Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דברים לראות בטיול נהיגה במדינות בלטיות בדצמבר

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 2376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אגיד לך ככה - יש לך עסק עם בן אדם שלא יצא ב-20 שנה האחרונות מהארץ, חוץ מנסיעת עבודה לארה"ב, מהסיבה שלא מצאתי שום דבר לעשות בחו"ל, וגם לא כ"כ היה לי כסף פנוי לזה.

היום אני יכול לממן לעצמי טיולון קטן, אבל אני עדיין לא מוצא משהו שימשוך אותי לאנשהו.

עכשיו גם נפל עליי שבוע חופש. לשבת בבית אני ממש לא רוצה (מעדיף כבר לוותר על החופש, וללכת לעבודה), וגם בארץ לא רואה משהו לעשות.

אני אוהב נהיגה, קור ושלג (געגועים לילדות באוקראינה). מצד שני טיולים רגליים, אופניים, חנויות וכו' לא מדברים אליי.

לכן אני בהתלבטות לאיזה מקום קר, ולא יקר מדי, לטוס בדצמבר, כדי לשכור שם רכב ולטייל.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

דצמבר יהיה קר כמעט בכל אירופה, השאלה כמה קר וכמובן שאלת השלג.

מבחינת מחירים המזרח הרבה יותר זול.

אני לא מכיר את הארצות הבלטיות, ולא את פולין ואוקראינה הסמוכות, כך שאינייכול ליעץ לך לגביהן. אני יודע שיחסית זול לטוס אליהן, אבל אין לי מושג לגבי עלויות השהות, אפשרויות הנהיגה והאתרים. יצאתי מספר פעמים לטיולים בדצמבר, אבל, חוץ מלפלנד, היה מדובר תמיד בטיולים עירוניים, לא מה שאתה מחפש, אז איני יכול לייעץ לך.

חוץ מזה, אתה מתכוון לנסוע לבד, וזה שונה מטיול זוגי\משפחתי\קבוצתי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית רק בארה"ב ב-20 שנה האחרונות והדבר היחיד שאתה מוצא לעשות בחו"ל זה לנסוע בכבישים מושלגים? תקשיב, לא רוצה לבאס אותך אבל זה מוזר טילים.

אני יכול לחשוב על 20 מקומות ודברים שהייתי מעדיף לעשות בחו"ל שלא כוללים חורף ושלג. אבל אני אזרום איתך.

אם אתה רוצה לחסוך כסף, באמת כדאי שתחשוב על ההצעה של ספריאל - מדינות הבלקן זולות, יש הרים ואתה יכול לצאת מהערים (שלא בהכרח יהיו מושלגות) ולנסוע עם רכב שכור למעלה להרים בשביל לראות שלג.

שוויץ או לחילופין פילנלד יהיו יקרות משמעותית.

בכל זאת, אם בא לך פינלנד אפשר למצוא דברים נחמדים גם שם. דצמבר זה רק תחילת העונה אז אולי לא יהיה יקר מדי. אתה יכול לטוס לרובניימי למשל, לקחת רכב שכור (אני חושב שאפשר למצוא משהו סביר ב-1000-1500 שקלים לשבוע), לישון במלונות זולים יחסית (נניח 50-80 ללילה) ולטייל צפונה. יש עיירה חמודה בשם Ivalo שבה יש אטרקציות דומות לרובניימי - סנטה קלאוס, מזחלות איילים, מזחלות כלבים, אופנועי שלג, מלונות קרח. אפשר גם לנסוע צפונה לנורבגיה מאיבאלו - כמה שעות נהיגה. ביקרתי שם לפני שנים במלון קרח יפיפה ובעיירה נורבגית מנומנמת.

בכלל, יש שם הרגשה אחרת לגמרי. מעט אנשים, לרוב מאוד נחמדים ופשוטים, המון לבן מסביב, הרבה טבע. שנות אור מישראל.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית רק בארה"ב ב-20 שנה האחרונות והדבר היחיד שאתה מוצא לעשות בחו"ל זה לנסוע בכבישים מושלגים? תקשיב, לא רוצה לבאס אותך אבל זה מוזר טילים.

