Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה ג׳אז vs טויוטה יאריס

Jerusalem100
שימו לב! השרשור הזה בן 2381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אחרי התלבטויות רבות (כולל בפורום) החלטתי להתמקד בשני הרכבים האלה במטרה לרכוש אחד מהם כבר בימים הקרובים.

מדובר ברכבים חדשים, גרסה אוטומטית ולא היברידית ובגרסאות המאובזרות (קומפורט בג׳אז וסטייל ביאריס).

בנוסף, אני צפוי לנסועה לא קצרה (15-20 אלף קמ בשנה).

בהשוואה ביניהם חשובות לי בעיקר הנקודות הבאות:

• בטיחות

• אמינות

• צריכת דלק

פחות חשובה לי הנראות.

לגבי ביצועי הרכב, כמובן אעדיף שיהיו טובים ככל האפשר, אבל זה שיקול משני מבחינתי (אלא אם לאחת מהן יש יתרון מובהק על השניה. אציין שנהגתי בנסיעות מבחן על שתיהן, אך בשל הזמן הקצר והפקקים הלא מעטים לא הצלחתי לחוות לגמרי עד עצמתן).

אשמח לשמוע מאנשים שמכירים את הדגמים הללו או כאלה שהתלבטו גם בין שניהם ולהבין מה לדעתכם עדיף, בהתחשב בכך שהמחירים די דומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצועים - יאריס תודות למנוע גדול יותר וחזק יותר אבל ההפרש לא כזה גדול.

מרווח פנימי ותא מטען- ג'אז לוקחת בהליכה.

אמינות לא חושב שתהיה לך בעיה, הג'אז כאן מספיק זמן וליאריס יש מנוע חדש אבל לא סביר שתהיה בעיה.

בטיחות- במבחני יורואנקאפ של 2016 הג'אז הייתה מצטיינת הקטגוריה, והן דיי דומות מבחינת בטיחות אקטיבית.

הג'אז מציעה יותר אבזור נוחות מהיאריס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם המנוע הגדול והחזק יותר של הטויוטה יבוא לידי ביטוי בהתחשב בזה שאני נוהג באופן רגוע ונטול תאוצות מוגזמות? האם בעליות לירושלים אחווה שוני מהותי בביצועים בגלל זה?

מי חסכונית יותר מבחינת צריכת דלק? למי טיפולים ואחזקה זולים יותר וכד׳?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תהיה לך שום בעיה, אלו לא מכוניות חלשות במיוחד , והגיר הרציף מתאים למי שמחפש לנסוע רגוע. ההפרש לטובת הטויוטה מבחינת ביצועים איננו גדול במיוחד ויבוא לידיי ביטוי בעיקר בעקיפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במה הם הטובים בקטגוריה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בג'אז אתה תנהג רגוע מאוד, תרצה או לא תרצה.

בנסיעת מבחן בה לפני חצי שנה, אפילו הסוכן הכיר בכך שהיא זזה במאמץ. מה שכן תירץ זאת בצריכת דלק טובה.

את היאריס אני אוהב קצת פחות... הג'אז לפחות מרגישה מרווחת יחסית לסגמנט.

מישהו פה כתב שאלה הרכבים "הכי טובים" בסגמנט, למה ומדוע אין לי מושג. יקרים - אכן.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעלים של ג'אז 2016 קומפורט, גיר רציף.

ככה :

בטיחות - הג'אז קיבלה ציון גבוה מאד של 5* ומשופעת במערכות אקטיביות.

צריכת דלק- טובה בעיר סביב 1:11 עד 1: 12 מצוינת בכבישים מהירים , ראיתי 1:20 אמיתי ואף טוב מכך.

אמינות- טובה עד כה , ללא תקלות.

תאוצה - אם תלחץ עד הסוף במצב ספורט אפשר להשיג 11 שניות מאפס למאה. סוחבת היטב כשלוחצים , אם כי הדבר מלווה ברעש רב ולא ממש ערב לאוזן. בנסיעה רגועה היא מרגישה די כבדה , אבל שקטה.

הג'אז תעמוד בכבוד בעליות .

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעלים של ג'אז 2016 קומפורט, גיר רציף.

ככה :

בטיחות - הג'אז קיבלה ציון גבוה מאד של 5* ומשופעת במערכות אקטיביות.

צריכת דלק- טובה בעיר סביב 1:11 עד 1: 12 מצוינת בכבישים מהירים , ראיתי 1:20 אמיתי ואף טוב מכך.

אמינות- טובה עד כה , ללא תקלות.

תאוצה - אם תלחץ עד הסוף במצב ספורט אפשר להשיג 11 שניות מאפס למאה. סוחבת היטב כשלוחצים , אם כי הדבר מלווה ברעש רב ולא ממש ערב לאוזן. בנסיעה רגועה היא מרגישה די כבדה , אבל שקטה.

הג'אז תעמוד בכבוד בעליות .

תודה רבה. בדיעבד היית רוכש אותה שוב? איך מערכת המולטימדיה? האם המזגן חזק מספיק כדי לקרר בימי שרב? תוכל להעריך כמה בערך יוצא לך מבחינת הדלק בנסיעות בכבישים מהירים ובאופן כללי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במה הם הטובים בקטגוריה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

לגבי ה״טובות ביותר״, מדובר כמובן בעניין סובייקטיבי בהתאם לדרישות הנהג.

