Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצולם: ההבדל בין תושבת מנוע תחליפית למקורית - יונדאי גטס 2007

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 2359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חן, האם ללקוח התמים יש דרך כלשהיא לזהות את איכות התושבת? איכות הגומי?

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לגומי טבעי יש ריח שאי אפשר לטעות בו.

רק צריך למצוא מישהו שמכיר את הריח הזה..

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף מהנסיון שלי עם הגטס לשעבר שלי,

אותו דבר בדיוק, רק שאצלי התושבת החליפית הקוריאנית החזיקה שבוע בדיוק, ואז התחילו רעידות וקרקושים ורעש אפילו יותר גרוע מהתושבת המקורית הגמורה שהייתה לפניה.

בדיוק אותה התושבת מאותו יצרן כמו בתמונה, שימו לב לכיתוב GY.

גם אני כמוכם חשבתי שקוריאני חליפי זה מספיק טוב.

אבל לא יעזור כלום - תושבות - מקורי בלבד. במיוחד ביונדאי, שם המחירים של חלפים מקוריים מגוחכים.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק רוצה להאיר ולהעיר - שאם יש אפשרות למצוא את יצרן הOEM (שהלוגו שלו מופיע לעיתים על התושבת) - אפשר לחסוך כמה שקלים ולקנות מוצר של חברה כמו Lemforder שהם יצרן OEM של תושבות, תפוחים משולשים וכו' ללא מעט מהיצרנים הגרמנים למשל.

לדוגמא בקליאו 172 שלי - הבולמים (לפחות האחוריים שהחלפתי) היו מתוצרת KYB.

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי את התושבת בולם שהחלפתי בגולף פעמיים בפעם הראשונה הביאו לי טורקית שהבטיחו לי שהיא מאיכות מעולה בפועל היא הוחלפה באחת של למפורדר שמחזיקה עד היום

aLoFMPD.jpg

l78IYLd.jpg

צריך לציין שזה היה מאוד בטיחותי גיליתי את הבעיה ששבועיים אחרי ההרכבה באתי לכיוון פרונט כשהרימו את האוטו לאוויר היה משחק בכל הבולם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה נוספת היא טיב ההדבקה של הגומי אל המתכת, אם כי כאן שימוש בדבק נחות לא חוסך כלום, כי עלות הדבק זניחה בעליל.

מעבודה בית חרושת לייצור חלקי רכב בשילוב גומי לרכב צבאי (במקרה זה היו אלה גובלים של סוף מהלך הקפיץ) לפני המון שנים - את המתכת הנקייה ציפו בחומר קישור דמוי צבע שאפשר הצמדת הגומי למתכת.

באחד המקרים כשלו הגובלים בבדיקת עמידות במאמצי גזירה (כלומר הגומי נפרד מהמתכת בעומס נמוך בהרבה מהנדרש).

התברר שהבעיה לא הייתה בגומי או בתהליך אלא בניקיון המשטח הצבוע. מישהו ערם המון חלקי מתכת באזור שספג אבק רב והאבק מנע הצמדה של הגומי למתכת.

במקרה ההוא הסחורה נפסלה מידית אבל לולי הבדיקה הבעיה הייתה מתגלית בשטח.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1 לכל מה שנכתב עד כה.

לרוב במנועים גדולים יותר וכבדים יותר - הרבה מאוד יצרנים משתמשים בתושבות מקוריות איכויות המכילות תא פנימי עם נוזל הידראולי לשיכוך ובידוד ברמה אחרת - ובתושבת תחליפיות זה הדבר הראשון שחוסכים בו. יוצקים בלוק של "גומי" במקום תושבת שמכילה גם גומי, דיאפרגמה, נוזל הידראולי ושסתום הידראולי.

ההבדלים בפועל דיי גדולים - וכמו שאתם מבינים, לא רק בגלל איכות החומרים\הדבקה\עובי.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כל כך ההרבה נסיון עם תושבות מנוע מקורות וחליפיות ותמיד אמרתי שרק מקורי, או מקורי או מקורי.

שום תושבת אחרת לא תהיה באותה רמה שאותה תכנן היצרן מבחינת שיכוך רעידות ורעשים, הגבלת תנועה ובכוון הנכון ואורך חיים.

אגב התושבות שיש בתמונות של איתמר היו בטח אותו גובה כמו מקורי, ביום שהיו חדשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב התושבות שיש בתמונות של איתמר היו בטח אותו גובה כמו מקורי, ביום שהיו חדשות.

לא יודע אם הייתה באותו גובה כמו המקורית אבל בוודאות הייתה יותר גבוהה ממה שרואים בתמונות מכיוון שאחרי התקנת התושבת החליפית האוטו נסע בסדר תקופה, אני מכיר את האוטו הספציפי הזה.

התושבת שקעה מהר מאוד, להערכתי אחרי כ 15 אלף ק"מ ואז החלו בהדרגה להופיע תופעות שמתוארות כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-307 של אחותי (מנוע 1.6) החלפתי תושבת מנוע עליונה. הורכבה של SASIC. אם יהיו בינתיים אין בעיות (סה"כ 1,000 ק"מ).

בעבר הרכבתי על 307 מנוע 2.0 שהיתה לי תושבת "ספרדית" וכבר בהנעה הראשונה התבאסתי וחשבתי שכבר היה עדיף להשאר עם הקודמת כאשר היא קרועה.

אחזור לדווח אם יהיו שינויים לרעה, כרגע הכל מעולה

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במיצובישי גאלנט - החלפתי שתי תושבות, קדמית, ואחורית.

על המקוריות רצו - הקדמית כ 700 ש"ח והאחורית כ 5-600 ש"ח.

המליצו לי על תושבות חליפיות של NOK - עם אחריות, שיחליפו אם לא אהיה מרוצה.

העלות כ 600 ש"ח לשתיהן 250+350 - סביב המחיר הנ"ל - (לפני כ 12 שנים)

התושבות עבדו תקין, כ 2-3 שנים עד שהרכב נמכר.

(גם רשמתי בפורום על-כך - מצאתי)

תושבות מנוע למיצובישי גאלאנט - הזמנה מחו"ל

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-307 של אחותי (מנוע 1.6) החלפתי תושבת מנוע עליונה. הורכבה של SASIC. אם יהיו בינתיים אין בעיות (סה"כ 1,000 ק"מ).

אלעד

סאסיק הוא יצרן מקורי של חלקי גומי לרכבים צרפתים רבים. יתכן מאוד שהרכבת תושבת מקורית מבלי לדעת

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאסיק הוא יצרן מקורי של חלקי גומי לרכבים צרפתים רבים. יתכן מאוד שהרכבת תושבת מקורית מבלי לדעת

במוסך המליצו רק על מקורי. אמרו שהחלק החליפי שאולי יעשה את העבודה זה SASIC. נקווה שנצליח.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2359 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...