Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט לאון 2018 - האם Deal Breaker?

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 2376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל כך לא מעניין אותי נורות הרכב, מצידי שידחפו עששיות נפט.

מה הבעיה להעביר לאור גבוה בכבישים המתאימים?

אין לך מושג כמה אתה טועה.

בקאמרי יש לי קסנון וכאשר אני נוסע בלילה עם הרכב של אישתי (פיאסטה) נדמה לי שאני נוסע בלי אורות.

ההבדל מוחשי מאוד.

הגדיל לעשות ארגון ה-IIHS כשהתחיל לבדוק את איכות מערכות התאורה ברכב ואז התגלו פערים עצומים בעוצמת ההארה.

רק לדוגמה, תכנס לבדיקה שלהם של ה-xtaril ותראה מה ההבדל בעוצמת התאורה בין תאורת הלד להלוגן (בצד יש לשונית בשם headlights)

http://www.iihs.org/iihs/ratings/vehicle/v/nissan/rogue-4-door-suv/2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קודם כל, השימוש שלך ב"דיל ברייקר" לא נכון.

יש אותו שאני מאוד רוצה לקנות, אבל הוא נמכר רק עם מטהר אוויר מובנה בריח סלמון כבוש, אני לא אוהב דגים, מטהר האוויר הזה הוא דיל ברייקר. יענו "שובר עסקה", יענו המצאות מטהר האוויר הזה שוברת את העסקה שהיתה יכולה להתרחש אם מטהר האוויר לא היה קיים.

אתה מתכוון ל"גיים צ'יינג'ר" (אני מנחש). כלומר משהו שמשנה את התמונה באופן מהותי לטובה. נניח אותו רכב ממקודם, ב-2018 יתחיל להגיע עם אופציה להסיר את מטהר האוויר. זה מבחינתי גיים צ'יינג'ר.

אמ;לק: דיל ברייקר מבטל עסקה שהיתה יכולה לקרות בגלל פרט אחד. גיים צ'יינג'ר הופך עסקה שלא הייתה אטרקטיבית לממש לאטרקטיבית.

או בעוד יותר קיצור: דיל ברייקר, ממש שלילי. גיים צ'יינג'ר, ממש חיובי.

לעניין המכוניות - באופן כללי לא הייתי קונה מכונית שאמורה להגיע עם אבזור בטיחות בלי אבזור בטיחות. במיוחד לא באוקטובר, כשבתחילת השנה היא צפויה להגיע עם. מעבר לזה, אני לא "נופל" מהאיכות של פולקסווגן לעומת זו של סיאט. כן, הפלסטיקים קצת יותר נעימים, והבידוד קצת יותר טוב. בשביל זה לרדת "מדרגה" במנוע/אבזור? לא.

אם אתה לא מחפש התנהגות (ונשמע שאתה לא, אחרת לא היית שוקל שתי ואגיות), הסיוויק בסדר.

לסיכום, משלוש האופציות שלך, הייתי הולך על:

1. לאון עם אבזור בטיחות

2. נסיעת מבחן על הסיוויק

3. גולף

עריכה: גרין, אתה טועה ממש. עזוב עוצמת תאורה, עזוב נראות של הרכב שלך, עזוב את כל זה.

אחד הדברים הכי טובים בתאורה לבנה (לא משנה אם קסנון, לד או דמוי) זה שהיא לא מעייפת את העיניים כי היא "עובדת" על המוח שלך שחושב שעכשיו יום. בניגוד לאור צהוב שכאשר אתה רואה אותו, גורם להפרשת מלטונין שמרדים אותך (בזמן השקיעה האור צהוב ואתה הולך לישון, בצהריים האור לבן ואתה עירני). מאותה סיבה בדיוק - אבל הפוכה כמובן - בטלפונים ובמחשבים לאחרונה יש "מצב לילה" ש"צובע" את המסך בצהוב, כדי לא לדפוק לך את השינה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, השימוש שלך ב"דיל ברייקר" לא נכון.

