Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שנאי של מיטה חשמלית - מסוכן או לא מבחינת קרינה ?

HEBO
שימו לב! השרשור הזה בן 2376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקצרה.

משנאי יוצאת קרינה בלתי מייננת.

קרינה של השמש זאת קרינה מייננת, יכולה לשנות תא, ז"א מסרטנת.

קרינה בלתי מייננת לא משנה תא, ז"א לא מסרטנת.

אבל וזה אבל גדול, יש השפעות של התחממות השפעות ביולוגיות וכו' שגורמות או לא לדברים אחרים.

יש ויכוח לא פתור כרגע, מה שהוחלט זה בגלל החוסר ידע לנהוג בעקרון הזהירות המונעת ולהימנע מחשיפה ממושכת של מעל 2 מיליגאוס לשעה. לפי התקן בארץ 4, נהוג ל2 בפועל מאי דיוקים במדידה ועוד החמרה. במידה ואתה בצד שחושש פשוט צריך למדוד, אני מדדתי עשרות שנאים ויש כאלה שפולטים באופן שקרוב לארון חשמל ויש כאלה שבקושי פולטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שנאי, זה ממסר.

והוא מסוכן רק אם אתה מאמין בזה.

כמו שכתב none צריך למדוד.

מודד קרינה שהבאתי הביתה הראה לי איך זה נראה כפונקציה של המרחק מהשנאי. וכמו שהוא הזכיר יש כאלה שבהחלט מסוכנים גם אם אתה לא מאמין בזה.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום שנאי במיטה מתכווננת (חשמלית), יש קופסה שנראית כמו שנאי, יש בפנים ממסר, אז גם אם, מסיבה כלשהי, פוחדים מקרינה בלתי מייננת, המקרה הפרטי של מיטה מתכווננת לא קשור לעניין.

לגבי פחד מקרינה, אני לא נכנס לזה, אישית, אם אני לא בולע את הטרנספורמטור או דוחף אותו היכן שהשמש לא זורחת, הוא לא יזיק לי, אבל איש באמונתו יחיה.

אבל כאמור, אין שנאים במיטות מתכווננות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נניח לרגע שקרינה לא מייננת היא אכן מסוכנת. תעיף שניה מבט על הקופסה הזו. מה המתח והזרם שרשומים שם?

רשום שם משהו כמו 200 אמפר במתח משמעותי כלשהו? משום מה, אני מנחש שלא.

זה גם לא מכשיר שאתה מצמיד לראש שלך בזמן הפעולה, אתה יכול לעשות כפית עם הדבר הזה למשך כל החיים שלך בלי שיקרה דבר.

(אגב, כשאתה לא מפעיל את המנועים גם שום דבר לא בדיוק קורה, אז קרינה אין.....)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי גם שנאי למיטה חשמלית, למרות שיש לו אישור שלא פולט קרינה ובלנ בלה בלה.

הפתרון שלי היה לקנות שקע-תקע עם מפסק, ורק כשאני מרים או מוריד את המיטה אני מדליק אותו.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאלה שפולטים כל הזמן בלי קשר לשימוש.

יש גם אנשים שהפה (וגם המקלדת) שלהם עושים כך.

לגבי הקרינה הלא מייננת - תביא בחשבון שהיא מגיעה מהרבה מקורות. למשל קוי החשמל בקיר שמאחורי ראש המיטה שלך. והמחשב שבו אתה משמש לגלישה בפורום. והטלפון הנייד שלך, וגם המטען שלו. אף אחד לא התיחס לנושא משך עשורים רבים, עד פריצת הטלפונים הניידים לחיינו לפני כ-20 שנה. היה יוצא מהכלל אחד - היה מחקר שבו נקבע כי אצל ילדים הגרים סמוך לקוי מתח גבוה יש שכיחות יתר של לאוקמיה. מחקרים נוספים הפריכו את ההשערה.

ועוד דבר קטן - תדר הרשת הוא 50 הרץ, אם נניח שנפלטות הרמוניות נגיע לכמה מאות הרץ. בטלפונים הניידים מדובר בתדר של גיגאהרצים. מן הסתם יש הבדל בין התדרים השונים מבחינת ההשפעה הביולוגית. אבל בקו התחתון ככל הנראה כל הניסיונות להאשים את ה"קרינה" בנזקים ביולוגיים נכשלו, כל עוד מדובר בהספקים הנמוכים הנהוגים בציוד ביתי. לא מדובר במשדר מכ"מ בהספק עשרות קילוואט.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם אנשים שהפה (וגם המקלדת) שלהם עושים כך.

