Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקירה: אאודי Audi Q2

Cadillac58
שימו לב! השרשור הזה בן 2011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תקנו אותי אם אני טועה, אבל Q2 למעשה מבוסס על הפולו וחולק פלטפורמה עם סיאט ארונה.

ה-Q3 הוא כלי גדול יותר שחולק את אותם מכלולי שלדה עם ה-A3.

לא - Q2 מבוסס על פלטפורמת MQB שגם ה-A3 מבוססת עליה. להבדיל מה-A3 (והגולף), ה-Q2 מצויידת במתלה אחורי נחות (קורת רוחב) ולא במתלה אחורי עצמאי רב-חיבורי.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תקנו אותי אם אני טועה, אבל Q2 למעשה מבוסס על הפולו וחולק פלטפורמה עם סיאט ארונה.

ה-Q3 הוא כלי גדול יותר שחולק את אותם מכלולי שלדה עם ה-A3.

לא. ה-A1 מבוססת על הפולו ולשתיהן בסיס גלגלים של 247 ס"מ.

ל-Q2, Q3 ו-A3 שלוש דלתות בסיס גלגלים זהה של 260 ס"מ, אבל מתוכן A3 ו-Q2 חולקות את אותה פלטפורמת MQB בעוד ש-Q3 תקבל MQB מעט גדולה יותר (+5 ס"מ) בדור השני הקרב ובא.

Q2 היא לא סופר-מיני, צריך להבין. גם הרוחב שלה הוא לא סופר-מיני - 179.5 ס"מ (לפולו 168, ל-A1 יש 174 ס"מ). זה באמת מבלבל וכנראה בכוונה... ה-Q3 החדשה תעשה יותר סדר ועוד נשאר מקום ל-Q1 שתתבסס על ה-A1.

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

Still refueling: Cadillac Fleetwood 1958

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לאוטו הזה תכונה אחת חשובה ומושכת וזו חדשנותו, במיוחד העיצובית, מכל בחינה אחרת ולמעט הקסם שבסמל, לא רואה כאן, להבנתי המוגבלת כמובן, משהו שיצדיק את המחיר המפולפל הנדרש עבורו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על עיצוב אפשר להתווכח מפה ועד הודעה חדשה, אבל על חדשנות קצת פחות...

אני אוהב את המראה של הQ2, ובמיוחד את העובדה שהיא נראית קצת שונה משאר חבורת Q שלהם (לא אוהב את הQ5 או הQ7, והQ3 עדיין נראית טוב מכולם לדעתי) אבל חדשנית? מה חדשני בה? עדיין אי אפשר לטעות בה שהיא לא רכב של וואג, ונועזת היא בטח לא.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך היא בהשוואה לג'יפונים כגון CX5 או 3008 מבחינת מרווח הפנים בשורה האחורית?

זכור לי מההשקה שהתרשמתי ממנה כרכב מאוד צפוף וקטן, אך לא ממש יכולתי או רציתי להתעמק בה כאשר היה הרבה רעש מסביבה באולם.

אגב גם ה-Q3 לא הרשימה מבחינה זו, הרגישה צפופה מאחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הנתונים CX-5 ו-3008 אמורים להיות מעט יותר מרווחים, כולל בספסל האחורי. לא בהפרש של "סגמנט", אולי בהפרש של "חצי סגמנט" - שזו הפשרה שמשלמים קוני Q2, שכאמור עולה כמו CX-5 הכי בסיסית או כמו 3008 פרמיום. בכל אופן אני ממש לא מסכים שהוא רכב "מאוד צפוף וקטן", וכל מבחני הרכב בארץ ובחו"ל ציינו שיש בו מרווח מפתיע לטובה.

לגבי השאלה למעלה "מה חדשני בה" - התשובה שלי היא מערכות הבטיחות האקטיביות, שעובדות נפלא בטווח פעולה רחב והקיפן לא נופל בכלום מסדרה 5 החדשה. רכב חצי אוטונומי זו חדשנות.

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דיברתי על חדשנות טכנולוגית (אין לי מושג אם המערכות שלה עובדות טוב כמו סדרה 5, אבל אזרום איתך) אלא על חדשנות עיצובית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על עיצוב אפשר להתווכח מפה ועד הודעה חדשה, אבל על חדשנות קצת פחות...

אני אוהב את המראה של הQ2, ובמיוחד את העובדה שהיא נראית קצת שונה משאר חבורת Q שלהם (לא אוהב את הQ5 או הQ7, והQ3 עדיין נראית טוב מכולם לדעתי) אבל חדשנית? מה חדשני בה? עדיין אי אפשר לטעות בה שהיא לא רכב של וואג, ונועזת היא בטח לא.

