Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Dsg7 מכה שנית סיאט איביזה

scoob
שימו לב! השרשור הזה בן 2378 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוצה רכב בלי תקלות? - סע במוניות...

הייטי שלי עומדת על 204K עם DSG6 עד כה בלי תקלות.

אם תטפל במוסכי צ'מפיון כל ה-4 שנים, אתה מכוסה בכל מקרה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא התקלה מחשישה אותי - הצפי לתקלה ולהיות במתח.. ממנו אני חושש.

כל אבן שתתקע בצמיג ויהיה רעש תיקתוק בלילה.

קליפת בננה על הכביש ולרגע החלקה קלה, ואני בסרט.. הייתה החלקה.

הדלקת סיגריה שלי ברכב - מאיפה הריח :grin: הסרוף.

אין לי כוח לחשוש.. סרטים אני רוצה בחדר שינה.. :wink: רצוי בממיר.

ויש אלטרנטיבות די דומות עם יותר שקט נפשי - הלוואי ובעתיד זה ישתנה.

וכתבתי לפני כשנה - שאני מאוכזב מ חברים בפורום אשר מקבלים זאת כגזרת גורל.

צ'מפיון .. רואים שמעבירים להם זאת, והם לא נותנים אחריות מורחבת ואני מפסיד.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'מפיון נותנים שירות אחריות מורחבת והשתתפות (חלקית או מלאה) למי שמטפל במוסכים מורשי יבואן.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר 6 הילוכים שונה לחלוטין ועמיד מאוד בפרט למי שמטפל לפי הספר, מה שכנראה קורה למי שמטפל במוסכי היבואן/מוסך טוב לVAG

גיר 7 הילוכים האמינות של מכלוליה היקרים ברצפה ולא ניתן לצפות את התקלה אלא רק להמתין לה בסבלנות ולקוות שהיבואן ישתתף/ישלם, לאחר 3-4 שנים גם לזה אין סיכוי, ולאור כך המלצתי לקנות את הרכבים הנפלאים של תוצרת VAG רק בחישוב של התיקון במחיר הקנייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש פולקסווגן פולו סוף 2011, אחרי 1000 ק״מ הלכו המצמדים, אחרי 30000 עוד מצמדים (הכל הוחלף באחריות, נאמר כי מדובר במזג האוויר החם בארץ...)

בהחלפה השניה (לפני איזה 3 שנים) שמעתי על ריקול שהיה למח הגיר, אז שאלתי אם אני גם כלול, אמרו לי שלא

לפני יום כיפור האחרון (לפני חודש) הלך לו המכטרוניקס (נתקעתי בכביש צדדי למזלי) כשהאוטו אוטוטו בן 6

מוסך מורשה א׳ (שלא טיפלתי בו מעולם) אמר שהאחריות פגה, אחרי 5 שנים

מוסך מורשה ב׳ שטיפלתי בו כל הזמן עד לפני שנה אמר שהם משתתפים 100% בחלק, ו30% במחיר העבודה

יצאתי בנזק ״קל״ של כ-900 שקלים, שגם עליהם התבאסתי, אבל מקריאת השרשור אני מבין שיצאתי ממש בזול.

הגרר שגרר לי את האוטו למוסך אמר לי שיש ים תקלות, ושאם כבר אז רק ידני. צודק, לא היה לי מה להגיד לו.

לא אקנה יותר DSG7 גם אם יתנו לי בחינם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי, אני חושש.

עובדה כי באמריקה הם האריכו גם על ה 6 הרטוב את האחריות.

אני רוצה שקט, לא רוצה לחשוש שאתקע בדרך פתאום

(אני נכה צה"ל עם הגבלות בתנועה, ומחויב להחזיק את הרכב כ 4 שנים)

התרגלתי לטיפול אחת לשנה ושקט נפשי.

הייתי בצ'מפיון, התעניינתי ב GTI ו ב אאודי A3-2.0 - והחברה באולם היו מעולים.

סידרו רכבים ל 2 ימים להתרשמות.. אבל - בגלל אי הארכת האחריות והחשש ויתרתי.

יש עוד רכבים די תואמים אז עברתי אליהם - הלוואי ובסבב הבא ה GTI תהיה אפשרית עבורי.

