Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Dsg7 מכה שנית סיאט איביזה

scoob
שימו לב! השרשור הזה בן 2376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה רעיון טוב..

ויותר מזה - נסו לארגן עוד חברים מהפורום, ושלחו מכתב משותף.. הרבה לקוחות זה כוח.

וגם אני אצטרף.. רציתי את ה GTI .. וחששתי - אם הם ישפרו את האחריות :wink: גם אני בפנים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה קשור היבואן במקרה הזה?

האם אתה מצפה שצ'מפיון יממנו את הטעויות של קבוצת VAG?

לפות"ש, הכתובת הייתה על הקיר.

אני מבין את התסכול אך הכל היה ידוע מראש ואני בספק שלא ידעת זאת ליפני שרכשת את הרכב.

ומה חשבת בדיוק בזמן שרכשת את הרכב, שהחלקים "המשופרים" יחזיקו יותר זמן מהמקורי?

הרי גם על זה כתבו לא מעט (ואני בניהם) שזה ישראבלוף (או בעצם גרמנבלוף) ושהם לא מחזיקים ומתקלקלים גם כן.

לחבר שלי החליפו גם פעמיים מכטרוניקס ופעם אחת מצמדים ולפני שהוא מכר את הרכב התחיל להרגיש שוב שהמצמדים הולכים.

או שחשבת בתמימות שעד שתהיה לך תקלה מחירי התיקון ירדו ויהיו זניחים? (כמו שחלק ממגני VAG המושבעים דיקלמו פעם אחר פעם באותם וויכוחים)

צר לי לומר לך אבל רכשת רכב בעייתי מאוד עם גיר בעייתי וככל הנראה זה לא הולך להשתפר.

אני במקומך הייתי מתקן את הרכב הכי זול שניתן ומוכר כמה שיותר מהר (אלא אם כן אתה עושה ק"מ נמוך מאוד).

בהצלחה בכל מקרה.

אגב להשוות את ה-DSG ל-AL4 מבחינת אמינות זה פשע.

ה-AL4 שכולם ירדו על האמינות שלו החזיק לפחות 100K ק"מ עד הכשל ושיפוץ מלא עלה פחות מ-5K עם סט מקורי.

גיר משופץ/משומש היה ניתן להשיג גם ב-1500ש"ח.

לעומתו ה-DSG7 הוא בור ללא תחתית שלא רק עלות התיקונים שלו הזויה, היא גם לא מחזיקה יותר מידי זמן/ק"מ..

וואו, תגובה כלכך חריפה לצד היבואן שממש אפשר לחשוב שיש לך מניות.

אני אענה לך על כל מה שרשמת:

מה קשור היבואן במקרה הזה?

האם אתה מצפה שצ'מפיון יממנו את הטעויות של קבוצת VAG?

כן!

צמפיון הוא הנציג של היצרן בארץ והוא צריך לתת מענה ללקוחות החברה.

ואם אתה עד כדי כך נאיבי כדי להאמין שהם באמת מוציאים משהו מכיסם על כל הריקולים והטיפול בנושא אתה ממש מרחף.

כל מקרה מועבר ליצרן והוא שולח בהתאם חלקים ומזכה את היבואן על שעות העבודה וכו' בטיפול ברכבים עם הבעיות הנ"ל.

הייתה הארכת אחריות לגיר ל-5 שנים , מעבר לזה מה אתה רוצה שצ'מפיון יעשו?

(אגב בפורד האריכו את האחריות על המוח גיר ל-10 שנים, אבל רק על הגיר היבש שם ידוע שאין בעיה, על הגיר הרטוב זה כבר סיפור אחר..)

האריכו את האחריות ל5 שנים נכון. אבל אם האריכו האחריות ולא טיפךו בבעיה אלא רק טאטאו אותה מתחת לשטיח עד שהחלק שהוחלף יחזיק עד שתחלוף הרחבת האחריות זה לא טיפול בבעיה בטח שלא מצד יצרן כזה גדול ששולט במעל חצי מחברות הרכב הקיימות.

מה אני רוצה שיעשו? האמן לי שהם יודעים שיש פה כשל הנדסי.

אני רוצה שיפתרו את הבעיה ולא ישימו לי פלסטר שיחזיק לעוד 50 אלף וינשור.

