Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט ספארק

שימו לב! השרשור הזה בן 2377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

קניתי שברולט ספארק 2013 LTZ עם 50,000 ק"מ בגלל שנכנסתי לקבע והייתי צריך רכב חדש.

תחילה, הנה תמונה שלה שלקחתי לפני כמה ימים:

0eFNYMWSRFOIdwEXGSKSFQ.png

להלן רשימה של דברים שעשיתי עד כה מבחינת דיטיילינג והם כוללים בתוכם שאלות. אשמח לעזרה!

1. הורדתי את השאירות של המדבקה שהשאיר הבעלים הקודם בצד ימין מאחורה בעזרת WD40 וכרטיס אשראי. זה היה די מסובך כי המדבקה לא הייתה מדבקה רגילה אלא מין "ספוג" כזה. אבל בסופו של דבר זה ירד.

2. קניתי ערכת פלסטינה של Chemical Guys ועשיתי אותו על רוב הרכב. מהסיבה הפשוטה ששמתי לב לאחר שטיפה שעדיין יש "שכבה" של לכלוך על הרכב ואני חייב להגיד שהחומר עבד פלאים. עשיתי אותו גם על השמשות והחלונות והתוצאה פשוט מדהימה!

3. ניקיתי את פנים הרכב (פלסטיקה וכו') עם Meguiar's Interior Quick Detailer שקניתי מאוטודיפוט. לצערי לא יודע על קיום החנות "אוטו סטור" ונאלצתי לקנות את המוצרים ה(מאוד) יקרים של אוטודיפוט.

4. קניתי גם חומר של Chemical Guys שאמור לנקות עור אך שמתי לב לפתע שהמושבים בספארק הם בצד עור ובאמצע מין בד סינתתי כזה. ניסיתי לנקות את הבד (שנורא מלולכלך, תמונות למטה) עם Tuff Stuff אך לצערי זה לא עבד ואף השאיר כתם "רטוב" למרות שניסיתי לייבש אותו כמה שאני יכול. מה ניתן לעשות בנוגע לזה? אני לא רוצה לשלם 500 שקל כדי לנקות מושבים, אני מעדיף ללמוד איך עושים זאת בעצמי.

5. ניקיתי את הג'אנטים בעזרת Sonax Wheel Cleaner. לצערי היו לי רק מים ולא מברשת טובה לניקיון ג'אנטים אז זה עבד בצורה חלקית, אבל זה עבד בסדר.

6. שמתי לב באור יום שיש המו "עיגולי שריטות" על הרכב. מהו הפתרון הזול ביותר שיכול להוריד אותן ולהחזיר עוד ברק לצבע? וממה הן נגרמות?

7. שאלה אחרונה ואולי תישמע קצת מגוכחת - אך אני לא כל כך אוהב את ה"פסים" של הגג. יש אפשרות להוריד אותם והאם באמת להוריד אותם? זאת אומרת, ברכב SUV זה באמת יפה - אבל על הספארק זה כאילו עושה אותה גבוהה ואני לא כל כך אוהב את זה. מה דעתכם?

תוצאת ניקוי שמשה קדמית בעזרת פלסטלינה:

2ToA_u5yRjiRhbXHgMDEeA.png

ניסיון ניקוי מושבים בעזרת Tuff Stuff:

PxZlg_kRQtC5bZYMpKy5sQ.png

אשמח לעצות גם בנוגע לאיך לשפר את הנראות הכללית של הרכב מבחינת חלונות שחורים, מדבקות, פנסים, וכו'.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר היחיד שאתה יכול לשפר מבחינת מראה ברכב הזה:

א. תשים כיסויים על המושבים וככה לא תראה את הלכלוך.

ב. תשחיר את החלונות האחוריים וככה גם פחות שמש תכנס לרכב.

ג. תשים וילון בשמשה האחורית שוב פעם נגד שמש.

