Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעבר לארצות הברית בלי השכלה גבוהה,אפשרי?

outnex
שימו לב! השרשור הזה בן 2353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב.

הכרתי אמריקאית לפני כחצי שנה בארץ.

עכשיו היא ואני מבינים שזה לא אפשרי שנגור כל כך רחוק זה מזו.

היא רוצה שאני אעבור אליה,לסאן פרנסיסקו.

השאלה שלי היא עד כמה זה אפשרי המעבר הזה?

אני סיימתי צבא לפני שנה וקצת.

יכול להיות שאני אמצא עבודה בסוכנות היהודית אבל זה לא בטוח.

המטרה סופו של דבר היא ללמוד שם עם מלגה מלאה או מלגה חלקית.

אשמח לכל עצה שתיהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הכוונה היא ללמוד שם אז תוציא ויזת סטודנט ותעבור...

אני לא מומחה גדול לדרישות להוצאת ויזת סטודנט,

אבל סטטיסטית ניראה שלא מאוד קשה לקבל אותה.

שים לב שויזת סטודנט לא מאפשרת לך לעבוד שם (בצורה חוקית). לכן שווה לחשוב איך אתה הולך לשרוד שם מבחינה כלכלית.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב.

הכרתי אמריקאית לפני כחצי שנה בארץ.

עכשיו היא ואני מבינים שזה לא אפשרי שנגור כל כך רחוק זה מזו.

היא רוצה שאני אעבור אליה,לסאן פרנסיסקו.

השאלה שלי היא עד כמה זה אפשרי המעבר הזה?

אני סיימתי צבא לפני שנה וקצת.

יכול להיות שאני אמצא עבודה בסוכנות היהודית אבל זה לא בטוח.

המטרה סופו של דבר היא ללמוד שם עם מלגה מלאה או מלגה חלקית.

אשמח לכל עצה שתיהיה.

היה לי חבר במצבך, תכנן לעבור לגור שם איתה ולעבוד בעגלות.

לא קיבל ויזה 3 פעמים והתייאש.

לא יכול לייעץ לך לגבי ויזת לימודים, אבל מה שבטוח אם אתה הולך לשגרירות אל תגיד שאתה יוצא עם אמריקאית ורוצה לגור איתה שם כי רוב הסיכויים שידחו אותך מהפעם הראשונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויזת תייר כשמה היא, רק למטרת תיירות.

אסור לעבוד.

ויזת סטודנט, יש לך 30 אלף דולר לכל שנת לימודים+מחיה+שכירות? כי צריך להוכיח את זה, אסור לך לעבוד ואתה חייב להראות כוונה לחזור לישראל.

אם הכוונה רצינית ביניכם הדרך הכי פשוטה היא בעתיד להתחתן ולהוציא גרין קארד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להחליט מה המטרה הרשמית של הנסיעה שלך - אם זה לצורך לימודים או לצורך חתונה ולהגיש בקשה לויזה מתאימה.

מידע לגבי ויזת סטודנט :

https://travel.state.gov/content/visas/en/study-exchange/student.html

מידע לגבי ויזה לצרכי חתונה (ניתן להגיש רק בשגרירות בירושלים) :

https://jru.usconsulate.gov/visas/immigrant-visas/

מידע כללי לגבי ויזה (בעברית) :

https://il.usembassy.gov/he/visas-he

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לציין שיש לי ויזת תיירים

ויזת תייר מאפשרת לך, אם אני זוכר נכון, שהיה של חצי שנה. טוס לשם לחודש-חודשיים תוך הסתמכות על זה שמגורים לא יעלו לך ומחיה תממן מכספים שיש לך, תצאו קצת, תראו אם בכלל מתאים (חבר שהיה במצבך גילה שמה שנראה מגניב בשלט רחוק הוא הרבה פחות מגניב במציאות, וחזר לארץ מהר מאוד), ואז - או תוך כדי - תחשוב על מה עושים ואיך.

סליחה שאני מצנן את ההתלהבות, אבל כיון ש 99% מהמקרים האלו פשוט לא מסתדרים לאורך זמן, תראה קודם שאתם מסתדרים ביחד לפני שתעשה תוכניות לטווח ארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(ניתן להגיש רק בשגרירות בירושלים)

כיון שטראמפ עדיין לא עמד בהבטחת הבחירות הזו שלו - וכנראה גם יעמוד בה בדיוק כמו כל נשיאי העבר (כלומר לא יעמוד בה), השגרירות האמריקאית עדיין נמצאת ברחוב הירקון בת"א. מה שנמצא בירושלים זו קונסוליה בלבד.

