Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט לאון 2018 - האם Deal Breaker?

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 2372 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בנושא אבזור הבטיחות העלוב של הלאון הנוכחית, אני מודה שחפרתי מספיק בחודשים האחרונים. מיצינו.

אבל... לפי מספר פרסומים בהם נתקלתי בזמן האחרון, עולה כי...

"

לדברי אנשי צ'מפיון מערכות בטיחות מתקדמות יצטרפו למפרט של הלאון כבר בתחילת 2018, אבל נשאלת השאלה הגדולה מדוע לחכות עד אז ולא לכלול את המערכות האלה כבר כאשר הגיע הדגם המחודש ארצה, בדומה למה שנעשה בגולף ובאוקטביה

"

( http://www.thecar.co.il/%D7%A1%D7%99%D7%90%D7%98-%D7%9C%D7%90%D7%95%D7%9F-1-0-%D7%91%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%90%D7%9C%D7%98%D7%A8%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%91%D7%94-%D7%A2%D7%9D-%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8/ )

השאלה המסקרנת היא עד כמה צ'מפיון יעשו מאמץ ליישר קו עם רמות האבזור שמוצעות בחו"ל, וכמובן באיזה מחיר.

עד לאחרונה התלבטתי בין הלאון 1.8, לבין סיויק 1.5, לבין גולף 1.4 comfortline.

סיויק: כנראה ירדה מהפרק, די בעזרת ידידנו פבל שדי הוציא לי את הרוח מכונסי-האויר המרהיבים שלה,

וגם בגלל שאני מודה שקשה לי להתחבר לעיצוב ה"עתידני" שלה.

רשימת האבזור של הסיוויק מרשימה מאד ואטרקטיבית, אבל מצטער על הקטנוניות: עיצוב כזה מבלי שהמפרט כולל כפתור לשיגור בזמן של ה-deLorean, אז לא קונה!

גולף 1.4 קופמורטליין:

הייתי "ככה קרוב". בגרסת ה-150 כ"ס קומפורט ליין הגולף אפילו מצליחה להתעלות לרמה של

"כבש נמרץ בעור כבש". באמת התרשמתי, גם מהנוחות וגם מהאיכות.

ואפילו הופתעתי לטובה מהשיפור (החלקי...) באבזור הבטיחות.

אבל תוספת של 11,900 שקלים בשביל לד מלא? עד כאן. מצידי, שמשרד התחבורה יריבו עם צ'מפיון מי אמור

לסבסד את האביזר שישמור על חיינו בכביש פתלתל בגליל בליל חורף גשום. (בתור התחלה, שיגדירו לד מלא כאבזור בטיחות!)

לאון 1.8 FR: שכוללת לד מלא כסטנדרט! (אבל חוץ מזה כלום. עד כה...).

אבל לטובתה יש לזקוף את הביצועים המעולים (גולף אפילו לא מוצעת עם מנוע זה...), התנהגות כביש כיפית,

מבלי להתפשר יותר מדי על נוחות, ואיכות שהיא אומנם לא גולף, אבל ככה"נ יותר גבוהה מסיוויק.

נכון לרגע זה, פער המחירים בין השלישייה הנ"ל בהחלט סביר והגיוני:

144,900 (סיוויק), 143,900 (גולף), 152,900 (לאון).

דעתי האישית: צ'מפיון אומנם יכולים "להסתפק במועט". ליישר קו עם גולף מבחינת אבזור בטיחות

(ציון 4), ולשמור פחות או יותר על רמת המחיר הנוכחית. זה יוסיף קונים ללאון, אני בטוח.

אבל אם הם יעשו צעד יותר נועז מבחינתם, ויראו לנגד עיניהם דווקא את סיוויק 1.5 כמטרה

(ציון 7, כולל מערכת אקטיבית לשמירה על נתיב!), אז יש מצב שהם ייצרו כאן Deal Breaker אמיתי -

אפילו במחיר שגבוה ב-15K מסיוויק! (אבל לא יותר מזה...)

דיעות אחרות?? 8)

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם גם הלאון תקבל את כל איבזור הבטיחות, מי יקנה את הגולף (חוץ ממכורים עיוורים)?

צריך לבדל איכשהו, כנראה שבצ'מפיון החליטו שהבידול יהיה ע"ח אביזרי הבטיחות. מפגר, אבל זה מה יש.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Deal Breaker - משמע שובר עסקה, אז מה אתה אומר בעצם ברגע שהם יוסיפו מערכות זה יהיה עבורך שובר עסקה ? (כן צודק חבר, ההגיון שלך חזק כסלע).

ולעניין פסלת את הסיביק רק מביקרת ? מה אגיד לך בהצלחה בחיים.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Deal Breaker - משמע שובר עסקה, אז מה אתה אומר בעצם ברגע שהם יוסיפו מערכות זה יהיה עבורך שובר עסקה ? (כן צודק חבר, ההגיון שלך חזק כסלע).

