Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אובדן להלכה/טוטאל לוס או כלום?

שימו לב! השרשור הזה בן 2374 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דיברתי עם אלי בעקבות כל ההמלצות, הוא כנראה יגיע ביום ראשון כדי לבחון את הנזק של הרכב.

אחי לא אשם בתאונה, הרכב השני נכנס לצומת במהירות מבלי להישמע לתמרור עצור, הוא נכנס ברכב של אחי שנסע ישר והיה עם זכות קדימה.

תודה על העצות!

על פי התמונה שצירפת אחיך נכנס ברכב השני

השני אולי אשם כי לא נתן זכות קדימה כפי שכתבת ולכן אחיך נכנס בו עם החלק הקדמי שלו בצד של הרכב השני.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם ממליץ מאוד על אלי אמרן.

קח בחשבון שאם אתה מחליט לתבוע את חברת הביטוח שלך - יש סיכוי גבוה שהם ידרשו ששמאי מטעמם ייראה את הרכב.

בגדול שתדע - המצב הוא כנראה לא שחור/לבן.

גם אם הנהג השני אשם - יש סיכוי שיש לאחיך רשלנות תורמת.

מה זה אומר בעצם? חברת הביטוח השנייה תחליט מה לדעתה הרשלנות התורמת של אחיך - נגיד 20%.

אתה תבקש מהם 50 אלף על הטוטאל-לוסט - מזה הם יורידו לך 20% ותקבל 40.

אם תמכור את השרידים לבד לסוחר (נגיד ב-30 אלף) ותתבע רק על ההפרש. אז כבר הדלתא שלך קטנה יותר ואתה מתווכח איתם רק על 20 אלף.

אם תעשה הכל דרך הביטוח שלך - אז אתה תשלם השתתפות עצמית (בדרך כלל 1000-2000 ש"ח) ובנוסף הפרמייה שלך תעלה.

חברת הביטוח שלך תתבע את צד ג'.

אם היא לא תקבל החזר מלא - כלומר יוחזרו לה רק 90 אחוז מהכספים - עדיין הפרמייה שלך תישאר גבוהה, תירשם לך תביעה בהיסטוריה ותפסיד את ההשתתפות העצמית.

תעשה חישוב מה נראה לך הכי נכון כאן. זאת לא החלטה פשוטה בגלל קושי להוכיח מי אשם וכמה הוא אשם.

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק גדול שיש בכלל עוררין לגבי האשם בתאונה, הנהג השני נכנס לצומת במהירות בלי לעצור בתמרור עצור (!), לאחי לא היה מספיק זמן תגובה כדי לעצור את הרכב לפני שהנהג השני התפרץ לכביש. בשורה התחתונה, אם הנהג היה עוצר ומקשיב לתמרור לא הייתה תאונה.

ישה - לא מדובר על תמרור של מתן זכות קדימה, אלא על תמרור עצור!

הוספתי בשבילך תמונה, בתור המשפטן של הפורום דעתך חשובה וחורצת גורלות :)

שאלה בנוגע להמשך התנהלות, אני לא מצליח להבין דבר מאוד פשוט, במידה והנהג השני אשם ב-100%, האם לא עדיף לתת לחברת הביטוח לבצע את כל ההתנהלות מול חברת הביטוח של הנהג השני? בדרך הזאת אני גם חוסך לעצמי את כאב הראש וגם מקבל את הכסף מהר יותר. חוץ מזה, למה הפרמייה תגדל ותירשם אצלי תביעה בעבר ביטוחי אם הצד השני משלם את כל הפיצויים?

תודה לכולכם!

111.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב. חשוב שתבין שהאמת פחות קריטית כאן. יותר קריטי מה כל צד טוען.

אני לא נגדך, אני מסביר לך מה תגיד חברת הביטוח.

לי ניסו להוריד אחוזים כי רכב שעבר באור אדום פגע בי. רק שהגשתי תביעה קיבלתי את הכספים האלו.

אתה טוען שהרכב השני לא עצר בעצור.

הצד השני טוען:

עצרתי בעצור. התחלתי לנסוע. פתאום בא רכב במהירות גבוהה. בזמן שאני כבר הייתי בתוך הצומת (כלומר נכנס לצומת לא פנוי) ופגע בי.

לכן - יוצא שבמקרה כזה יש לאחיך רשלנות תורמת. זכות קדימה לא לוקחים - מקבלים.

אם אתה תובע את הביטוח שלך - אתה תקבל את מלוא הפיצויים שהביטוח שלך מעריך שמגיע לך (בדרך כלל על ידי שמאי משלו).

