Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיוני שתוך כמה ימים נציג השכרה מוריד 8000 על רכב במכירה?

תימני אחלה!
שימו לב! השרשור הזה בן 2353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ינון007 צודק. עדיף לשלם קצת יותר ולקבל בונבונירה מאשר לנסות לחסוך ולקבל גרוטאה. הרבה ישראלים אוהבים לקנות בזוקר - לקנות בזול ולשלם ביוקר.

גם אני הייתי הולך על רכב בבעלות פרטית.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברות ליסינג\השכרה קונות את הרכבים כחדשים לפי נוסחא של מחירון מינוס 30%.

ביום המכירה הן מוכרות את הרכבים השמורים לפי מחירון מינוס 12-15%, את אלה שפחות שמורים במחירון מינוס 15-20% ואת אלה שאי אפשר להיפטר מהם - במחירון מינוס 20-27%.

לפעמים אפשר לקבל הנחה שהיא אפילו קצת יותר מאותם 27% של המחירון.

אז אימפרזה מהשכרה, שהיא מראש רכב לא מבוקש - תימכר ב-27% מתחת למחירון הרגיל. אם הוא 61K, אמור להיות 44.5K.

לכן - הסוכן יכול לרדת עוד קצת, לכיוון 44K עם כל מיני הטבות מסביב.

עכשיו תשאל את עצמך האם אתה באמת עושה עסקה טובה - האם לא עדיף להתקשר לאנשים פרטיים, שמציעים רכבים דומים, יד 1 פרטית - ולהציע להם 50K מזומן תמורת הרכב שלהם, בכפוף לבדיקה.

לדעתי התוספת שתשלם של 6K, תהייה שווה את זה - גם יהיה לך הרבה יותר קל למכור בעוד כמה שנים, גם הרכב יהיה פחות בלוי וכתוצאה מכך עלויות האחזקה יהיו נמוכות יותר.

לחילופין, אתה יכול לחפש את אותה אימפרזה כשהיא כבר יד 2 - כאשר היד הראשונה היה השכרה או ליסינג. תציע לבחור מחיר של 35-38K ותחסוך אפילו יותר לעומת הרכישה מהחברה ישירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילים כמו חול - ואין מה לאכול...

המחירון של פרטיות 72K מחיר השוק בערך 60K אז בטח שהוא יוכל לרכוש אחת פרטית שמורה ב-50K.

​אתה נוטע באנשים ציפיות לא ריאליות ומטעה אותם

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שאני גם רוכש עבור חברים מכוניות והם תמיד יודעים לסמוך עלי כשאשיג להם מכונית במחיר טוב - אני מכיר היטב את השוק ויודע שיש לא מעט מציאות ביד 2.

יש אנשים (לא כולם) שיכולים להשתכנע שאתה מציע הצעה הוגנת ב-50K, גם כשהמחיר במחירון הוא 72K.

גם הבעלים של הרכב יודע שהוא קיבל 10% הנחה בעת הרכישה מהיבואן. זה לבד מוריד את המחיר ב-7K - דהיינו 65K זה המחיר האמיתי, גם מבחינת מוכר הרכב.

עכשיו, גם כשתבוא לעשות "טרייד אין", גם בהצעה של "מחירון תמורת מחירון", אתה מאבד באופן מיידי את אותה הנחה של 10% מהרכב הבא שאתה קונה כחדש מהיבואן - ובכל מקרה תצטרך להוריד את אותם 10% - כי זה מה שרשום בחוברת של לוי יצחק, ממש בעמודים הראשונים - מכירה לסוחר רכב מפחיתה 10% מהמחירון שלך.

אז כשאנחנו מדברים על הנחה מרכב שעולה במקור 130K, אותם 10% מהווים 13K של הנחה שאתה מאבד בכל מקרה - מתוך ערך של 65K שמזכה אותך היבואן. ז"א 52K לפני בדיקה, שיכולים בקלות להפוך גם ל-50K או 48K, כי ימצאו ריג'קטים.

אז שוב - כמה רחוקה הצעה של 50K עבור רכב פרטי ושמור, מההצעה שיתן לך היבואן - שגם יגביל אותך ברכישה לדגמים שהוא מוכר, שאולי אתה בכלל לא מעוניין בהם?

בשיחה עם מוכרים פוטנציאליים, אני משתדל לשקף את ההיגיון הזה בצורה נעימה למוכר - הוא יכול לקבל אותו ולמכור לי, הוא יכול לנתק את הטלפון. בסופו של דבר הוא בוחר האם לקחת את המזומן ולהמשיך הלאה, או לחכות למישהו עם יותר מזומן.

בעידן ההיצף הנוכחי, מי שמגיע עם כסף, הוא המלך. אחרי שרכשתי את הרכב, ההצעה הקודמת שלי כבר לא בתוקף ובכלל לא בטוח שיגיע קונה אחר כ"כ מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילים כמו חול - ואין מה לאכול...

המחירון של פרטיות 72K מחיר השוק בערך 60K אז בטח שהוא יוכל לרכוש אחת פרטית שמורה ב-50K.

​אתה נוטע באנשים ציפיות לא ריאליות ומטעה אותם

מחירון בסיס של אימפרזה סטייל שנת 2014: 61,000 ש"ח

לאחר שקלול השכרה וק"מ הוא עומד על 47,205 ש"ח.

חודשי עליה פות"ש נמנע מלפרט לכן לא שוקללו.

אם תרצה, אשמח לשלוח לך צילום מחירון בפרטי כדי לא להשתמש בו "בפומבי" וכד'

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירון יד 2 עומד על 72800 ש"ח, קצת רחוק מלוי יצחק, ולפחות לפי המחירים המופיעים ביד 2 - השוק הרבה יותר קרוב למחירון יד 2 ממחירון לוי יצחק.

אין אף פרטית המוצעת למכירה בפחות מ-60, ואת אלה מליסינג/השכרה המוצעות בפחות מ-50K אפשר לספור על אצבעות יד אחת, וגם הן עם קילומטראז אדיר, ורובן יד שניה מהשכרה/ליסינג = בלי אחריות.

ידוע לי שמחירים שמבקשים זה לא מחירי הסגירה, אבל גם לא נראה לי שהם רחוקים הרבה יותר מ-5% כלפי מטה בממוצע.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהמוכרים מנסים את שיטת המצליח ומבקשים את מחירון יד2 שהוא לרוב תלוש מהמציאות (יש לי כמה דוגמאות טובות מהחיים) לא אומר שבזה נסגרות העסקאות.

השוק הולך לפי לוי יצחק, בין אם זה בחברות השכרה או בחברות ביטוח. אף אדם שפוי לא ישלם על אימפרזה סטנדרטית מעל למחיר שהוא מבטח אותה.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...