אני אשקול בכייף - במצב הנוכחי, אין לי כוח ואין לי סבלנות לחשוש מהפתעות.

אייל.

ב DSG6 אין בעיות באף מקום בעולם!

תחפש בפורומים ולא תמצא דבר כי הוא באמת מעולה וחף מבעיות

יש 3 שנים אחריות על הרכב כולו ב VW

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה רכב בלי תקלות? - סע במוניות...

הייטי שלי עומדת על 204K עם DSG6 עד כה בלי תקלות.

אם תטפל במוסכי צ'מפיון כל ה-4 שנים, אתה מכוסה בכל מקרה.

פשוט לא נכון וכמו שאמרו חבל שאתה מקבל זאת כגזירה משמיים.

האם זאת ציפייה מוגזמת שרכיב ברכב יחזיק יותר מ50K?

בכל מקרה עדכון,

התקשרה אלי נציגה של צ'מפיון אתמול ובישרה לי (הפלא ופלא) שהאחריות לא תכובד, אך כמחווה של רצון טוב הם מציעים לי 10% הנחה על התיקון (מאוד השתדלתי לא לצחוק אבל לא הצלחתי).

עזרו לי מאוד.

אנחנו במשפחה שנים עם רכבים של (5 רכבים) הקונצרן, אני מכרתי בצער גולף שהייתה איתי 9 שנים וכמו שאמרתי התכוונתי להתקדם לאוקטביה או ראפיד, מה גם שאשתי קיבלה הכרה בניידות מה שאומר להוציא רכב חדש כל 3.5 שנים מהחברה, זה כבר ממש לא יהיה פולקסווגן וכל הקונצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

In May 2012, VW agreed to extend the warranty

for its double-clutch gearboxes from 2 to 10 years,

following investigations from China’s quality inspector related to faulty gearboxes.

The warranty extension covers both the DQ200 7-speed

and the DQ250 6-speed DSG transmissions.

Done a little more digging as China is not the only market to receive

an extended 10-year warranty for DSG transmissions.

In December 2009, VW of America issued a similar warranty extension,

10-year/100,000 miles (160,934 km) for all DSG equipped models.

According to a statement by VW of America,

the problem is due to premature wear of a bushing

inside the DSG's mechatronic control unit,

causing the clutches to operate less smoothly than before.

Drivers may notice some jerking as the transmissions shifts.

VW 02E DSG Gearbox DQ250 , DQ500 , DQ501

מצורפים בטקסט דגמי הרכבים והממסרות.

אם אני לא טועה גם באוסטרליה הם האריכו אחריות על רכבים ב 2012 ל 10 שנים.

וכיום האחריות היא 5 שנים על כלל דגמי ה DSG.

בגלל הלקוחות החכמים שם, הם נתנו אחריות ארוכה - מדוע להסכים לאפליה.

ובישראל - אנו משלמים בקניית הרכבים כפול - מדוע אנו צריכים לוותר.

הם יכולים לסדר אחריות ארוכה, עם התניה לבדיקה וטיפול בממסרות ה DSG אצלם.

ולקבוע משטר טיפולים, כדוגמה החלפת שמנים אחת ל 3-4 שנים.

אבל להישאר בחשש שאני אתקע בדרך.. או סתם להיות לחוץ מבעיה.. אולי

לי זה לא מתאים.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב DSG6 אין בעיות באף מקום בעולם!

תחפש בפורומים ולא תמצא דבר כי הוא באמת מעולה וחף מבעיות

יש 3 שנים אחריות על הרכב כולו ב VW

זה ממש לא נכון - יש תקלות בDSG6 (או בשמו הטכני DQ250) אבל הרבה פחות מה-DSG7 (או בשמו הטכני DQ200)

פשוט לא נכון וכמו שאמרו חבל שאתה מקבל זאת כגזירה משמיים.

האם זאת ציפייה מוגזמת שרכיב ברכב יחזיק יותר מ50K?

בכל מקרה עדכון,

התקשרה אלי נציגה של צ'מפיון אתמול ובישרה לי (הפלא ופלא) שהאחריות לא תכובד, אך כמחווה של רצון טוב הם מציעים לי 10% הנחה על התיקון (מאוד השתדלתי לא לצחוק אבל לא הצלחתי).

עזרו לי מאוד.

