהיא עברה, החלטתי גם לשפר במעט את סימני הגיל שהופיעו מטבעם.

אפתח ואומר שכל הפרוייקטים נועדו כדי לשפר את המצב בתקציב מינימלי ולא בכדי להביא את הרכב למצב תצוגה.

צביעת הכנף:

הכי הפריעה לי התקלפות הצבע שהופיעה בכנף הקדמית השמלאית, תוצאה של צביעה חאפרית בעברה. לצורך התיקון נרכש ספריי צבע לפי קוד צבע הרכב מטופ קולור בתל אביב (וחבל שהם אמרו שאי אפשר להתאים את הגוון של הצבע לגוון הרכב לאחר 10 שנים על הכביש, ידוע לי בוודאות שב"ברק צבעים" ברח' סלמה זה אפשרי), יתר החומרים היו בבית וביניהם ניירות מסקינגטייפ ושקיות ניילון, מלטשת, ספריי צבע יסוד אפור, ניירות מים (400, 1000, 2000) ולקה אקרילית בספריי של MOTIP.

הליך העבודה היה להלן:

1. ניקוי הכנף.

2. מיסוך כל הסביבה, פירוק הוינקר ומגן הבוץ. האידאלי היה לפרק את הכנף ולעבוד עליה בנפרד, אבל זה לא התאפשר הפעם.

3. שיוף הכנף באמצעות מלטשת. תחסכו מעצמכם את העינוי שכרוך בשיוף עם ניירות לטש, זה חסר תועלת. רק משייפת.

4. ניקוי הכנף ביסודיות, ייבושה וצביעה ב שכבת צבע יסוד. זמן המתנה לייבוש: 4 שעות.

5. שיוף עם נייר 1000 לצבע היסוד לאחר הייבוש וניקוי הכנף והסביבה מאבק הליטוש.

6. 3 שכבות של צבע הרכב. לא עבות מדי כדי שלא ינזל, כן לדאוג שכל שכבה מכסה הכל. המתנה של 15 דקות בין שכבה לשכבה.

7. לאחר 20 דקות מהשכבה האחרונה של הצבע - 4 שכבות של לקה אקרילית. גם כאן לדאוג שהלכה מכסה הכל אבל לא הרבה מדי כדי להימנע מנזילות. המתנה בין שכבה לשכבה של לקה: 5 דקות.

8. זמן התייבשות ללקה: 24 שעות.

9. שיוף כל הכנף עם נייר 2000. עבודה קשה ולא כיפית, אבל חייבים להגיע למצב שמעלימים את כל התפוזיות שנוצרה.

10. עבודה עם פוליש ידני לקבלת ברק מהכנף.

זה התהליך בגדול. התוצאה הסופית לא רעה לסטנדרטים שהצבתי (שכאמור היו שיפםור המצב הקיים, לא להביא את הרכב למצב תצוגה), אבל היא לא תחליף לעבודה מקצועית של צבעי רכב, כולל התאמה מדוייקת של הצבע ו"טשטוש".

אם הכנף תעבור עוד קצת שיוף ופוליש רציני היא תהיה מבריקה לחלוטין, כרגע היא עוד קצת מטית.

IMG-20171001-WA0031.jpg

IMG_20171012_183342.jpg

IMG-20171001-WA0029.jpg

IMG-20171015-WA0003.jpg

התקלפות ההגה:

ציפוי העור של ההגה ראה ימים טובים יותר, וחוץ מזה שהעור עצמו דהה, נשרף והתקלף גם הדבק שתפס אותו במרכז ההגה התייבש, מה שגרם לקצוות העור להיות "מידלדל".

זה היה תיקון קצר ופשוט יחסית שכלל את פירוק כרית האוויר מההגה, שחרור האום המרכזי ושליפת ההגה. בבית פירקתי את שני חיפויי הפלסטיק שעל ההגה וקיבלתי גישה נוחה לניקוי והדבקת קצוות העור. ההדבקה עצמה נעשתה באמצעות דבק מגע פשוט, כולי תקווה שהוא יחזיק לאורך זמן.

IMG_20171014_004209.jpg

IMG_20171014_004157.jpg

צביעת פלסטיקה ומגבים:

בזה כבר היה לי נסיון מהרכבים הקודמים שבבעלותי, כולם עברו את זה.

פירוק המגבים והפלסטיקה שתחתיהם פשוטה מאוד בגטס, שני אומים תופסים את המגבים, ארבעה ברגים מתחבאים תחת גומי האיטום לרוחב מכסה המנוע.

