Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט לאון 2018 - האם Deal Breaker?

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 2383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

daido1, אני רק שאלה- למה ננעלת על שלושת המכוניות הספציפיות האלו?

פלוס גם אוקטביה אולי (150 או 180 כ"ס).

כי נכון להיום, זה מה יש בגרסאות חזקות דרגה לפני דגמים ספורטיביים "טהורים", שכוללים אבזור בטיחות מתקדם, ובמחיר שפוי (עד 160K).

פתוח לעוד הצעות, אולי פיספסתי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה מה יש. מה אתה היית מציע לו (חדש ובארץ)?

אופל אסטרה, למשל. גם כן טורבו 150 כ"ס.

פלוס גם אוקטביה אולי (150 או 180 כ"ס).

כי נכון להיום, זה מה יש בגרסאות חזקות דרגה לפני דגמים ספורטיביים "טהורים", שכוללים אבזור בטיחות מתקדם, ובמחיר שפוי (עד 160K).

פתוח לעוד הצעות, אולי פיספסתי!

במחיר דומה למה שאתה מחפש, יש אסטרה בכירה (innovation) שלדעתי מכילה את כל מנגנוני הבטיחות שאתה מחפש, וכהנה וכהנה תוספות שונות כמו חיישני חנייה הקפיים, מצלמת רוורס, גג נפתח ועוד מספיק בשביל לא להתחתן עם צ'מפיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאסטרה יש 150 כ"ס רק בפרוספקט. בפועל הגיר שלה חונק את המנוע ברמות שהיא לא מרגישה יותר זריזה מ-1.2TSIDSG מהשורה. מעבר לזה אין לה גם פנסי לד, שמירה על נתיב ובקרת שיוט אדפטיבית. בתכלס, היא בעצם מגיעה עם מובילאיי מובנה (אופל-איי. יה, רייט...) ובלימת חירום אוטונומית.

את כל זה אני כותב בצר לי, כי אני די חולה עליה.

למאזדה 3 יש מנוע מבאס.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

חוסר ב-DSG זה יתרון ומספיק לקרוא בפורום הזה בשביל להבין את זה. על צ'מפיון עצמם אין מה להוסיף.

ומה זה משנה שהתוכנה היא של מובילאיי? העיקר שהיא מחוברת במקור לחומרה של הרכב ותכל'ס מבצעת את מה שנועדה לו מלכתחילה (שאת זה היא עושה, אני עד לזה).

אגב, בהחלט יש שמירה על נתיב ובלימת חירום אוטומטית (כתבתי: במהירות עירונית). נכון, אין פנסי LED (רק DRL) ואין בקרת שיוט אדפטיבית (יש רגילה). יש גם התראה על שטחים מתים וזיהוי תמרורים.

אגב, כשרכשתי את האסטרה היו כמה וכמה סיבות מצויינות לרכוש אותה, אבל הגיים צ'נג'ר שלי היה העובדה ששום יד ישראלית לא נגעה ברכב, לצורך שום התקנה מקומית. כל מה שיש ברכב הורכב במפעל. ואני מתכוון להכל כולל הכל.

יחליט פות"ש כרצונו. אני לא הייתי פוסל רכב לפני שבדקתי מה אני מקבל תמורת הכסף בהשוואה למתחרים- וכמובן, נסיעת מבחן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

חוסר ב-DSG זה יתרון ומספיק לקרוא בפורום הזה בשביל להבין את זה. על צ'מפיון עצמם אין מה להוסיף.

ומה זה משנה שהתוכנה היא של מובילאיי? העיקר שהיא מחוברת במקור לחומרה של הרכב ותכל'ס מבצעת את מה שנועדה לו מלכתחילה (שאת זה היא עושה, אני עד לזה).

אגב, בהחלט יש שמירה על נתיב ובלימת חירום אוטומטית (כתבתי: במהירות עירונית). נכון, אין פנסי LED (רק DRL) ואין בקרת שיוט אדפטיבית (יש רגילה). יש גם התראה על שטחים מתים וזיהוי תמרורים.

אגב, כשרכשתי את האסטרה היו כמה וכמה סיבות מצויינות לרכוש אותה, אבל הגיים צ'נג'ר שלי היה העובדה ששום יד ישראלית לא נגעה ברכב, לצורך שום התקנה מקומית. כל מה שיש ברכב הורכב במפעל. ואני מתכוון להכל כולל הכל.

