Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני עד 100K

dani7391
שימו לב! השרשור הזה בן 2353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מחפש רכב חדש לאמא שלי (בעיקר בשבילה רוב הזמן) עד 100 אלף שקלים ואשמח אם תעזרו לי.

אני מתלבט לגבי הסופר המיני הבאות:

1. טויוטה יאריס

2. סיאט איביזה

3. מאזדה 2

הדגשים החשובים הם: בטיחות הנסיעה מבחינת האבזור, נוחות נסיעה, אמינות וחיסכון בדלק.

המלצות לרכבים אחרים שלא נמצאים ברשימה יתקבלו בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שציינת.

אמינות צפויה -יאריס ומאזדה 2.

נוחות נסיעה אני לא מכיר את האיביזה והמאזדה 2, היאריס נופלת בקטע הזה.

חסכון בדלק -איביזה ויאריס.

אבזור - ב100 אלף היאריס וה2 מגיעות בגרסאות הבסיסיות שלהן ללא מערכות בטיחות אקטיביות וללא הרבה אבזור.

האיביזה נכנסת ברמת גימור סטייל הכוללת בלימה אוטונומית ,בקרת שיוט אדפטיבית ,חישוקים קלים ועוד.

הייתי מוסיף את הסיטרואן C3 ברמת גימור הגבוהה , שגם מציעה 5 שנות אחריות, גם אבזור טוב ועד כמה שניסיתי את הנוחות הטובה ביותר בקטגוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיביזה לדעתי עדיפה על המזדה מבחינת הנוחות במיוחד בעניין מושב הנהג שמציע אחיזה ונוחות עדיפה.

במזדה המושב שהיה נוח היה רק בגירסת הפיור לבן אך עדיין לא ברמה של האיביזה.

אבל, נוחות זה עניין אישי.

מבחינת זריזות יש הבדל גדול מאוד לטובת הסיאט.

המזדה גם אמורה להיות זריזה לפי המבחנים אך לא יצא לי לנהוג.

מבחינת אמינות כמו שיוגב ציין היאריס והמזדה יהיו עדיפות.

חבל שסיטרואן c3 לא ברשימה, נכון זה רכב צרפתי אבל הגיר יפני, 5 שנות אחריות ונוחות נסיעה עדיפה מהשלושה שהצגת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העזרה! יש לי כמה שאלות נוספות:

1. באיביזה נותנים רק שנתיים אחריות, ומציעים שנה שלישית ל"לקוח מועדף". מה הכוונה ללקוח מועדף?

2. אשמח להבהרה בנוגע לאי נוחות ביאריס, איך זה בא לידי ביטוי (עדיין לא ביצעתי נסיעת מבחן).

3. האם היאריס STYLE מכילה את כל הפיצ'רים של toyota safety sense, כלומר בקרת שיוט אדפטיבית, בלימה אוטונומית וכו'.?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לפי מה שאני מכיר, אם גם בשנה השלישית אתה ממשיך לטפל במוסכים של צ'מפיון אז הם יבואו לקראתך אם תצטרך תיקון.

2. בצע נסיעת מבחן, בקצרה, מושבים קשים ומתלים שלא מצטיינים בשיכוך מהמורות.

3. היאריס סטייל מכילה את הפיצ'רים שהיבואן הביא לארץ, בקרת שיוט אדפטיבית בפרט ובקרת שיוט פשוטה בכלל לא קיימים ביאריס.

פשוט כנס לאתר היבואן או למבחן רכב ליאריס כאן בפורום, מצוין שם מה הTSS כולל.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין משהו...

מדברים על חיסכון בדלק - חושבים על סיאט איביזה שהוא רכב חסכוני, אבל אחרי הטיפול הראשון והשני (ביחד עולים 2500 שקלים), כל החיסכון בדלק מתגמד לאומת עלות הטיפול.

SUZUKI CROSSOVER TURBO 2017

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמי רכשה כרגע סוזוקי איגניס והתלבטה רבות בינה לבין הסוזוקי סוויפט.

אין ספק שכעת האיביזה מגיעה עם מערכות בטיחות שלא קיימות בסוזוקי, אך בשקלול האמינות והאחריות מחירי חלקים ומחיר הביטוח , בחרנו בסוזוקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוזוקיות פחות בטיחותיות מהאיביזה בכלל ומהיאריס ומה-2 בגרסאות היותר בכירות שלהן (לא יודע אם נכנסות ב-100 אלף או שצריך למתוח את התקציב קצת). ה-c3 גם נותנת ניטור שטחים מתים שזה פלוס ענק.

