Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Dsg7 מכה שנית סיאט איביזה

scoob
שימו לב! השרשור הזה בן 2371 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ידוע לי שכבר נכתב הרבה על הנושא אבל אשמח אם תתייחסו ספציפית למקרה.

סיאט איביזה 1.2tsi סוף 2011, נרכשה מחברת ליסינג.

דבר ראשון שעשיתי לאחר הקניה היה ללכת למוסך מורשה ולבדוק אם נעשה הריקול השקט של החלפת המצמדים.

לאחר שנודע לי שלא נעשה הצקתי קצת עשו עדכון תוכנה ולאחר מכן חזרתי עוד פעמיים עד שהסכימו להחליף מצמדים.

כל זה היה לפני שנה ו8.

בשישי האחרון כנראה שהלך המוח של הגיר המכטרוניקס.

בבירור במוסך כמובן שישר טענו שאין אחריות ושאם הייתה היה רק ל5 שנים ועברו כבר 6 (יש רק לציין שהרכב עומד על בערך 125k ק"מ) כשהאחריות תופסת או 5 שנים או 150k.

לאחר וויכוחים נוספים גם התברר פרט עוד יותר מעצבן..מתועדת כבר החלפת המוח בגיר לפני שרכשתי את הרכב וכמובן שמצד היבון אין כפל אחריות וזה לא תופס.

מה שבכלל מעצבן כי הם צריכים להתבייש שרכיב כזה נדפק פעמיים ברכב שנסע בכמות כזו.

עכשיו השאלה היא האם אתם חושבים שיש על מה להילחם או שזה אבוד?

הרכב לא טופל במוסך מורשה וכעת רוצים 7.5 אלף תיקון.

תודה מראש לכל העונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מתי הוחלף רכיב המכטרוניקס הקודם? כלומר, כמה ק"מ עברו על הרכיב הנוכחי עד שנפח את נשמתו?

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון בצ'מפיון - שנתיים אחריות על חלפים ועבודה.

תבדוק כמה עולה להחליף את המכטרוניקס בחוץ. אם ההפרש לא גדול - תעשה אצלהם ואולי תבקש עוד הנחה.

אגב, ב-EBAY מכטרוניקס משופץ מסין יעלה כ-1,500 ש"ח עד הבית.

לא יודע איך משרד התחבורה יקבל את זה.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכטרוניקס משופץ מסין נשמע אפילו יותר מפוקפק מרכיב מקורי מהיבואן (שהחזיק רק 40K ק"מ).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון בצ'מפיון - שנתיים אחריות על חלפים ועבודה.

תבדוק כמה עולה להחליף את המכטרוניקס בחוץ. אם ההפרש לא גדול - תעשה אצלהם ואולי תבקש עוד הנחה.

אגב, ב-EBAY מכטרוניקס משופץ מסין יעלה כ-1,500 ש"ח עד הבית.

לא יודע איך משרד התחבורה יקבל את זה.

לא רואה בזה שום ייתרון כשהמחיר 7500 שקל.

ופשוט נשמע לי ביזיון לשלם על חלק ידוע שהוא דפוק במקור וכבר הוחלף בעבר ועוד עם ק"מ כלכך מועט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכטרוניקס משופץ מסין נשמע אפילו יותר מפוקפק מרכיב מקורי מהיבואן (שהחזיק רק 40K ק"מ).

לא בטוח.

סין אחד השווקים הגדולים של התיבה הזאת ולמעשה בלאגן ה-DSG הכי גדול היה שם.

לא הייתי פוסל.

לא רואה בזה שום ייתרון כשהמחיר 7500 שקל.

ופשוט נשמע לי ביזיון לשלם על חלק ידוע שהוא דפוק במקור וכבר הוחלף בעבר ועוד עם ק"מ כלכך מועט.

כמו שרשמתי - אם במוסך חיצוני המחיר הוא נגיד 7,000 אז יש היגיון לשלם עוד 500 ש"ח לעוד שנת אחריות.

ביזיון/לא ביזיון - שאלה אחרת. למרות כל סיפורי הדודה של כל מיני גורמים, הגיר הזה דפוק ובלתי ניתן לתיקון.

עד עכשיו צ'מפיון בלעו את הצפרדע. אבל יותר ויותר אנשים יוצאים מאחריות ומתחילים לשלם את הסכומים האלה - מה שאומר שאנחנו נראה הרבה מאוד רכבים עם DSG7 יורדים מהכביש בשנים הקרובות או לחילופין - שמחירי התיקון יחתכו באופן דרסטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים האלה יעלמו להשוק.