אני יכול לחשוב על 20 מקומות ודברים שהייתי מעדיף לעשות בחו"ל שלא כוללים חורף ושלג. אבל אני אזרום איתך.

אוקיי, ומה לא מוזר?

אני פתוח להצעות

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני - אנחנו ישראלים, אז חורף ושלג עושים לנו משהו שונה. אני מניח שלחבריך באסטוניה השמש תעשה את זה - כאשר אנחנו רק רוצים לברוח ממנה. מבחינה זו אני בהחלט מבין את ואדים.

עם זאת - אני לא מצליח להבין מדוע לנהוג (בכל כביש שהוא) ללא מטרה. כבישים מושלגים מסוכנים לנהיגה - אלא אם הרכב מתאים (כולל צמיגים) ואתה יודע כיצד לנהוג בהם. אם המטרה היא להגיע למוזיאון או לאתר טבע או לאיזו פעילות מיוחדת זה סיפור אחר לגמרי.

ואדים - למרות מה שאנחנו יודעים עליך משרשורים אחרים, נסה בכל זאת להעלות תחומי עניין כלשהם. והזכר גם תקציב. יש הבדל בין סופ"ש בסופיה ב-2000 ש"ח לשבוע בלפלנד ב-2000 אירו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תבין אותי לא נכון, אני לגמרי מבין את ה-appeal בשלג. פשוט טוען כמוך שצריכה להיות מטרה מעבר לנהיגה בשלג. לכן הצעתי רעיונות (שעשיתי בעצמי, אגב, ונהנתי מאוד) בלפלנד.

אגב, אחד הדברים הזכורים לי לטוב בלפלנד הוא שהכבישים ממש לא מסוכנים ושהרכב השכור הגיע עם צמיגים מדהימים שאחזו יותר טוב ממה שאתה רגיל מכביש רטוב בארץ (לא כביש של גשם ראשון).

ואדים - דצמבר זה חודש בעייתי בכל מקום בחצי הכדור הצפוני. אם חייב דצמבר אז אין לי המלצה טובה לך (תאילנד?).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חום, ים?

אני יכול להישאר בחדרה מהבחינה הזאת.

ולשבת בבית זה משהו שאני מאוד לא רוצה.

תחומי עניין - אין לי ממש. כמו שאמרתי, טירות, חנויות ומוזיאונים - לא מעניין אותי ממש.

תקציב - בערך עד 4 אש"ח (אבל כמה שפחות, יותר טוב, אני יכול למצוא דברים יותר טובים לעשות עם הכסף הזה, כמו לשים בחיסכון).

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכרת רכב זה מאסט?

אם לא אז אתה יכול לטוס למוסקבה (ואם זה בסביבות השנה האזרחית החדשה אז זה אפילו יותר נחמד) - שלג, קור (מינוס 15 בשמש מספיק קר בשבילך?) ובחורות יפות. אולי אחרי שתשב על בירה עם אחת מהן (וכוס שמפניה יקרה לגברת, אל תצפה שהיא תשב איתך בחינם) אתה פתאום תגלה תחומי עניין נוספים.

אה, ויש שם גם קארטינג לא רע ללא הגבלת מהירות (לא כמו הדרעק שנוסעים עליו בישראל).

כבונוס - אתה תרגיש שם בבית עם המרמור שלך. בכל זאת, רובם שם רוסים :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מקל עלינו לעזור לך :shock:

אתה רוצה שלג אבל לא סקי. אתה לא מחפש אטרקציות אלא רק רוצה לנהוג קצת בשלג. ואתה לא רוצה להוציא יותר מ-4 אלף שקלים אבל מעדיף בעצם לשים את הכסף באיזה חסכון. בקיצור - סורי, אין לי מושג. רק אל תחשוב שהמדינות הבלטיות זה הכיוון - בדצמבר בכלל לא בטוח שיהיה שלג, הנהיגה פה משעממת טילים ואין הרבה מה לעשות בחורף.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב הזה זה מזרח אירופה. חפש איזה דיל של טיסה + מלון +\- רכב , או טיסה + מלון + שכור רכב ביעד, אפילו ליום או פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי.