אודי כמותג מתאפיין בין השאר בקונפורמיות עיצובית, בין בעיצוב דגם חדש לעומת קודמו, בין בעיצוב דגם מקטגוריה אחת אל מול זה מקטגוריה אחרת, האוטו הזה חורג באופן די בולט מהקונפורמיות הזו ובכך חדשנותו, ולשם, אם לא היה ברור, כיוונתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היחידה שזיהיתי בבקרת שיוט האדפטיבית היא שאם רכב מנתיב אחר נדחף לנתיב שלי במרחק קצר משתי שניות ממני, הרכב לא מאט כמצופה ומחייב בלימה (מבאס).

אתה בטוח שאין תקלה בפעולת המערכת?

זה לא נשמע כמו משהו שפועל לפי התכנון. גם מערכות פשוטות יותר כמו של פיג'ו וקיה יודעות להתמודד עם רכב שנכנס לנתיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שטיגואן בגרסה הבסיסית יעלה פחות ויתן יותר בכל פרמטר חוץ ממערכות הבטיחות ובכלל זה מרווח עדיף וגיר dsg רטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אודי כמותג מתאפיין בין השאר בקונפורמיות עיצובית, בין בעיצוב דגם חדש לעומת קודמו, בין בעיצוב דגם מקטגוריה אחת אל מול זה מקטגוריה אחרת, האוטו הזה חורג באופן די בולט מהקונפורמיות הזו ובכך חדשנותו, ולשם, אם לא היה ברור, כיוונתי.

הבנתי ומקבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שטיגואן בגרסה הבסיסית יעלה פחות ויתן יותר בכל פרמטר חוץ ממערכות הבטיחות ובכלל זה מרווח עדיף וגיר dsg רטוב.

מבטיח לך שתמצא רבים פה בפורום שיגידו שסיאט אטקה לעומת הטיגואן בא עם אותו מנוע, עולה פחות ויותר משתלם. לא?

אתה מצאת את אזור הנוחות שלך בטיגואן, אני ב-Q2 כי בשבילי מערכות הבטיחות הן דיל-ברייקר, ואחרים באטקה או במאזדה מהסיבות שלהם. איש לא נאנס וכולם עשו שיקולים רציונאליים עם מסקנות שונות, זה מה שיפה. לא באתי לשכנע אנשים לקנות Q2, באתי רק להסביר איך התרשמתי ומה השיקולים בבחירה. שלכל אחד יהיה בהצלחה עם הבחירה שלו, היא טובה לא פחות משלי.

אתה בטוח שאין תקלה בפעולת המערכת?

זה לא נשמע כמו משהו שפועל לפי התכנון. גם מערכות פשוטות יותר כמו של פיג'ו וקיה יודעות להתמודד עם רכב שנכנס לנתיב.

אין לי מושג. אשמח לשמוע מנסיון של אחרים.

עריכה אחרונה על ידי Cadillac58

BMW i3s 2019

Hyundai Ioniq 5 4X4 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אודי הכי יקרה מכל הסגמנט עליו היא מבוססת. אבל עם זאת היא מזדקנת הכי טוב מכולן ובהפרש משמעותי. גם אחרי 100k קילומטר הנסיעה תהיה כמו ביום שקיבלת אותה חדשה. היא לא תקרקש ולא תתפרק. סיאט אחרי שנה מרגישה כמו סוסיתא וזו עובדה. פולצווגן איפה שהוא באמצע. יש בידול מאד ברור ועל זה יש פרמיה והיא מאד מוצדקת עבור אנשים שאוהבים את הדברים הקטנים האלה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אודי הכי יקרה מכל הסגמנט עליו היא מבוססת. אבל עם זאת היא מזדקנת הכי טוב מכולן ובהפרש משמעותי. גם אחרי 100k קילומטר הנסיעה תהיה כמו ביום שקיבלת אותה חדשה. היא לא תקרקש ולא תתפרק. סיאט אחרי שנה מרגישה כמו סוסיתא וזו עובדה. פולצווגן איפה שהוא באמצע. יש בידול מאד ברור ועל זה יש פרמיה והיא מאד מוצדקת עבור אנשים שאוהבים את הדברים הקטנים האלה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

אודי מזדקנת קטסטרופה וכך גם שאר האירופאיות. רכב יפני/קוריאני בן 10 מקביל בערך לרכב אירופאי בן 3.

בעבר: אלפא GT 06, אלפא 159, אלפא GT 10, אינפיניטי EX37;אלפא גולייטה, לקסוס IS300H,lexus nx200t

בהווה:ALFA ROMEO STELVIO 280

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...