אתה תקבל את הפיצויים (טוטאל לוסט או תיקון - מה שיחליט השמאי - כנראה טוטאל לוסט- אגב, אל תתבייש לבקש - גם מהשמאי של הביטוח).

בכל מקרה, אתה תקבל את הפיצויים בניכוי השתתפות עצמית.

תירשם לך תביעה בתיק (כי תבעת את חברת הביטוח שלך) והפרמייה שלך תעלה (כי יש לך תביעה בתיק).

חברת הביטוח תעבוד כעת מול צד ג'. ייקח כמה זמן שייקח - בסופו של דבר חברת הביטוח שלך תקבל סכום מסויים מצד ג' - או את מלוא הפיצויים או את חלקם - לך אגב, אין שום אמרה בעניין. הם לא שואלים אותך על כמה לסגור עם צד ג' - אם לעו"ד של חברת הביטוח שלך נראה שהסיכויים לקבל כאן 100% נמוכים והציעו להם 90% מהסכום - יש סיכוי טוב שהוא יקבל.

במידה וחברת הביטוח קיבלה את 100% מהפיצוי מצד ג' חזרה - היא תחזיר לך את ההשתתפות העצמית ותמחק את התביעה.

אם לא - אז לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע האם אתה מכיר מושג "אשם תורם" בתאונה בצומת. שתי חברות הביטוח יכולות לקבוע 15-20% אשמה תורמת גם לרכב שהיתה לו זכות קדימה, אבל הוא לא נסע מספיק בזהירות כדי להימנע מתאונה.

נוח מאוד לחברות הביטוח כי כל צד יצטרך לשלם השתתפות עצמית ואחרי זה לא לקבל הנחה 3 שנים בגין היעדר תאונות. כמובן, אפשר לקחת את כל הסיפור לבית משפט, אבל אינך מעוניין בסאגה המשפטית כזו או אחרת.

אם הרכב יורד בטוטאל לוס, אין תשלום השתתפות עצמית, לא משנה מי אשם. כמובן, זאת הדרך היחידה לקבל מחירון על הרכב המדובר.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל במה שקורה בחיים בחוץ

כתבתי לא נתן זכות קדימה , התמרור פחות משנה אם זה תמרור תן זכות קדימה או תמרור עצור.

בשניהם חלה חובת עצירה אם יש רכב מתקרב לצומת ולו יש את הזכות קדימה.

היתרון מבחינתך בתמרור עצור הוא כי חלה חובת עצירה ללא התחשבות במצב התנועה.

אבל כפי שכתבו לך לפני, כל צד יאמר את האמת שלו ולא תמיד האמת הנאמרת היא האמת שקרתה במציאות.

לקחת שמאי שלך, חברת הביטוח שלך לא תעמיד שמאי משלה, לבדיקה בד"כ.

במקרה של אובדן להלכה / אובדן גמור לא תחוייב על ידי חברת הביטוח שלך בהשתתפות עצמית.

תחויב בהשתתפות עצמית אם חברות הביטוח יגיעו להסדר בו האשמה מוטלת על שני הנהגים באחוזים כאלה או אחרים.

ככה חברות הביטוח מצמצמות להם את הנזקים מאותה תאונה.

וכיוון שכך ולא תצא זך כשלג תירשם לחובתך תביעה + עלית הפרמיה.

אם יתמזל מזלך והנהג השני ייקח על עצמו את מלוא האחריות לתאונה, זכית.

בדרך של הגשת תביעה מול חברת הביטוח שלך, תזכה לקבל את כספך במהירות , לעומת , עימות מול שתי חברות הביטוח.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שאף אחד כאן לא נגדי, ליהפך, אני מאוד מעריך את הכנות והנכונות להסביר את המצב הנוכחי בצורה אובייקטיבית.

אני גם מבין את הצורך שיש להוכיח שהצד השני הינו האשם הבלעדי בתאונה, אני מניח שתמיד אפשר להעלות טיעונים מופרכים ולשקר לגבי מה שאירע באמת, אבל למזלי יש וידאו שמראה באופן חד משמעי את האשמה של הנהג השני, זאת הסיבה שאני רגוע במידה והצד השני יחליט לשקר ולעוות את המציאות.

אני אשאל שאלה אחרת, האם ע"פ קובץ וידאו אפשר לקבוע בצורה נחרצת את האשמה על אחד מהצדדים? במידה וכן, האם לא עדיף לתבוע את חברת הביטוח ולקצר את כל התהליך המייגע של קבלת הפיצויים? אני עדיין מאמין שהצד השני יודע באשמה, אבל אולי אני תמים :\

ד"א, האם יש משמעות לכל ההשלכות של האירוע במידה ויש לי עוד רכב שמבוטח אצל חברת אחרת?

