Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מנוע מאותו יצרן

שימו לב! השרשור הזה בן 2263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לצערי במכון טסטים לא הצליחו להבין את השאלה שלי ולכן לא בדקו במחשב-

יש לי רכב מתוצרת פולסוואגן בסטטוס אספנות עם מנוע מתוצרת פולסווגן 1.6.

הרכב הזה יצא מהיצרן בדגמי מנוע בנפחים 1.5 1.6 ו1.8 (כולם אותו בלוק).

אני מעוניין להחליף מנוע מ1.6 של פולסוואגן ל1.8 של פולסוואגן מאותה שנת יצור אפילו.

האם ניתן מבחינת רישום במחשב?

אגב התשובה של החכמים במכון היא: "אי אפשר לעזור לך לפני שהחלפת, תחליף ותבוא ובוחן שלנו יבדוק..."

"כן אבל אם זה לא יתאים וסתם החלפתי?"

"תבוא ואז נבדוק אם מתאים"

דיייי נוווו אתה לא באמת מאמין למה שיצא לך מהפה כרגע נכון?!?! >

תודה על העזרה וחג שמח.

Carmel Castel [concept] 1972

Ottosan anadol 1976

VW Golf mk1 1981

1997 Daewoo Nexia GTX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון אתה צריך לקבל אישור מהמחלקה הטכנית של היבואן בשביל לבצע שינוי כזה, ברגע שצ'מפיון יאשרו את זה [מה שסביר להניח שלא יקרה] אז תוכל לבצע את ההחלפה ולגשת עם האישור למשרד התחבורה ולבצע את השינוי ברישיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק אצל היצרן / היבואן - אם אפשר.

לפעמים רכבים עם מנוע 1.8 - נחשבים יותר כבדים מקדימה / אחורה, + חזקים.

לכן היצרן - מקשיח את מבנה הרכב, מוסיף מוטות קישור, בולמי זעזועים שונים ובלמים יותר גדולים.

מערכת קירור ורדיאטור יותר גדול.

צריך לבדוק כיצד הרכבים הגיעו במקור ולהתאים - את המידע הנ"ל אפשר לקבל אצל היצרן.

ולפעמים גם היבואן בארץ עוזר.

לדעתי - כדאי לבדוק ברשת בגרמניה ובריטניה , אפשר ובוצעו החלפות מנועים ורשום המפרט הנדרש.

דבר אפשרי נוסף - להגדיל קצת את נפח המנוע הקיים.

כאשר משפצים מנוע ישן - היצרן לפעמים מאשר הגדלת נפח - במידה ויש דפנות המאפשרים זאת.

ואז מכניסים בוכנות קצת יותר גדולות וטבעות אטימה - ונפח המנוע עולה.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה משפץ מנוע קיים ומשפר אותו אתה לא באמת צריך אישור של אף אחד רק מהסיבה ששום בוחן או טסטר יכול לעלות על זה, נשארת עם המנוע המקורי [עם המספר מנוע המקורי ברישיון] ושיפרת את המנוע מבפנים.

אבל בשביל החלפת מנוע שלם למנוע שונה - הוא יצטרך אישור מהמחלקה הטכנית של היבואן, היה פה סיפור של מישהו שניסה לעשות זאת במרצדס ישנה, החלפת מנוע 1.6 עם בעיות מולדות ל 1.6 שיצא בשנים מאוחרות יותר, אף אחד לא בא לקראתו גם מנכ"ל היבואן של מרצדס עם המהנדס של המחלקה הטכנית שלהם.

שרשור ישן ארוך וכואב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו בלוק, אז מה שלא תחליף את הראש?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על ההתייחסות.

בעבר החלפתי מנוע 1.6 במנוע 1.6 בשנייה ורבע במכון הטסטים. להבנתי מדיבורים באוויר- ניתן ואפשר להחליף מנוע למנוע גדול יותר מהסיבה שמדובר באותו בלוק ואין שום שינוי טכני (ואת זה אני אומר מידיעה מוחלטת) בין רכב 1.6 ל1.8 בשום מכלול.

