Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אובדן להלכה/טוטאל לוס או כלום?

שימו לב! השרשור הזה בן 2349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אחי היה מעורב אתמול בתאונה עם הרכב, השמאי כנראה יגיע ביום ראשון כדי לבחון את הנזק, אבל לבינתיים רציתי לשאול אם ע"פ התמונה אפשר אולי להעריך האם הרכב בר תיקון או שמא מדובר על אובדן להלכה או טוטאל לוס?

כריות האוויר לא נפתחו, והגלגל בצד הנהג נכנס קצת פנימה ולא ניתן לכיוון. קיה פורטה 2012.

חוץ מזה, האם יש חשיבות לבחירה של השמאי? האם זה בסדר לבחור שמאי מהרשימה של חברת הביטוח או שעדיף לקחת שמאי חיצוני?

דעתכם?

תודה!

Un34titled-1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהתמונה אין אפשרות להעריך כלום, מאחר ויכול להיות נזק פנימי שלא רואים בתמונה.

לדעתי מומלץ לקחת שמאי מטעמך ולא שמאי של חברת הביטוח (הערה : בעבר דובר על שינוי בנושא השמאים מטעם חברת הביטוח. אינני יודע אם הנושא התקדם ואם יצא מזה משהו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שאני לא מכיר אף שמאי באופן אישי. חוץ מזה, אני מעדיף שהרכב יושבת עקב ירידת ערך משמעותית שתהיה לרכב במכירה עתידית.

השאלה אם לשמאי של חברת הביטוח יש יותר אינטרס להשאיר את הרכב על הכביש ולתקן אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אפשרות להעריך נזק לפי התמונה.

צלם באור יום - וצלם את מצב השמשה הקדמית, והעמודים הקדמיים.

ובתוך אזור המנוע את הדפנות - לראות אם יש פגיעות פנימיות.

במידה ויש תזוזה בהגה - אומר כי מערכת ההיגוי והמתלה הקדמי נפגעו - וזה רציני

ומנגד - אפשר וההגה מתכוונן ולא היה סגור חזק, ולכן הוא זז קצת ואפשר כי בסדר.

קח שמאי שאתה מכיר - התייעץ עם חברים.

במידה ואתם מכירים את המוסך המטפל - התייעץ ושאל על שמאים שהם עובדים איתם.

אל תהיו בלחץ, אם אתם לא סגורים על שמאי - אפשר למסור שאתם עסוקים מחר.

ומבקשים את השמאי והשמאות ליום ראשון הבא - כך תרוויחו זמן למחשבה.

אל תסכימו לשמאות כאשר אתם לא ליד הרכב - מחר בצעו רק בדיקה מקדימה עם בעל המוסך והפחח.

קח בחשבון, כי יתחילו בכל מצב לעבוד על הרכב רק השבוע הבא.

יש בפורום שמאי טוב מאוד - אלי אמרן.

אלי אמרן - שמאי רכב בבקעת אונו 054-6999223 - קארספורום

צור איתו קשר והתייעץ, אולי אפשר גם לשלוח אליו תמונות בטלפון ומשם תמשיך.

כנס לקישור וראה את חוו"ד עליו - הוא אמין ומחירי השמאות סבירים, תואמים לשל חברות הביטוח.

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שתמיד כדאי לקחת שמאי פרטי ולא שמאי של חברת הביטוח.

שמאי מטעם חברת הביטוח הוא כמה שיותר לטובת חברת הביטוח ופחות למבוטח.

לגבי הנזק רק שמאי יכול להעריך מה הנזק האמיתי לאחר הסתכלות לתוך פנים הרכב.

אתה אשם בתאונה ? אתה מפעיל מקיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שאחיך נכנס ברכב אחר מאחור וגם לרכב השני נגרם נזק

קח שמאי מטעמך, אלי אמרן מומלץ!!

תראה של יחייבו אותך בפעמיים השתתפות עצמית במקרה וימצא כי רכבך הוא אובדן להלכה / אובדן גמור

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם אלי בעקבות כל ההמלצות, הוא כנראה יגיע ביום ראשון כדי לבחון את הנזק של הרכב.

אחי לא אשם בתאונה, הרכב השני נכנס לצומת במהירות מבלי להישמע לתמרור עצור, הוא נכנס ברכב של אחי שנסע ישר והיה עם זכות קדימה.

תודה על העצות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אני לא מצליח לערוך את ההודעה האחרונה? בכל אופן, רציתי להוסיף עוד שאלה קטנה שאני אשמח לקבל עליה התייחסות.

אני מבוטח אצל ביטוח ישיר ונאמר לי שהם מוכנים להשתתף אך ורק בסכום של 430 ש"ח במידה ואני פונה לשמאי חיצוני, האם מדובר על ניסיון של התנערות או שהחוק לצידם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו שיטת מצליח.. מנסים להפחיד.

