Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט התקנה סוזוקי גימני +טאבלט

Amit Shochat
שימו לב! השרשור הזה בן 2345 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן לכולם

התחדשתי! סוף סוף ברכב ראשון שלי סוזוקי גימני 2007 00 ברישון עם 100 אלף קמ ספורים מבחורה מבוגרת שלא החליפה שום דבר והגיע הזמן להתחיל :-D כל ההתקנה תתבצע בבית בזמן הפנוי

בלי יותר מידי הקדמות ניגש ישר לעניין, ככה:

ציוד שנשאר מרכבים קודמים:

1) מגבר 4 ערוצים celestra ra475x

2) מגבר מונו celestra da2k

3) פרוססור + השלט(חחח) Audison bit One

4)סאב הרץ E250\300 לא זוכר בדיוק נכון לעכשיו משלים סט ברכב של חבר

4)כבלים 8\4 ג'ייג מפצלים למינהם

נכון לעכשיו יש ברכב מצבר 46 אמפר ומערכת חשמל שתעבור שידרוג ל2 גיי'ג (אולי 0 נראלי אוברקייל אבל אם עושים אז פעם אחת ועד הסוף)

בתכון:

1)מייד או רמקול 3-4.5 שישמש טוויטר וגם מייד קטן בבניה פיבר בקורות

2)מיידבאס 6.5!!! (ולא מה שמותקן עכשיו לפי דעתי 4 בקיק)

3)סאב-? הבאגז בגימני ממש קטן ממש! גם אין יותר מידי מקום לשינוי פיבר ולחתוך פלסטיקה לרמה כזאת לא כל כך בא בחשבון חשבתי אולי מתחת לכיסא של ליד הנהג אבל זה מצריך סאב דקיק ובניה סופר מיוחדת

4)פרוייקט הדגל- מערכת אנדרואידית איכותית שתוציא אות לביט ואן

לכאן חברי הפורום נכנסים לתמונה :)

שומע הכל מכל בדגש על מוזיקה אלקטרונית

צריך עצה לגבי הטוויטר/מייד- עד היום עבדתי על מורל טמפו אולטרה היה נחמד מאוד מחפש ציליל עדיין חם קשה לי עם טוויר צורם וגבוהה מידי

מיידבאס- חשבתי לכיוון ההרץ מילה לגאנט(רק מייד) בועט וחזק כמו שצריך יתן לפי דעתי תמורה טובה למוזיקה שבועטת בקיקים

ולבסוף המערכת- טאבלט/סמארטפון/פאבלט לא כל כך מכיר ודי הלכתי לאיבוד בפוסטים שקשורים לנושא (מודול טכני-להתארתPC שלום טאבלט וכו) כמובן שהמכשיר יעבור שידרוג של הלחמות ללחצים של ווליום כפתורים נוספים חיבור קבוע לרכב ולא התקן לשליפה,

נכון להיות רוב המכשירים תומכים ברוב המודולים שקנה אדי (אני חושב מקווה שאני לא טועה) קריאה מכרטיס זיכרון/GPS/מיקום/דיבורית וכו ועם מדבקות NFC היום אפשר לעשות כמעט כל פעולה בטלפון,

בנוסף (אולי לא כולם מכירים) קיים מיני מחשב שנשקרא raspberry pi 3 שהוא מחשב לכל דבר ככה שהכל בו יותר פשוט ונוח וגדולת הכותרת היא שפיתחו לו מערכת אנדרואיד שתומכת בכל המודולים והשבבים שלו (יכול להיות פיתרון מעניין)

אשמח אם תיקחו חלק בפרוייקט שלי (בתור עוקב של שנים בפורום) אשמח לכל עזרה ודעה של כולם בלי יוצא מהכלל גם אם לא כולם מסכימים אם כולם

תקציב נכון לעכשיו בסביבות ה2500 עדיפות ליד שניה מהפורום או חברים

תודה לכולם שיהיה לנו בהצלחה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית ערב טוב, אשתדל לענות מחר ולהוסיף את האינפוטים שלי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי יותר מדי מה לתרום כרגע ואני בטוח שאדי יפציץ פה, אבל בכל אופן, מוצר חדש מבית מוראל שהייתי בודק לגביו:

https://www.morelhifi.com/product/ccwr254/

מיד רחב טווח, 2.5 אינץ', מוצהר 300-19,000 הרץ. מה שכן, צריך לבדוק אם הוא צריך איזשהו נפח מוגדר לעבוד בו.

