Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן גיר LT71141 ובעיית שחיקה בסרן אחורי. פיגו 206

gabi911
שימו לב! השרשור הזה בן 2359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב.

הרכב המדובר הוא פיגו 206 שנת 2007

אשמח לעזרה בנוגע לשתי דברים:

1) מישהו יודע היכן ניתן לרכוש בארץ שמן גיר מסוג LT71141 של ESSO או MOBIL ספציפית?

2) צירפתי תמונה של הצמיג האחורי אצלי באוטו, בפנצריה הסבו את תשומת ליבי לשחיקה פנימית בשתי הצדדים (מדובר על ציר אחורי)

ולדעתם מדובר רק בהחלפת סרן אחורי, האם זה נכון? או שיש דברים נוספים לבדוק? או לצורך העניין לשפץ את הסרן?

untitled.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי קצת פשפושים באינטרנט:

1) נתקלתי במוכר באיביי שאני יכול להזמין דרכו 5 בקבוקים (ליטר אחד כל בקבוק) של שמן MOBIL LT71141 כולל משלוח בעלות של 370 ש"ח, עדיין יותר משתלם מלקנות את השמן המקורי בארץ (שבכל מקרה כניראה שזה רק אצלי בראש אבל מרגיש שלא עושה טוב לגיר, ואני מדבר על הבקבוק האפור שרשום עליו PRO), האם יהיו בעיות בשילוח של חמש ליטר שמן בדואר? מכס, או כל דבר אחר בסכום כזה?

2) לגביי הסרן האחורי, האם זה נכון שניתן לבצע "מתיחה" או כיוון פרונט לסרן האחורי בפיגו 206? או שכל בעיה בסרן מצריכה שיפוץ מלא/החלפה?

3) לגביי החלפה של צמיגים שאני בכל מקרה צריך אחרי שאני אסדר את עניין הסרן, חשבתי לכיוון של CONTIPREMIUM5 , יש לכם חוות דעת לגביי הצמיג הנ"ל? או המלצה למשהו טוב בטווח מחיר שלהם? דגש על צמיג נוח שמחזיק מעמד לאורך זמן?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא חייב דווקא את השמן הזה.

קח את הכי זול שעומד בתקן.

במקרה הזה יורול ATF1100, תוכל למצוא אצל אבי חלפים.

זה שמן איכותי, זול וטוב.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מעט דובר על כך שהגיר הזה רגיש ותמיד מומלץ להשתמש במקורי אני בטוח שהmobil שווה ערך למקורי ואולי אף יותר טוב, לגביי חמש ליטר המוכר מציע אפשרות של שתיים או 5 ומבחינתי זה סבבה, מחליף 3.5. ואחרי כמה נסיעות מחליף עוד 1.5.

מה לגביי עניין הסרן והצמיגים? מישהו יכול לייעץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לסרן - הייתי מציע לגשת (בחום) לאבי מ"מוסך הציר" בפתח תקווה (איזור התעשיה סגולה).

מומחה לפרונטים וסרנים ! בחור אמין מאוד ומקצועי ברמות.

תן לו לבדוק את הרכב ולתת חוות דעת מקצועית. לפני שאתה מחליף את הסרן תמיד טוב לקבל חוות דעת שניה...

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסרנים האלה יש קיט שיפוץ.

הייתי דווקא נכנס למוסך שמכיר את הדגם.

נסה את מוסך גבע בתל אביב (תושיה 24). אנשים חביבים מאוד שישמחו לאבחן לך את הבעיה ולתת הצעת מחיר טובה לחלקים.

סרן אחורי לא כדאי להזניח כדי לא לגרום לבסוף למצב שאי אפשר לתקן

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים.

לגביי הסרן, אני אקח את הרכב למכון פרונטים לבדיקה.

לגביי השמן גיר, מסתבר שהמוכר לא יכול לשלוח לארץ שמנים, יש למישהו ניסיון עם השמן של יורול בגיר הספציפי הנ"ל, או אולי VALVOLINE MAXLIFE ATF?

לגביי צמיגים, אני מתלבט עדיין בין שלושה דגמים, CONTIPREMIUM5, FALKEN914, GOODYEAR EAGLE SPORT, מה מבין השלושה עדיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה ליצור קשר עם "דלק שמנים"

http://www.delkol.co.il/catalog.asp?cat=48

הם מייבאים שמנים של ESSO\MOBILE לפי האתר שלהם.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד גוגל מכוון אותך לפה

שם כתוב שהשמן עומד בתקן PSA B71 2340

אלטרנתיבה היחדה שמצתי היא שמן מקורי פיג'ו.

[

אוקיי, אבל לפי הלינק שצירפת הוא מתאים לעוד תקנים, לא הגיוני שכל שמן כלשהו שמתאים לאחד מהתקנים במסמך שצירפת ולאו דווקא ל-B71 2340 יעשה את העבודה?

לצורך העניין הVALVOLINE מתאים לשתיים מהתקנים שרשומים במסמך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל תקן עם הדרישות שלו.

כנראה התקן של פיג'ו כולל כל מה שבתקנים שהשמן של VALVOLINE מכסה ועוד משהו.

ממסרות אוטומתיות הן רכיב יקר ולא כדאי לקחת סיכון.

(גם אני שילמתי על השמן היקר של הונדה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגביי השמן הנ"ל?

ZF-LIFEGUARDFLUID 5

לפי הרשימה, הוא מתאים לגיר 4HP20

https://www.zf.com/global/media/en_zf/lubricantslists/TE-ML_11.pdf

האם יש להשיג אותו בארץ?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

ברשותכם אחזיר את הנושא לדיון קטן.

לגביי ZF ביררתי בארץ ולא מביאים אותו.

מצאתי משהו שיכול להיות אפשרי ושמח לחוות דעתכם.

שמן גיר של FEBI מקט 14738, זה היחיד שניראה שעומד בתקן שך LT71141, ושל 4HP20, ומקט פיגו 973622 (למרות שלי רשום שאני צריך 9730AE, לא ברור לי ההבדל בין המקטים)

מספר לינקים רלוונטים:

https://www.yumpu.com/en/document/view/5362265/fluids-febi/42

http://www.automatik-getriebe-berlin.de/automatikgetriebefaupel/getriebe/oelk4HP20.pdf

** יש לציין שאני לא מחפש משהו בגלל חיסכון של כמה שקלים, אלא רק בגלל שמשום מה יש לי תחושה שהשמן בבקבוק המקורי לא איכותי **

עריכה אחרונה על ידי gabi911
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן שהגיר צריך הוא 973622 ולא שום מק"ט אחר. השמן המקורי איכותי מאוד.

שמן מצויין שיצא לי להשתמש בו אך לצערי לא נפוץ: DIVINOL ATF-C, עומד בתקנים ולפי ניסיוני (עד שהרכב נמכר) היה פשוט מעולה.

נסה ליצור קשר עם החבר'ה האלו ותראה אם יש אפשרות למשלוח וכמובן מה העלות:

http://www.ds-laufer.co.il/item.asp?item=4042

כמו שכבר הזכירו, יש ניסיון ארוך טווח עם השמן של EUROL ATF1100 ונראה שהוא עושה עבודתו נאמנה.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...