ולעניין פסלת את הסיביק רק מביקרת ? מה אגיד לך בהצלחה בחיים.

ציינתי בפירוש: "דעתי האישית". אחרים חושבים שאביזרי בטיחות מצילי חיים זה סתם בזבוז כסף, ולד מלא זה חשוב מאד - לצרכי אוונטה.

בשבילם גם לאון 2017 היא דיל ברקר.

לא אתווכח עם ההגיון שלהם. זו דעתם... ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם גם הלאון תקבל את כל איבזור הבטיחות, מי יקנה את הגולף (חוץ ממכורים עיוורים)?

צריך לבדל איכשהו, כנראה שבצ'מפיון החליטו שהבידול יהיה ע"ח אביזרי הבטיחות. מפגר, אבל זה מה יש.

אל תשכח שבלי אביזרי בטיחות צ'מפיון יכולים למכור את הלאון במחיר יותר אטרקטיבי כך שהבידול הוא לא רק באביזרי הבטיחות, אלא גם מתבטא במחיר. עם אביזרי בטיחות מחירה היה מתקרב לגולף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח שבלי אביזרי בטיחות צ'מפיון יכולים למכור את הלאון במחיר יותר אטרקטיבי כך שהבידול הוא לא רק באביזרי הבטיחות, אלא גם מתבטא במחיר. עם אביזרי בטיחות מחירה היה מתקרב לגולף.

לא שכחתי. אבל גם אם הלאון היתה מתקרבת למחיר הגולף, אז עם אותם אביזרי בטיחות ואבזור עשיר יותר עדיין היתה יוצרת קניבליזציה בתוך הקבוצה. חייב לייצר בידול מובהק ללקוח שלא מעניין אותו שסיאט זה איכסה של ערסים וגולף זה גרמני והכי טוב גרמני(כמובן שאני מקצין).

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלאון ידנית או DSG?

לא מפחיד אותך DSG?

בכל מקרה - אם התשובה היא "לא" לשאלה לעיל, הייתי לוקח את הלאון 1.8, ביי פאר עדיפה מהגולף הזקנה לדעתי.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלאון ידנית או DSG?

לא מפחיד אותך DSG?

בכל מקרה - אם התשובה היא "לא" לשאלה לעיל, הייתי לוקח את הלאון 1.8, ביי פאר עדיפה מהגולף הזקנה לדעתי.

לאון 1.8 מגיעה לארץ רק עם DSG. האמת? מפחיד קצת... אבל יש אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כך לא מעניין אותי נורות הרכב, מצידי שידחפו עששיות נפט.

מה הבעיה להעביר לאור גבוה בכבישים המתאימים?

בעייה כשעל הכביש המפותל, חשוך ורטוב יש גם תנועה בנתיב הנגדי.

אבל אפילו לעומת אור גבוה של הלוגן : תאורת לד / קסנון משפרת מצבך בסדרי גודל מבחינת הנראות והבולטות של מפגעים על הכביש, סימונים דהויים, עיקולים בעייתיים וכו'. אפילו אם אין מפגעים - רק מבחינת תחושת הביטחון של "כאילו" תאורת יום, יש שיפור עצום!

חוץ מזה, יש אנשים עם ראיה לא "פרפקט" בלילה, אז בשבילם שדרוג התאורה זה MUST.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את האוקטביה 1.8 אם זה מעניין

בדקתי. אכן מתמודדת ראוייה, שכרגע אצלי במקום 4 ברשימה.

כדי שתהפוך גם היא לדיל-ברקר (מבחינתי), היא צריכה להוסיף בקרת שיוט אדפטיבית, ואולי גם להוזיל עוד קצת את האופציה ללד מלא.

(נכון להיום, מחיר תוספת לד מעט שפוי מזה של הגולף, אבל עדיין - בסביבות 7-8K...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שכחתי. אבל גם אם הלאון היתה מתקרבת למחיר הגולף, אז עם אותם אביזרי בטיחות ואבזור עשיר יותר עדיין היתה יוצרת קניבליזציה בתוך הקבוצה. חייב לייצר בידול מובהק ללקוח שלא מעניין אותו שסיאט זה איכסה של ערסים וגולף זה גרמני והכי טוב גרמני(כמובן שאני מקצין).

אני רק שאלה:

הרי בחו"ל לא מסרסים את כל התוספות כמו שהיבואנים אצלנו נוהגים.

כנסו ל-Seat.com ול- VW.com (או לחילופין - UK...), ותיראו איך גם לאון, וגם גולף מציעות פשוט הכל! או כאופציה, או כסטנדרט של רמות אבזור בכירות.

ועוד תוסיפו לזה את העובדה, שבחו"ל הפערי מחירים בין הרכבים השונים ועבור התוספות, קטנים משמעותית ביחס למדינה מוכת המיסים שלנו.

אז כיצד באירופה VAG מצליחים בכל זאת לייצר בידול בין רכבי התאגיד מבלי לתקוע לעצמם גולים עצמיים? ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2372 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...