בהצלחה :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

קודם כל תם - וואו! חתיכת רכיב, סוף סוף משהו ממש מעניין מבית מוראל מאז המצאת הCDM.

כידוע - היה לי את הCDT ES02 (עדיין יש) ומאוד אהבתי אותם אם כי בסוף היה חסר לי קצת מהרוח והצלצולים שטוויטר טוב מוסיף לסאונד.

אני מאמין שאפשר לחתוך אותם חד מאוד באזור ה400-500 הרץ והם ישמעו נהדר מה גם שמידבאסים טובים ינגנו טוב עד 700 אז זה לא חובה.

לעסק - עמית

קודם כל - ההמלצה של תום לרכיב של מוראל מאוד מעניינת - הייתי משדך אותם למידבאס טוב ונציל שבועט חזק באזור שבין 60-80 הרץ.

אם אתה בכוון של הרץ מילה לג'נד - תחשוב אולי על ה7 אינטש שלהם אבל אם אין מקום אז ה6.5 יעשה עבודה טובה מאוד.

אני גם ממליץ לבדוק מול אליקו אם במקרה נשאר לו איזה קלארוס במלאי אבל בג'ימני - ההרץ יהיו קלים יותר להתקנה!

לגבי טאבלט\פאבלט וכך הלאה - רכב קטן - אתה ממש קרוב לקונסולה המרכזית - בכלל לא הייתי נכנס לסרט הזה ופשוט מסתפק בסמארטפון מדגם נוט כזה או אחר על תפס

מוסיף למה שיש לך כרגע מקלט AMAS2 של MOSCONI - כ80 יורו לפני מיסים ומשלוח (כ600 שקלים בערך כולל הכל) ומחבר אותו לכניסה האופטית של הביט1 כמו שאני עושה היום ומשם פשוט מתחבר מולו בBT מהסמארטפון ובזה סיימת!

אם אתה רוצה להוסיף לסמארטפון שלך עוד אביזרי שליטה סבבה אבל אני לא ממש רואה מה הטעם או ההיגיון ברכב כל כך קטן כשהיד שלך בלי שום בעיה מגיעה גם לסמארטפון וגם לDRC. אני בסובארו B4 שהיא תכלס די ספינתית - בלי שום אמצעי שליטה חיצוניית לסמארטפון והווליום אך ורק דרך הDRC.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב לכולם , תודה על התגובות הזריזות

תום אני בטוח שבהמשך אתה עוד תתרום הרבה :)

אני ממניח שבגלל שהמוצר חדש עדיין אין אליו יותר מידי פרטים נראה מעניין יכול אפילו מאוד להתאים, אני יודע שמוראל חברה ישראלית אני מניח שמשיחה יהיה אפשר לברר את הנושא (אשמח אם תוכל להכויון אותי אפילו בפרטי אם אתה מכיר מישהו מהתחום של הרכב) אני רוצה להוסיף שאני ממש לא מקובע על מוראל/הרץ זה פשוט מה שאני מכיר..

יש עוד הרבה חברות אני מאמין שאתם מכירים קצת יותר ממני, ראש די פתוח גם לאטון/גראוונד זירו/פוקל (אולי קצת חדים מידי)/וכו

lanosforcee - (אדי נכון ?) דבר ראשון תודה על התגובה המפורטת.

כמו שאמרתי לתום אני ממש לא מקובע על המילה/מוראל, אני יודע שהוא נחשב מיידבאס "בועט" יחסית, בסופו של דבר יגביר אותו הRA475 שמוצר בערך חצי ממה הוא מסוגל לספוג..

