Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כסף שעומד ומאבד מערכו - איך למנוע שחיקה?

Matan g
שימו לב! השרשור הזה בן 2384 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

^^

מה שברי אמר

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי קיימות 2 אפשרויות: 1. פותח השירשור ממשיך להשאיר את הכסף בבנק והוא מעלה אבק. 2. פותח השירשור מכניס את הכסף להשקעה בבורסה.

בנקים בכל סוגי החסכונות קצרי הטווח (שנה) לא נותנים תשואה ככה שחסכונות בבנק הם שווי ערך למצב הנוכחי.

התשואה בשנה יכולה להיות מאוד משמעותית בקרנות נאמנות מחקות אינדקס. לעשות 10-15% תשואה זה ריאלי מאוד. בנוסף קרנות נאמנות מחקות אינדקס נחשבות לסולידיות מאוד מבין אפשרויות המסחר השונות.

כל אחד שחושב שהוא יכול לקבל תשואה ללא סיכון בסביבת הריבית הנוכחית חי בסרט. חלקנו הצגנו את הצד "המסוכן יותר" וחלקנו את הצד "המסוכן פחות". על פותח השירשור לקבל את ההחלטה מה רמת הסיכון המתאימה לו.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור זקוק לכסף לרכישת דירה, מה שמכוון אותו לצד הנמוך של הסיכון.

בסביבה הנוכחית זה אומר להשאר בעו"ש - לא מפסידים ערך, וגם לא מרוויחים. מצד שני, אם הוא צופה עלית מחירי הדיור מדובר בהפסד.

מי שמדבר על רווחים של 10% בשנה מדבר על השקעות בסיכון משמעותי, להבנתי ממש לא מה שפות"ש מחפש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאררה, הבעיה היא שכל מי שהציג את האפיקים המסוכנים יותר לא התייחס בכלל לסיכון שלהם. מי שאין לו רקע בהשקעות ויקרא את הדיון, לא יבין בכלל מה ההבדל בסיכון שבין המלצה של לשים בפיקדון בבנק ללהשקיע בתעודת סל/קרן מחקה, ובטח לא ידע על איזה קרן מחקה מדובר בכלל (מדדי אג"ח, מדדי מניות, בארץ, בחו"ל?).

אני הראשון שיסכים שבטווחי השקעה ארוכים, שמעל ל- 7-10 שנים, קרן מחקה של מדד מניות כמו S&P500 היא ברוב המקרים האפשרות הטובה ביותר. אבל, כשמדובר בטווח של שנה, הסיכוי לקבל תשואה שלילית בהשקעה כזו היה היסטורית 27.6%, וזה בלי להתייחס לחשיפה לדולר, ממש לא הסיכון שרוצה לקחת על עצמו מישהו שבעוד שנה הולך לרכוש איתו דירה. תוסיף לזה את התמחור הנוכחי המאוד גבוה של מניות ואג"ח וההמלצה הופכת למסוכנת מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי כל הכתבות שצצות לאחרונה שוק הדיור די בקיפאון.

כנראה שעליית הריבית על המשכנתאות ומחיר למשתכן (בלי להכנס עכשיו לדיון אם טוב או רע) פלוס זה שהמחירים גם ככה מטורפים הביאו למצב שלאנשים אין כסף ולכן לא יכולים לקנות, או שאין יכולת לעמוד בהחזרי משכנתא גבוהים או שמצפים לירידת מחירים.

כל זה מביא אותי למסקנה שהמחירים לא יעלו בהרבה אם בכלל, ולכן אם אני פותח השרשור לא הייתי מסכן את הכסף.

כל השקעה בבורסה בין באגח ובין אם במניות לשנה מאד מסוכנת. הכל עכשיו בבורסה בועתי מאד.

בשביל שנה לא הייתי לוקח את הסיכון שיום אחד עוד חודשיים או חצי שנה תתחיל מפולת אפילו אם רק מיני מפולת של 10-15 אחוז.

אני אומר רק פקמ או בעו״ש. גם אם מחירי הדיור יעלו ב 2% זה עדיף על הסיכון של פחות 10% בבורסה.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קאררה תוכל להרחיב על התהליך לפתוח חשבון בSchwab? פשוט הלכת לסניף שלהם או שעשית את זה אונליין? אני שואל כי אני גם מתעניין לגבי פתיחת חשבון ברוקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משקיע בין היתר בקרן פיננסית של חברות הביטוח כלל ומנורה. בשנה האחרונה התשואה הייתה 6-6.5%.

הכסף נזיל כמעט במיידי (תוך כשבוע אפשר לפדות, בלי קנסות או עמלות מופרכות). הסיכון קטן למדי, אבל קיים, במידה ותהיה מפולת כללית בשוק בדיוק כשצריכים את הכסף, אבל גם אז לא מדובר באחוזים גדולים (חד ספרתי להערכתי אבל אין לי ממש יכולת לדעת).

