Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיל האידיאלי להחזקת רכב, יש בכלל דבר כזה? דונו

bar304
שימו לב! השרשור הזה בן 2380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

שאלה שעלתה לי לראש לא מזמן אם באמת יש גיל מסוים שאתה כבר "חייב" להחזיק בו רכב?

גיל 16, גיל 18, אחרי צבא, 24? או שבכלל וואלה לפי הצורך

למען הסדר אני מדבר על אדם ממוצע

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שלי אישית מגיל 17 יש רכב וכרגע אני בן 20 בצבא ואני כבר עם הרכב השלישי שלי ואני לא רואה את עצמי בלי רכב... אבל כל אחד והצורך והיכולת שלו, לדעתי אם יש צורך אז כמה שיותר מוקדם לרכוש רכב... כמו שאומרים זה "איכות חיים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא תלוי גיל.

זה תלוי מיקום מגורים ומצב משפחתי, בעיקר.

מכיר הרבה חבר'ה בני 30+ שגרים בתל אביב ולא חושבים אפילו על לקנות רכב. אם חייבים לסופ"ש או משהו אז שוכרים.

אבל ברגע שנולדים הילדים, ובמיוחד כשעוברים לעיר שינה\פרבר אתה מבין שלא ניתן בלי רכב אחד לפחות (בד"כ 2).

ד"א - אותו הדבר גם באירופה ובארה"ב. ככל שאתה גר במרכז עיר גדולה יותר ובעלת תחבורה ציבורית מפותחת יותר, כך פחות אנשים מחזיקים ברכב (גם בעלי משפחות). ברגע שאתה נמצא בפרברים\country, אתה חייב לפחות רכב אחד.

תודה לאל שכבר התבגרנו מהשטויות של רכב לכל פועל וסגידה לאלוהי המכוניות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה אומר ״התבגרנו״ אני מניח שאתה מדבר על עצמך ולא על כלל עם ישראל, שזה הדבר האחרון שהוא התגבר עליו...

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בצרכים שלך, ברמת התחבורה הציבורית בעיר, במקומות שאתה נוסע אליהם, אבל הכי חשוב - כמה כסף אתה מוכן להשקיע כדי להתפנק (?) ולנסוע לבד.

עבור בחור שגר ביישוב מבודד ועובד בעיר סמוכה, ייתכן שיצטרך רכב כבר מגיל 17-18, שכן התחבורה הציבורית במקום כזה לא מגיעה בתדירות גבוהה.

לעומת זאת, מי שגר בעיר כמו תל אביב, כנראה שלא יצטרך רכב, העיר עצמה נגישה יחסית בתחבורה ציבורית.

אני לא חושב שיש גיל שחייב להחזיק בו רכב, אני בעיקרון מחזיק רכב מגיל 18, תכף בן 25. למה אני מחזיק? כי זה חוסך לי זמן ומאפשר לי להגיע לאן שאני רוצה מהר יותר. מה גם שבמקרים מסוימים, אני מגיע הביתה בשעות נורא מאוחרות כשכבר אין תחבורה ציבורית. זה כמובן לכשעצמו לא מצדיק החזקת רכב.

גיל אידיאלי? תלוי במצב הכלכלי שלך ובצרכים שלך.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתכלס התחבורה ציבורית גועל נפש

מראשון לציון לגלילות בשעה וחצי זה הזוי לגמרי

ככה שאם אתה לא גר בבועה של תל אביב רכב זה דבר חובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה צריכה להיות "המצב הכלכלי האידיאלי להחזקת רכב, יש בכלל דבר כזה?"

חשבתי על זה לפני כמה שנים. החשיבה שלי הייתה שכלכלי להחזיק רכב ברגע שהזמן שרכב חוסך לך בחודש בשעות כפול השכר השעתי נטו שלך (העלות האלטרנטיבית של הזמן שלך) פלוס הכסף שאתה משלם בחודש על נסיעה בתח"צ (שאתה מפסיק לשלם ברגע שיש לך רכב) יותר גבוה מעלות ההחזקה החודשית של הרכב (כולל ירידת ערך).