בנושא יחיד הראש- אני מעוניין במשהו מקובע ברכב משהו קבוע שלא ידרוש התעסקות של חיבורים וכבלים לשם כך קיים הביט1(אגב עדיין לא יצא לי להפעיל אותו אפילו ככה שהוא ממש חדש בשבילי ואם אפשר לשלוט על העוצמה ממנו כמעיין ווליום למערכת זה שינוי משמעותי מבחינת התיכנון) הרעיון של ה"דונגל" בלוטוס של מוסקוני פשוט מדוייק לפי דעתי, חישפתי קצת באינטרנט הגעתי רק לאתר של החברה ששהם באמת רואים על מה מדובר אבל לא ראיתי לינק להזמנה (אם קיים מעריך שכן) וגם באיבי לא מצאתי את המוצר אשמח אם תוכל לכוון אותי..

לגבי הרעיון של מסארטפון אין ספק שהוא יעבור שינוי קל להתאמה קבועה לרכב (אני ממש מעוניין במשהו קבוע לתוך הרכב) לא נראלי כמו בעיה מסובכת אולי יהיה מאתגר אפילו

בכל מקרה על העסק יהיה חייב לשמש גם דיבורית, המוסקוני מסוגל להתחבר לכמה התקנים במקביל?, אולי להכניס סים נוסף של המספר שלי ל"מערכת" או שיש אפליקציה שמתחברת בניהם?

---------

בנושא אחר אני מחפש ספוגים שיכנסו בין הפלסטיקים ברכב למנוע רעידות מיותרות (איטום לא בטוח שאני יעשה,עדיין במדובר בגיפ לא הכי שקט שקיים) השאלה איזה ספוגים אפשר להשיג בארץ מחירים חברות ? או שאולי שווה להזמין מחול ?

כבילה- המגברים דורשים (מצבר ישודרג לאחד גדול יותר) 2 גייג' אמורים להספיק בהנחה שלא הולך לעבור דאבל 15 בבאגז ?

אני מקווה להתארגן על כבילה כמו שצריך וכבר בתחילת החופש לפרק קצת פלסטיקים לנקות כמו שצריך שטיחים וכאלה ולהבין קצת איך עובדת כל המערכת (חומר ניקוי לשטיחים אם מישהו מכיר מוצר איכותי אני אודה לו מאוד)

עריכה אחרונה על ידי Amit Shochat
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקח בחשבון שלהתקנה קבועה ברכב אתה מאוד רוצה להפטר מהסוללה ואז אתה צריך שני ספקי כוח.

תיקח בחשבון ששקע טעינה הוא אחד החלקים הכי עדינים וגם בד"כ יהיה אחד הראשונים שישרפו (בד"כ מחזיקים איזה שנתיים שלוש)

תיקח בחשבון שUSB DAC ובכלל כל חיבור של מכשירי עזר (פריפריאל) לא תמיד יציב ולפעמים גם הטאבלט או החיבורים של הUSB ידרשו אתחול - אז ממליץ להתעלק על חיווטי המתח וגם אל המחברים של הUSB ולעשות להם מפסק או יכולת לנתק לחבר מחבר בלי לפרק חצי רכב.

תיקח בחשבון שלמערכות הפעלה - בייחוד אנדרואידים שכל האפליקציות שלהם זה OPEN SOURCE נוטות לסבול מדליפת זיכרון ופה ושם צריך לאתחל את המכשירים כי הם פשוט נתקעים. תתקין כמה שפחות אפליקציות ותסיר מה שלא צריך.

וכך הלאה...

החיבור BT בעיני הוא ברכה! ומשחרר אותך מתלות בסוג מכשיר וסוג מערכת הפעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אהלן,

אדי נראלי אני אתחיל בנתיים עם ההרכבה פיזית של המערכת בכל מקרה הכל יעבוד על בלוטוס אפשר בהתחלה לשדר משלי (S8) ופי הצורך נראה בהמשך,

היה לי קצת זמן בחופש שנגמר אבל כמה דברים שהספקתי תמונות בהמשך

הוצאית את השטיח ניקוי כמו שצריך לשטיח ולבכללי,

כבל מתח 2 גייג

צמה- 4 זוגות לרמקולים,רימוט,RCA,אופטי(שחכתי את הקונטרולר של הביט)

הבניה- בהתחלה רציתי לשמור על המקוריות בלי לחתוך יותר מידי השתמשתי ברגביון (נוראי לפייבר נוראיי) התוצאות לפניכם לא אהבתי יצא גס..