לפי החוק - הם חייבים לשלם את שכר הטירחה של השמאי - במידה ושלחתה להם חשבונית

על שכר השמאות אשר שולם לשמאי.

כיום שכר שמאות רגילה כ 700-800 ש"ח לפני מ.ע.מ

במידה ויש לחברת הביטוח השגות רק על גובה שכר השמאות - הם קודם ישלמו, ואח"כ.

א - הם יכולים לפנות לועדת האתיקה של שמאי הביטוח בתלונה על השמאי.

ב - הם יכולים לפנות לבית-המשפט , בתלונה על גובה שכר השמאות.

הם לא עושים זאת - כי בד"כ אחרי שמראים להם את החוק.. וכי אנו מבינים בנושא.

הם משלמים את כל שכר השמאות.

עלות שכר טרחת שמאי רכב - שמאי רכוש | מומחה לבית המשפט | שמאי - עלות שכר טרחת שמאי רכב

3. זאת ועוד הנחייתנו אף אינה עומדת בניגוד לקבוע בסעיף 14 לפוליסה התקנית הנותן שיקול דעת למבטחת בניהול וביישוב תביעה של צד ג.

למען הסר ספק אנו מבהירים כי הנחייתנו אינה קובעת שעל המבטחת לכבד כל הערכת שמאי על נזקים שנגרמו לצד ג' ככזאת.

אם המבטחת (חברת הביטוח) מצאה את הערכת הנזק שנערכה על ידי השמאי כנכונה מבחינת כללי האתיקה

שחלים על השמאים ומצאה את ההערכה כסבירה על פי שקולים מקצועיים ענייניים.

והחליטה לשלם את מלוא הנזק שנקבע על ידי השמאי ואינה חולקת על דוח השמאות..

היא אינה יכולה שלא לשלם את שכר הטירחה שמבקש השמאי

ובלבד שצד ג' (הלקוח/המבוטח) מוכיח שהתשלום בוצע באמצעות חשבונית מס כדין.

4. היה והשכר שנדרש על ידי שמאי הרכב הוא למעלה מן הסביר והמקובל לגבי השרות שניתן, לדעת המבטחת,

היא רשאית לפנות בתלונה לוועדת האתיקה המקצועית של השמאים

או להותיר ההכרעה לבית המשפט המוסמך.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[h=2]טוטאל לוס או כלום?[/h]

בטוח לא מדובר ב״כלום״. מהתמונות די ברור שיש נזק למכונית. (אלא אם זה היה מצבה לפני התאונה, לא צירפת תמונה של ״לפני״).

פנה למוסך שלך ובקש ממנו חוות דעת והערכת נזק והמלצה לשמאי.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון של רכב כזה לא גבוה, ויש סיכוי לא קטן להגיע לעלות התיקון של 50% מהמחירון, גם אם אין נזק לשלדה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירון של הרכב עומד על 53K, למען האמת די הופתעתי שבדקתי את המחירון, הרכב הזה נמכר בכמעט 10K פחות מהמחירון. אני לא יודע אם הרכב בר תיקון, אבל אם כן, אז מדובר על ירידת ערך משמעותית אשר תקשה מאוד על מכירתו בעתיד. זאת אחת הסיבות שאני מקווה שהרכב יוכרז אובדן להלכה, נחכה להערכת שמאי ביום ראשון ונקווה לטוב.

חוץ מזה, אני לא מצליח להבין איך אני אמור להתנהל, השמאי המליץ קודם להתנהל מול חברת הביטוח של הנהג האשם כדי להוציא מהם הודאה באשמה ובעצם לדרוש מהם תשלום עבור כל ההוצאות הנלוות.

אני חשבתי דווקא להתנהל מול חברת הביטוח שאני מבוטח בה ולחסוך לעצמי את הכאב ראש, למסור להם את הדוח של השמאי, ובמידה והרכב יוכרז כ-אובדן להלכה אז הם יהיו אחראים לכל הפרוצדורה מול חברת הביטוח של הצד השני. אני באמת לא מבין איזו דרך עדיפה יותר, אני לא רוצה להיגרר לבתי משפט ולחכות חודשם עד שאני רואה את הכסף.

תודה לכל העוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניכם צודקים, ובעצם מצבך הוא זה שקובע את ההתנהלות.

אם מדובר בהשבתת הרכב, ואתה מסוגל לעמוד במשיכת הזמן הצפויה מצד הביטוח של הנהג הפוגע - תבע אותו. אם אינך יכול לעמוד בכך - תבע את הביטוח שלך, אבל הבא בחשבון את ההשלכות לעתיד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...