ד. רק אם בא לך זה לשים מסגרת ניקל למספר, לא חובה.

הרכב נראה סבבה באופן כללי אין לך צורך יותר מידי להשקיע במראה שלו חוץ מה שאמרתי.

Leon 2014: HU: OEM | TW: MT23|MID: PROFI PHASE | AMP: Genesis Profile 4 | MONO: JL :

|Audio 250\1 | SUB: DLS Kw10|ALPINE PXE H650

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4. אתה מרסס את החומר על כל המושב בצורה אחידה, ככה שכשהוא מתייבש לא ישארו לך כתמי מים על הבד, אפילו איפה שנקי, תרסס חומר. לאחר הריסוס אתה נותן לו להיספג כ 30 שניות בערך, ואז משפשף עם מברשת סיבים קשה את המושב,עדיף בתנועות של למעלה למטה ימינה שמאלה ולא מעגליות. לאחר מכן קח מטלית מיקרו פייבר נקייה, ותנגב איתה את המושב כמה שיותר חזק, אם יש כתם שאתה רואה, תן עליו ריסוס, מברשת ואז עם המטלית קח את האצבע ותלחץ ותסובב. (מקווה שהבנת )

5.תקנה מברשת דיטיילינג לג'אנטים שתשמש אותך בעוד דברים. תלחץ על הקישורים: "סט מברשות זול" "מברשת איכותית"

6. נקרא סווירלים- שטיפה לא נכונה, יבלוט מאוד על רכבים כהים (שחור), ניתן לטיפול ע"י פוליש או קומפאונד-תלוי כמה הסווירלים חמורים, או גלייז "להסתרתם" אבל לא באמת יעלים אותם. (חפש מידע על שטיפה נכונה, גלייז, וסווירלים בפורום)

7. לא יודע- לא מאמין שאפשר בצורה אסטטית, נראה לי שאם תוריד ישאר לך חורים לברגים על הגג בכל קצה של המסילות האלו.

מקווה שעזרתי, אם יש עוד שאלות תרגיש חופשי.

-I'd rather loose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car, is your story, so don't let someone else write the book. -Moog 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אוהב תוספות מלאכותיות של ערסים וילדים. לא ניקל ולא שמיקל, אפילו כיסוי למושב זה לא חיוני, עדיף להשאיר תמיד את המקור ולנסות לנקות אותו כמה שיותר טוב. מדבקות זה צ'חצ'חי , לא אוהב את זה. מעדיף את האוטו במראה הטבעי שלו , עם שטיחים מקוריים, ריפוד מקורי , ופלסטיקה מקורית במידת האפשר. הדבר היחיד שאפשר להחליף זה טאסות מקוריות בחישוקי מתכת, אבל אפילו זה מיותר. האוטו שלך בסדר כמו שהוא, תנקה טוב טוב את הריפוד, תעשה פוליש גס ואז עדין להסרת שריטות אם יש לך, שים עליו ווקס או אוטם איכותי. שים ג'ל או חומר לצמיגים שיהיו מבריקים ושחורים. את החלונות נקה היטב, וזהו, יש לך רכב מדוגם.

שים אולי תוספים למערכת הדלק או למנוע, תראה באוטוסטור.

עריכה אחרונה על ידי ניסאן מיקרה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4. אתה מרסס את החומר על כל המושב בצורה אחידה, ככה שכשהוא מתייבש לא ישארו לך כתמי מים על הבד, אפילו איפה שנקי, תרסס חומר. לאחר הריסוס אתה נותן לו להיספג כ 30 שניות בערך, ואז משפשף עם מברשת סיבים קשה את המושב,עדיף בתנועות של למעלה למטה ימינה שמאלה ולא מעגליות. לאחר מכן קח מטלית מיקרו פייבר נקייה, ותנגב איתה את המושב כמה שיותר חזק, אם יש כתם שאתה רואה, תן עליו ריסוס, מברשת ואז עם המטלית קח את האצבע ותלחץ ותסובב. (מקווה שהבנת )