אנחנו במשפחה שנים עם רכבים של (5 רכבים) הקונצרן, אני מכרתי בצער גולף שהייתה איתי 9 שנים וכמו שאמרתי התכוונתי להתקדם לאוקטביה או ראפיד, מה גם שאשתי קיבלה הכרה בניידות מה שאומר להוציא רכב חדש כל 3.5 שנים מהחברה, זה כבר ממש לא יהיה פולקסווגן וכל הקונצרן.

זכותך (וזכות כל צרכן) לבחור את הספקים מהם הוא רוכש מוצרים.

אין לי מושג מה עבר רכבך בימי חייו, אבל לדעת מחלקת השירות של היבואן הצירוף של 125K ק"מ + על הכביש 6 שנים + טיפול במוסך שאינו מורשה יבואן, לא מאפשר להם לקבל סבסוד עבור התיקון של הרכב שלך מהיצרן = אין אחריות.

השאלה היכן עובר הקו "עד כאן אחריות יצרן" מעבר לכך "בלאי סביר" היא בהחלט שאלה הראויה לדיון ולליבון.

לגבי המקרה הדומה בפורד פוקוס - שם הסיפור (לדעתי) שונה לחלוטין. התקלות המדוברות אירעו כמעט בכל כלי הרכב ומגעו משמעותית במוניטין של הדגם והיצרן בישראל. בגלל זה היצרן קיבל על עצמו אחריות מורחבת מאד בעיקר לצורך שיקום המוניטין של המותג והדגם, כך ש(לדעתי) ההחלטה בפורד לתת אחריות ארוכה היא בעיקר עסקית ופחות טכנית.

דגמי המכוניות עם DSG7 זוכים לפופולריות גבוהה בישראל, והדגמים נהנים מביקוש ער גם כמשומשים, יש תקלות בגיר, אך הן הרבה פחות נפוצות ממה שנהוג לחשוב, וכפי שכבר ציינתי (כמעט) ולא משפיעות על המוניטין של היצרנים/יבואנים בשוק. ולפיכך היצרן מוכן לסבסד תיקונים של הגיר בצורה מוגבלת.

לא מעוניין לרכוש יותר מתוצרת הקונצרן - זכותך המלאה - בשביל זה יש לנו שוק פתוח עם היצע רחב מאד של דגמים מכל הסוגים והמינים.

לגופו של עניין - אני מסכים איתך שהנחה של 10% היא בדיחה, כי זאת הנחה ש(כמעט) כל לקוח מקבל אוטומטית לפעמים גם בלי לבקש.

לו אני במקומך היייתי בודק את הצעתם של קאר גירס בחולון.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המצב באמת היה 125K ק"מ ו6 שנים הייתי בולע את הצפרדע מתקן בחוץ ומוכר.

ההבדל המהותי שאותו רכיב עם רזומה ידוע של תקלת כשל פה כל פעם סביב50K ק"מ וזה כבר חריג והייתי מצפה פה לקצת יותר מהנפנוף שקיבלתי.

יש פה כשל הנדסי בתכנון של הרכיב הזה ולא בלאי של זמן או שימוש ועל זה הם צריכים לקחת אחריות לא להחליף חלק דפוק בחלק דפוק חדש ולקוות שיחזיק עד תום תקופת האחריות.

במיוחד שהרכב לא עם נסועה חריגה ולא נראה בלאי חריג מסויים במנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכיב עם רזומה ידוע של תקלת כשל פה כל פעם סביב 50K ק"מ

מי שמכסה תיקונים באחריות הוא היצרן - לא היבואן. היבואן הוא רק נציגו לצורך העניין.

היצרן מכסה חלק מהתיקונים באחריות מורחבת/של רצון טוב לפי קריטריונים שלו, שאחד מהם הוא טיפול רציף במוסכי יבואן.

בנוסף נראה לי שהעובדה שהרכב היה בליסינג לא הוסיפה לסיכויים לקבל משהו מהיצרן, יש להבין שכלי רכב המיועדים לחברות ליסינג נהנים לעיתים מאחריות קצת שונה מכלי רכב שנמכרו לפרטיים, לעיתים אלה דברים גלויים (כמו למשל בקיה שיש אחריות של שלוש שנים בלבד לכלי רכב הנמכרים לציים) ולפעמים מדובר בנהלים פנימיים של היבואן/יצרן לגבי אחריות מורחבת.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע לי שזהו היצרן שאמור לכסות את התיקונים באחריות, ובא כוחו הוא היבואן.

