Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה ג׳אז Trend vs Comfort מליסינג 0 ק״מ

Jerusalem100
שימו לב! השרשור הזה בן 2355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, בשבוע הקרוב אלך לערוך נסיעת מבחן בג׳אז וביאריס, כשהנטיה היא לכיוון הג׳אז. ראיתי באתרי ה-0 קמ למיניהם מחירים די אטרקטיביים לגבי שני דגמי הג׳אז ואבקש לדעת את דעתכם.

גרסת הקומפורט עולה (96.5k) וגרסת הטרנד עולה (88k).

מבחינת בטיחות, בשתי הגרסאות יש שלדה זהה, כמות שווה של כריות אוויר (6), מערכות ABS, EBD, BA, מערכת להתראה ללחץ בגלגלים ואפילו מערכת הבלימה העירונית האקטיבית (CTBA).

ההבדל בהיבט הבטיחותי נעוץ ב-4 מאפיינים שיש בקומפורט ואין בטרנד (פירוט שלהן מופיע בצד שמאל של הצילום המצורף), כאשר לא ברור לי עד כמה תרומתן לבטיחות באמת משמעותית (אין לי ניסיון רציני באף אחת מהן והייתי שמח אם אנשים המכירים מנגנונים דומים להם יחוו דעתם בעניין) :

ההתראה לפני התנגשות נשמעת לי כמו פיצ׳ר מציק וההיכרות (בעיקר כנוסע ולא כנהג) עם מערכות מהסוג הזה (כדוגמת מובילאי) הותירה בי רושם חלוק. הרבה פעמים ישנן התראות שווא והצקות, עד כדי נהגים שהיו מעדיפים לבטל אותה. האם באופן כללי אכן מדובר בכלי שבתוחלת מוריד את הסיכוי לתאונה?

• לגבי המערכת שמזהה תמרורים וזו שמתאימה מהירות בהתאם לכך, זה בעיקר נשמע כמו גימיק עם פוטנציאל הצקה גדול. לא ברור לי מה היתרון הגדול במערכת שמזהה תמרורים (ביחוד כשהשילוט בארץ לרוב חוזר על עצמו מדי כמה מאות מטרים והמהירות די ברורה בהתאם לתנועה מסביב, במקרה שלא הבחנת בשלט. מה גם שרוב מוחלט של הנסיעות נעשות באותה הדרך מדי יום).

• מערכת אזהרה סטיית מנתיב נשמעת כמשהו בעל משמעות חיובית.

האם 4 המערכות הללו אכן משמעותיות מבחינה בטיחותית או שהן בעיקר גימיק?

בנוגע לשאר ההבדלים - הגרסה המאובזרת יותר מגיעה עם מראות מתקפלות, חישני רברס וצג אלקטרוני 7״.

מאידך, הגירסה הפחות מאובזרת תהיה חסכונית מעט יותר ובעלת ביצועים קצת יותר טובים.

ההכרות שלי עם רוב המערכות הללו נעה בין אי היכרות לניסיון שטחי, לכן קשה לי לאמוד את חשיבותן ואני לא בטוח עד כמה אוכל לעשות כן בעזרת נסיעת מבחן של רבע שעה על הרכבים.

אשמח לקבל כל המלצה/מחשבה בנוגע להבדלים הללו מכל מי שמכיר אותן או אפילו דומות להן.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שיצא לי להתנסות במערכות מקוריות (בעיקר של הקורולה שיש בבית) התראות שווא קורות משמעותית פחות מאשר מבמוביל איי.

זיהוי שלטים לא מציק כלל, פשוט מופיע בלוח מחוונים. מה שטוב בזה אם לא שמת לב לשלט בכניסה לדרך שאתה נמצא בה זה מזכיר לך.

לא הבנתי למה התכוונת במערכת שמתאימה את המהירות לפי השלטים, לא מכיר מערכת כזו, ולא מוצא לה תיעוד באינטרנט.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שכחתי להוסיף את הפירוט של המערכות מהאתר של הונדה, כעת הוא מופיע למטה.

בעיקרון ממה שהבנתי מדובר במערכת שעובדת בסנכרון עם מערכת זיהוי התמרורים ומגבילה את מהירות הנסיעה בהתאם לתמרור (לגביה התכוונתי שהיא נשמעת מציקה).

זיהוי התמרורים לא נשמע מציק, הוא נשמע סתמי לרוב.

לא שיש לי התנגדות למנגנון כזה, פשוט לא ברור לי מה הערך שלו מבחינת נוחות נסיעה ועד כמה הוא באמת ישמש אותי, יוצא לך להעזר בו הרבה?

אגב, בנוגע למערכת ההתרעה לפני התנגשות - האם המנגנונים האלה יודעים לעבוד בערפל או בימים גשומים (רדאר)?

