Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אספקת פיג'ו 3008 רק בינואר\פברואר 18. הגיוני?

yanivkn
שימו לב! השרשור הזה בן 2370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניסיתי להזמין את הרכב דרך חברת הליסינג ( 3008 1.6 דיזל ברמת גימור ליסינג ) וקיבלתי מועד אספקה משוער בחודש ינואר או פברואר 2018. לא ברור לי אם זו ההקצאה לחברת הליסינג או שגם לקוח פרטי בסוכנות מקבל את אותו התאריך. אגב רשימת הצבעים לבחירה שקיבלתי מחברת הליסינג היא רק אפור, חום, שחור או לבן אף על פי שבקטלוג היבואן מופיעים הרבה צבעים נוספים (כחול, אדום, כתום, כסוף וכו'). חברת הליסינג אמרה שאילו הצבעים היחידים שיגיעו במשלוח הקרוב... ניסיתי לתפוס כבר יומיים את הסוכנות כדי לאמת מולם וגם השארתי טלפון אבל לא טרחו לחזור...

מישהו מכיר תאריכי אספקה שונים וצבעים נוספים ?

עריכה אחרונה על ידי yanivkn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון הוא כבר מזמן על פי חודש עליה לכביש (ולא לפי שנה) או שאני טועה ?

אתה מוזמן ללכת לכל סוכנות/יבואן רכב עם הסדרי טרייד אין ולראות שהם לא מכירים את המושג חודש עליה על הכביש.

פותחים ספר של לוי יצחק, בודקים שנתון וירידת ערך וזורקים לך מחיר, כשאומרים להם חודש עליה או מחירון משוקלל הם מתחילים לצחוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוזמן ללכת לכל סוכנות/יבואן רכב עם הסדרי טרייד אין ולראות שהם לא מכירים את המושג חודש עליה על הכביש.

פותחים ספר של לוי יצחק, בודקים שנתון וירידת ערך וזורקים לך מחיר, כשאומרים להם חודש עליה או מחירון משוקלל הם מתחילים לצחוק.

האמת היא שהמחירון לא רלוונטי. גם בסוכנות הרי יודעים שאם ייתנו ללקוח פוטנציאלי הצעה מעליבה על הרכב (הצעה על רכב שעלה לכביש בדצמבר כאילו עלה בינואר אותה שנה) הוא לא ימכור ולכן גם לא יקנה אצלם רכב חדש. הלקוח בא לסוכנות ואומר להם זה המחיר שאני רוצה על הרכב, מתמקחים קצת מו"מ ונסגר מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה לא עשית בחיים שלך טרייד אין.

לא רק שיתנו על רכב מדצבמר מחיר של ינואר.

רוב הסיכויים שתקבל על רכב מדצמבר מחיר של ינואר של שנה לפני...

חברות הליסינג משתדלות לא לקנות רכבים לקראת סוף השנה - אלא אם כן יש להן איזה דיל נהדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

א. זה נכון לא רק בטרייד, גם במכירה בשוק החופשי יהיה קשה מאוד למצוא קונה שיסכים לשלם מחירון משוקלל ובזה גם שיקלול חודשי עליה לכביש.

צודק לגמרי שאמרת שלרכב שעלה בדצמבר יתיחסו בדיוק כמו לרכב שעלה בינואר, מקסימום זה יעזור לסגור עיסקה ואולי אפילו יזרקו איזה גרוש או שתיים מעל המחירון להרגשה הטובה, אבל לא יותר מזה.

ב. לא רק חברות הליסינג נמנעות מרכישת רכבים בסוף שנה, גם הלקוחות הפרטיים עושים זאת וניתן לראות את זה מנתוני המסירות שיורדים לשפל לפני סוף שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוק הרכב בעולם צומח במהירות והיצרנים עדין לא הצליחו להגדיל את כושר היצור שלהם כדי להתאים אותו לדרישה הגוברת בעיקר מצד מדינות ושווקים מתפתחים דוגמת סין, הודו, רוסיה וכו'. מאחר ומדובר במיליוני לקוחות, ישראל על 200 ומשהו אלף המכוניות שנרכשות בשנה, לא באמת בעדיפות לקבל את ההקצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוק הרכב בעולם צומח במהירות והיצרנים עדין לא הצליחו להגדיל את כושר היצור שלהם כדי להתאים אותו לדרישה הגוברת בעיקר מצד מדינות ושווקים מתפתחים דוגמת סין, הודו, רוסיה וכו'. מאחר ומדובר במיליוני לקוחות, ישראל על 200 ומשהו אלף המכוניות שנרכשות בשנה, לא באמת בעדיפות לקבל את ההקצאות.

