Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב נייד

Step
שימו לב! השרשור הזה בן 2380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חשבתי שיש לך מישהו שיביא לך מארה״ב במזוודה. משלוח לארץ הופך את זה לפחות משתלם..

ממה שבדקתי אין בעיות אמינות ידועות עם הדגם הזה.

זה המפרט שאני קניתי מהאתר של HP והמחיר כולל מס ומשלוח בארה״ב יצא 1095$:

HP Spectre x360 - 13t Touch Laptop

Product number: W9B13AV

Serial number: 5CD7051L0N

•Security Software Trial

•Office Software Trial

•No DVD or CD Drive

•Intel[emoji768] Core[emoji769] i5-7200U (2.5 GHz, up to 3.1 GHz, 3 MB cache, 2 cores) + Intel[emoji768] HD Graphics 620 (For 8GB memory)

•HP Wide Vision FHD IR Camera with Dual array digital microphone

•13.3" diagonal FHD UWVA BrightView WLED-backlit touch screen (1920 x 1080)

•512 GB PCIe[emoji768] NVMe[emoji769] M.2 SSD

•3-cell, 57.8 Wh Lithium-ion polymer Battery

•Intel[emoji768] 802.11ac (2x2) Wi-Fi[emoji768] and Bluetooth[emoji768] 4.2 Combo

•Full-size island-style backlit keyboard

•Windows 10 Home 64

•Onboard 8 GB Memory

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזק את דברי דור.

החשוב ביותר - שהמחשב יהיה קל משקל. "13.3 אופטימלי, גם "14 טוב.

מעבד i5 מעודכן עם 8-16 ג"ב זכרון.

השילוב הזה, יחד עם SSD, חסכוני בחשמל ומאפשר פטור ממושך משקעי חשמל.

ויש עוד פרט חשוב מאד לסטודנט: מארז חזק, עדיף ממתכת. הדבר הזה יסבול מאד על הגב שלך, יטולטל ויימעך בתיק. חשוב לרכוש מחשב עמיד.

ואחרון חביב - חוץ מהמחשב צריך לרכוש ציוד פריפרי, החשובים ביותר הם תיק אטום, מרופד ונוח (שלושת התכונות חשובות במידה שווה), ועכברון מתאים לכף ידך. אלה מוסיפים לעלות עוד כמה מאות ש"ח, שחייבים לתחשב בעלות המערכת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזק את דברי דור.

מעבד i5 מעודכן עם 8-16 ג"ב זכרון.

השילוב הזה, יחד עם SSD, חסכוני בחשמל ומאפשר פטור ממושך משקעי חשמל.

ויש עוד פרט חשוב מאד לסטודנט: מארז חזק, עדיף ממתכת. הדבר הזה יסבול מאד על הגב שלך, יטולטל ויימעך בתיק. חשוב לרכוש מחשב עמיד.

ואחרון חביב - חוץ מהמחשב צריך לרכוש ציוד פריפרי, החשובים ביותר הם תיק אטום, מרופד ונוח (שלושת התכונות חשובות במידה שווה), ועכברון מתאים לכף ידך. אלה מוסיפים לעלות עוד כמה מאות ש"ח, שחייבים לתחשב בעלות המערכת.

מקבל את ההמלצות שלך, לכן גם מראש אני יותר בכיוון של אולטרא-בוק.

לגבי תיק ועכבר - יש ויש. כבר נקנו במיוחד לטובת זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגעת למחיר הזה? מדובר ב-800 דולר לפני משלוח.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התייחסתי לנקודה הזו פעם.

בלי לפגוע ובלי להעליב אחד.

אחותי בת 23 שוקלת פחות מ-50 ק"ג, מתניידת ביום יום עם מחשב 15 על הגב.

סוחבת אותו כמו גדולה מגיל 20 עד היום בעליות של הטכניון.

כל יום תיק על הגב עם המחשב ועם אוכל ועם ספרים.

רק מזכיר: ילדה בת 23 ששוקלת פחות מ-50 ק"ג משקל גוף.

אפשר לחשוב על המשקל קודם כל, אבל אז אני ממליץ לגשת לרופא ולקחת מרשם ;)

WhatsApp Image 2017-10-16 at 3.01.10 PM.jpeg

מהיכרותי עם פות"ש הוא יסתדר גם עם מחשבים כבדים יותר.

היות ויש לאנשים נטייה להתעלם ממלל אני אכתוב את זה בצורה ברורה יותר:

אני לא חושב שמשקל אינו שיקול. אני חושב שהוא צריך להיות יותר נמוך בסדר העדיפויות ולא "החשוב ביותר".