בגדול - מבחינת בטיחות לשקל - האיביזה והסיטרואן מנצחות.

מבחינת נוחות, הסיטרואן מצוינת, המאזדה סבירה, ביאריס ובאיביזה לא נהגתי.

חסכון - איביזה תהיה הכי טובה, אחריה הסיטרואן ואז היאריס והמאזדה.

מבחינת תמורה, קשה לנצח את האיביזה כרגע.

אפשר להכניס גם את הונדה ג׳אז לרשימה

מה קשורה הג'אז הרועשת, הלא נוחה, החלשה והיקרה? הג' אז מצוינת למי שצריך הרבה מרווח, לא להרבה יותר מזה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסוזוקיות פחות בטיחותיות מהאיביזה בכלל ומהיאריס ומה-2 בגרסאות היותר בכירות שלהן (לא יודע אם נכנסות ב-100 אלף או שצריך למתוח את התקציב קצת). ה-c3 גם נותנת ניטור שטחים מתים שזה פלוס ענק.

בגדול - מבחינת בטיחות לשקל - האיביזה והסיטרואן מנצחות.

מבחינת נוחות, הסיטרואן מצוינת, המאזדה סבירה, ביאריס ובאיביזה לא נהגתי.

חסכון - איביזה תהיה הכי טובה, אחריה הסיטרואן ואז היאריס והמאזדה.

מבחינת תמורה, קשה לנצח את האיביזה כרגע.

מה קשורה הג'אז הרועשת, הלא נוחה, החלשה והיקרה? הג' אז מצוינת למי שצריך הרבה מרווח, לא להרבה יותר מזה.

המחיר של הסיאט מפתה (הצורה החדשה קצת פחות) מחירי הטיפולים קצת גבוהים, פחות שנה אחריות מהמקובל בשוק, אבל ביטוח מקיף במקרה שלנו יקר ב 2500-3000 ש"ח (מ3200 ש"ח עבור האיגניס לכ 6,000 ש"ח לפחות עבור האיביזה) תכפיל בכמה שנים וזה כבר סכום משמעותי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיביזה בעלת ביצועים עדיפים, אבזור מכובד ומחיר אטרקטיבי - אבל בשקלול כולל מדובר בפיקציה.

הרכב סובל מבעיות אמינות קשות בגיר ובמנוע (ששופרו בגרסאות האחרונות, אך לחלוטין לא משתוות לאלה של הגאז והיאריס).

זה נשמע לך הגיוני שבשוק שמיישר קו על 3 שנות אחריות, רכב שסובל מתדמית לא אמינה יזכה רק לשנתיים אחריות?

תוסיף לזה את עלויות הטיפול היקרות יותר, את העובדה שהביטוח השנתי על הרכב עולה כמעט 3k יותר מרכבים אחרים ואת הקריסה של מחיר המחירון שלו (אתה עתיד לאבד תוך 3 שנים בערך חצי מהערך שלו. זה לא יקרה לך עם הגאז והיאריס) ותראה כמה המחיר הזול עולה בסוף ביוקר.

אתה יכול להתמקח עם היבואניות ולהביא את הגרסאות המאובזרות של הגאז והיאריס בקצת יותר מ-100k ולדעתי זה ישתלם בסופו של דבר יותר מהאיביזה.

אני נמצא בדילמה שלך ולא יודע מי מהן עדיפה, גם אחרי נסיעות מבחן בשתיהן (אשמח לחוות דעת מאנשים פה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחירון איביזה לא קורס, לא לעומת הממוצע בשוק.

אם אתה רואה ביד 2 מחירים נמוכים לעומת היאריס או הגאז, אל תשכח שהיאריס כמו הגאז עולה באזור ה100 והאיביזה התחילה מ83 אלף לסטייל.

איזה בעיות יש במנוע?

לגבי טיפולים, חבר הכניס איביזה לטיפול ראשון בעלות של 550 שקל, אצלי במיצובישי 720.

הביטוח של האיביזה יקר כניראה מהיאריס אבל זה מקרה של עלות יקרה יותר אבל מוצר טוב יותר.

האיביזה פשוט נותנת נוקאוט ליאריס לדעתי.

כאשר נקודת החולשה אכן יכולה להיות התיבה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיביזה בעלת ביצועים עדיפים, אבזור מכובד ומחיר אטרקטיבי - אבל בשקלול כולל מדובר בפיקציה.