שינוי כיוון - בולגריה. מה יש שם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, ומה לא מוזר?

אני פתוח להצעות

תסע למוסקבה. שלג כנראה יהיה, אין מה לשכור שם רכב. יש המון מה לעשות. הייתי שם פעמיים בחורף, פעם אחת היה מינוס 20 מעלות וקפאתי מקור. אבל זה עדיין כייף.

עריכה: אולי זה בעצם לא הכיוון שלך. תנסה להסביר מה אתה מחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי.

שינוי כיוון - בולגריה. מה יש שם?

אני עשיתי משהו כמו 10 טיולים למה שנקרא "המרחב הפוסט סובייטי" - כולל רוסיה, אוקראינה, גרוזיה, ליטא ועוד לא מעט טיולים למזרח אירופה - צ'כיה, בולגריה, הונגריה, רומניה וכו'.

דווקא את בולגריה פחת אהבתי, זה שילוב כזה בין רוסיה לתורכיה. הייתי שם בקיץ, חוץ מחוף הים שלא רלוונטי לעונה הזו אין כ"כ מה לעשות. נסעתי לערייות סוזופול ונסבאר. גם אין מה לעשות שם בחורף.

בחלק מהמקומות הנ"ל שכרתי רכב, בחלק לא.

קח בחשבון שברוב האיזורים תשתית הכבישים לא משהו, בנהיגה אתה דרוך כל הזמן, לא כזה כייף ומעייף.

דווקא בליטא המצב סביר. הייתי שם באביב, כבר לא היה שלג אבל לחלק מהמכוניות עדיין היו צמיגים ממוסמרים. לא יודע מה יש לעשות שם בחורף.

אני גם לא אוהב יותר מידי אתרי עתיקות מימי הביניים אבל דווקא מתקופת ההיסטוריה היותר מודרנית כן. אוהב מוזיאוני רכב, רכבת, מוזיאונים טכנולוגיים.

באסטוניה יש את המוזיאון הזה שאני רוצה לבקר בו, אבל נראה לי שסגור בחורף.

http://www.museumrailway.ee/en/

שוב פעם, תנסה לאפיין את הדרישות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כיוון: העיר וילנה (Vilnius) לפני האירועים המצערים של 1941-1945 הייתה מרכז יהודי גדול, כ 40% מתושבי העיר היו יהודים. אפילו היה ביטוי "ירושליים ד'ליטה", בהקשר לעיר וילנה.

היום במה שהיה פעם הרובע היהודי יש המון "נקודות מורשת" עם לוחות הכתובים ביידיש. יש רחוב שנקרא רחוב "Zidi".

זוכר את הדמות "Doctor Aybolit"? הסופר קורניי צ'וקובסקי כתב את הסדרה הזאת אחרי שביקר בעיר וילנה ונפגש עם רופא יהודי צמח שבד. צמח שבד היה רופא ופעיל חברתי מוערך ומוכר בעיר.

בשביל צ'וקובסקי, הוא היה ה prototype של Doctor Aybolit. היום יש בעיר פסל של צמח שבד עם כיתוב ב 4 שפות. כיתוב בשפה רוסית כולל את המידע הנ"ל.

בוילנה בקושי שומעים היום רוסית ברחוב. אבל הייתי אומר ש 70% מהתושבים שולטים ברוסית ברמה זו או אחרת, אנשים יותר מבוגרים שולטים מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוֹפֵא נִפְלָא הוּא אוֹי־זֶה־מַר!

בְּצֵל אַלּוֹן עַתִּיק הוּא גָּר.

הוֹי, בּוֹא קָהָל וְהִתְרַפֵּא־נָא,

הַשּׁוֹר, מַהֵר! הַדֹּב, עֲלֵה־נָא!

(התרגום הנפלא של אלתרמן למי שלא יכול לקרוא את המקור)

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...