5.תקנה מברשת דיטיילינג לג'אנטים שתשמש אותך בעוד דברים. תלחץ על הקישורים: "סט מברשות זול" "מברשת איכותית"

6. נקרא סווירלים- שטיפה לא נכונה, יבלוט מאוד על רכבים כהים (שחור), ניתן לטיפול ע"י פוליש או קומפאונד-תלוי כמה הסווירלים חמורים, או גלייז "להסתרתם" אבל לא באמת יעלים אותם. (חפש מידע על שטיפה נכונה, גלייז, וסווירלים בפורום)

7. לא יודע- לא מאמין שאפשר בצורה אסטטית, נראה לי שאם תוריד ישאר לך חורים לברגים על הגג בכל קצה של המסילות האלו.

מקווה שעזרתי, אם יש עוד שאלות תרגיש חופשי.

תודה רבה על התגובה!

1. האם לדעתך ה-Tuff Stuff יוריד את הכתמים הכהים על המושב? (מוזמן להסתכל בתמונה להמחשה, יש כתם שחור ניכר למטה בפוסט המקורי).

2. אני אקנה את המברשות, תודה רבה.

3. האם יש אפשרות לעשות פוליש ידני איכותי ללא מכונה? ואם כן, תוכל להמליץ לי על חומר טוב שנמכר בארץ ואיך ליישם אותו?

4. ניסיתי להתעסק עם הגגון הזה, לא ממש הצלחתי. לדעתי הוא מוברג מפנים הרכב.

אני לא אוהב תוספות מלאכותיות של ערסים וילדים. לא ניקל ולא שמיקל, אפילו כיסוי למושב זה לא חיוני, עדיף להשאיר תמיד את המקור ולנסות לנקות אותו כמה שיותר טוב. מדבקות זה צ'חצ'חי , לא אוהב את זה. מעדיף את האוטו במראה הטבעי שלו , עם שטיחים מקוריים, ריפוד מקורי , ופלסטיקה מקורית במידת האפשר. הדבר היחיד שאפשר להחליף זה טאסות מקוריות בחישוקי מתכת, אבל אפילו זה מיותר. האוטו שלך בסדר כמו שהוא, תנקה טוב טוב את הריפוד, תעשה פוליש גס ואז עדין להסרת שריטות אם יש לך, שים עליו ווקס או אוטם איכותי. שים ג'ל או חומר לצמיגים שיהיו מבריקים ושחורים. את החלונות נקה היטב, וזהו, יש לך רכב מדוגם.

שים אולי תוספים למערכת הדלק או למנוע, תראה באוטוסטור.

1. אני חייב לציין שאני מסכים עם התגובה שלך, אך למרות זאת חשבתי אולי יהיו רעיונות מקוריים :).

2. אף פעם לא התעסקתי עם תוספים למערכת דלק או מנוע, תוכל להרחיב בנושא או להמליץ?

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגגון מוברג מתוך הרכב, צריך לפרק את הריפוד בתקרה בשביל גישה לברגים,

גם אם תצליח אתה תישאר עם חורים בגג.

ניקוי מצערת או אפילו פירוק המצערת וניקוי טוב של הפיח שהצטבר שם יעזור למנוע.

השחרה של החלונות מאחורה מאוד תורמת למראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני זכור בעבר, אבא של חבר שלי פירק גגון של לנד קרוזר פראדו והרכב הגיע עם "ברגים" מיוחדים שאתה שם במקום של הברגים של הגגון שמשמשים לכסות את החור שנוצר מהם. האם לפרק את הגג זה בעייתי?