הכל נלקח הביתה ונשטף יסודי עם סקוטשברייט וסבון כלים, ייבוש וניקוי עם אלכוהול רפואי.

צביעת הפלסטיקה נעשתה עם ספריי צבע Fusion בגוון שחור מט של Krylon ואילו זרועות המגבים נצבעו עם צבע Cars שחור מט של דופלי-קולור.

נתתי לעסק 24 שעות להתייבש והחזרתי לרכב.

IMG_20171012_211302.jpg

IMG_20171012_211241.jpg

IMG_20171012_211225.jpg

זהו.

זו הייתה לא מעט עבודה, בעיקר הצביעה על שיופייה שפירקה אותי לגמרי. התוצאה הסופית קלעה למטרה ושיפרה משמעותית את המצב. לאחר וקס וחומר מחדש פלסטיקים על כל הפגושים ופסי הקישוט הגטס נראית הרבה יותר צעירה ורעננה.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגאי עור בארץ לא שורדים יפה, חוץ מזה שהם דוהים, העור (אם זה עור בכלל בגטס הנ"ל) בחלק העליון של ההגה התחיל להתקלף וחשף את שכבת הספוג או מה שזה לא יהיה. צביעת ביתית לעור לא מחזיקה הרבה זמן במקום בו כל הזמן יש חיכוך, מה גם שכאן נפגע ונקרע העור, כך שאין מנוס מריפוד חדש של ההגה וזה הרבה מעבר ליכולות שלי וגבולות התקציב.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה יפה, רק האפור הדהוי של הצמיגים מפריע לי וה TRIM פלסטיקה בצדדי הרכב שהפך דהוי..עם ג'ל לצמיגים וחומר משחזר פלסטיקה, בלי פירוקים וכו', האוטו היה נראה עוד יותר טוב. אני פשוט "אלרגי" לצמיגים ופלסטיקה דהויים....אתה תמשיך לעבוד עליה עוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

הגטס כבר לא ברשותי, עברה אליה והיא מבסוטה.

את הצמיגים העדפתי שלא לחדש, אני לא יודע עד כמה החומרים האלה באמת עושים להם טוב (זו לפחות הייתה הסטיגמה השלטת פעם, מניח שהיום עם התפתחות עולם הדיטיילינג יש חומרים שנותנים גם ברק וגם הגנה).

הפלסטיקה סביב הרכב דווקא "חודשה" ע"י המוכר לאחר שהתמונה הנ"ל צולמה, משער שהוא מרח חומר דוגמת SON OF A GUN או משהו דומה ובטח שהוא לא צבע או השתמש בחומר עמיד יותר.

דוגמה טובה לחידוש פלסטיקה דווקא מספקת ה C1 הישנה שלה שעברה לחסותי על מנת לטפל במכירתה. כאן כבר הפלסטיקה מחוודשת באמצעות מחדש הפלסטיקים של SONAX והתוצאה לא רעה בכלל...

IMG-20171021-WA0021.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה יפה על הגטס!

בזמנו צבעתי את המגבים בגטס גם כן - אבל לצערי זה חזר והתקלף מהר מאוד. לא ברור לי אם הבעיה בגלל שלא שמתי חומר מקשר/הכנה לקויה/לא הייתה לקה.

תוכל לתת קישור למחדש פלסטיקים הזה של SONAX?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את זרועות המגבים בסטארלט זצ"ל שלי צבעתי בזמנו עם ספריי צבע שחור הכי זול שהיה בחנות. התקלף מהר.

את הפרוייקטים הבאים כבר עשיתי עם ספריי צבע שחור מט של דופליקולור המיועד לטמפרטורות גבוהות - החזיק כמו גדול.

את זרועות המגבים כאן עשיתי עם צבע CARS (זה השם שלו) של דופליקולור, מקווה שהוא יחזיק. אני מאמין שגם צביעה עם ספריי Fusion של Krylon, שמצויין לפלסטיקים וכולל בתוכו יסוד, היה מתאים למשימה.

בכלל, מנסיוני גם הספריים מסדרת ה Fusion וגם הספריים מסדרת Rustoleum 2X מעולים, נדבקים טוב גם לפלסטיק ונותנים גימור חלק ומקצועי.

החומר של SONAX:

https://www.sonax.com/Product-Search/(location)/13024-409100-SONAX-Plastic-restorer-black

אני פחות אוהב להשתמש בו, גם כי הוא לא הכי נוח ליישום וגם כי התוצאה הסופית פחות טובה ומחזיקה פחות זמן מצביעה עם ספריי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...