Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נשאר טעם לקנות רכב חדש ישירות מהיבואן?

ChemGuy85
שימו לב! השרשור הזה בן 2380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה לא נכון בזה?

שרירותית , בחרתי הונדה סיוויק - מחירון דצמבר 13 - 78 אלף. מחירון ינואר 14 - 80 אלף.

מפריע שרשמתי 1000 ולא 2000? אז בסדר אני אשנה ל-2000. ברכב שעולה 80 אלף לא תמצא אף אחד שיסכים להנחה של 2000 שקל בקניית רכב 2013 ולא 2014.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטירוף של יד 1 0 ק"מ מאפשר לקנות את אותו הרכב בדיוק בהנחה של עשרות אחוזים מהמחיר הרשמי אז מה הטעם לקנות רכב ישירות מהיבואן?

הפח הוא אותו הפח, אבל הרישום שונה ולכן גם עניינים הקשורים בירידת ערך.

ירידת ערך זה פקטור חשוב מאוד בעלויות התחזוקה (ראה הסבר מפורט כאן)

אבל התשובה הכי פשוטה ואינטואיטיבית לשאלה שלך היא: אם זה היה מוצר חסר תכלית, אז אף אחד לא היה רוכש אותו והוא היה נעלם (או שהשוק היה מגיע לשיווי משקל בצורה אחרת, נניח עליית מחירים של יד0)...

מה שקורה כאן זה שבד"כ מי שקנה יד0 בטוח שרוכשי היבואן מטומטמים, מי שקנה מהיבואן בטוח שהחבר'ה שרכשו יד0 סתומים, ומי שקנה יד2 בכלל יושב מהצד וצוחק על שני אלו. ובפועל? בפועל לכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה.

אבל מנגנון 'הצדקת הרכישה' פועל הרבה יותר חזק אצל אנשים ממנגנון ה'סתם אינטואיציה כלכלית'.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום החוק לא מחייב להעביר בעלות על היבואן לרכב עד שנה. אני קניתי 0 ק"מ מליסינג, רכב שעמד חצי שנה במגרש יבואן, ברשיון רכב רשום בעלים קודמים 00. קניתי כמעט ב18 אלף יותר זול, דגם עם כל הפינוקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לא נכון בזה?

שרירותית , בחרתי הונדה סיוויק - מחירון דצמבר 13 - 78 אלף. מחירון ינואר 14 - 80 אלף.

מפריע שרשמתי 1000 ולא 2000? אז בסדר אני אשנה ל-2000. ברכב שעולה 80 אלף לא תמצא אף אחד שיסכים להנחה של 2000 שקל בקניית רכב 2013 ולא 2014.

אסביר בדיוק מה לא נכון, אקח את ה 208GTI שלי כדוגמה, אך זה נכון לכל רכב.

המחירון של הרכב שלי, 2013 [מחירון בסיס] הוא 66,000₪ כאשר אדון לוי יצחק קובע 500₪ תוספת בעבור כל חודש.

הרכב שלי עלה לכביש ב 29 לדצמבר ולכן צריך להוסיף 11 חודשים, מה שמביא איתנו למחירון משוקלל של 71,500₪.

הייתי מצפה שמחיר של 208GTI ינואר 2014 [בדיוק אותו רכב] יהיה דומה, אבל לא - מחירון 208GTI 2014 הוא 76,000₪.

מעבר להפרש הגדול, של הרבה יותר מחודש [כמה ימים במקרה הזה] - קיימת גם הבעיה שב 2013 זה מחירון משוקלל וב 2014 זה מחירון בסיס.

מגרשי רכב, סוחרים ואנשים פרטיים נוטים להתעלם ממחירון משוקלל [כקונים כמובן].

במקרה הספציפי שלי הדבר טוב לי, שכן לא קניתי את הרכב חדש מהוסכנות ולכן לא אני הפסדתי את הכסף הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפער בין חודשי עליה להחלפת שנתון בדצמבר לא באמת שווה.

במקרה בהונדה הוא יוצא זניח, אבל זה לא הכלל.

מספר דוגמאות רנדומליות שבמקרה היו לי:

מיני קופר S:

2012: מחירון 70,000 ש"ח, כל חודש 500 ש"ח = דצמבר 75,500 ש"ח.

2013: מחירון 80,000 ש"ח, כל חודש שווה 800 ש"ח = דצמבר 88,800 ש"ח.

פג'ו 308 (מנוע 1.6) מחירון ספטמבר:

2013: 44,500 ש"ח כל חודש 500 ש"ח = דצמבר 50,000 ש"ח.

2014: מחירון 55,000 ש"ח. הבדל של 5000 ש"ח שהם 10%.

פג'ו 308 (156 כ"ס):

2012: 51,000 ש"ח כל חודש 400 ש"ח = דצמבר 55,400 ש"ח.

2013: 59,000 ש"ח. 4600 ש"ח הבדל.

פג'ו 308 סטיישן החדשה:

2015: 76,000 ש"ח כל חודש 900 ש"ח = דצמבר 85,900 ש"ח.

2016: 94,000 ש"ח. 8,000 ש"ח הבדל.

מחירון מרץ 2017 לסוזוקי SX4:

2012: מחירון 54,000 ש"ח כל חודש 200 ש"ח = דצמבר 56,200 ש"ח.

2013: 59,000 ש"ח כל חודש 300 ש"ח = דצמבר 62,300 (2,800 ש"ח הבדל - 5% משווי הרכב).

ניתן לראות שברכבים שונים מדובר בקפיצות שונות במחירון, זה לא לינארי ואין מרווחים קבועים.