הקרנות נקראות:

״כלל חיסכון פיננסי מסלול כללי״

״מנורה טופ פייננס מסלול כללי״

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על בסיס ההיסטוריה ב5 שנים האחרונות, ועל בסיס העובדה שאתה יכול לקבוע את אחוז הסיכון שמתאים לך (אחוז חשיפה למניות), ושהקרן משקיעה כראות עיניה במגוון מניות, ולכן לא כל הביצים בסל אחד.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן היסטורי נהוג לחלק סיכון של ניירות ערך שונים על פי תנודתיות התזרים שלהם- אגרות חוב ממשלתיות הכי פחות מסוכנות כי הסיכוי שהממשלה לא תחזיר את הכסף נמוך, דרך אגרות חוב קונצרניות לפי הדירוגים השונים ועד מניות ואופציות. הבעיה בחלוקה הזאת היא התעלמות מוחלטת מהתמחור- יש הבדל בין לרכוש אג"ח של חברה X במחיר של 105 שקל מול מחיר של 95 שקל, או, לשם הקיצוניות, את אותה המניה ב- 10 שקל או ב- 2 שקל. מאוד יכול להיות שב- 2 שקל מדובר בהשקעה בטוחה יחסית, וב- 10 שקל סיכון מטורף כי התמחור מבוסס על תחזיות צמיחה ורודות מאוד. עניין התמחור, במיוחד בסביבת ריבית נמוכה מאוד כמו היום, משפיע מאוד על עולם אגרות החוב הנחשבות באופן היסטורי כני"ע בטוח יחסית. כל עוד לא מתכננים להחזיק באג"ח עד הפדיון (ובהשקעה דרך קרן/תעודת סל זה תמיד המצב), נוצרת חשיפה לשיעור הריבית. שינוי של 1% בריבית של אג"ח עם טווח פדיון של 5 שנים ישפיע בכ- 4.5% על השווי שלו. לזה אפשר להוסיף את המרווח הנמוך באופן קיצוני, בראי היסטורי, בין תשואות אג"ח קונצרני לאג"ח ממשלתי, ומגיעים למצב שבו פתיחת מרווחים ועליה קלה בריבית יכולים להביא להפסד דו ספרתי בהשקעה בנייר ערך שנחשב לסולידי.

ההסתמכות על ההיסטוריה בחמש השנים האחרונות בעייתית מאוד בדיוק מהסיבה הזאת- כל עוד הריבית ירדה, רוב התשואה הושגה מעליית מחיר האג"ח ולא מהריבית השוטפת שלו. במצב הפוך, ההפסד שלך היה במספרים הקרובים למספרי התשואה החיובית בשנים האחרונות (ז"א במקום 6% עליה כ- 4.5% ירידה).

אז יש בעיה גם עם ההסתכלות ההיסטורית על 5 השנים האחרונות שאופיינו בירידת ריבית ותשואות גבוהות מאוד על השקעה באג"ח, וגם על הגדרת סיכון על ידי שיעור ההשקעה במניות בלי להתייחס לסיכון הנוכחי בהשקעה באג"ח שאינה על ידי אחזקה עד הפדיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש השקעה חסרת סיכון אין מנוס מפקדון בנקאי. כל מוצר אחר שהוא סחיר יכול לרדת בערכו בגלל כוחות השוק.

למשל אם יהיה שוק דובי בבורסות בעולם - כמעט כל נייר ערך יפגע. גם מניות גם אג"ח (וגם של אג"ח של מדינות).

כדי לא להיות מושפע בכלל משוק ההון ולהנות מחוסר סיכון (כמעט מוחלט) - אין משהו שדומה לפקדון בבנק.

כמו שהציעו לך פה, אתה יכול לעשות סקר שוק בין הבנקים. לפני חודשיים בערך כתבים של BIZPORTAL עשו את זה גם וחזרו עם תוצאות:

http://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/619815

אמ;לק - הכי הרבה שהם השיגו זה בבנק ירושלים שמציע תשואה של 0.7% על פקדון נזיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתם אומרים על מסלולי ההשקעה של הראל?

https://www.harel-group.co.il/long-term-savings/saving-and-investment/saving-plan/Pages/general1/general-1.aspx#tab1

https://www.harel-group.co.il/long-term-savings/saving-and-investment/saving-plan/Pages/migvan.aspx

המסלולים בסדר גמור עם ריביות יפות והתנאים לא פחות מטובים (כסף נזיל בכל עת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא "ריבית יפות", "תשואות יפות". ריבית זה משהו שמובטח לך חוזית, תשואה לא מובטחת ומלווה באי וודאות. המסלול הכללי של הראל מאוד לא מתאים לסיכון שהוגדר. המסלול היחיד שם שיכול להיות רלוונטי הוא שקלי טווח קצר, וגם שם צריך לבדוק מה העמלות (התשואות המוצגות לפני ניכוי דמי ניהול).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...