לגבי fiance visa, בהחלט ניתן להגיש אותה בת"א, חבר עשה את התהליך הזה עבור אשתו לעתיד בת"א, וזה תהליך ארוך מאוד ומורכב מאוד, אגב, שלקח לו מעל חצי שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה והבחורה במערכת יחסית טובה ויכולים לדבר בפתיחות הייתי ניגש אליה לשיחה לגבי נישואים. אתם מתחתנים, אתה הולך לשגרירות בישראל ומוציא גרין קארד, טס לארה"ב, לומד או עובד - אם הנישואים הולכים טוב מה טוב, אם לא בשלב מסויים תמיד תוכל להתגרש.

לגבי מה תוכל לעשות בארה"ב - עם גרין קארד כל האפשרויות שלך פתוחות: לימודים ו\או עבודה.

עריכה: יש אנשים שמתחתנים אחרי חודש ונשארים ביחד לכל החיים. יש אנשים שמתחתנים אחרי 6 שנים יחד ונפרדים יום אחרי החתונה (כן, שמעתי על סיפורים כאלה כבר). אלה החיים.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויזת סטודנט בקונסטלציות מסוימות מאפשרת עבודה חלקית ואפילו להישאר לעבודה אחרי התואר בצורה מסוימת (דבר שטרמפ מחפש לבטל בצורה אגרסיבית למדי). אין שום הגיון ללמוד תואר ראשון בארה״ב.

בטח לא כלכלי. והסיכוי להשיג מילגה .... לא להיט.

ויזת ארוס גם לא להיט - היא מיועדת כצעד מקדים לחתונה וגרין קארד - אבל בפועל לוקחת זמן דומה לגרין קארד ודיי מחייבת עוד תהליך נוסף אחריה.

גם לעבור ולהתחתן ואז לבקש משם גרין קארד הפך לסיפור יותר מסובך ממה שהיה פעם (לדוגמא - שינו את ה60 יום אחרי כניסה לשנות דעה - ל90 יום.... בקיצר - לא לעשות לפני שמתיעצים בנושא - יש כמה Gotchas).

על פניו - הדרך הכי ישרה - 100% בטוחה (אם היחסים אמיתיים) איטית אבל היא להתחתן ולהגיש בקשה לגרין קארד מהארץ.

כדאי להבין אבל מה המשמעויות - במיוחד בדברים כמו Domicle.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיון שטראמפ עדיין לא עמד בהבטחת הבחירות הזו שלו - וכנראה גם יעמוד בה בדיוק כמו כל נשיאי העבר (כלומר לא יעמוד בה), השגרירות האמריקאית עדיין נמצאת ברחוב הירקון בת"א. מה שנמצא בירושלים זו קונסוליה בלבד.

לגבי fiance visa, בהחלט ניתן להגיש אותה בת"א, חבר עשה את התהליך הזה עבור אשתו לעתיד בת"א, וזה תהליך ארוך מאוד ומורכב מאוד, אגב, שלקח לו מעל חצי שנה.

טעות תרגום שלי בהיסח הדעת. מסכים שבירושלים זאת קונסוליה ולא שגרירות...(SORRY)

באתר של השגרירות (בת"א) רשום במפורש כי רק "הסניף הירושלמי" שלהם מטפל בנושא fiance visa

לא בדקתי ממקור ראשון אם זה אכן המצב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויזת תייר מאפשרת לך, אם אני זוכר נכון, שהיה של חצי שנה. טוס לשם לחודש-חודשיים תוך הסתמכות על זה שמגורים לא יעלו לך ומחיה תממן מכספים שיש לך, תצאו קצת, תראו אם בכלל מתאים (חבר שהיה במצבך גילה שמה שנראה מגניב בשלט רחוק הוא הרבה פחות מגניב במציאות, וחזר לארץ מהר מאוד), ואז - או תוך כדי - תחשוב על מה עושים ואיך.