יש אותו שאני מאוד רוצה לקנות, אבל הוא נמכר רק עם מטהר אוויר מובנה בריח סלמון כבוש, אני לא אוהב דגים, מטהר האוויר הזה הוא דיל ברייקר. יענו "שובר עסקה", יענו המצאות מטהר האוויר הזה שוברת את העסקה שהיתה יכולה להתרחש אם מטהר האוויר לא היה קיים.

אתה מתכוון ל"גיים צ'יינג'ר" (אני מנחש). כלומר משהו שמשנה את התמונה באופן מהותי לטובה. נניח אותו רכב ממקודם, ב-2018 יתחיל להגיע עם אופציה להסיר את מטהר האוויר. זה מבחינתי גיים צ'יינג'ר.

אמ;לק: דיל ברייקר מבטל עסקה שהיתה יכולה לקרות בגלל פרט אחד. גיים צ'יינג'ר הופך עסקה שלא הייתה אטרקטיבית לממש לאטרקטיבית.

או בעוד יותר קיצור: דיל ברייקר, ממש שלילי. גיים צ'יינג'ר, ממש חיובי.

.

תודה על ההבהרות - השכלתי! אז אם כך, אכן התכוונתי ל- Game Changer! :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מחפש התנהגות (ונשמע שאתה לא, אחרת לא היית שוקל שתי ואגיות), הסיוויק בסדר.

אני מחפש התנהגות לפחות בטוחה ועדיף מהנה, כפי שניתן לצפות מהמדרגה הכי גבוהה שהיא לא Cupra / GTI / Type-R

מרוב המבחנים, הבנתי שסיוויק ולאון פחות או יותר באותה רמה, וגולף קצת יותר "משעממת" לטובת נוחות.

כך שלפחות מהבחינה הזאת, בבחירה בין סיוויק ולאון שהן בעלות אותו הספק בדיוק (180 כ"ס), אז הלאון עדיפה: מנצלת טוב יותר את תפוקת המנוע. (בזכות מומנט וגיר עדיפים).

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק גם לי הייתה ההתלבטות הזו. בסוף החלטתי ללכת על הגולף עצמה.

בלי החבילת לדים. מי צריך לדים ועוד במחיר שכזה?!

תמיד מזל שיש אפטרמרקט. :)

Suzuki Baleno 2002 1.6 - נמכרה | Mazda 6 Premium 2007 2.3 - נמכרה | VW Passat 2016 1.8T - נמכרה | VW Polo 1998 1.4 - נמכרה | Toyota Verso 2017 1.8 - לא נוהג | Mercedes C180 2019 - נוהג.. לאט ובפחד. | Lexus IS250 - נמכרה בכאב לב. | Hyundai Getz 2008 1.4 - דיילי לדיילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק גם לי הייתה ההתלבטות הזו. בסוף החלטתי ללכת על הגולף עצמה.

בלי החבילת לדים. מי צריך לדים ועוד במחיר שכזה?!

תמיד מזל שיש אפטרמרקט. :)

אחרי אפריל האחרון או לפני?

מאפריל התחילו לשווק את ה-"7.5" שלפחות כוללת כסטנדרט בקרת שיוט אדפטיבית (ACC), בלימת חירום, ומערכת התרעת עייפות.

כיצד המערכות מתפקדות? האם יעילות ביחס למצופה מהן? האם ללא התרעות/פעולות שווא?

(חוץ מבלימת חירום, שאני מניח שפחות יצא לך לבחון. מקווה לפחות... ;-) ).

בקרת שיוט - האם רק ממהירות מסויימת? או עובדת גם בפקקים? (מעצירה מוחלטת)

לדים זה חשוב כעיקרון, אבל אני מסכים שיש כאן גם מרכיב אינדיבידואלי.

רוב הנהגים פחות מפריע להם חסרונם, למרות יתרונות אובייקטיבים מובהקים של תאורת הלד. (אולי פשוט כי לא יצא להם להתרגל ללד...)

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה:

הרי בחו"ל לא מסרסים את כל התוספות כמו שהיבואנים אצלנו נוהגים.

כנסו ל-Seat.com ול- VW.com (או לחילופין - UK...), ותיראו איך גם לאון, וגם גולף מציעות פשוט הכל! או כאופציה, או כסטנדרט של רמות אבזור בכירות.

