Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תוכנת מנוע + גיר לAudi A1 1.8 192HP

elayos
שימו לב! השרשור הזה בן 2381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הייתי טיפה יותר ספקן בנוגע לתוכנת ניהול מנוע לרכב הזה ספציפי.

בפולו גיטיאי עם המנוע המקביל יש שתי תיבות הילוכים - ידני ואוטומט. לאוטומט יש מומנט מופחת (25 קג"מ בערך)

כנראה שהתיבת האוטומטית לא יכולה להחזיק מומנט גבוה.

אתה עם אותה תיבה ואותה תיבת הילוכים - תשקול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי טיפה יותר ספקן בנוגע לתוכנת ניהול מנוע לרכב הזה ספציפי.

בפולו גיטיאי עם המנוע המקביל יש שתי תיבות הילוכים - ידני ואוטומט. לאוטומט יש מומנט מופחת (25 קג"מ בערך)

כנראה שהתיבת האוטומטית לא יכולה להחזיק מומנט גבוה.

אתה עם אותה תיבה ואותה תיבת הילוכים - תשקול

האם אותה תיבת הילוכים אוט' נמצאת גם בלאון FR 1.8 החדשה? (מתיחת פנים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ כן, מדובר ב-DSG 7 שהמומנט המירבי, בכל רכבי הקונצרן שמגיעים עם הגיר הזה הוא 25 קג"מ.

ואם רוצים לשפר, מה עושים בעניין הגיר ? מחליפים קלאצ'ים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפור יביא לבלאי מואץ של המנוע ובעיקר הקלאצ'ים.

אם נסתכל למשל על שדרוג תוכנה STAGE1 של APR,

המומנט לאחר השיפור יגיע לסביבות 40 קג"מ שלדעתי זו קפיצה גבוהה מדי עבור הגיר הזה.

APR_1.8_A1.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי לAPR יש כמה גרסאות לתוכנה, לפחות ע"פ PitStop:

"

שדרוג התוכנה של APR מעלה באופן משמעותי את המומנט בסל״ד נמוך, דבר אשר עלול לעבור את מגבלת הקלאץ׳ המקורי. בעוד הקלאץ׳ אמור להחזיק את נתוני המומנט המפורסמים, קיימים גם קבצים עם מומנט נמוך יותר למי שהקלאץ שלו אינו בשיאו ואינו רוצה להחליף אותו."

http://www.pitstop.co.il/product/gen3-18-polo

מה אתם אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי עד כמה המומנט בקבצים הנ"ל נמוך מ-40 קג"מ.. או יותר נכון קרוב ל- 25 קג"מ.

אתה משלם על שדרוג, אבל למעשה לא תוכל ממש להנות מההבדל ש-STAGE1 נותן.

אני הייתי נזהר עם הגיר הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה בפורום נטיה להחליץ בנוגע לDSG7 בעיניין השיפורים.

היו לי מספיק רכבים עם DSG שעברו את קו ה25 קג"מ לכיוון ה40+ קג"מ ולא הייתה שום בעיה.

כן יש בעיות עם הגיר הזה בחלק מהרכבים, אבל חלק נכבד מאוד עם הגיר הנ"ל נוסע עם מנועים משופרים ללא תקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר מניסיון.

גולף דור6, התחילו רעידות מורגשות בתחילת נסיעה במעבר בין ראשון לשני (בעיקר בעת זינוק ברמזור). התופעה החלה כשהרכב גמע כ- 65,000 ק"מ.

כדי להימנע מהתופעה, אני מעביר ל-S ואז הוא מושך קצת יותר את ההילוך הראשון ולכן ברוב המקרים אין רעידות.

גולף דור7, התחילו רעידות קלות בתחילת נסיעה. התופעה החלה כשהרכב גמע כ- 60,000 ק"מ.

לרכב יש עוד כשנה וחצי אחריות על המנוע והגיר ולכן החלטנו להמתין ולא להחליף את הקלאצ'ים בינתיים.

מעניין שדווקא לשילוב הזה של מנועי הקונצרן עם גיר ה-DSG7 יש "קבצים עם מומנט נמוך יותר"..

אני מאמין שהסיבה נעוצה במגבלת המומנט של הגיר.

מצרף מידע מויקיפדיה אודות מגבלת המומנט של הגיר DSG7 הרטוב:

Wikipedia.JPG

מקור: https://en.wikipedia.org/wiki/Direct-shift_gearbox

ומהאתר של פולקסווגן, אודות המגבלה של הגיר DSG7 הרטוב:

VW.JPG

מקור: http://en.volkswagen.com/en/innovation-and-technology/technical-glossary/7-gang-dsg-getriebe.html

Wikipedia.JPG

עריכה אחרונה על ידי fusion-x
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיוני מאוד.

לא מדובר באותו הגיר ולכן הגיר הידני בעל מגבלת מומנט אחרת (גבוהה יותר) משל הDSG7 האוטומטי..

מומנט של 25 קג"מ לרכב כזה קצת מבאס, כי פחות מרגישים את הכוח המתפרץ..

זו אחת הסיבות שלא קניתי לאון 1.8 TSI עם DSG7 (לא מעוניין ברכב ידני בגלל הפקקים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...