Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלת p1188 באלנטרה 2007 דיזל ידנית

jaguarr
שימו לב! השרשור הזה בן 2363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

1. סימפטומים:

כשהמנוע קר הנעה תמידית ומיידית, כשהמנוע חם ההנעה לוקחת הרבה זמן ולפעמים לא מניע בכלל.

2. לאחר נסיעה של 20 דקות הרכב נכבה תוך כדי נסיעה על 60-80 קמ״ש ואז הנעה קשה ושוב כיבוי מנוע תוך כדי נסיעה.

לבסוף נדלקה נורת מנוע (check engine) וקוד תקלה p1188 נרשם.

בשיטוט ברשת מופיע שמדובר ב fuel pressure leakage. ועם קצת הסברים הבנתי שמדובר על לחץ מעל 10 אחוז ו 250 באר.

* לא יודע אם קשור אבל התופעה של הנעה קשה התחילה אחרי עלייה על באמפר גבוה וחבטה של האוטו מהבמפר, לא ראיתי שום נזק שנראה לעיין כלפי חוץ בגחון הרכב (לא נזילות וכו׳).

מאחר ומדובר ב CRDI אני מעדיף לעשות כמה שפחות ניסוי וטעיה כי גם ככה החלקים לא ממש זמינים.

אשמח להכוונה

תודה לעונים !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אפתח בזה שאני לא מבין יותר מדי במנוע ה CRDI של יונדאי, אז אנסה לזרוק כאן ניתוח מושכל של הבעייה וזאת בהנחה שקוד התקלה שקיבלת הוא אכן אמיתי.

להבנתי הבעייה יכולה להיות באחד משלושה מקומות:

א. משאבת הלחץ הגבוה שלא מספקת מספיק לחץ.

ב. רגולטור לחץ מסילה שנתקע פתוח ולא מאפשר את בניית הלחץ המתאים.

ג. חיישן לחץ מסילה שמזייף.

אני לא יודע איך אפשר לבדוק ולבודד כל אחד מהגורמים האלה באמצעים ביתיים ואני משער שמוסך יתחיל בבדיקת הלחץ במסילה באמצעות שעון חיצוני והשוואה לנתון שרואה מחשב הרכב. ההגיון שלי אומר שבהנחה שהשעון החיצוני יראה שהלחץ במסילה תקין אז הבעייה כנראה נמצאת בחיישן לחץ מסילה. אם הלחץ לא יהיה תקין הבעייה היא או ברגולטור או במשאבה, וכאן ההגיון אומר שכדאי להחליף את הרגולטור ולראות מה קורה.

שוב, זה רק הפעלת הגיון בריא לאבחון התקלה הזו ואני לא בטוח אם זו אכן הדרך הנכונה לאבחן אותה. אם יש ברשותך ספרות יצרן מקורית לפעמים היצרן נותן שם הנחיות מפורטות וסדר פעולות לבדיקת התקלה.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שגם מוסך מורשה וגם מכון דיזל ימצאו את הבעייה.

סביר להניח שלמכון דיזל יש יותר נסיון עם תקלות במערכות דיזל ואולי דווקא הוא המקום היותר נכון לפנות אליו.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ להתייעץ עם גוגל ויוטיוב .

לא חסר מידע .

בהצלחה .

כמובן שחיפשתי ...

לא מצאתי יותר מדיי מידע רלונטי, מלבד בחשד של בבעיית משאבת לחץ גבוה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשישנה בעיה בחום כפי שקורה כאן, ישנה המלצה לאתר את החלק הפגום ע"י חימום (לא יותר מדי) חלקים רלוונטיים בעזרת פן או לקרר אותם בעזרת ספריי קירור כדי לזרז/להעלים את התקלה וכך לדעתי צריך לעבוד במקרה הזה. אני מהמר על חיישן לחץ מסילה שנפגע כתוצאה מהעלייה על הבאמפר וגורם לאותה תופעה שחיישן קרנק פגום גורם אבל במערכת אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ק"מ יש לרכב ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לשאר ההמלצות, ממליץ לך לשלוח הודעה לאסף מהכנופייה (כינוי asafasaf).

הוא מכיר על כף ידו את רכבי קונצרן יונדאי ויש לו אלנטרה דיזל..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר לעדכן שעשיתי בדיקת עודפים ביתית ,השתמשתי במדריך המעולה של איתמר! , לא נראה שום אינגקטור תקול.

קפצתי למכון דיזל שהמליץ לי על החלפת שסתום (רגולטור) מסילה.

לא יודע איך שוללים את שאר האופציות שהועלו פה, אבל ככל הנראה אקנה שסתום מקורי של בוש ואמשיך לעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...