הרכב סובל מבעיות אמינות קשות בגיר ובמנוע (ששופרו בגרסאות האחרונות, אך לחלוטין לא משתוות לאלה של הגאז והיאריס).

זה נשמע לך הגיוני שבשוק שמיישר קו על 3 שנות אחריות, רכב שסובל מתדמית לא אמינה יזכה רק לשנתיים אחריות?

תוסיף לזה את עלויות הטיפול היקרות יותר, את העובדה שהביטוח השנתי על הרכב עולה כמעט 3k יותר מרכבים אחרים ואת הקריסה של מחיר המחירון שלו (אתה עתיד לאבד תוך 3 שנים בערך חצי מהערך שלו. זה לא יקרה לך עם הגאז והיאריס) ותראה כמה המחיר הזול עולה בסוף ביוקר.

אתה יכול להתמקח עם היבואניות ולהביא את הגרסאות המאובזרות של הגאז והיאריס בקצת יותר מ-100k ולדעתי זה ישתלם בסופו של דבר יותר מהאיביזה.

אני נמצא בדילמה שלך ולא יודע מי מהן עדיפה, גם אחרי נסיעות מבחן בשתיהן (אשמח לחוות דעת מאנשים פה).

ועדיין, עם כל הסיפורים על אמינות דפוקה ( מכיר אוקטבית ליסינג בת שלוש עם גיר כזה שגמגם קשות לפני חודש וגם כתב gearbox error אבל בשל הליסינג לא טרחתי לברר מה בדיוק הלך שם, די לי שתיקנו ), קונים את האוטו הזה כמו משוגעים, אז למה להם להתחיל להוסיף שנה אחריות ולהתחנף לקליינטים. הנה אצל סיטרואן הוסיפו שנתיים לשלוש והאוטו לטעמי עדיף על האיביזה, נו אז מה, קונים ? ואם שואלים אותי, לפחות להיכרותי ונסיוני גדר ההתלבטות צריך להיות או 208 או C3, שתי מכוניות נוחות, מרווחות, נעימות לנסיעה ונהיגה, בלי בעיות אמינות מובהקות ועם מחיר בכלל לא רע, אפילו טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר של הסיאט מפתה (הצורה החדשה קצת פחות) מחירי הטיפולים קצת גבוהים, פחות שנה אחריות מהמקובל בשוק, אבל ביטוח מקיף במקרה שלנו יקר ב 2500-3000 ש"ח (מ3200 ש"ח עבור האיגניס לכ 6,000 ש"ח לפחות עבור האיביזה) תכפיל בכמה שנים וזה כבר סכום משמעותי!

האר את עניניו, כמה עולים הטיפולים של האיביזה ביחס לאלו של יאריס או 2?

ההשוואה של מחיר הביטוח לא הוגנת. האיגניס הכי יקרה עולה בערך כמו האיביזה הכי זולה, וההפרש בין האיגניס הכי יקרה לאיביזה הכי יקרה הוא כ-20 אלף שקל. תוסיף את זה לא לעובדה שהאיגניס היא רכב חדש עם היסטוריה ביטוחית "נקיה", ותקבל שההשוואה שעשית פשוט לא נכונה. תשווה ביטוח של האיביזה לסיטרואן/פיג'ו/פאביה/קליאו וכו'.

בבקשה בבקשה תביא לנו נתונים שיגבו את מה שאתה כותב, כי כבר שנים שאנחנו מחפשים אותם, במיוחד על ירידת הערך של רכב חדש לחלוטין או על מנוע (1.0) שלמיטב ידיעתי לא עלתה עליו אפילו תלונה אחת בינתיים. אחרת זה מועיל (ומדויק) בדיוק כמו "אל תקנה סיטרואן כי הבומבות הולכות כל שני וחמישי".

להזכירך - "ייעוץ לא מבוסס" הוא עבירה על חוקי הפורום.

עניין השנתיים אחריות באמת מבאס. לא הייתי רוצה להסתמך על "רצון טוב" של אף אחד. או שכן או שלא, תחתימו אותי על חוזה ואל תעשו לי טובות. ת'ם לא חברה שלי.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה רק אני, אבל מהיום שהאוקטביה שהיתה לי סיימה את תקופת האחריות, כל פעם שהייתי מניע קיוויתי שלא תהיה בעיה עם הגיר, כפתורי הרמת החלונות שפיקששו לפעמים והטורבו שלפעמים לא היה בא לו לגדוש.

SUZUKI CROSSOVER TURBO 2017

Alpine

spg-17cs

Hertz Hi Energy 250

HERTZ HCP 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...