Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיר ביונדאי I30 גוסס עלויות והתייעצות

moshe7101
שימו לב! השרשור הזה בן 2351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

יש ברשותי יונדאי I30CW שנת 2009. הרכב עבר כ150,000 ק"מ.

לפני מספר חודשים נתקלתי פעם ראשונה בקפיצה של הרכב במהלך נסיעה. מיד לאחר הקפיצה הטורים עולים באופן משמעותי ובמהירות 70-80 הרכב על סל"ד 3.

זה קרה לי פעמיים נוספות לאחר מכן שהאחרונה בהן לפני שבוע.

המשותף לכל הפעמים שזה קרה, שבכולם זה היה לאחר שהרכב נסע כשעה לפחות.

המוסכניק שלי אמר שהגיר גוסס ושאמנם אפשר להמשיך לנסוע אך צריך לתת לו מנוחה לאחר כל 40-50 דקות של נסיעה, אך הוא המליץ להחליף את הגיר. הוא התקשר כרגע ואמר שיש אפשרות להחליף לגיר מייבוא שעבר כ-20,000-30,000 ק"מ.

העלות כולל עבודה 3,600 ש"ח.

השאלה היא, האם מישהו מכיר את התקלה? האם הפתרון הוא החלפת הגיר? האם מישהו יודע מהם הגירים האלה מייבוא שהמוסכניק הציע? כדאי? האם העלות סבירה? האם כדאי לקנות גיר משופץ או מיבוא? וכו'...

תודה מראש

עריכה אחרונה על ידי moshe7101
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחליף לשמן גיר SP3 + פילטר + מקווה לטוב.

מתי הוחלף שמן גיר לאחרונה ואיפה?

יש טעות מזעזעת ברוב המוסכים הכלליים עם שמן גיר לא מתאים לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת שמן גיר בוצעה לפני כחצי שנה. כבר לפני היתה פעם אחת שזה קרה.

קניתי שמן גיר שמומלץ על ידי היצרן בחנות חלקי חילוף טובה בחיפה והמוסכניק החליף.

אם אני זוכר נכון המוסכניק אמר שהוא ראה שבבים בשמן גיר הישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למוסכניק לא אכפת להחליף את הגיר אבל חכה, אל תמהר.

נסה קודם מה שאמרו פה, קנה SP3 מקורי ביונדאי שופ ובצע החלפה במוסף שאתה מכיר וסומך ובקש חוות דעת נוספת מה ניתן לעשות עם הגיר והאם השמן הישן מכיל שבבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למוסכניק לא אכפת להחליף את הגיר אבל חכה, אל תמהר.

נסה קודם מה שאמרו פה, קנה SP3 מקורי ביונדאי שופ ובצע החלפה במוסף שאתה מכיר וסומך ובקש חוות דעת נוספת מה ניתן לעשות עם הגיר והאם השמן הישן מכיל שבבים?

תודה רבה,

כמו שרשמתי למעלה אני זוכר שהמוסכניק אמר בפעם האחרונה שהחלפתי שמן גיר שהיו שבבים.

מה זה אומר שיש שבבים?

בכל מקרה, התייעצתי עם עוד מישהו שאמר שככל הנראה הגיר לא הלך.

אחרי שראיתי את התגובות כאן, ואחרי מה שאמר לי הבחור שהתייעצתי איתו אני אלך ביום שישי לשאול את המוסך המורשה של יונדאי אם הם מכירים את התקלה. אם לא יגידו משהו חריג אלך לרכוש את SP3 ומסנן ואחליף.

מישהו יודע האם יש מקום לרכוש SP3 בחנות חלקי חילוף בחיפה? ים חלקי חילוף? סביון בקרית ביאליק? מקום אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו תופעה של החלקה בגיר שנובעת כנראה משימוש בשמן לא מתאים - ברכב הזה אסור להשתמש בשמן מינרלי,אלא רק בשמן סינתטי כמו שכתבו כבר SP-3 וכמו כן,אי ביצוע החלפות שמן בזמן-בשני השנתונים הראשונים (2008-9) כתוב בספר הרכב,שיש להחליף שמן גיר פעם ראשונה אחרי 3 שנים או 55,000 ק"מ ולאחר מכן כל שנתיים או 45,000 ק"מ -המוקדם מביניהם.לי יש רכב דומה רק לא סטיישן,עברתי את ה 98,000 ק"מ ואין בעיות מכיוון הגיר כל עוד הוא מטופל בזמן.(מצרף לך את העתק שגרת הטיפולים לרכב בנוגע לגיר)

אין לך יותר מידי מה להפסיד בצע את הדבר הבא: החלפה חלקית של הנוזל וניקוי בורג הניקוז משבבים (זה בורג מגנטי).