סליחה שאני מצנן את ההתלהבות, אבל כיון ש 99% מהמקרים האלו פשוט לא מסתדרים לאורך זמן, תראה קודם שאתם מסתדרים ביחד לפני שתעשה תוכניות לטווח ארוך.

אני חייב להסכים עם מה שהוא אמר.

כשטיילתי בארה"ב הכרתי בחורה יהודיה מנוי יורק, לא רציתי לחזור לארץ בגללה. הייתי בטוח שהיא האחת.

המשכנו לשמור על קשר כ-8 חודשים ואז היא באה לבקר בארץ. פתאום זה ממש לא הרגיש לי..

אם אתם הכרתם לתקופה קצרה, אני לא יודע עד כמה שווה כל התהליך הזה.

The best car safety device is

.a rear-view mirror with a cop in it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר בוחנים את המצב.

בתור חייל משוחרר מגיע לך מענק שיחרור, מענק עבודה מועדפת וכמובן כל מיני מענקים בלימודים.

כמו כן, קח בחשבון שכאן יש לך אופציה ללמוד אפילו בטככניון במחיר מגוחך יחסית כאשר תואר במוסד להשכלה גבוהה בארצות הברית יעלה לך לא פחות מ 40 אלף דולר לכל שנה.

אז המצב הוא כזה. כאן תוכל להגיע רחוק יותר בעזרת לימודים להשכלה גבוהה והוצאת תואר.

שם תוכל לחיות ולעבוד אבל תצטרך לקרוע את התחת בשביל להשיג כסף בכדי לרכוש השכלה גבוהה.

שים לב, אני הייתי ממליץ לך לעבור לחיות שם אבל וכאן מגיע האבל, בתנאי שאתה מוציא תואר שתוכל להתפרנס ממנו בכבוד שם. למשל מהנדסי מכונות, חשמל, בניין וכיוצא בזה. השוק האמריקאי צמא מאוד לבעלי מקצוע כאלה.

אז האופציה היחידה היא שאתם תצטרכו לחיות בקשר קרוב רחוק שכזה למשך ה 4 או 5 שנים הקרובות.

אחי הוא מהנדס מכונות ומשתכר יפה מאוד וגר בארץ. עם כל הכבוד לאמריקה זה לא רק לחיות שם אלא גם ממה אתה מתפרנס ובאיזה רמת חיים אתה חי שם.

אם היא תהיה מוכנה לחכות לך למשך כל זמן התואר ואז אחרי זה אתה עובר לגור איתה שם יהיו לך חיים טובים ומרווחים.

אם אתה עובר בלי כלום יכול להיות שתעלה על הגל בכך שעבוד בעסק שאמריקאים לא אוהבים כמו גינון ושיפוץ דירות או שתחיה בדוחק.

זאת דעתי.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מומחה גדול בעניין, אבל הידע הבסיסי וההגיון שיש לי אומר, שללא השכלה גבוה או כישורים גבוהים בתחום מבוקש שאינו דורש השכלה רשמית, אין מה לעשות שם ועדיף לשבת בארץ. ארה"ב זאת לא מדינת רווחה, וכמו שהחברים ציינו למעלה, ההשכלה מאד יקרה, שרותי בריאות יקרים גם כן. וזה עוד לפני שהגענו לילדים עם כל הגנים, חוגים וכד'.

כל זה כמובן תקף, במידה והילדים עם הגברת יצאו לפועל. בכל אופן ממש לא הייתי ממליץ למהר. תזכור, שמה שאתה רואה אלו סיפורי הצלחה, את הצדדים הפחות טובים לא רואים, וכשרואים לעיתים מאוחר מדי.

בקיצור, לשקול בכובד ראש.

אלפא, מעלה את הדופק

alfa 164 Super V6 96', alfa 33 1.7 I.E

alfasud Sprint QV ,alfa 159 JTDm

'Lincoln Navigator 5.4 V8, Volga GAZ-24 74

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד המדינה יקרה יותרת בהרבה תחומים , מצד שני - השכר למי שטוב / עובד עם הידיים / בהייטק - מאפשר קיום נח יותר.

יש לכל כיוון - צריך ללכת על זה בצורה מפוכחת וריאלית - אבל בתור משהו שכן עבר (ולא מדבר בתיאוריה) - זה אחד הצעדים הטובים שעשיתי בחיי.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...