וכן, אני מתכנן לבצע השחרת חלונות בשבוע הבא.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. האם לדעתך ה-Tuff Stuff יוריד את הכתמים הכהים על המושב? (מוזמן להסתכל בתמונה להמחשה, יש כתם שחור ניכר למטה בפוסט המקורי). מנסיון אישי שלי הוא מצויין, אל תרוץ לקנות עוד חומרים לפני שייגמר לך, ספרי כזה הוא בערך "חד פעמי" לכל הרכב. תרסס כמות נדיבה על הכיסא הבעייתי. אם הבד בכיסא שלך עם "חורים" כאלו לאוורור תשפשף בקווים ישרים, ושים לב שאתה לא פורם את בד הכיסא ( לרוב לא קורה)

3. האם יש אפשרות לעשות פוליש ידני איכותי ללא מכונה? ואם כן, תוכל להמליץ לי על חומר טוב שנמכר בארץ ואיך ליישם אותו? אתה יכול לעשות פוליש ידני, יקח לך הרבה זמן והרבה אנרגיות. אם אתה מתכנן בכל זאת ללכת על ידני, תראה קצת סרטונים ביוטיוב כדי להבין את הטכניקה, ותעשה כל פעם פנל אחד כמו שצריך. אל תנסה לסיים את כל הרכב ביום אחד, אפילו שזה רכב קטן, תעשה יום אחד מכסה מנוע, למחרת כנפיים קדמיות, דלת נהג, וכו'. זה מתיש ואם מנסים לסיים כמה שיותר התוצאה יוצאת מעפנה. לגבי פוליש לעבודה ידנית זה גם תלוי במצב הרכב, אבל פוליש אוניברסלי זה "המגווירס אולטימט קומפאונד" ותצטרך גם "פד ליישום" . כמובן שכשתסיים לא לשכוח ליישם ווקס או אוטם על הרכב, ממליץ על "מנזרנה pl". שים לב שכולם לחיצים.

בלי קשר את המנזרנה אני ממליץ לך לקנות וליישם על הרכב אחת לשלושה חודשים גם אם תחליט לא לעשות פוליש,הוא יישמור לך על הצבע לאורך זמן.

4. ניסיתי להתעסק עם הגגון הזה, לא ממש הצלחתי. לדעתי הוא מוברג מפנים הרכב. הגגון מוברג מבפנים(ראה תמונה), אם תפרק אותו ישארו לך חורים בגג, ואולי רק פחח יצירתי והמון כסף יוכלו לפתור לך את הבעיה- לדעתי תרד מזה, הגגון נראה טוב על הרכב. אם אתה לא אוהב את איך שהוא נראה אולי תצבע אותו בפלסטידיפ שחור.

2309095.jpg

-I'd rather loose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car, is your story, so don't let someone else write the book. -Moog 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה שוב על התגובה! הרעיון עם הפלסטידיפ השחור לגג נשמע מעולה, לא חשבתי על זה. אני אשקול את זה. ולגבי הפוליש - תודה רבה על ההמלצה, אקנה את המוצרים השבוע ואפרסם תוצאות.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח לעזור, אם אתה עושה הזמנה מאוטוסטור, כדאי שתחשוב טוב על כל מה שאתה צריך כי המשלוח עולה כסף, ואם אתה מתלבט תרים אליו טלפון, קוראים לו משה והוא לא ידחוף לך דברים שאתה לא צריך סתם.

תסתכל ביוטיוב איך לבצע פוליש ידני בצורה נכונה, וכמה חומר לשים על הפד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה פולישר ידני טוב, באוטוסטור יש את ההוא ב 55 שח של סונקס, הבי בול הזה, אבל יש לו עוד כמה סוגים.

לגבי תוספי דלק ומנוע - הרכב שלך עבר 50 אלף, לא בטוח שהבחור אי פעם שם תוספים. יש תוסף לניקוי מערכת הדלק, יש תכשירי שטיפה ויש לשים במנוע במקום חלק קטן מהשמן. פשוט צלצל למשה ושאל אותו מה הכי טוב, בהתאם לתקציב שלך כמובן, יש ב 30-40 שח ויש בפי 5 מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...