אני מהקריות שזה לא רחוק ממך ורוב החנויות מחזיקות שמן לא מתאים- אני קניתי דרך איש קשר שעובד עם החברה אך ורק מהם (הם מוכרים יקר 90 ש"ח לליטר לפני מע"מ והאופציה השניה שלך היא להזמין מיונדאי שופ בכמעט חצי מחיר ולחכות שיגיע-אם הם עושים משלוחים לאזורנו).

אני לא זוכר,שהחלפתי מסנן גיר אבל מבירור קצר שעשיתי אכן יש כזה וכדאי להחליף גם אותו.

אם עדיין הגיר בסוף דרכו,תלוי כמה זמן אתה מתכנן להישאר עם הרכב- אם לא עוד זמן רב חפש גיר מיבוא /פירוק אבל לדעתי זה פחות טוב משיפוץ,שאולי יעלה עוד אלפיה אבל יחזיק מעמד לא מעט זמן.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזמנו הייתה נדלקת נורת אזהרה של Check Engine ביונדאי גטס.

לאחר בדיקה שחבר הריץ עם סורק תקלות, הסתבר שחיישן הטמפרטורה של הגיר מזייף ויש להחליפו (זו מחלה ידועה בגטס).

בהתייעצות עם אסף מהכנופיה, החלטנו להחליף את השמן, החיישן ואת הפילטר שלא הוחלפו מעולם.

מאז כבר עברו כשנתיים והתקלה לא חזרה.

את החלפים קניתי ביונדאי שופ במחירים שפויים.

אם אתה כבר מבצע את הטיפול אז אנא דאג להחליף את הפילטר על הדרך.

פרסמתי מדריך בפורום הטכני - http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?605108-%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%A9%D7%9E%D7%9F-%D7%92%D7%99%D7%A8-%D7%A4%D7%99%D7%9C%D7%98%D7%A8-%D7%95%D7%97%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%9F-%D7%98%D7%9E%D7%A4-%D7%92%D7%98%D7%A1-2008-%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95%D7%9E%D7%98%D7%99%D7%AA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך יותר מידי מה להפסיד בצע את הדבר הבא: החלפה חלקית של הנוזל וניקוי בורג הניקוז משבבים (זה בורג מגנטי).

אני מהקריות שזה לא רחוק ממך ורוב החנויות מחזיקות שמן לא מתאים- אני קניתי דרך איש קשר שעובד עם החברה אך ורק מהם (הם מוכרים יקר 90 ש"ח לליטר לפני מע"מ והאופציה השניה שלך היא להזמין מיונדאי שופ בכמעט חצי מחיר ולחכות שיגיע-אם הם עושים משלוחים לאזורנו).

תודה על התשובה.

זה בהחלט מה שאעשה.

אתה יודע כמה ליטרים נכנס ברכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

i30 cw 2011 - עשיתי החלפה חלקית לא מזמן כטיפול מונע,פעמיים בהפרש של חודש, לפי המלצות שקראתי בפורום, כולל פירוק קרטר והחלפת פילטר שמן גיר(כמו במדריך שצורף בתחילת השרשור).

בריקון ע"י פתיחת בורג הקרטר יצא לך משהו בסביבות ה3 ליטר(מתוך 7 או 8 ליטר שיש בתיבה). הבורג הוא איננו מגנטי, קיים מגנט בתוך הקרטר. את השמן שהוצאת תשפוך לכלי מדידה וכך תדע כמה למלא בחזרה.

כדי לבדוק את המפלס בצורה הנכונה צריך לסוע ברכב כעשר דקות ולאחר מכן להעביר את ידית ההילוכים בכל המצבים, לחכות כשתי שניות בין כל העברה, לבסוף להשאיר את הידית במצב N ואז לבדוק בזמן שהרכב מונע כמובן.

לפי דעתי, החלפה חלקית של השמן היא מצוינת כטיפול מונע, אך אצלך קיימת בעיה בגיר ,ואתה לא יודע איזה שמן יש לך כרגע בגיר, קיימת אפשרות ששמן לא תואם הוא מקור התקלה. לכן אני חושב שהחלפה חלקית במקרה שלך לא תעזור.

אני מציע את הדבר הבא, לקנות 8 ליטר שמן, מקורי או תואם איכותי(עולה כ50 ש"ח לליטר), לקנות פילטר שמן מקורי(כ120 ש"ח) וללכת למוסך שיודע לעשות החלפה מלאה של כל השמן. אני חושב שכל הסיפור כולל עבודה יעלה בסביבות האלף ש"ח, לא זול ,אבל זה הטיפול הכי יסודי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...