Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו מבין בבורסה? שאלה בנוגע לשערי בסיס ואיך הם נקבעים

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 2373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הנה מקרה מוזר שנתקלתי בו ולא ברור לי איך הוא קורה. אני לא מבין איך נקבעים שערי הבסיס היומיים ואשמח להסבר. קראתי על שלבי המסחר, אבל עדיין לא הבנתי את הסיבה למה שמתואר מטה:

* נקח מנייה כלשהי. לאורך היום היו כל מיני עסקאות והעסקה האחרונה ליום המסחר הייתה במחיר של 6 שקלים למניה, לצורך הדיון.

* לאחר סיום המסחר מישהו הציע לקנות מניות בהרבה מאוד כסף (נניח מיליון שקלים) במחיר של 5.7 שקלים למניה. אף אחד לא מכר לו כמובן (גם כי הסתיים המסחר וגם כי אף אחד לא רוצה למכור במחיר הזה) אז לא התבצעה עסקה.

* למרות זאת, מחיר הבסיס של המניה בשביל היום למחרת נקבע על 5.7 שקלים למניה (למה?)

* כשיום המסחר הבא התחיל העסקה הראשונה הייתה על 6.1 שקלים למניה.

* מיד נקבע שהמניה קפצה ב-7%, אבל זה הרי לא באמת נכון... בפועל היא עלתה ב-1.6% בלבד. יותר מאוחר במהלך היום היא חזרה ל-6 ואז נכתב שהיא עלתה בכמעט 5%, במקום מה שבאמת קרה - שהיא לא השתנתה בכלל. שוב - מאוד מטעה.

אולי אני מפספס משהו בסיסי אבל לפי כל מה שהכרתי מחיר המניה נקבע לפי כמה שאנשים משלמים עליה. אם לא התבצעה עסקה ב-5.7, למה זה מחיר המניה?

ואולי בעצם כן הייתה עסקה אבל זה לא נכתב בשום מקום?

תודה

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת לא real time.

[TABLE]

[TR]

[TD]3. חישוב ופרסום שער ומחזור פתיחה תיאורטי[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[TD]החל מהשעה 9:10 מתפרסמים, לכל נייר ערך בנפרד, השער והמחזור שהיו נקבעים אילומסחר הפתיחה וחישוב שער הפתיחה היו מבוצעים ברגע החישוב (להלן: "שער פתיחה תיאורטי" ו"מחזור פתיחה תיאורטי").

המערכת מחשבת מחדש לכל נייר ערך את שער הפתיחה התיאורטי ואת מחזור הפתיחה התיאורטי, לאחר כל פקודה חדשה שמתקבלת בבורסה וכן לאחר כל ביטול או עדכון פקודה.

השער התיאורטי מחושב במתכונת זהה למתכונת חישוב שער הפתיחה.

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

Leasingfahrzeug oder nichts

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עריכה: השפה של מאיה קשה, אפשר לקרוא בספונסר יותר ברור -

http://www.sponser.co.il/ShukHaonDetails2.aspx?TermId=471

תעבור על היסטוריית עסקאות יומית במניה המדוברת, סביר להניח שתתקל בעסקאות רלוונטיות בשלב הנעילה (שזה פרק זמן בו השער תיאורטי החל מתחילת שלב הנעילה עד הסגירה בפועל, כנ"ל לגבי טרום פתיחה).

דוגמא בצע חיפוש בגלובס:

http://www.globes.co.il/portal/instrument.aspx?instrumentId=3692&mode=trades

עוד דבר שחשוב להכיר הוא מניפולציות, בשלב המסחר בעיקר של אלגוריתם (מי שיספר לך שזו אגדה מעולם לא שיחק עם פקודות וראה איך המרווחים של פקודות אחרות זזים איתו) אך בשלב הנעילה\טרום קיימים גם סוחרים שעלולים לתת פקודה חריגה כדי ליצור לחץ על סוחרים - אם אני זוכר נכון לא חוקי, אבל קיים בהחלט.

עריכה אחרונה על ידי Moonlight Theory

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שעדיין הבנתי, אבל אולי מה שראיתי זה אכן מניפולציה על שער המניה?

באופן תיאורטי, האם יכול להיות שהמניה עמדה להיסגר על 6 אבל אז מישהו הגיע ומכר לחבר שלו ב-5.7 בשביל שהמנייה תיסגר נמוך משמעותית?