ועוד תוסיפו לזה את העובדה, שבחו"ל הפערי מחירים בין הרכבים השונים ועבור התוספות, קטנים משמעותית ביחס למדינה מוכת המיסים שלנו.

אז כיצד באירופה VAG מצליחים בכל זאת לייצר בידול בין רכבי התאגיד מבלי לתקוע לעצמם גולים עצמיים? ;-)

תראה מצד שני מפרטים של רכבי השכרה - לפעמים רמות הרבה יותר נמוכות מהארץ.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באנגליה קיבלתי רכב שכור - ברמת גימור כמעט הכי גבוהה(אאודי a3) ככה גם ברוב מערב אירופה ששכרתי רכב,

אבל בקפריסין אבל כבר שכרתי 2 רכבים ושתיהם הגיעו ברמת הגימור הנמוכה ביותר.

אישית נהגתי ברכבים עם לד בלילה ועם רכבים בלי(לי בקליאו יש בי-קסנון לבן לדוגמא) - לא הרגשתי הבדל משמעותי, הרבה אומרים שמרגישים.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אם היה למאזדה 3 טורבו (אולי בחדשה שתבוא), הפתרון האידאלי.

תעשה חיפוש. תמצא שמדברים שהמנוע הבא של מאזדה יהיה אטמוספירי גם כן ביחס דחיסה גבוהה יותר (וכנראה יתן הספק ומומנט הרבה יותר מכובד במנוע ה-2 ליטר). קשה עדיין לדעת, אבל אם ימשיכו להביא אותה במחיר תחרותי מאובזרת לעייפה עם המנוע החדש, הרכב יהיה מעניין מאוד, עד עכשיו החיסרון שלו לדעתי היה המנוע היחסית חלש על הרכב והעובדה שלא מגיע בגיר ידני (קשה להאמין שזה ישתנה אבל תמיד אפשר לקוות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות"ש, אני הזמנתי את הגולף קומפורטליין במאי השנה ואפילו חשבתי להוסיף לה לד מלא.

בסופו של דבר החלטתי להזמין אחת "רגילה" ללא הלד. אני יכול להגיד לך שאני מאוד מרוצה ממנה והעדר הלד לא ממש מפריע לי.

קח בחשבון שתוספת כזאת דורשת הזמנה מיוחדת - 4 חודשים של המתנה ובנוסף, בניגוד ל 2000 ש"ח של הזמנת דגם רגיל מדובר על סכום הרבה יותר גבוה (לא זוכר אותו) שבמידה והחלטת על ביטול עסקה לא תראה בחזרה.

עריכה אחרונה על ידי kobi_lo

Fiat Punto 2002

Peugeot 206+ 2011

Volkswagen Golf Comfortline 2017

Volkswagen Golf GTI 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ׳מפיון יוצאים מגדרם כדי לשגע את הלקוחות, כל רכב מחזיק בקלפים שונים וחסר לו הדבר שהכי חסר לחובב רכב כדי להיסגר, הכל כדי לייצר רווחים ולעולם לא כדי להנגיש את המותגים השונים לקהל היעד האמיתי שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפות"ש, אני הזמנתי את הגולף קומפורטליין במאי השנה ואפילו חשבתי להוסיף לה לד מלא.

בסופו של דבר החלטתי להזמין אחת "רגילה" ללא הלד. אני יכול להגיד לך שאני מאוד מרוצה ממנה והעדר הלד לא ממש מפריע לי.

קח בחשבון שתוספת כזאת דורשת הזמנה מיוחדת - 4 חודשים של המתנה ובנוסף, בניגוד ל 2000 ש"ח של הזמנת דגם רגיל מדובר על סכום הרבה יותר גבוה (לא זוכר אותו) שבמידה והחלטת על ביטול עסקה לא תראה בחזרה.

תודה על העדכון.

לי העדר הלד מפריע במידה מסויימת: כזו שאני מוכן להשקיע עד 6-7K לטובת התוספת.

ברור שהזמנה מיוחדת לא באה בחשבון!

אם גולף "תיישר קו" עם לאון FR מהבחינה הזאת, מבלי לקרוע את הכיס, זאת בהחלט אופציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...