Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה שמן מנוע LOW SAPS מתאים? מרצדס e220 w211

HHaimz
שימו לב! השרשור הזה בן 2381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מחפש שמן מנוע LOW SAPS מאחת החברות המובילות הטובות,

היכן ניתן להשיג והאם יש המלצות?

לרכב טורבו דיזל.

מדובר בe220 211.

עריכה אחרונה על ידי HHaimz

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל שמן שיש לו תקן ACEA C2, C3.

לאיזה רכב?

מדובר בe220 w211 מנוע 2200 טורבו דיזל,

כלומר כל שמן בתקן ACEA C2, C3 מכיל את הטכנולוגיה הזו LOWSAPS?

האם מישהו יודע לומר לי גם איזו צמיגות מומלצת למנוע הזה?

תודה רבה על התגובה המהירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק אוסיף ש Low saps זה לא בדיוק טכנולוגיה אלא שם כללי לשמנים עם כמות מופחתת של תוספים, שמנים ידידותיים למנועי דיזל עם מסנן חלקיקים. תקנים C2, C3 מגדירים את זה בין יתר הדרישות. כמובן תמיד עדיף להשתמש בשמן שיש לו בנוסף את ההיתרים הספציפיים של היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם שמן בתקן ACEA C4 עונה להגדרה של LOW SAPS והוא גם השמן העדכני ביותר מבחינת התקן שלו.

הנה הצעה, בדוק איזה תקן שמן צריך לרכב שלך לפי סוג המנוע:

https://bevo.mercedes-benz.com/d/d/en/Spec_223_2.pdf

לאחר מכן מצא את רשימת השמנים המאושרים על ידי היצרן לפי התקן כאן:

https://bevo.mercedes-benz.com/bevolisten/229.1_en.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק להעלות איזו נקודה, שמני Low saps או Mid saps אלו שמנים שהפחיתו בהם את התוספים המוספים לשמן המנוע שגורמים לנזק ופגיעה ביעילות הממיר הקטליטי ומסנן החלקיקים. ישנו איזה מיתוס - שאני לא בטוח שהוא לא נכון - ששמנים אלו מגינים פחות טוב על המנוע לאורך זמן ולראייה נתון ה TBN, שמלמד על יכולת השמן לנטרל חומצות שנוצרות בו עם הזמן, נמוך משמעותית משמנים שאינם כאלה מה שגם מעלה את השאלה איך שמן כזה מסתדר עם מרווחי שירות ארוכים ולא מצריך החלפה תכופה יותר.

מעבר לכך ובשל הרצון לשפר את צריכת הדלק, עוד "תופעת לוואי" של שמני C1, C2 ו C5 היא נתון HTHS מינימלי של 2.9 (ו 2.6 ב C5), מה שבגדול אומר שהשמן לא אוהב להיות נתון למאמצים גבוהים לאורך זמן ומגן פחות טוב נגד שחיקה.

שמנים ממשפחת C3 ו C4 מגינים כבר טוב יותר בזמן מאמץ (HTHS מינימלי של 3.5) וכל ההבדל ביניהם הוא ש C3 נחשב ל Mid saps ו C4 הוא Low saps.

לא הייתי שם שמן שעומד בתקן C של ACEA ברכב בו אין הנחיית יצרן להשתמש בשמני low/mid saps.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהו דגם המנוע שברשותך? תסתכל בלינקים שדניאל צירף בהודעה #8.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי שם שמן שעומד בתקן C של ACEA ברכב בו אין הנחיית יצרן להשתמש בשמני low/mid saps.

באוטו הקודם שלי, סיטראון 1.6hHDi יורו 4 בלי מסנן חלקיקים היצרן היה מאשר שימוש הן בשמן ACEA B4 (לא נחשב Low saps) והן בשמן ACEA C2 שהוא כן Low saps.

בכל מקום שקראתי, ההמלצה הייתה להשתמש ב C2 והנימוק הוא ששמן Low saps לא מייצר בוצה.

האם יש אמת בכך? זה כתוב בהרבה מקומות.

בכל מקרה, האוטו עבר את רוב הקילטמטרז' שלו עם שמן C2 במרווחי טיפול 20.000 ק"מ בלי בעיות כלשהן.

מה שכן, פיז'ו בפירוש אוסרים שימוש בשמנים בתקן С במנועים יותר ישנים, עד מודל 1999 או 2000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את ענייני הבוצה המופחתת, אבל אף פעם לא ניסיתי ללמוד את זה לעומק.

יש ללובריזול מעין תצוגה גרפית שניתן להשוות בין התקנים השונים ומה ההבדלים ביניהם בהיבטים של עמידות בפני חמצון, הגנה מבלאי, בוצה, משקעי בוכנה, צריכת דלק, הצטברות חלקיקי פיח והתאמה למערכות הפליטה.

https://online.lubrizol.com/relperftool/pc.html

המחשבון הזה מעניין מאוד ומראה איזה הבדלים יש לא רק בין דרגות ה A, B או C אלה גם איך התקינה של ACEA עצמה השתנתה עם השנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...