יחליט פות"ש כרצונו. אני לא הייתי פוסל רכב לפני שבדקתי מה אני מקבל תמורת הכסף בהשוואה למתחרים- וכמובן, נסיעת מבחן.

אני גם שקלתי בהתחלה את האסטרה, ודי מהר פסלתי בגלל הביקורות על הגיר ובגלל העדר השיוט האדפטיבי ולד מלא.

אבל זה לגבי 2017.

יש לי תחושה שהחל מ-18 ה"משחק" מתחיל מחדש,

במיוחד בקטע של אבזור בטיחותי מקורי, לנוכח הביקורת השלילית שגם משרד התחבורה וגם היבואנים חוטפים.

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mazda 3?

אתם יודעים מה? מזדה 3, 2.0 לגמרי במשחק!

אומנם לא ביצועים ברמה של הואגיות והסיביק,

אבל היא מפצה על כך בשלדה מעולה, היגוי מהנה,

ואבזור כמעט מושלם!

לד מלא, בקרת סטייה מנתיב, בלימת חרום, ואפילו מצלמת רוורס נכללים.

אם היה גם שיוט אדפטיבי, היא כבר היתה אצלי בשלישייה הפותחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אחד שמספר בדיוק מה הוא רוצה ברכב וכמה הוא מוכן לשלם וחושב שצמפיון יושבים כל היום באתר ויסדרו לו מפרט ומחיר בהתאמה אישית , אתה לא רואה שרשורים שאנשים חודשים עם רכבים תקולים ולצמפיון זה בכלל לא מזיז ? אתה חושב שתרשום פה איזה מפרט אתה רוצה בסיאט ואיזה מחיר אתה מוכן לשלם ומיד יתקשר נציג ויגיד קיבלת ? קצת הזוי הייתי אומר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי אפריל האחרון או לפני?

מאפריל התחילו לשווק את ה-"7.5" שלפחות כוללת כסטנדרט בקרת שיוט אדפטיבית (ACC), בלימת חירום, ומערכת התרעת עייפות.

כיצד המערכות מתפקדות? האם יעילות ביחס למצופה מהן? האם ללא התרעות/פעולות שווא?

(חוץ מבלימת חירום, שאני מניח שפחות יצא לך לבחון. מקווה לפחות... ;-) ).

בקרת שיוט - האם רק ממהירות מסויימת? או עובדת גם בפקקים? (מעצירה מוחלטת)

לדים זה חשוב כעיקרון, אבל אני מסכים שיש כאן גם מרכיב אינדיבידואלי.

רוב הנהגים פחות מפריע להם חסרונם, למרות יתרונות אובייקטיבים מובהקים של תאורת הלד. (אולי פשוט כי לא יצא להם להתרגל ללד...)

אחרי אפריל האחרון. אמור לקבל את הרכב בינואר כי לא היה במלאי (מה אכפת לי תכלס.. הרווחתי שנה ;) )

עדיין לא קיבלתי את הרכב כדי לענות לך, אבל יצא לי להשתמש בה במהלך נסיעות מבחן שנסעתי, אחלה ג'אדגטים.. לא הייתי משתמש בהם באופן קבוע כי אני נוהג בעוד רכבים, אז לא הייתי רוצה שה"הרגלי נהיגה" שלי יתרגלו לטכנולוגיה ופתאום לגלות שעשיתי תאונה כי הסתמכתי על משהו שלא קיים ברכב אחר.

Suzuki Baleno 2002 1.6 - נמכרה | Mazda 6 Premium 2007 2.3 - נמכרה | VW Passat 2016 1.8T - נמכרה | VW Polo 1998 1.4 - נמכרה | Toyota Verso 2017 1.8 - לא נוהג | Mercedes C180 2019 - נוהג.. לאט ובפחד. | Lexus IS250 - נמכרה בכאב לב. | Hyundai Getz 2008 1.4 - דיילי לדיילי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אחד שמספר בדיוק מה הוא רוצה ברכב וכמה הוא מוכן לשלם וחושב שצמפיון יושבים כל היום באתר ויסדרו לו מפרט ומחיר בהתאמה אישית , אתה לא רואה שרשורים שאנשים חודשים עם רכבים תקולים ולצמפיון זה בכלל לא מזיז ? אתה חושב שתרשום פה איזה מפרט אתה רוצה בסיאט ואיזה מחיר אתה מוכן לשלם ומיד יתקשר נציג ויגיד קיבלת ? קצת הזוי הייתי אומר .