רכב ממוצע שורד 200 אלף ק"מ אני לא רואה שום רכב אחר שמתפרק לו הגיר אחרי 50. ממש תמוהה לי הזיקה שלך לתמוך ביבואן\יצרן בביזיון הזה.

לפות"ש, הכתובת הייתה על הקיר.

אני מבין את התסכול אך הכל היה ידוע מראש ואני בספק שלא ידעת זאת ליפני שרכשת את הרכב.

ומה חשבת בדיוק בזמן שרכשת את הרכב, שהחלקים "המשופרים" יחזיקו יותר זמן מהמקורי?

הרי גם על זה כתבו לא מעט (ואני בניהם) שזה ישראבלוף (או בעצם גרמנבלוף) ושהם לא מחזיקים ומתקלקלים גם כן.

לחבר שלי החליפו גם פעמיים מכטרוניקס ופעם אחת מצמדים ולפני שהוא מכר את הרכב התחיל להרגיש שוב שהמצמדים הולכים.

או שחשבת בתמימות שעד שתהיה לך תקלה מחירי התיקון ירדו ויהיו זניחים? (כמו שחלק ממגני VAG המושבעים דיקלמו פעם אחר פעם באותם וויכוחים)

וואלה אז הכתובת הייתה על הקיר ובכל זאת החלטתי שבא לי לשלם?

טיפ לחיים, אל תקפוץ למסקנות ואל תמהר לשפוט.

אמנם הייתי משתמש פעיל בפורום ויש לי הרבה הודעות אבל מעבר לשרשור הזה לא הייתי פעיל שנים וגם כשכן הייתי זה היה בפורום אודיו.

אז לא לא ידעתי שהמכה חמורה עד כדי כך.

כן ידעתי שיש בעיה בקלאצ'ים ולתומי כששמעתי שיש ריקול האמנתי שהוא פוטר את המחלה ולטווח הארוך.

בגלל זה גם איך שהרכב נרכש אצתי רצתי למוסך לבצע את ריקול המצמדים.

על בעיית המוח לא שמעתי בכלל ועוד יותר מרתיח לשמוע שזה כבר הוחלף ברכב וכשל שוב בטווח כלכך קצר,

אז בטח גם שלא תיכננתי שמחירי התיקון יירדו.

לא תכננתי בכלל להיכנס למוסך כי חשבתי שיצרן כזה גדול יידע לסדר את הפאשלות שלו ולא לשאוב מים עם דלי מסירה ששוקעת.

צר לי לומר לך אבל רכשת רכב בעייתי מאוד עם גיר בעייתי וככל הנראה זה לא הולך להשתפר.

אני במקומך הייתי מתקן את הרכב הכי זול שניתן ומוכר כמה שיותר מהר (אלא אם כן אתה עושה ק"מ נמוך מאוד).

בהצלחה בכל מקרה.

כנראה שזה מה שאעשה, באמת תודה על עצתך.

קח את הטיפ לתשומת ליבך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רעיון טוב..

וגם אני אצטרף.. רציתי את ה GTI .. וחששתי - אם הם ישפרו את האחריות :wink: גם אני בפנים.

אייל.

בינתיים הם לא מוכנים להתייחס בכלל, מפנים אותי לשירות לקוחות של הארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשו ניסיון - רשמו מכתב יפה עם בקשה להארכת אחריות כמו באמריקה.

דבר עם הנהלת הפורום - ארגנו מסמך / מכתב עם חתימות של בעלי רכבים עם DSG מהפורום.

רשמו מס' רכב ושם.

בצד - אפשר להוסיף עוד חברים אשר רצו לקנות ולא קנו עקב חששות מהאחריות.

לדעתי מכתב עם 50-100 חתימות של לקוחות .. אשר מפורסם ברשת - יגרום ליצרן וליבואן כן להתעניין.

ומאחר וזה בעצם מכתב ובקשה חיובית - מתוך רצון לשפר ולא לפגוע, לכן יש אפשרות לשינוי.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מח של גיר רגיל לרוב מחזיק לכל אורך חיי הרכב ובטח בממוצע מעל 200K. תשאל את רון כמה מגיעים עם הבעיה הידועה ותופתע מכמות הכשלים בגיר, הרבה יותר מכל דימיון.