אף אחד לא ישקיע 7000 ש"ח בהחלפת מכטרוניקס שעלול להכשל שוב בעוד 40K ק"מ ועוד ברכב שכולה שווה 20-25K ש"ח.

וזו לא תהיה הפעם הראשונה שדגם נעלם מהשוק בגלל עלות תיקון מופרחת לחלק שמפגין אי אמינות.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'מפיון מוכנים לקחת אחריות (גם השתתפות חלקית) רק אם הרכב טופל באופן רציף במוסך מורשה. וזה בעיקר בגלל העובדה שבשל העלות הגבוהה של נוזל הגיר (יש להחליף כל 60K) יש לא מעט שמעדיפים לדלג על ההחלפה.

הגיר הזה כבר די נפוץ בארץ, ויש לא מעט משפצי גירים שכבר צברו ניסיון על הגיר הזה. לדוגמא בקאר גיר בחולון מחליפים מכטרוניק ל-DSG תמורת 2800 + מע"מ כולל עבודה ו-6 חודשי אחריות (הנ"ל מפרסום שלהם - אין לי נסיון אישי איתם)

ב

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא אתפלא אגב אם בכלי רכב מחוץ לאחריות הם קבלן משנה של צ'מפיון.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם כל הסיפורים האלה נכונים והאמינות באמת (מוכח) כזו נוראית, איך אנשים עוד קונים את הרכבים האלה?

למישהו יש סיבה?

ופות"ש - אני מאחל לך בהצלחה בסיפור הזה, מתסכל מאוד היחס של היבואנים במקרה הזה ובכלל, עם מוצר כזה דפוק היו צריכים לבוא לאסוף לך את הרכב מהבית ולהחזיר אותו מתוקן בלי לבלבל תמוח.

מדהים.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קשור היבואן במקרה הזה?

האם אתה מצפה שצ'מפיון יממנו את הטעויות של קבוצת VAG?

הייתה הארכת אחריות לגיר ל-5 שנים , מעבר לזה מה אתה רוצה שצ'מפיון יעשו?

(אגב בפורד האריכו את האחריות על המוח גיר ל-10 שנים, אבל רק על הגיר היבש שם ידוע שאין בעיה, על הגיר הרטוב זה כבר סיפור אחר..)

לפות"ש, הכתובת הייתה על הקיר.

אני מבין את התסכול אך הכל היה ידוע מראש ואני בספק שלא ידעת זאת ליפני שרכשת את הרכב.

ומה חשבת בדיוק בזמן שרכשת את הרכב, שהחלקים "המשופרים" יחזיקו יותר זמן מהמקורי?

הרי גם על זה כתבו לא מעט (ואני בניהם) שזה ישראבלוף (או בעצם גרמנבלוף) ושהם לא מחזיקים ומתקלקלים גם כן.

לחבר שלי החליפו גם פעמיים מכטרוניקס ופעם אחת מצמדים ולפני שהוא מכר את הרכב התחיל להרגיש שוב שהמצמדים הולכים.

או שחשבת בתמימות שעד שתהיה לך תקלה מחירי התיקון ירדו ויהיו זניחים? (כמו שחלק ממגני VAG המושבעים דיקלמו פעם אחר פעם באותם וויכוחים)

צר לי לומר לך אבל רכשת רכב בעייתי מאוד עם גיר בעייתי וככל הנראה זה לא הולך להשתפר.

אני במקומך הייתי מתקן את הרכב הכי זול שניתן ומוכר כמה שיותר מהר (אלא אם כן אתה עושה ק"מ נמוך מאוד).

בהצלחה בכל מקרה.

אגב להשוות את ה-DSG ל-AL4 מבחינת אמינות זה פשע.

ה-AL4 שכולם ירדו על האמינות שלו החזיק לפחות 100K ק"מ עד הכשל ושיפוץ מלא עלה פחות מ-5K עם סט מקורי.

גיר משופץ/משומש היה ניתן להשיג גם ב-1500ש"ח.

לעומתו ה-DSG7 הוא בור ללא תחתית שלא רק עלות התיקונים שלו הזויה, היא גם לא מחזיקה יותר מידי זמן/ק"מ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם כל הסיפורים האלה נכונים והאמינות באמת (מוכח) כזו נוראית, איך אנשים עוד קונים את הרכבים האלה?

למישהו יש סיבה?

כן, מאותה הסיבה שאנשים רוכשים מונדאו עם גיר רובוטי כפול מצמדים שגם ידוע כבעייתי ותיקונו מגיע לעשרות אלפי שקלים.

כי הרכבים האלו זולים מאוד לרכישה כמשומשים ומציעים (על הנייר לפחות) הרבה תמורה לשקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2371 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...