IMG_0084.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת בטיחות אקטיבית ומקורית של היצרן זה לא גימיק, גם לא מוביל איי. בלימת חרום בנסיעה עירונית - מספיק פעם אחת שרוכב אופניים חשמליים/ ילד/ הולך רגל/ רכב שלא נתן זכות קדימה יתפרץ לכביש ( כאשר בדיוק הנהג מסתכל בכיוון אחר , היה מופתע, לא העריך נכון את הסכנה) , ומערכת כזאת מצדיקה את עצמה -להציל חיים, לחסוך עורכי דין, בעיות עם החוק עד כדי מאסר.

לדעתי, אפשר לוותר על ג'נטים, חלון גג, פנסי לד ושאר קישוטים ( לכן מבחינתי רמת גימור אלגנס בג'אז מיותרת ), אבל אם יש אפשרות למערכת בטיחות, ולא אחת , זה שווה כל שקל.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים לגבי מערכת הבלימה האקטיבית ללא ספק, העניין הוא שהמערכת הזו מותקנת בשני הדגמים כך שבהיבט הזה בקומפורט אין יתרון על פני הטרנד.

שאלתי היא האם לשאר המערכות הבטיחותיות, בהן לקומפורט יש יתרון על הטרנד, יש משמעות אמיתית (כדוגמה הבאתי את מערכת זיהוי התמרורים ומערכת התאמת המהירות כשתי מערכות שבכלל לא ברור לי עד כמה הן מועילות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התראה על סטיה מנתיב והתראה על התנגשות מלפנים לא נשמעים לך כמשהו חשוב?

אם לא - תזמין "טרנד".

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טענתי שאין למטרה של המנגנונים הללו חשיבות, אלא תהיתי לגבי היכולת שלהם ליישם את אותה המטרה הלכה למעשה.

אשמח לקבל עוד חוות דעת מאנשים שמכירים את המערכות הללו ויודעים להצביע על תועלתם האמיתית ועל האם באמת שווה לשלם כמעט 8.5k בעבורן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקומפורט הרבה יותר מאובזרת מהטרנד, ולא רק באביזרי בטיחות (חישוקי מגנזיום, גלגל הגה מצופה מעור, חיישנים אחוריים וקדמיים מקוריים ועוד). לא חושב שיש מה להתלבט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי אסף תודה על ההבדלים הנוספים שלא התייחסתי אליהם.

ציפוי העור פחות מעניין אותי אבל שני הדברים האחרים נשמעים יותר מעניינים.

האם לחישוקי המגנזיום יש משמעות בביצועים של הרכב או שמדובר במשמעות אסתטית בלבד?

לגבי החישנים הקדמיים והאחוריים המקוריים, אתה מדבר על חישני חניה נכון?

תוכל לפרט על עוד הבדלים בבקשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי אסף תודה על ההבדלים הנוספים שלא התייחסתי אליהם.

ציפוי העור פחות מעניין אותי אבל שני הדברים האחרים נשמעים יותר מעניינים.

האם לחישוקי המגנזיום יש משמעות בביצועים של הרכב או שמדובר במשמעות אסתטית בלבד?

לגבי החישנים הקדמיים והאחוריים המקוריים, אתה מדבר על חישני חניה נכון?

תוכל לפרט על עוד הבדלים בבקשה?

בוא נעשה סדר. יש לי קומפורט 2016:

זיהוי תמרורים עובד היטב גם בלילה. לפעמים כשיש פניה ימינה נאמר מכביש מהיר ובפניה יש שלט עם מהירות נמוכה יותר בשני צידי הכביש, המצלמה תזהה את המהירות הזו גם אם תמשיך בכביש מהיר. זה נדיר אבל קורה. אני משתמש במסך של מחשב הדרך כדי לצפות במהירות המותרת אבל לא במגביל המהירות אז זה פחות מציק.

חיישנים מקדימה ומאחור עובדים מצוין, גם בחניה וגם בנסיעה בעיר זה שימושי כדי למנוע התנגשויות.

התראה על סטיה מנתיב עובדת היטב. אם תקפיד לאותת אין התראות שווא. אם לא תאותת תקבל התראה גם על סטייה קלה מהנתיב.

התראת התנגשות , יש מעט התראות שווא אבל אפשר לכוון את הרגישות של המערכת. זו מערכת מצילת חיים לטעמי.

בלימה אוטונומית, עובדת עד 30 קמש ולדעתי לא מזהה הולכי רגל.

יצא לי פעמיים שהרכב בלם אותי סתם פעם בגלל מחסום שעלה כבר 3/4 דרך והתחלתי לנסוע טיפה מוקדם מדי, ופעם כנראה בגלל סינוור חזק של השמש. לטעמי המערכת הכי פחות שימושית מכל מערכות הבטיחות אבל זו רק דעתי.

אצלי אין ציפוי עור בקומפורט אבל תפרתי אחד עצמאית , הזמנתי מעלי אקספרס ב 10 דולר. יצא לא רע.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...