Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיל האידיאלי להחזקת רכב, יש בכלל דבר כזה? דונו

bar304
שימו לב! השרשור הזה בן 2380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שורה תחתונה

אם היה פה תחבורה ציבורית טובה היו פחות רכבים על הכביש

מה גם שאחרי 9 בערב אין תחבורה ציבורית

אתן לכם תמקרה שלי

אני משרת בישוב ליד ירושלים - כל פעם שאני רוצה לצאת אפטר זה מבצע לוגיסטי אחד שלם ושעות ארוכות ומטישות של נסיעה וזה כולה מרחק של ראשון מירושלים

הזוי מה שהולך פה בארץ מהבחינה הזו

חושב גם שאחרי 5 שנים של בסיס סגור רכב זה דבר הכרחי במצבי

זה לפחות דעתי - אם הייתה תחבורה הייתי מוותר על רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק שאתה מתלונן על זה, בשרשור על הדיור רשמת שזה מעולה להפריד את אזורי הקניות התעסוקה והמגורים.

ואני עדיין בטוח שאני לא רוצה לגור בין מפעל פלסטיק לחנות דגים למועדון "תודובום".

אז צריכה להיות תחבורה ציבורית מהירה ויעילה בין האיזורים האלה. ברוב הארץ המצב רחוק מזה.

ואדים - אולי תקרא את כל הפוסט? תבחין בין "רוצה" ל"צריך". וזה הבדל עצום.

אני שמח לשמוע שיש מי שמחזיק רכב כדי לעשות טסט :shock:. אה ולנסוע לסוכן הביטוח. אני מסתדר אתו באמצעות זרמי אלקטרונים.

אני קראתי הכל.

לא תמיד יש רכב במשפחה, ולא תמיד הוא זמין. את הרכב הראשון במשפחה שלי אני קניתי, בגיל 22. עד אז, בערב/סופ"ש הייתי סגור בארבע קירות.

והמשפט על טסט וביטוח נאמר בציניות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולכן כתבתי כי זה תלוי צרכים. במשפחות בהן חסר רכב לעתים ההורים משתתפים בהוצאה תמורת שירותי הסעות מפעם לפעם.

ואילו שמת לב - אתה היית ציני, ואני גלגלתי עיניים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר לגיל, התלות העיקרית היא במצב הכלכלי.

אם מרוויחים שכר מינימום והעלות של הרכב היא 6 חודשי עבודה בשנה צריך לבדוק אם שווה להחזיק רכב. אם מרוויחים משכורת של 5 ספרות נטו והעלות של הרכב היא חודש עבודה בשנה אז כנראה ששווה להחזיק רכב.

התלות היא לא בהכרח רק במצב כלכלי אלא גם בצורך,

אפשר להסתכל הרבה פעמים על הייטקיסטים - מכיר כאלה שגרים במרכז תל אביב והשכר שלהם 5 ספרות בקלות, המשרד שלהם ברוטשילד או הסביבה אז יש אופניים חשמליות או רב-קו ותאכלס הם לא יוצאים הרבה מהאיזור(גם בשבתות, יש מוניות שירות באיזור תל-אביב ואפשר להתנייד בתוך העיר) כשצריך ליסוע להורים בעיר לווין באיזור או בצפון שוכרים רכב קטן ב90 שקל(או אפילו משתמשים בCAR2GO) ותאכלס? בעלות על רכב היא עול(צריך למצוא לקופסא הזאת חניה באיזורים שבהם החניה היא בגדר סיוט) ולכן למרות השכר הם מעדיפים לוותר על רכב.

מהצד השני אנשים שעובדים רחוק יחסית\בתפקיד שטח\גרים בעיר פחות נגישה - משתמשים ברכב כי אין ברירה, זה מוצר צריכה בסיסי.

החברה שגרים במרכז תל אביב משלמים את העלות של הרכב בשכר דירה\עלות הדיור של דירה באיזור מבוקש כ"כ - הרבה פעמים העלות הזאת גבוהה יותר מבעלות על רכב.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן 26, גר בתל אביב, עובד בתל אביב במרחק הליכה, מחזיק ברכב פרטי שעומד 6 ימים בשבוע בחניון מקורה של המשרד.

לא אוותר על האוטו בשום מצב, כי אוטו זה נוחות יותר מאשר מותרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה אותו דבר. אם אתה לא חייב רכב כדי להתנהל אבל יותר נח לך איתו, זה מותרות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן 26, גר בתל אביב, עובד בתל אביב במרחק הליכה, מחזיק ברכב פרטי שעומד 6 ימים בשבוע בחניון מקורה של המשרד.

לא אוותר על האוטו בשום מצב, כי אוטו זה נוחות יותר מאשר מותרות.

מה ההבדל בין נוחות למותרות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר גם אחד כמו הבחור בן ה-26. גר בתל אביב בצנטרום של הפיילה, ועדיין מחזיק רכב.

אממה, לא מוציא אותו לשום מקום כי ברגע שהוא מצא חניה מפחד להזיז את הרכב ממנה.

לכן ל-95% מהמקומות נוסע על אופניים\אוטובוס.

שאלתי אותו למה להחזיק רכב?

"נוחות, זמינות, לא רואה את עצמי בלי רכב"

לא אכפת לך מעשרות אלפי שקלים בשנה שאתה זורק סתם?

"לא, להיות עם רכב זה נוחות"

לך תבין אנשים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשרשור אחר, לפני מספר שבועות, כתבתי שאני לא מבין את הסיבות שבגללן כל בן 18 "חייב" להחזיק רכב. אני עדיין מחזיק בדעה זו.

רוב הצעירים הלומדים אינם מסוגלים, מבחינה כלכלית, להחזיק רכב, ואם הם עובדים כל הכנסותיהם עוברות ישירות לרכב. כך גם אלה העובדים בשכר נמוך. זהו חוסר חשיבה על העתיד, ויש עניין רב של פינוק. העניין הוא שיש איזה דפוס של חוסר דחיית סיפוקים, לא מוותרים על טיול לחו"ל, לא על רכב, לא שומרים גרוש לבן ליום שחור (קופירייט ישה) ובודאי לא חושבים על היום בו ירצו להקים משפחה ויגלו שזה עניין יקר מאד. אז אם אתה גר במושב מרוחק ואין לך גישה לרכב המשפחתי, אני עוד יכול להבין זאת. אבל אם אתה גר בעיר ובשישבת האוטו של אבאמא עומד לרשותך - מדוע לשרוף עשרות אלפי ש"ח כל שנה על החזקת רכב?

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה באמת מותרות להחזיק רכב בגיל הזה בשביל נוחות ופינוק. אבל אם יש לך כסף, תעשה מה שבא לך איתו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובודאי לא חושבים על היום בו ירצו להקים משפחה ויגלו שזה עניין יקר מאד.

או לא רוצים להקים משפחה בדיוק מהסיבה הזאת.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים, לאור מספר שרשורי שמלות הכלה ומושבי הבטיחות ברכב כנראה שבפורום אתה במיעוט.

חוץ מזה, בוא נניח שמישהו החליט להשאר בודד - עדיין ירצה לרכוש דירה או להקים עסק או לצאת לפנסיה. מי שלא יתנהל נכון בצעירותו יתקשה בכל אלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...