תודה לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתחיל מהסוף

אם הרכב שבו נעשתה התאונה רשום על שמך , יש מצב.

כיוון שאתה לא מומחה לתאונות הרי חוות דעתך טובה אבל לא בהכרח מספיקה.

תרצה תעלה לכאן לינק לסרטון.

מבלי לראות את הסרטון?

האם ניתן לראות מהסרטון את המהירות בו נסע אחיך?

את שדה הראיה שלו לכיוון הרכב שמגיע מכיוון שלט העצור

מתי הוא מבחין בו?

ועוד שאלות רבות ומשונות

כתבו לך כבר שזכות קדימה זה לא אוטומטי הדרך שלך.

גם עליך כנהג חלה חובת הזהירות

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את ישה - תעלה את הסרטון.

אבל בגדול - אם רואים את הרכב של אחיך נוסע ומבחינים ברכב השני מתקרב לצומת והרכב של אחיך לא מאט, אלא ממשיך בנסיעה ישירה למרות שהוא מבחין בסכנה, זה מצב בעייתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון מהיום:

הרכב טוטאל לוס, השלדה התעקמה בצורה קשה.

מה אני צריך לעשות לאחר שהשמאי ישלח את הדוח לחברת הביטוח?

האם אני צריך לחכות עד לתגובה של חברת הביטוח של הצד השני? הבנתי שזה יכול לקחת יותר מחודש, ובכלל הם יכולים לעקב ולמשוך את התביעה כמה חודשים טובים. אני רוצה לקבל את הפיצוי כמה שיותר מהר, אבל בו זמנית אני לא רוצה שתירשם תביעה בעבר הביטוחי וכמובן שהפרמיה לא תגדל.

חשוב לציין - לדעתי יש לי מספיק הוכחות שהצד השני אשם.

עוד שאלה קטנה, החלפתי מצבר חדש לפני חודשיים, האם אפשרי לקחת אותו ולהחליף באחר?

אני בכלל צריך לשאול את המוסך או שזה לא עניינו?

תודה לעוזרים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והשמאי היה אלי אמרן.

התייעץ איתו את מי לתבוע.

לדעתי הדרך הנכונה והקצרה לתבוע במקביל - את הביטוח שלך ושל השני.

תוך הדגשה על אשמת הצד השני.

והביטוח שלך בשמך - יתבע את כלל ההוצאות מחברת הביטוח השניה.

כך אתה תקבל את התשלום די מהר מחברת הביטוח שלך.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאן נגרר הרכב?

המוסכניק ירצה גם לחמוד את המצבר, אבל הוא לא בעל הבית אז תחליף.

ברגע שהמצאת את כל המסמכים חברת הביטוח צריכה לשלם לך תוך 30 יום.

אתה צריך להמציא לה את דו"ח השמאי ואישור שלא תבעת את הביטוח שלך.

כמובן שאם הנהג ברכב השני יטען שהוא לא אשם, חברת הביטוח שלו תסרב לשלם ואז או תביעה משפטית נגד בעל הרב / נהג / חברת הביטוח שלו או הגשת תביעה לביטוח שלך, עם ההשלכה של התייקרות הפרמיה.

אין במקרה של אובדן גמור ניכוי של השתתפות עצמית

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב נגרר למוסך שהמליץ עליו השמאי. לצערי אני לא אתפלא אם אני אראה שהחליפו את המצבר, אבל אני מאוד מקווה שזה לא יגיע למצב הזה. אני אתבע את חברת הביטוח שלי ואספק להם את כל המסמכים והחומרים הדרושים כדי לטפל בתביעה מול חברת הביטוח של הצד השני. מחר אני נוסע למוסך כדי לקחת את כל החפצים האישיים מהרכב, אני אמשיך לעדכן.

רב תודות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון קטן:

הרכב הוכרז טוטאל לוס כמו שכתבתי קודם, נסעתי לאסוף את החפצים האישיים והרכב נראה הרבה יותר גרוע במציאות מאשר בתמונה. בעל המוסך התפלא מאוד שהכריות אוויר לא נפתחו לאור הפגיעה החזקה שהרכב קיבל. החלטתי לתבוע את הפוליסה ובמקביל את הצד השני כפי שייעצתם לי.

אני חייב להגיד תודה ענקית לאלי אמרן השמאי, ותודה לכל מי שהפנה אותי אליו.

בנאדם עם תודעת שירות יוצאת דופן, אף פעם לא נתקלתי בבעל מקצוע כ"כ סבלני ואכפתי, באמת שאפו ענק!

תודה גדולה גם לכל חברי הפורום היקרים!

856.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2374 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...