לגבי ההצעות להשאיר את הבלוק ולהחליף את השאר- זה בלאגן בקנה מידה ענק. כל ההבדלי נפח נובעים מאורך התנועה של הקרנק שהופך את המנוע ל1.8, והיחס דחיסה גבוה הרבה יותר ממה שיש לי עכשיו- משמע העומס שיופעל על הבלוק והחלקים המעורבבים הוא לא קטן ופה החשש שלי לגבי כשל במנוע.

Ottosan anadol 1976

VW Golf mk1 1981

1997 Daewoo Nexia GTX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליט, זה אותו בלוק או לא?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על ההתייחסות.

בעבר החלפתי מנוע 1.6 במנוע 1.6 בשנייה ורבע במכון הטסטים. להבנתי מדיבורים באוויר- ניתן ואפשר להחליף מנוע למנוע גדול יותר מהסיבה שמדובר באותו בלוק ואין שום שינוי טכני (ואת זה אני אומר מידיעה מוחלטת) בין רכב 1.6 ל1.8 בשום מכלול.

לגבי ההצעות להשאיר את הבלוק ולהחליף את השאר- זה בלאגן בקנה מידה ענק. כל ההבדלי נפח נובעים מאורך התנועה של הקרנק שהופך את המנוע ל1.8, והיחס דחיסה גבוה הרבה יותר ממה שיש לי עכשיו- משמע העומס שיופעל על הבלוק והחלקים המעורבבים הוא לא קטן ופה החשש שלי לגבי כשל במנוע.

אתה מדבר על אותו דגם מנוע או דגמים שונים עם נפח זהה?

בכל מקרה בשביל להחליף למנוע עם קוד דגם שונה אתה תצטרך אישור של המחלקה הטכנית של היבואן, גם אם מדובר באותו נפח וקוד שונה, אחרת אף אחד לא יאשר לך את זה במשרד הרישוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה מנוע מדובר?

פעם היתה לי חיפושית 66 וזוכר במעומעם שמקוררי אוויר 1.7-2.0 הם בעלי בלוק שונה ממקוררי האוויר הקטנים יותר 1.3-1.5-1.6

106GTI - Deus ex machina

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על אותו דגם מנוע או דגמים שונים עם נפח זהה?

בכל מקרה בשביל להחליף למנוע עם קוד דגם שונה אתה תצטרך אישור של המחלקה הטכנית של היבואן, גם אם מדובר באותו נפח וקוד שונה, אחרת אף אחד לא יאשר לך את זה במשרד הרישוי.

עשיתי בדיוק את זה (מנוע 1.6 עם קוד מנוע מסוג 1 למנוע 1.6 מאותו יצרן עם קוד מנוע אחר) מבלי שום אישורים או הסברים...הפקידה במכון טסטים בדקה במחשב, ראתה שטר מכר חתום ושינתה.

עכשיו אני רוצה לעשות עלייה ל1.8 ורוצה לוודא שזה אפשרי לפני שאני רץ לפרק הכל ולהרכיב.

הבלוק זהה לחלוטין ל1.6 כאשר הקוד מנוע שונה.

עריכה אחרונה על ידי avgar

Ottosan anadol 1976

VW Golf mk1 1981

1997 Daewoo Nexia GTX

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך הצלחת לעבור את זה בכזאת קלות, יכול להיות שהפקידה לא שמה לב שמדובר על מנועים שונים אחרת אין לי הסבר לזה.

בכל מקרה כמו שכתבתי לך אתה צריך לפנות למחלקה הטכנית של היבואן רק הם יכולים לאשר דבר כזה.

מצאתי את השרשור של הבחור שרצה לשדרג מנוע ברכב שלו תקרא ותראה מה הוא עבר פה

אומנם פספסתי קצת פרטים מכיוון שזה היה לפני כמה שנים והוא כמוך רוצה להגדיל נפח מ 1800 ל 2000 כאשר מדובר על אותו רכב במדויק.

אתה מוזמן לקרוא ולראות מה הוא עבר - לא נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 2263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...