לגבי הקרינה הלא מייננת - תביא בחשבון שהיא מגיעה מהרבה מקורות. למשל קוי החשמל בקיר שמאחורי ראש המיטה שלך. והמחשב שבו אתה משמש לגלישה בפורום. והטלפון הנייד שלך, וגם המטען שלו. אף אחד לא התיחס לנושא משך עשורים רבים, עד פריצת הטלפונים הניידים לחיינו לפני כ-20 שנה. היה יוצא מהכלל אחד - היה מחקר שבו נקבע כי אצל ילדים הגרים סמוך לקוי מתח גבוה יש שכיחות יתר של לאוקמיה. מחקרים נוספים הפריכו את ההשערה.

ועוד דבר קטן - תדר הרשת הוא 50 הרץ, אם נניח שנפלטות הרמוניות נגיע לכמה מאות הרץ. בטלפונים הניידים מדובר בתדר של גיגאהרצים. מן הסתם יש הבדל בין התדרים השונים מבחינת ההשפעה הביולוגית. אבל בקו התחתון ככל הנראה כל הניסיונות להאשים את ה"קרינה" בנזקים ביולוגיים נכשלו, כל עוד מדובר בהספקים הנמוכים הנהוגים בציוד ביתי. לא מדובר במשדר מכ"מ בהספק עשרות קילוואט.

יש גם אנשים שחושבים שהשמש זורחת להם מהתחת

אני יודע כמה מכשירים פולטים כי יש לי מכשירי מדידה. גם לתדרים של קרינה אלקטרומגנטית וגם לתדרים של אנטנות סלולריות, לא תופס לנייד עצמו כי נדרש ציוד אחר.

לגבי המיטה מי שבצד של המוטרדים זאת סיבה טובה כי ייתכן מצב של חשיפה ממושכת לקרינה גבוהה במידה וקיימת ואולי גם מקרוב.

http://www.drdannywolf.co.il

עריכה אחרונה על ידי none77
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אם יש לך אטיופים בתור שכנים.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא אני אגלה לך משהו. ממש לא מעניין אותי מה המכשירים פולטים. מה שמעניין אותי הוא איזה נזק, אם בכלל, נגרם לאנשים שסופגים את זה.

יותר מזה. אני בכלל לא יודע מה זה "קרינה" ואיך מודדים אותה. מדובר במונח די ערטילאי וכתוצאה מכך מפחיד מאד.

אני לא יודע מה המכשירים המדוייקים שלך מודדים. אני רוצה לדעת מה ההשפעה הביולוגית של אותו "משהו". ולא על חזירי ים שמוצמדים ל-10 אנטנות סלולריות גדולות, אלא על בני אדם שישנים במיטות מתכווננות חשמלית, או על בני אדם שמחזיקים טלפון סלולרי בכיס או ליד הראש. הדבר הזה כל כך לא מוגדר, עד שהרשויות לא מסוגלות להסכים איך למדוד את כמות האנרגיה הנספגת בגוף. אחרת אין הסבר למה יש SAR אירופי ו-SAR אמריקאי, ואין ביניהם כל קשר.

האמת היא שבעבר די עקבתי אחרי הנושא ,והמחקרים לא התכנסו למסקנה ברורה. אבל מרביתם לא הוכיחו השפעה מזיקה, לפחות של ה"קרינה" הסלולרית. אבל הפסקתי לעקוב.

ד"א - מה ההשפעה של הקפה שאתה שותה בבוקר, בצהריים ובערב? רמז - התשובה מפתיעה.

ועוד דבר. בניגוד ל"קרינה" הרי שנזקי הרכב לבריאות האדם מוכרים וידועים. כל יום אנחנו סופרים פצועים והרוגים ואנשים מתאשפזים בשל התקפי אסתמה והתקפי לב שנגרמים על ידי הפליטות מאיפה שהשמש זורחת למכוניות. אבל, מצד שני, השימוש ברכב תורם הרבה מאד לבני האדם. אז כנראה שביחס עלות תועלת השימוש בו מוצדק. וכך גם במכשירים "פולטי הקרינה", ממנורת החשמל שעל הקיר ועד הטלפון הנייד שבכיס.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א - מה ההשפעה של הקפה שאתה שותה בבוקר, בצהריים ובערב? רמז - התשובה מפתיעה.

אני יכול לספר לך על ההשפעה של האספרסו הארוך ששתיתי בשבת בבוקר אחרי שהילד הטריף אותי כל הלילה בגלל וירוס בטן. נרדמתי על הספה לארבע שעות מיד כשסיימתי אותו.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...