Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזעקה וקודן קוברה , סדרה 4 (נפוץ במאזדה שנים 2009-2013)

erezfed
שימו לב! השרשור הזה בן 2373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

קצת רקע ,אני על מאזדה 6 2009 , עם אזעקה/קודן של קוברה (דגם 4197).

לאחרונה אני חוקר את המודול הזה בגלל בעיית אזעקות שווא, שנגרמות מסיגנל דלת פתוחה שקורה לפעמים.

מטרת השרשור , לחלוק את המידע שאספתי עד כה, לרבות מדריכי שימוש והתקנה שמצאתי, שמתבררים כמאוד יעילים.

בקבצים המצורפים, מדריכים לסדרה 4 , שמכסים את רוב ההתקנות של קוברה שבוצעו בשנים שציינתי.

מקווה שיהיה לעזר למישהו , מקווה שהדיון יהיה מרוכז פה מקיף וענייני.

לא כל התהליכים שמצוינים במדריך עבדו לי, אני יודע מנסיון שיש פה אנשים עם מידע נוסף, לרוב יותר מדוייק/מוכח שעובד.

(על מנת לענות על דרישות העלאת קבצים, אני חתכתי את המדריך השלם והשארתי רק את שפת האנגלית).

Cobra 4100 Install_EN.pdf

wiring_connection.pdf

bridge_4100.pdf

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי כמה בעיות, חלקן נפתרו חלקן לא.

א. השלט שרציתי להוסיף לא התקודד לי בשיטה המצויינת במדריך (לפני שנה/שנתיים דווקא הצלחתי לקודד שלט נוסף בעזרת אנשים פה ושם).

ב. התעסקתי עם הפונקציות המתקדמות של האזעקה (טבלא 6-7 , הפעלתי וניתקתי cobra bus), קיצר עשיתי בלאגן, בגדול הכל עדיין עובד רק שאין לי צפצופים בדריכת אזעקה או באזעקת אמת, רק רעש תקתוק מוזר מהרמקול של הסירנה.... מעניין :-)

לא לכל הטבלאות יש סימון ברירת מחדל (אפור כהה במדריך), אז זה קצת ניחוש.

עריכה אחרונה על ידי erezfed

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סידרתי את סעיף ב, טבלה 6 שורה 8 היה מנוטרל במקום אקטיבי.

משימה הבאה לאתר את ה״מוח״ אליו מתחברות כל הדלתות ומשם לגלות איזו דלת משדרת לעיתים שהיא פתוחה ומטריגה את האזעקה. בדקתי דלת אחת ולא בא לי לחזור על התהליך לכל הדלתות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי.

אני מחזיק 6 שנת 2008 ויש לי את אותה בעיה, אפילו פתחתי על זה שרשור.

מהשרשור בזמנו וקריאה באינטרנט הבנתי שמקור הבעיה היא במנעול הדלת שכולל בתוכו מיקרו סוויטש לזיהוי דלת פתוחה /סגורה.

איזה תהליך עשית על דלת בודדת על מנת להבין האם היא זו שגורמת לטריגר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם 2008 זה כמו אצלי, אבל פשוט פירקתי את הדלת האחורית אצלי אז על הדרך חקרתי קצת. בחיבור החשמלי של המנעול יש 3 מגעים ועוד 2 נפרדים. השני מגעים נפרדים זה סתם מעגל שנסגר (0 התנגדות) כשהדלת סגורה , או מעגל פתוח כשהדלת פתוחה (האחרים שייכים למנוע החשמלי של הנעילה/פתיחה). נורא פשוט, סוויץ הכי פשוט שיש. סתם סידרתי ניקיתי שם , אני עדיין לא יודע אם הדלת שאותה פירקתי היא הגורם.

בגדול אנירוצה אולי לחבר ארדואינו שיתעלק על החוטים של הדלתות ו"יזכור" איזה דלת דיווחה שהיא פתוחה, אבל זה, עוד חזון למועד :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתף אותך ברעיון שהיה לי (לא יושם בפועל מפאת חוסר זמן)

אם יש לך מצלמת דרך או משהו דומה נסה לצלם את פנים הרכב במהלך הלילה. אם אחת מהדלתות הקדמיות היא הבעייתית ידלק בה אור מדרכה.

ארדואינו שידגום את הבקרות זה מגניב וקל מאוד ליישם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יעזור, אם דלת אחורית נפתחת גם אז נדלק אור המדרכה שבדלת הקדמית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
לא יודע אם 2008 זה כמו אצלי, אבל פשוט פירקתי את הדלת האחורית אצלי אז על הדרך חקרתי קצת. בחיבור החשמלי של המנעול יש 3 מגעים ועוד 2 נפרדים. השני מגעים נפרדים זה סתם מעגל שנסגר (0 התנגדות) כשהדלת סגורה , או מעגל פתוח כשהדלת פתוחה (האחרים שייכים למנוע החשמלי של הנעילה/פתיחה). נורא פשוט, סוויץ הכי פשוט שיש. סתם סידרתי ניקיתי שם , אני עדיין לא יודע אם הדלת שאותה פירקתי היא הגורם.

בגדול אנירוצה אולי לחבר ארדואינו שיתעלק על החוטים של הדלתות ו"יזכור" איזה דלת דיווחה שהיא פתוחה, אבל זה, עוד חזון למועד :-)

יצא לי לדבר היום עם בעלים של מזדה 3 ספיריט דור שני.

הוא נסע למורשה כדי שינתקו לו את הסירנה של האזעקה.

ניתקו לו את הסירנה, ואת החיישן של מכסה המנוע.

הוא אומר שמאז אין שום תקלות עם האזעקה.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פניתי למרכז שירות של קוברה (צמוד ליד אליהו ) הדבר הראשון שהם בדקו זה את הלחצן של המכסה מנוע, ספריי מגעים וכו'.

אצל החבר שניתקו לו את הסירנה אולי זה באמת מה שהיה בעייתי או שאולי האזעקה עדיין מקבלת טריגרים והוא פשוט לא שומע... (המהבהבים מהבהבים)

לפי מספר הצפצופים בניטרול האזעקה ניתן לדעת מה טירגר את האזעקה.

אם אני לא טועה מספר הצפצופים של טריגר דלת פתוחה שונה ממספר הצפצופים של טריגר מכסה מנוע אבל אני ממש לא בטוח

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Sent from my iPhone using TapatalkIMG_1994.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אבדוק את זה בשבועיים-שלושה הקרובים הרכב שלי.

איפה בדיוק ה"מוח" של הקוברע יושב?

בפלסטיקה שמתחת להגה?

בתחתית הדאשבוד?

או בקיק פאנל השמאלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי במתקין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...