"monthly hours saved" * "hourly net" + "monthly public transit cost" > "monthly car upkeep"

מן הסתם, ככל שתהיה מוכן להסתפק ברכב יותר זול, כך הרף יהיה יותר נמוך.

זה בחישוב כלכלי גרידא. אפשר גם להכניס מושגים ערטילאיים לחישוב שמייצגים את התמורה שאתה היית מוכן לשלם בעד הנוחות והחופש שרכב נותן לך, אבל אלה מן הסתם יותר קשים לכימות "אובייקטיבי".

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר לגיל, התלות העיקרית היא במצב הכלכלי.

אם מרוויחים שכר מינימום והעלות של הרכב היא 6 חודשי עבודה בשנה צריך לבדוק אם שווה להחזיק רכב. אם מרוויחים משכורת של 5 ספרות נטו והעלות של הרכב היא חודש עבודה בשנה אז כנראה ששווה להחזיק רכב.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי, בצרכים, ביכולת הכלכלית, ובעומק הכיס של ההורים...

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי ביכולת הכלכלית, בצרכים ובאלטרנטיבות.

אם אפשר להשתמש ברכב המשפחתי - אין טעם להחזיק רכב נוסף, מדובר בהוצאה מיותרת ומכבידה.

לא לשכוח - הכסף היוצא על רכב הוא כסף שאינו נחסך לעתיד. הפינוק של החזקת רכב בגיל צעיר פוגע מאד ביכולת הכלכלית בעתיד. כמובן שאם המשפחה מסוגלת לעמוד בכל ההוצאות הסיפור שונה, אבל, כעקרון, בגילאי העשרה והעשרים והשלושים צריך לתכנן עם אופק רחוק מאד. 5 שנות החזקת רכב שקולות לפחות ל-100,000 ש"ח בהון העצמי לדירה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5 שנות החזקת רכב שקולות לפחות ל-100,000 ש"ח בהון העצמי לדירה.

שאותו לא תרוויח אם אתה גר בפריפריה ולא מחזיק רכב.

וחוץ מזה - אם אתה גר מחוץ למדינת תל אביב, אז אחרי 9 בערב או בסופי שבוע אתה די סגור בתוך ארבע קירות בלי רכב. רוצה לעבוד במשהו שהוא מעבר ללהעמיס ארגזים במכולת השכונתית - חייב רכב. רוצה לעשות קניות במרכז מסחרי מחוץ לעיר, שפתוח בשבת - חייב רכב. רוצה לראות סרט בקולנוע - חייב רכב. רוצה לאסוף בחורה לדייט - גם חייב רכב. רוצה לנסוע לחדש ביטוח, לעשות טיפול, לעשות טסט - גם לזה, נחש מה, חייב רכב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מצחיק שאתה מתלונן על זה, בשרשור על הדיור רשמת שזה מעולה להפריד את אזורי הקניות התעסוקה והמגורים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאותו לא תרוויח אם אתה גר בפריפריה ולא מחזיק רכב.

וחוץ מזה - אם אתה גר מחוץ למדינת תל אביב, אז אחרי 9 בערב או בסופי שבוע אתה די סגור בתוך ארבע קירות בלי רכב. רוצה לעבוד במשהו שהוא מעבר ללהעמיס ארגזים במכולת השכונתית - חייב רכב. רוצה לעשות קניות במרכז מסחרי מחוץ לעיר, שפתוח בשבת - חייב רכב. רוצה לראות סרט בקולנוע - חייב רכב. רוצה לאסוף בחורה לדייט - גם חייב רכב. רוצה לנסוע לחדש ביטוח, לעשות טיפול, לעשות טסט - גם לזה, נחש מה, חייב רכב.

ואדים - אולי תקרא את כל הפוסט? תבחין בין "רוצה" ל"צריך". וזה הבדל עצום.

אני שמח לשמוע שיש מי שמחזיק רכב כדי לעשות טסט :shock:. אה ולנסוע לסוכן הביטוח. אני מסתדר אתו באמצעות זרמי אלקטרונים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...