Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רימון מפיץ ריח למזגן מסיר ריח סיגריות

שימו לב! השרשור הזה בן 1997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

את הרכב שלי קניתי כיד2 אחרי שגיליתי שהבעלים הקודם עישן כמו קטר ברכב.

את המאפרה שטפתי עם סבון ואקונומיקה

את הפילטר מזגן החלפתי (והרבה יותר טוב)

אבל נשאר קצת ריח בכסאות ובשניה הראשונה שאני מדליק מזגן ברכב

ראיתי ברשת פתרונות של "רימון" כאשר פותחים את הנצרה שלו ברכב עם מזגן דלוק לכ10 דקות

יש מספר חברות בתחום ואשמח לחוות דעת למה באמת מועיל ומה פרסום מוגזם

המובלים בתחום:

[h=1]LIqui moly Klima Fresh[/h]

תרסיס מנטרל ריחות של SONAX

[h=1]WURTH - תרסיס לחיטוי מזגן[/h]

אשמח לקצת עצות לפני רכישה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שכדי באמת להוציא את הריח מהמושבים תצטרך לשאוב אותם עם שואב רטוב.

לי אישית יש ניסיון עם הרימון של ליקווי מולי, אבל זה היה בנוגע לריח רע מהמזגן.

הרימון עצמו עשה ריח באוטו אבל רק החלפה של הפילטר מזגן פתרה את הבעיה בסופו של דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שכדי באמת להוציא את הריח מהמושבים תצטרך לשאוב אותם עם שואב רטוב.

לי אישית יש ניסיון עם הרימון של ליקווי מולי, אבל זה היה בנוגע לריח רע מהמזגן.

הרימון עצמו עשה ריח באוטו אבל רק החלפה של הפילטר מזגן פתרה את הבעיה בסופו של דבר.

הבעיה שמטרידה אותי זה הריח של השניה וחצי מתחילת עבודת המזגן..

איך ה

ליקווי מולי עבד?

החלפתי כבר פילטר מזגן..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שמדובר בבעיה שנובעת מעישון סיגריות, רק טיפול עם אוזון יכול לסייע. אם לא - אזי רק החלפת המאייד הפנימי תסיר את הבעיה.

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי את הרכב הנוכחי, הוא היה מסריח מסיגריות, ברמה בלתי נסבלת.

ככה טיפלתי בריח, בסוף (אחרי שבועיים) הריח עבר לחלוטין:

1. להוציא פילטר מזגן.

2. שאיבה יסודית עם שואב אבק - את כל הרכב! מושבים, שטיחים, מתחת לשטיחים, ריפוד גג, תא מטען וכו'. (הערה: אני לא עשיתי, אבל אם יש לך אפשרות לשאוב את המושבים/שטיחים עם שואב אבק רטוב - מעולה, אפילו לקחת אותו למכון שטיפה שעושה את זה, רק לא לשכוח לאוורר ממש את הרכב כמה ימים כדי שלא יהיה ריח של טחב).

3. מעבר עם סמרטוט ומברשת + דלי עם מים ואבקת כביסה על המושבים + שטיחים+גג.

4. מעבר עם סמרטוט + דלי מים וקצת פנטסטיק על כל חלקי פלסטיק+דשבורד+דלתות+ידיות

5. רימון ריח של Meguiar's, רכב סגור והפעלת מזגן AC ואוורור פנימי למשך 20 דקות. אח"כ אוורור של הרכב.

6. במהלך הנסיעות (כשבועיים) - נסיעה עם חלונות פתוחים במשך 3 ימים - מהירות גבוהה, וגם בעיר.

7. במהלך הלילות - השארתי ברכב 2צלחות עם פרוסות לימון חתוך, 2 צלחות עם סודה לשתייה מעורבבת במים, ו-4 כוסות חד פעמי עם קפה שחור בנקודות שונות.

8. אחרי שבוע - (לא לשכוח להוציא את הלימון/קפה/סוגה מהסעיף הקודם) - רימון ריח נוסף של SONNAX רכב סגור והפעלת מזגן AC ואוורור פנימי למשך 20 דקות. אח"כ אוורור של הרכב.

9. הרכבת פילטר מזגן לאחד איכותי+פחם, לא זבל סיני.

10. 2 פחיות קליפורניה, אחת מתחת למושב הנהג ואחת בתא המטען במקום של הגלגל הרזרבי.

11. דפי ריח ששמים במייבש כביסה - לשים דף-שני דפים מתחת לכל שטיח, אם אפשר אז גם מתחת למושבים ומתחת למושב האחורי, אחד בתא של משענת היד, אחד בתא כפפות, עוד 2 בתא מטען.

אחרי כל הפרויקט הזה, הריח נעלם לחלוטין (כבר חצי שנה). אין ריח אפילו אחרי שהרכב עומד חם בשמש.

סה"כ עלות: כ-300 ש"ח (150 לרימוני ריח, 100 לפילטר מזגן, עוד 50 לכל המסביב).

מאז, אני פשוט שואב את הרכב פעם בחודש ומעביר סמרטוט על הפלסטיקה+דשבורד פעם בשבועיים, לא משתמש בפחיות ריח/דפי ריח/ריחנים. כלום.

ד"א - שמעתי על עוד המלצה (לא ניסיתי אישית), אחרי כל הניקיונות - לשים את הרכב בשמש, סגור, להפעיל מזגן על חום מקסימום טמפ' לחצי שנה - לאחר מכן לפתוח את הרכב ולאוורר.

בהצלחה!

עריכה אחרונה על ידי shlomi_e11

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו גירוש שדים [emoji1]

המחמירים נוהגים להוסיף גם זנב דרקון של חאליסי בצמוד לפילטר מזגן (חוץ ממאזדה 3 דור ראשון).

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיטה הכי טובה מניסיון - תקנה פחית ריח קליפורניה דובדבן - תפתח אותה קצת , ובנוסף תשים בכוס אבקת סודה לשתייה ותניח אותה כמה ימים באוטו.

יש אפשרות גם לפזר את האבקה על הריפוד ולשאוב למחרת .

http://manneli.com/Tipim/Soda.html

עריכה אחרונה על ידי nirbd12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדל בין הליקווי לסונקס, לגבי ה WURTH אני לא יודע, בכל מקרה ההבדלים מינורים והם עושים את אותה עבודה

עצה שלי כשאתה עם הרימון עם AC ואוורור פנימי תשים 10 דקות על קירור ועשר דקות על חימום

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי את ההתעללות הזאת של רכב משומש מרופא שמעשן.

החלפת פילטר מזגן ושואב רטוב ובזה זה נגמר.

אה כן... היה גם רימון עשן שעשה קצת ריח פ'צולי אבל לא יותר מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א - שמעתי על עוד המלצה (לא ניסיתי אישית), אחרי כל הניקיונות - לשים את הרכב בשמש, סגור, להפעיל מזגן על חום מקסימום טמפ' לחצי שנה - לאחר מכן לפתוח את הרכב ולאוורר.

בהצלחה!

חצי שנה יוציא גם את הריח של הרכב השכן :lol::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...