אני לגמרי איתך. ברור שלא מזיז להם.

אבל לי מזיז שאנשים רואים את הפרסומות שלהם שכאילו מבשרות על "מהפיכת בטיחות", ולא מודעים למחדלים שהם מנסים להצניע.

אז בשביל זה CarsForum קיים, שלפחות מי שגולש כאן יהיה מודע לתמונת מצב מדוייקת ומפורטת לטוב ולרע!

לגבי בעיות אמינות ורכבים תקולים - אכן מחשיד! אבל מכיוון שיש המון דיווחים סותרים לכאן ולכאן, צריך פשוט להמשיך לעקוב...

בינתיים אני לא ממהר לשום מקום, 0 תקלות ב-3 שנים ב-308 (מי אמר שפיג'ו לא אמין???), בהחלט מאפשרים לי לקחת

את הזמן, ולחכות בסבלנות להזדמנויות בשטח. לא סגור שדווקא VAG... ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

תיארת בדיוק את מה שאני לא מבין כבר הרבה זמן. מילא עמך ישראל שרץ לקנות VAGיות ולא מודע בכלל אל מה הוא נכנס (צ'מפיון, DSG). אבל לא ברור לי למה פה בפורום, שיש בו אנשים מודעים ורואים את השרשורים והתלונות- עדיין רוצים לרכוש גולפים וליאונים, כאילו אין מתחרים כלל. ועזוב אסטרה. אין שום דבר רע במאזדה 3.

אגב, שים רגע בצד את עניין האמינות הבלתי-ברורה של ה-DSG. בשרשור מקביל על האודי Q2 נכתב:

תיבת ההילוכים היא רובוטית דו-מצמדית DSG7, כן כן... מסוג DQ200 הידועה לשמצה עם מצמדים יבשים...

מה לא נכתב כאן בפורום על ה-DSG7, שאחרי כמה עשרות אלפי קילומטרים התחילה לזייף ולקפוץ בהילוכים נמוכים, החלפות מצמדים ומכאטרוניקס וים של טענות לשירות של היבואן. --> גיר רובוטי עובד עקרונית כמו גיר רגיל. הכלל החשוב בשמירה עליו היא לא לזחול תוך לחיצה עדינה על דוושת הבלמים - במצב זה אתה מתקדם עם "חצי קלאץ'", כלומר התקדמות תוך כדי חיכוך בין הדיסק לפלטה ללא חיבור מלא. זה גורם לשחיקה מוגברת של המצמד וחום. כל עוד אתה נמנע ממצב זה, החיים עם ה-DSG יהיו מהנים. אחרת, צפה לבלאי מהיר יחסית של המצמד (ד"א, המצמד לא "יודע" שהוא מורכב באודי...)

אני סומך על מני שהוא יודע מה הוא כותב, והוא כותב שאני כנהג צריך להיות מעורב בפעולה האוטומטית של התיבה בדיוק במקום שזה מעניין אותי הכי פחות- בפקק תנועה (עכשיו אני נזכר בכמה חברי פורום שציינו כמה לא נעימה פעולת התיבה בפקקים- נדמה לי שדיסקו היה אחד מהם אבל מחילה אם טעיתי). וזה כאמור, לפני עניין האמינות.

וכדי שלא תחשבו שאני הדיוט גמור בענייני צ'מפיון וכל מה שאני יודע הוא מהפורום- אחותי היא לקוחה שבוייה שלהם. היה לה גולף פלוס, החליפה בדור 7.0 2014 (140 כ"ס) שאותו העבירה לבן הגדול ועכשיו היא מתניידת ב-Q3. וזה מדהים אותי שהיא חוזרת לצ'מפיון פעם אחר פעם, אחרי כל הסיפורים שלה, שאחסוך מכם. אה, והתיבה בגולף הנ"ל כבר רועדת מזמן. אבל היא, וגם האחיין הם אותם עמישראל הלא-מודע.