פשוט הגיר הזה מאוד מוצלח וחסכוני כשהוא פועל ולכן אנשים ממשיכים לקנות את השילוב הזה.

אגדות, מוח של גיר מודרני ממש לא מחזיק את כל חיי הרכב. בפרט הגירים עם השמן לכל החיים. זה נכון אולי לגירים 3 הילוכים של היפניות של שנות ה 90. גם הרציפים החדשים של היפניות לא חפים מבעיות. נגמרו הימים של מכללים שעושים מאות אלפי ק"מ. הם פשוט כבר לא מתוכננים לכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחלק את הבעיות לשתיים - בלאי מצמדים, שהוא טבעי לחלוטין, בדיוק כמו במכונית ידנית, ותקלות במכטרוניקס.

המכטרוניקס הוא למעשה המוח של הגיר, ומוח יש בכל גיר אוטומטי פלנטארי ממוחשב.

כל זמן שאין תקלות במכטרוניקס, התיבה הזו אמינה באופן מוחלט, שוב, למעט בלאי מצמדים טבעי.

אין שום סיבה בעולם שלא יצליחו לתקן ולשפץ את המכטרוניקס, בדיוק כמו שמשפצים מחשבי ABS וכריות אוויר.

ברגע נוסעות סביב ה 250,000 מכוניות שמצויידות בתיבה הזו, וזה שוק מספיק נרחב וגדול.

שיצוצו משפצים מכל עבר, המחירים יירדו לרמה הגיונית, כי מדובר סה"כ ברכיבים אלקטרוניים ותו לא.

הפירוק וההרכבה לא מורכבים, כך שהעלות תיהיה סבירה בהרבה.

ואם מדובר ב 2,800 ש"ח, זה באמת לא נורא.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין.

יש עוד תיבות כפולות מצמדים בשוק.

לאף חברה אחרת לא הולך המוח והחלפת מצמדים זה דבר מאווווד נדיר.

אז ב-VW נהייתה שגרה שיש טיפול קטן - פילטר ושמן פילטר כל 15 אלף וטיפול גדול - שמן, פילטר, פלאגים (אירידיום!!), מצמדים ומכטרונקיס כל 30 אלף.

לא יודע, מרגיש לי פחות נכון.

אני אלך לקנות לי איזה רכב מפגר שלא מחליפים בו מוח גיר ומצמדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין.

אז ב-VW נהייתה שגרה שיש טיפול קטן - פילטר ושמן פילטר כל 15 אלף וטיפול גדול - שמן, פילטר, פלאגים (אירידיום!!), מצמדים ומכטרונקיס כל 30 אלף.

בוודאי שהולכים, פשוט הן פחות נפוצות (בהרבה) ולכן שומעים עליהן פחות.

מדוע באאודי עם גיר זהה לחלוטין לא שומעים על הרבה תקלות? כי הוא הרבה פחות נפוץ.

אם תפשפש בפורום, תראה שגם ברנו כפולות המצמדים הולכים מוחות גיר חופשי.

לדעתי, בכל התיבות כפולות המצמדים היבשות אין אמין יותר או פחות באופן מוחלט

כולן סובלות מבעיות כאלו או אחרות, פשוט DSG נפוץ הרבה יותר מכולם לכן

גם התקלות יותר נפוצות, לי אישית יש בבית גם פלנטרי 6 הילוכים וגם DSG (טווין צ'ארג'ר)

והפלנטרי לא יותר טוב ממנו, אולי רק תחילת הנסיעה נעימה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין.

בלאי מצמדים תלוי מאד בשימוש שנעשה במכונית.

ברור שמכונית שמבלה את כל חייה בנסיעות עירוניות בשטח הררי תגיע להחלפת מצמדים הרבה יותר מהר ממכונית שנוסעת כל חייה בנסיעות חוץ עירוניות.

השיא שאני שמעתי עליו עומד על 125K עם מצמדים מקוריים, וזה בעיקר בשל אופי השימוש במכונית.

מכטרוניקס אינו אמור להתקלקל "סתם" ויש אחוז גבוה מאד של מכוניות שכלל לא נתקלו בבעיה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכוניות בכלל?