קראתי לא מעט על שני הרכבים ומצאתי מספר נתונים לגביהם שיבססו את התפיסה שלי לגביהן כטובות ביותר, כמובן שאנשים עם דרישות אחרות מהרכב שלהם יתנו לפרמטרים שאציג משקל נמוך יותר. אקדים ואומר שהפג׳ו 208 לא נלקחת בכלל בחשבון בהתאם לניסיון נוראי שהיה לי ולבן משפחה עם המותג הזה ומכיוון שקניה היא גם עניין פסיכולוגי, אין סיכוי שארגיש שלם עם קניה של רכב פיג׳ו ולכן אוותר עליה.

• מבחינת בטיחות, הג׳אז והיאריס זכו בחמישה כוכבי בטיחות במבחן האירופאי ולשתיהן ציונים מאוד גבוהים במבחן האמריקאי (כאשר היאריס מובילה את הסגמנט של הסופר מיני. בהיבט הזה היתרון של הגאז והיאריס על המתחרות מובהק. המאזדה2, הסוויפט והאיביזה נופלות פה.

• מבחינת צריכת דלק, אני מניח שלאיביזה ולפביה יש צריכה די דומה לזו של הג׳אז, לטויוטה קצת פחות ולמאזדה2 והיונדאי i20 צריכה הרבה פחות טובה.

• מבחינת אמינות, להבנתי הג׳אז והיאריס מפגינות אמינות גבוהה מאוד לאורך השנים, כמו גם המאזדה2, הסוויפט והּיונדאי i20. פה הבנתי שיש לאיביזה ולפביה בעייתיות בעיקר בגלל הגיר שלהן.

בגלל שמבחינתי אלה הסעיפים החשובים ביותר והגאז והיאריס מובילות בכולן, אז לצרכיי הן ״הטובות ביותר״.

ברור שאם מייחסים משקל גדול יותר לביצועים, נוחות, נראות ואבזור - אז האיביזה והפביה יקחו, אבל אלה לא השיקולים שלי. כדאי גם לא לשכוח את עלויות הביטוח הכמעט כפולות על האיביזה.

למה בכל זאת פתחתי את האשכול? בעיקר בגלל שכל הידע שכתבתי הוא תיאורטי והגיע בסך הכל מקריאה ברחבי האינטרנט. לכן הייתי רוצה לשמוע חוות דעת מאנשים שיש להם ניסיון פרקטי עם אחד מהרכבים הללו (ואולי אף עם שניהם) ויפרטו את תחושתם בעניין, כי בסוף זה חשוב פי כמה יותר מאשר התיאוריה.

הייתי שמח לשמוע על האיכות של מערכות המולטימדיה שהותקנו ברכבים הללו, על צריכת הדלק האמיתית שיצא לכם להוציא מהן, על טיב מערכות הבטיחות שלהן והשפעתן ברמה היומיומית, על כושר הנסיעה שלהן וכד׳

כל המרבה הרי זה משובח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה. בדיעבד היית רוכש אותה שוב? איך מערכת המולטימדיה? האם המזגן חזק מספיק כדי לקרר בימי שרב? תוכל להעריך כמה בערך יוצא לך מבחינת הדלק בנסיעות בכבישים מהירים ובאופן כללי?

הייתי רוכש שוב. היתרונות לטעמי עולים על החסרונות.

הרכב מאד מרווח ושימושי יחסית לסופר מיני. תא המטען מאד גדול לקטגוריה והמג'יק סיטס זה פשוט תענוג.

לגבי המולטימדיה , לפחות זאת שהייתה ב 2016 בינונית מינוס.זה לא הצד החזק של הרכב.אולי היום יש דגם אחר. לא ידוע לי.

המערכת מריצה אנדרואיד 4.4 שסובל לעיתים מהתרסקויות ומצריך אתחול מפעם לפעם.

. לא מצאתי זמן לבלות במוסך על מנת לבצע עדכון.אבל הבנתי שיש עדכון שמשפר את המצב.

המערכת מציקה לך עם אזהרת בטיחות (שאין לשחק בה בזמן נהיגה וכאלה), בכל הפעלה .

הרכב הגיע ללא וויז , אם כי קיימת אנטנת GPS. התקנתי וייז לבד והוא עובד אך נתקע לעיתים קרובות. לא שימושי. אני משתמש בוויז בנייד וזהו.

איכות הסאונד בינונית, לרמקולים לא יזיק שדרוג. הדיבורית המובנית טובה למדי ויש גם חיוג קולי, חיוג מהמסך.

שמיעת מוזיקה מהנייד עובדת יופי, ויש 2 כניסות usb כך שניתן לשמוע מוזיקה מדיסק און קי. יש אפילו כניסת hdmi.

קיים דפדפן מובנה שיודע לגלוש דרך חיבור אלחוטי לטלפון הנייד. יש גם חנות אפליקציות עם אפליקציה וחצי (רדיו אינטרנטי ועוד איזה שקר כלשהוא).

ניתן לשקף את הנייד דרך כבל hdmi אבל כברירת מחדל זה חסום משיקולי בטיחות, אבל ניתן לעקוף זאת בקלות. החסרון זה שצריך לבצע את המעקף בתחילת כל נסיעה אם אתה רוצה לשקף את המסך. אני לא ממש משתמש בזה , מתרכז בנהיגה.

המזגן טוב מאד, מקרר בסדר גמור. אין בקרת אקלים אלא מזגן רגיל.

לגבי צריכת הדלק בכבישים מהירים, המחשב מראה בדכ סביב 1:25 אבל בפועל תקבל סביב 1:19 בנהיגה חסכונית.

בכללי סביב 1:14 עד 1:15 כולל הרבה נסיעה בפקקים.

עריכה אחרונה על ידי sidewinder
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...