דעתי בלבד מניסיוני.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדור השמיני של אינטל קצת משנה את החוקים. הייתי מחכה שיהיו יותר ניידים איתו - כרגע כל מה שמצאתי זה Dell inspiron. אמנם מפרט נהדר לכסף, אבל קו מוצרים יחסית בסיסי ולא בטוח שאיכות הבנייה לא בהתאם (זה, למשל. מפרט מדהים במחיר טוב. http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=953067)

אני לא יודע איפה אתה הולך ללמוד או כמה אתה מתכוון להשתמש במחשב האישי לצורך הלימודים (לי היה יותר נוח לעשות את הרוב על מחשבים במעבדה באוניברסיטה. הרבה פעמים, בעיקר לקראת סוף התואר, הדברים שהיינו עושים היו כבדים על המחשב שלי), אבל אם אתה מתכוון לעבוד על הנייד - אל תתפשר על מפרט. לחכות שעות לסיום ריצה של דברים זה נורא. לא להיות מסוגל להרים VM כמו בנאדם כי אין לך מספיק זכרון זה נורא.

אל תסתכל על מסכים ברזולוציה של פחות מFHD, ואני גם הייתי מתעקש על מסך מט.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו - אני חולק עליך. ואני מדור שסחב על הגב ספרי לימוד במשקל אי אילו קילוגרמים.

יש לי שני בנים בטכניון. שניהם משתמשים במחשבי "13.3. ההפרש בינם לבין ה-"15.6 אינו רק בקילו וחצי, אלא גם בנפח ובמשך חיי הסוללה בין טעינה לטעינה. המחשבים הולכים אתם להרבה מקומות חוץ מהטכניון, למעשה כמעט לכל מקום אלו הם נוסעים, בארץ ובחו"ל. את בעיית המסך הקטן פתרו על ידי הצבת מסך "24 על שולחן העבודה בבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר שאתה חולק.

מניסיוני כאמור החצי קילו - קילו משקל הזה לא משנה ברמה שהוא יותר חשוב מזיכרון, כונן SSD או מעבד איכותי.

אבל כל אחד ושיקוליו.

מחשב ה-14 שלי עובד כמו סוס (גם עבודה וגם לימודים) בלי בעיות סוללה ובלי שהמשקל זה מהותי לי.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם ספריאל. יש לי מחשב 15" בעבודה, ואולטרבוק בבית (HP SPECTRE X360). את המחשב של העבודה אני לא לוקח הביתה בכלל, בגלל שאני כל כך לא אוהב להסחב איתו, ובחיים לא הייתי חושב לקחת אותו לחו"ל למשל (שלא בנסיעת עבודה, סתם לשם בידור ועדכונים). את הHP אני לוקח בכיף לכל מקום, הוא קטן וקל ולא מורגש כמעט.

מעבר למשקל זה גם הגודל והסירבול של השימוש בו כLAPTOP, מחשב בגודל כזה ממש לא נוח לשימוש במצב נייד בלי שולחן, או נאמר ברכבת - כשיש לך שולחן מיניאטורי, או כשאתה שוכב במיטה וכו'.

אגב יוצאת גירסה חדשה של הספקטר עם מעבד דור 8 של אינטל ועוד כמה שיפורים כמו קורא טביעת אצבע, קורא כרטיסי SD, ודיאטה קלה - גם במשקל וגם בעובי. עדיין לא זמין, אבל אולי שווה לחכות.

https://www.digitaltrends.com/computing/hp-spectre-line-refresh-quad-core-processors/

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חשבתי שמחשב נייד 13.3" כפול ליבה, 8GB ו-256GB SSD יעבור איתי את התואר. לא כך הדבר.

עבור שנה א'- באמת שאין צורך במחשב חזק במיוחד, גם ככה רוב הקורסים הם מתמטיים.

אך חלק מהקורסים בשנה ב' והילך יכולים לדרוש מעט יותר מידי מהמפרט הזה. המשקל הופך למשני ברגע שאתה לא מצליח להעלות VM בצורה נורמאלית ולקמפל עליו. הרבה "מסתדרים" קרי סובלים עד שדברים זזים, אבל אם אתה לא אחד כזה, אני ממליץ להגדיל את התקציב ולרכוש מחשב עם מעבד HQ, זיכרון 16GB וכונן SSD (עדיפות לכמה שיותר). רזולוציית מסך FHD. יש כאלו עם גדלי מסך 14-15". ואפשר למצוא עם משקל המגרד את ה-2 ק"ג מלמטה.

לחבר מחשב עם מסך קטן למסך חיצוני גדול יותר הוא פתרון טוב כמעט תמיד. אבל אם נדרשת למידה משותפת (פרוייקט של מספר אנשים לדוגמא) וצריך להיפגש ולקודד יחדיו, עדיף שהיה מחשב שנוח לתכנת עליו.

גם אני חששתי לעבור ממחשב ששוקל 1.5 ק"ג למחשב ששוקל כמעט 2 ק"ג. אבל ההפרש באמת זניח עם שאר הציוד (מחברת, כמה עטים, מים ואוכל). חשוב שיהיה תיק נוח כמובן.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשתי לאחרונה את המחשב הזה:

http://www.mafil.co.il/satellite-pro-%D7%9C%D7%9B%D7%9C-%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9-%D7%91%D7%90%D7%A8%D7%92%D7%95%D7%9F/511-satellite-pro-a40-d-120.html

בעלות של 3000 שקלים.

הוא נהדר. מקלדת נוחה, שקט, לא כבד, כונן SSD עם 256GB - כל מה שצריך.

ברשותנו גם מחשב Toshiba Kira שעלותו כ-4000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...