הטיעון שלי הוא פשוט- הרכב שאתה קונה, לא מסתכם רק במחירו ומה קיבלת תמורתו (אבזור, בטיחות), אלא מה ההוצאות הכוללות, גם במהלך הקנייה וגם בהמשך הדרך. למשל, רכב שהביטוח דורש עבורו התקנת איתורן (או לחלופין פרמיה גבוהה), זה מינוס. גם כי "חופרים" אותו בשביל ההתקנה וגם כי אתה משלם אחר כך תשלום קבוע. כנ"ל לגבי אחריות. יתקנו אותי בעלי גולפים, אבל אאל"ט עד לפני כמה זמן האחריות היתה רק עבור שנתיים, שזה, בתרגום פשוט, כסף שאתה עלול להוציא מכסך אם תזדקק לה. כדוגמא, האחריות באופל היא 3 שנים מפגוש לפגוש וזכיתי לממש אותה באסטרה הקודמת על מצבר ששבק חיים. נו, כמה עולה מצבר? והיום, הם עולים יותר בגלל הסטארט סטופ.

אני רק אוסיף לגבי האסטרה, לא בגלל שיש לי אינטרס שתקנה אותה אלא כדי שיהיה לך המידע המלא- אם אתה שוקל את המאזדה 3, האסטרה מתקרבת עוד יותר כאופציה אפשרית. הן מאוד דומות באופי שלהן, ואני הייתי מתנייד באחת כזו אבל לא הגעתי עם הסוכנות לעמק השווה בנוגע למחיר (שכלל טרייד לאסטרה הקודמת), וכאמור כבר ציינתי את עניין ההתקנות המקומיות- לפחות בזמנו, כל מאזדה נמכרה עם מערכת מיגון "קוברה", שלא עניין אותי לקבל. פרט לפנסי LED האופל בגרסה הבכירה נותנת כל מה שיש במאזדה + מנוע טורבו שקשה מאוד לרדת ממנו אחרי שכבר עלית אליו. ויש כאמור עוד ועוד אבזור שלא יודע אם קיים בשאר הסגמנט.

לסיכום, אם קיימים דיל-ברייקרים או גיים-צ'יינג'רים במתחרות, ואם מישהו לא יכול או לא רוצה לחיות בלי פנסי LED (כדוגמא), או סתם נדלק על עיצוב של אחת מהמכוניות, קטונתי מלבטל אותן. רק אומר שלא תפסול אופציות מראש. הרי מישהו אחר היה יכול להגיד: "אני לא קונה צרפתיות ויהי מה". עובדה שעליך זה לא השפיע, וזה חיובי בעיניי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מושקעת, יוחאי. אהבתי!

שוב, אני לא פוסל כלום, והאמת שאין לי שום סיבה הגיונית או כלכלית להחליף אפילו בשנתיים הקרובות את ה-308. היא עושה ת'עבודה big time!

אבל יש מצב שלא "אשלוט ביצריי", ואתפתה לרכב מעניין יותר עם פלפל בשביל הכיף.

(ילדים, לא לקחת ממני דוגמא. תקשיבו לאבא..)

החכמתי מההסבר שלך על ה-dsg בזחילת פקקים,

אבל מעניין מה קורה עם זה באירופה. במיוחד במדינות חמות כמו שלנו (ספרד, איטליה). גם להם יש פקקים, לא??

רכבים נוספים ששמתי עליהם עין:

פורד פוקוס, שברולט קרוז החולקים את אותה שלדה.

כרגע לא על הפרק בגלל מחסור במערכות בטיחות.

רנו מגאן החדשה מגניבה לגמרי, אבל גם חסרה במערכות בטיחות, וכרגע משווקת עם מנוע לא ממש מפתה.

לגבי אסטרה - טרם פסלתי סופית. אבל מודה שהביקורת על הגיר העצל מרתיעה.

ספיציפית לגבי לד - פשוט יש לי נסיון קודם מעולה עם וולוו S60 שהחזקתי שנתיים. היה לה קסנון ולא לד,

אבל שורה תחתונה - כשירדתי חזרה להלוגן, הרגשתי כמו מישהו שהדרדרה לו הראייה! סביר להניח שההבדלים האובייקטיביים בין התאורות מבחינת בטיחות בנהיגת לילה, הם לא כאלה קריטיים.

אבל מה לעשות - הטראומה נצרבה.

ולסיכום חפירה - אני די אופטימי לגבי מה שיקרה כאן אחרי ינואר.

המשך מעקב...

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...