בשביל 2000 ש"ח מתוך 80K אנשים כנראה יקנו את השנתון המתקדם יותר, במיוחד לאור העובדה ששווי כל חודש יורד עם ירידת המחירון של האוטו עד שאחרי 6 שנים חודשי העליה נמחקים כלל ונשארים עם שנתונים בלבד. אבל כשההפרשים מתקרבים ל10% משווי העסקה כולה, לא בטוח בכלל שהקונה יקפוץ שנתון קדימה.

כמובן שגם חברות ליסינג שואפות לבצע את הרכישות הגדולות שלהן בתחילת שנה ולא בסופה, אלא אם המחיר אצל היבואן באמת שווה את זה.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החישובים שלך מבוססים רק על לוי יצחק? כי אצלי הם על פי יד 2. שקצת פחות רובוטי בעניין הזה.

זה די מטופש מצד מחירון לקבוע סכום אחיד(פחות או יותר לכול חודש עליה) שכן, כמו שציינת יש רכבים שהמחירון שלהם בקנטים, וזה פשוט לא ריאלי( קרוז 2010 עולה במחירון 20 אלף, אם כול חודש עלייה 500 שקל, קיבלנו תוספת של 25 אחוז בערך הרכב, שזה מגוחך)

אני חושב באופן אישי שברכבים עם מחירון נמוך(שחודשי עליה אכן מהווים 10 אחוז למשל מערך הרכב), אלו באופן כללי רכבים עם ביקוש רע, והמחירון רחוק מהם גם ככה(שלא לדבר על שקלול חודשי עליה שקל וחומר לא מזיז)

אגב, לא יודע מהנסיון שלכם אם יצא לכם למכור רכב לקראת סוף שנה, אבל לי כן יצא, ועוד רכב עם ביקוש יחסי, ולא קיבלתי שום דבר שקרוב למחירון משוקלל ע"פ חודשים.

האם אתם מכרתם רכב שהוא לא סופר נישתי והצלחתם לקבל שקלול? אני בספק מאוד גדול, אבל אשמח אם תפתיעו אותי.

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מחירון יד2 לא רלוונטי לכלום ושום דבר, כי השוק מתנהל לפי לוי יצחק. בין אם תפנה לחברות ביטוח או לכל חברה מסחרית שמוכרת רכבים או עושה טרייד-אין.

הכלל שלך לגבי 10% שוב לא נכון, כי מצד אחד אפשר לראות את ההפרש בפג'ו 308 ששם באמת אי אפשר לקבל גם מחירון בסיס עבור רכב דצמבר, אבל מנגד יש לך הפרשים דומים בקופר S, ששם לא תצליח לקנות רכב גם לא במחירון משוקלל, אלא הרוב המוחלט הולך בכמה אלפים מעל.

בכל הנושא הזה אין כללי אצבע שעובדים על כל השוק.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרו פה דברים נכונים, קודם כל רמת הגימור כפי שכבר הסבירו והפרט שאפשר לקבל הנחה טובה לפעמים גם כשקונים מהיבואן ותמיד שווה לנסות לפחות, אין מה להפסיד. עוד דבר חשוב שיש לקחת בחשבון בדוגמת רכב כמו קיה שהיבואן נותן 7 שנות אחריות על רוב הדגמים החדשים ואם קונים רכב מאפס קמ לדעתי לא מקבלים את זה. מה גם שההנחה לטעמי היא סוג של אשליה כי הרכב לא יד ראשונה ולכן הערך שלו יורד אז מן הסתם שזה יהיה יותר זול. לא אומר שזה לא פיתרון אם אין לך תקציב, אבל לא בהכרח דרך הפעולה הכי מושלמת ונכונה לכל מצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאני הייתי בסוכנות של פיג'ו ביום מכירות הסוכנים לא הסכימו להוריד שקל ממחיר 208 וקיבלתי הנחה רק על אביזרים בהתקנה מקומית. באותה העת לא ידעתי שאני יכול לקנות את אותו הרכב בהנחה של 10 אלף שקל.

כפי שחשבתי בסוכנות משתלם לקנות דגמים ורמות גימור שלא נמצאות ביד 1 0 ק"מ. אם מחפשים דגם נפוץ עדיף לקנות יד 1 0 ק"מ.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל כמו שכבר רשמו כאן זה תלוי ברמת גימור של הרכב, בנוסף לפי לוי יצחק מחירון 0 ק"מ ליסינג זה 14% פחות. כלומר לרכוש בהנחה שפחות מ 14% כבר לא שווה. בנוסף בעסקאות טרייד בעתיד לא כל מגרש טרייד אין יחשב את הפחתה של 14% אלא אחשב כי ליסינג רגיל 22% פחות. כמובן לצורך ביטוח רכב המחירון יחושב לפי הפחתה של 14%.

בגדול אם לוקחים את הרכב לזמן ארוך 5 שנים ומעלה זה כנראה עסקה משתלמת. כל עוד אתה מחליף רכב בזמן קצר יותר ורוצה לקבל דגמים יותר מאובזרים או עדכניים יותר F\L (שינוי צורה) למשל כנראה הדפה היא מיבואן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה האמיתית היא שמשרד התחבורה\רשות הרישוי החליטו לפני 9 שנים להעלים מהרשיון את הנתון החשוב ביותר: שנת המודל. הנתון ניתן לחילוץ ממספר השלדה, אבל אף אחד לא טורח לבדוק אותו.

מדובר בנתון הנקבע על ידי היצרן, ומגדיר את מפרט הרכב.

"תאריך העליה לכביש" הוא נתון מלאכותי של משרד הרישוי הישראלי, שאינו קשור לייצור הרכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...