חלק טוענים שהבעיה היא שחברת הליסינג לא רוצה להפסיד ולרכוש רכבים ברבעון האחרון של השנה למרות שיש מלאי אצל היבואן וחלק חושבים שהבעיה היא אצל היבואן שלא מצליח להשיג מלאי מהיצרן. מעניין מי צודק. אנסה לתפוס שוב את הסוכנות של פיג'ו חיפה כדי לברר אם יש מלאי או אין מלאי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שאני לא מבין מאיפה אתם מביאים את הנתונים האלה.

חודש עליה לא מחושבים ? אף אחד לא מסתכל על זה ?

ואללה שלושת הרכבים האחרנים שמכרתי היו:

איביזה עליה לכביש באוגוסט

לאון עליה לכביש ב באוקטובר

סופרב עליה לכביש ביולי

כולם נמכרו לפי מחירון משוכלל, ואחרי בדיקה ומיקוח קל נקבע המחיר, אבל הוא היה נגזרת של מחירון משוכלל, אבל ממש לא מחירון בסיס.

פות"ש אני הזמנתי 1.6 דיזל ברמת גימור פרמיום אמור לקבל אותו תחילת חודש הבא.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף לך.

אני אתקשר אלייך שאני ארצה למכור רכב.

אתה לא מכרת אף אחד מהרכבים במחירון משוקלל.

זה לא משנה מאיפה אתה מתחיל - אלא לאיפה אתה יורד.

האם הרכבים נמכרו לאחר המיקוח הקל מעל המחירון ומתחת למחירון המשוקלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב אחד נמכר בדיוק במחירון משוקלל.

שני האחרים בדיוק כמו שציינת, מתחת למשוקלל ומעל מחירון הבסיס.

ותאכלס יש המון דברים שמשפיעים על מחיר רכב משומש, אני בזמנו שהלכתי לראות את הלאון (יד ראשונה פרטית בת פחות משנה) ציפיתי לקבל רכב מושלם מכל הבחינות ועל כן הייתי מוכן לשלם מחירון משוכלל כפי שדרש המוכר.

על כל ריג'קט שמצאתי הורד המחיר בהתאם.

אבל נקודת המוצא לפי דעתי תמיד צריכה להיות מחירון משוכלל.

מה שכן בטרייד אין זה די נכון שמחירון זה בגדר אשליה, אבל שביררתי בזמנו לפני הרכישה של הסופרב דובר על 8% פחות ממחירון (משוקלל) אבל זה תקף אך ורק וליד ראשונה פרטית, אני הייתי יד שניה ושם זה כבר היה הזוי..

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מה שרשמת על כך שקיבלת מחירון משוקלל, זה היוצא דופן שלא מעיד על הכלל.

אני בכל מקרה לא הייתי לוקח סיכון ומקבל רכב בחודש 11, זה כבר מקרה קיצוני מדי. מילא לקבל רכב באחד מחודשי השנה הראשונים.

מעבר לכך ישנה בעיה אחרת, המחיר המשוקלל כשלעצמו נמוך יותר מהמחיר היחסי שצריך להיות (במקרים שאני ראיתי, לא בטוח שזה מייצג את כל המקרים).

לצורך הדוגמא:

מחירון משומש של שנת 2016 הוא 112 אלף ש"ח.

מחירון משומש של שנת 2015 הוא 100 אלף ש"ח.

תוספת עליה לכביש לגבי כל חודש צריכה להיות בדיוק 1,000 ש"ח.

נניח חודש עליה לכביש הוא חודש מאי שנת 2015, תוספת עליה לכביש צריכה להיות של 4,000 ש"ח.

בפועל במקרים שאני ראיתי תוספת חודשי העלייה היתה נמוכה יותר, לצורך הדוגמה נניח 500 ש"ח לחודש וסה"כ התוספת תהיה רק של 2,000 ש"ח בדוגמה הנ"ל.

כך שבכל מקרה גם אם תקבל מחירון משומש המשקלל חודשי עליה לכביש, תהיה "מופסד" יחסית לרכישת רכב בינואר.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...