או מכוניות עם DSG7?

ולמה בגיר פלנטרי, שלמיטב הבנתי גם יש בו מערכת מצמדים, אם כי ייתכן ושונה מאוד, המצמד יכול להחזיק 300+ ק"מ בעוד הרובוטיות יתפגרו כבר מתחת לשליש מזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה למכוניות עם DSG "יבש".

בתיבה פלאנטרית אין מצמד דיסקה כלל - את תפקידו ממלא ממיר המומנט, שפועל על לחץ שמן.

וגם לו יש בלאי, כמו לכל מיכלול שהוא.

בתיבה פלאנטרית "רגילה" הבלאי העיקרי הוא של הדיסקיות וסרטי העצירה, ולכן גם הן מגיעות בשלב זה או אחר לשיפוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נחלק את הבעיות לשתיים - בלאי מצמדים, שהוא טבעי לחלוטין, בדיוק כמו במכונית ידנית, ותקלות במכטרוניקס.

המכטרוניקס הוא למעשה המוח של הגיר, ומוח יש בכל גיר אוטומטי פלנטארי ממוחשב.

כל זמן שאין תקלות במכטרוניקס, התיבה הזו אמינה באופן מוחלט, שוב, למעט בלאי מצמדים טבעי.

אין שום סיבה בעולם שלא יצליחו לתקן ולשפץ את המכטרוניקס, בדיוק כמו שמשפצים מחשבי ABS וכריות אוויר.

ברגע נוסעות סביב ה 250,000 מכוניות שמצויידות בתיבה הזו, וזה שוק מספיק נרחב וגדול.

שיצוצו משפצים מכל עבר, המחירים יירדו לרמה הגיונית, כי מדובר סה"כ ברכיבים אלקטרוניים ותו לא.

הפירוק וההרכבה לא מורכבים, כך שהעלות תיהיה סבירה בהרבה.

ואם מדובר ב 2,800 ש"ח, זה באמת לא נורא.

מצטער אבל אתה מפספס את העיקר,

גם אם עלות התיקון תהיה 1500 שקל בלבד במוסך מורשה זה לא נראה לי הגיוני שרכיב כזה יתלקל כל 50K ק"מ.

זה לא ברקס שיש לו בלאי.

הם צריכים לתקן את זה סופית וזהו.

אני לא מחפש אחריות זהב לרכב עד סוף החיים שלו (או שלי) אלא פתרון ממשי ולא פלסטר זמני שאצטרך להחליף שוב עוד שנתיים.

מכרתי לפני כמה חודשים את הגולף שלי (99) ומצטער על כל רגע למעט מנוע חלון,חיישן ועוד משהו קטן 9 שנים שקט מכאני כללי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין.

מסכים לגמרי.

אני אחרי 9 שנים עם גולף, הרכב הנ"ל רכב שני של אשתי ואני פינטזתי על אוקטביה או רפיד בשבילי וזה פשוט לא יקרה עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רעיון טוב..

אייל.

אייל - ב GTI יש dsg6 רטוב שהוא לא סובל מהמחלה של 7 היבש.

הגיר dsg6 אחד המעולים ביותר ואין בעייה של אמינות או מחלות.

אז אתה יכול לקנות בשקט :)

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי, אני חושש.

עובדה כי באמריקה הם האריכו גם על ה 6 הרטוב את האחריות.

אני רוצה שקט, לא רוצה לחשוש שאתקע בדרך פתאום

(אני נכה צה"ל עם הגבלות בתנועה, ומחויב להחזיק את הרכב כ 4 שנים)

התרגלתי לטיפול אחת לשנה ושקט נפשי.

הייתי בצ'מפיון, התעניינתי ב GTI ו ב אאודי A3-2.0 - והחברה באולם היו מעולים.

סידרו רכבים ל 2 ימים להתרשמות.. אבל - בגלל אי הארכת האחריות והחשש ויתרתי.

יש עוד רכבים די תואמים אז עברתי אליהם - הלוואי ובסבב הבא ה GTI תהיה אפשרית עבורי.

אני אשקול בכייף - במצב הנוכחי, אין לי כוח ואין לי סבלנות לחשוש מהפתעות.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...