אני ספק ממש אם בכלל הועבר משהו מהסיפור שלי אל היצרן ובזה מתבט הנפנוף של היבואן והיחס.

אם היו מבקשים לעשות בדיקה ולראות אולי בלאי מוגבר ברכב ואפילו לתת איזה תירוץ לכשל החוזר הזה אבל נאדה.

שיעבירו בקשה חריגה ליצרן לבחון את הנושא.

מעבר לזה הרכב היה ליסינג פרטי ולא צי של חברה או משהו כזה, בנוסף גם ציינתי שהנסועה לא חריגה והכל בגדר הממוצע.

והאמן לי שאם כמו שהחברה יודעת לשלוח לי עלונים לגבי טיפול הכנה לחורף הייתה שולחת מזכר שמפרט על הרחבת אחריות בתנאי שהטיפולים ייעשו במוסך המורשה הייתי עושה זאת.

ברור שיותר משתלם להם לחכות לתקלה ולגבות סכום עתק..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. זה לא מעניין איפה הרכב שלך בילה - הוא נרכש ע"י צי רכב וקיבל הנחה בהתאם.

2. כשנוצר מצב בו מבקשים תיקון תחת אחריות של רצון טוב - יש לעניין שלושה שותפים.

א. המוסך - מגיש הבקשה ליבואן.

ב. היבואן - מגיש הבקשה ליצרן.

ג. היצרן.

בין המוסך ליבואן יש מערכת יחסים מורכבת, ובד"כ כשמוגשת בקשה המוסך מציין אם מדובר בלקוח קבוע או מזדמן, וכן אם יש הסטוריית טיפולים רציפה במחשב.

אם אתה לקוח קבוע של המוסך למוסך יש עניין ללחוץ על מחלקת השירות לאשר את התיקון אם אתה לקוח מזדמן המוסך לא יבזבז עליך ג'סטה שהוא (אולי) יכול לקבל מהיבואן הוא ישמור אותה ללקוח אחר עם רכב במצב דומה שלך שמטפל אצלו באופן רציף כי הוא יודע שהוא ימשיך לטפל אצלו הלאה וגם אם הוא יתן לו הנחה ו"יפסיד" עליו זה יחזור אליו בעתיד.

גם היבואן כשהוא רואה לקוח שמטפל ברשת באופן קבוע הוא בהחלט ירצה לשמר אותו ולהוציא כסף מהכיס גם אם הוא לא יכוסה באופן מלא או חלקי ע"י היצרן.

במקרה שלך לא טיפלת במוסכי יבואן, ואין לי מושג איפה הרכב טופל קודם. אבל מה שברור הוא שלאף אחד בשרשרת השירות אין אינטרס מיוחד לשמר אותך כלקוח כי הם לא מרוויחים ממך כלום בחזרה. ולכן אין להם שום עניין לבוא לקראתך.

אני מכיר פה לא מעט מקרים של אנשים שהוחלפו להם חלקים כמחווה של רצון טוב גם אחרי 6 ו-7 שנים. אבל תמיד היו אלה לקוחות ותיקים שטיפלו במוסכי יבואן, ולכן ליבואן ולמוסך היה אינטרס לבוא לקראתם - אלה לא נהלים - אלה עובדות החיים.

אי אפשר לטפל במוסכים שאינם מורשי יבואן לרכוש חלפים בebay ויום אחד אחרי 6 שנים לבוא ולבקש טובות.

(הנאמר לגבי ebay הוא כדי להקצין את הטיעון - אין כוונתי שאתה עשית זאת)

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולאור ההסבר המנומק וכנראה הנכון של צבי, המלצתי הגורפת לא לקנות רכב מכל הקונצרן עם גיר DSG7 אלא אם כן הוא נקנה כפרטי וטופל כל חייו במורשה.

במידה ובכל זאת קונים על מנת להנות מהרכב ומהגיר ויש ממה, זה בתנאי שמחשבים את עלות תיקון המצמדים ומח הגיר במחיר הקניה, אחרת זה יפגע בכיס בסיכוי רב וחבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2378 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...