בנוסף, האם הטענה שלכם היא שהשער מושפע אך ורק מפקודות שבוצעו, או גם מפקודות שלא בוצעו?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשלב הנעילה אוספים את כל העיסקאות שהוזרמו בזמן הנעילה, בודקים לפי איזה שער המחזור הכי גבוה:

"בקביעת שער ומחזור מסחר הנעילה משתתפות כל הפקודות שהוגשו עד תחילת מסחר הנעילה וטרם בוצעו בנייר הערך"

"שער מסחר הנעילה בנייר ערך נקבע כשער בו נחתכות עקומות ההיצע המצטבר והביקוש המצטבר ואשר בו מושג המחזור הגדול ביותר.אם הפקודות שהוגשו הן ביקוש בלבד או היצע בלבד, נקבע שער מסחר הנעילה כשער הבסיס למסחר הנעילה, ומחזור מסחר הנעילה הוא 0. אם הוגשו פקודות ביקוש והיצע, אולם לא נמצא שער בו מתקיים מפגש בין הפקודות, נקבע שער מסחר הנעילה כשער הבסיס למסחר הנעילה ומחזור מסחר הנעילה הוא 0."

לאחר מכן מתבצעות כל הפקודות הניתנות לביצוע בשער שנקבע, וקובעים את שער הנעילה במידה והמחזור גבוה מסכום קבוע מראש בהתאם למדד בו כלולה המניה.

לפי זה, מה שאתה מספר לא קרה בפועל, וכנראה שאכן הייתה עסקה בשער 5.7.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר מצב כזה בניירות ערך סחירים בו השער לא נקבע מעסקאות בפועל משלבי הטרום (פתיחה או נעילה).

כן קיימת אפשרות שהשער התיאורטי לא יהיה זהה לשערי הפתיחה\סגירה (יותר מזה, לפעמים בכל ריענון תראה שער תיאורטי אחר).

דוגמא היא שהשער הרציף האחרון היה 6, אז התחיל טרום נעילה ומוצג שער תיאורטי של 6.2, לבסוף שער סגירה יהיה 5.8 - מה שאומר שבוצע ממוצע עסקאות סביב שער זה.

בניירות פחות סחירים לעתים נדרשת "השלמת ממוצע" מהשלב הרציף, בהנחה שהיו כאלה... אבל לא סחרתי שלדים הרבה זמן אז קח אותי בערבון מוגבל.

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אני מבין מזה שכנראה שאכן הייתה עסקה ב-5.7, שזה גם מוזר לי, בהנחה וכל היום היו עסקאות סביב 6 ואז פתאום מישהו החליט ברגע האחרון שהוא רוצה ב-5.7 ומישהו החליט שהוא רוצה למכור לו ב-5.7... לי זה נראה כמו מניפולציה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנחנו מדברים על מניה סחירה זה הרבה יותר ממישהו, כמו שהבנת זה כבר ממוצע עסקאות שנדרש לו מחזור גדול, אלא אם איזה בית השקעות שחרר אחזקה.

גם אם למשל פרקת חצי מליון במניה סחירה למשל טבע, בהנחה של כמה אחוזים ממחיר השוק (בלי להפעיל ממתן כן?), לעתים אם לא תוך כמה דקות אז תוך כמה שעות רואים שהסוחרים שכחו מזה.

אגב מה שבהחלט אפשרי עם התזמון שאלה שלך, אם אני לא טועה אתמול היה עדכון מדדים - גורם לשינוי אחזקות בקרנות וכו'.

לא סותר את מה שכתבתי למעלה, חשוב להבין שיש המון שיקולים לאנשים לברוח מאחזקה בכל מחיר ואולי להפעיל לחץ על מחיר המניה - שיקולי מס (בעיקר לקראת סגירת שנת מס כשרוצים למכור ברווח ולהינות ממגן מס, או להפך לממש בהפסד ולבצע קיזוז מהמס רווחים), מחיקות או שחיקות (במכשירים פיננסיים למשל תעודות על חוזי סחורות קיימת שחיקה בכל חודש שהחוזה מתגלגל), וכו'.. יצא לי לראות מחזיקים פרטיים כבדים ששחררו סחורה מתוך לחץ ובהחלט הזיזו קלות את השער.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה למחשבה.

נניח הנייר אכן נסגר ב 6.1 ש"ח למניה ובאותו יום חל אקס דיבידנד של 0.4ש"ח מי שמחזיק את הנייר עד אותו יום זכאי לדבידנד

הבורסה עושה תיקון טכני למחיר הנייר ושער הבסיס משתנה ל 5.7 ביום שלמחרת.

לפעמים יש ככמולוגים שחושבים שיש הזדמנות וקונים את הנייר ( אתמול נסחר ב 6.1 היום אפשר לרכוש ב 5.7)

ראיתי כבר לפחות פעם חאת מקרה כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בהחלט יכול לקרות, אבל לא במקרה הזה. מה גם שאם היה תיקון מ-6.1 ל-5.7 אז החברה הזאת מחלקת וואחד דיבידנד :wink:

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...