שלב ב'- מסגרת ועליה הטבעת בנתיים אין לי דבק חם או משהו לתפוס את הבד אבל לפי העיין אפשר לסגור תיבה של 2.5-2.75 ליטר השאלה אם זה מספיק או לוותר וישר להכניס לדלת.

אני מחפש גם ספוג להכניס בין בהבניה לדיפון ובין הדיפון לדלת אם מישהו מכיר משהו עדיף בארץ.

משום מה כל התמונות שאני מעלה גדולות מידי אפילו שהקטנתי אותן בנתיים זה בקישור

https://drive.google.com/open?id=0B__ZdMhsJI5sMEZ2WUNzNEYxZHM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעלה תמונות כבודו, שאפו לעוד פרוייקט diy שיצא לדרך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית אשמח לשמוע איך הסתדרת עם הטאבלט, או מה עשית?

Peugeot 106 XS 1.4 96' -> Toyota RunX 1.6 03' -> Mazda 3 2.0 08'

HU: Pioneer AVH-8650BT | Amp: Rainbow iPaul 4.300 Skull Edition | Component: Soon | Sub.W: Morel Primo 124

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, רק עכשיו ראיתי שהתגובה הקודמת פשוט נחתכה לי באמצע אז מנהלים אפשר למחוק תודה,

אדי נראלי אני אתחיל בנתיים עם ההרכבה פיזית של המערכת בכל מקרה הכל יעבוד על בלוטוס אפשר בהתחלה לשדר משלי 8S ולפי הצורך נראה בהמשך,

ChaoscripT- בנתיים אני ממתין עם החלק הזה אני מעדיף לסיים את ההתקנה עצמה לפני שיתחל החורף את הטאבלט אפשר להכין הכל בבית כבר עם ספק כוח של מחשב שידמה 12V כמו ברכב

קישור לתמונות בסוף (לא מצליח להעלות לאתר אז העלתי לגוגל דרייב..)

היה לי קצת זמן בחופש שנגמר אבל כמה דברים שהספקתי תמונות בהמשך

הוצאית את השטיח ניקוי כמו שצריך לשטיח ולבכללי,

כבל מתח 2 גייג

צמה- 4 זוגות לרמקולים,רימוט,RCA,אופטי, את הפיקוד של השלט ביט שחכתי להעביר חוסר ריכוז,

והתחלתי בניה לדלתות: (הכל נעשה עם גיקסון וציוד ביתי בלבד)

הראושנה התבססה על שני טבעות, הגבהות בניהם וקצף מתנפח לאטום הכל הרצון היה לשמור על המקוריות של המקום לאחסון דברים בדלת

השתמשתי בגרביון חומר נוראי לעבוד איתו בכל המובנים הפוליאסטר פשוט מחליק לא מומלץ בכלל!!!

התקשות שיכבה ראשונה התקשות... יצא פשוט לא יפה לדעתי גדול מידי ומאוד גס ממש לא אהבתי

בניה השניה על הדלת עצמה עם הגבהה מעץ לטבעת.

עכשיו לשלב של מתיחת בד (יש משהו מומלץ להתמש בנתיים מתכנן להשתמש בגופיה לבנה עבה כזאת שהפכה לסמרטוט פעם) לפי העין במתיחה אפשר לסגור תייבה אטומה ל2.25-2.75 ליטר לא כולל רמקול השאלה האם זה מספיק לנפח או שכבר לעשות חור להכנס לדלת.

עכשיו אני מחפש ספוג כלשהו- אמור להכנס בין הבניה לדיפון ובין לדלת עצמה ולעוד כמה מקומות ברכב עדיין 10 שנים על הכביש, טווח מחירים, גדלים, חברות ממולצות אולי יש בארץ לקנות

בזמן הקרוב מקווה לסיים את הפיבר של הדלת בנתיים אחלה שבוע לכולם :)

https://drive.google.com/drive/folders/0B__ZdMhsJI5sMEZ2WUNzNEYxZHM?usp=sharing

עריכה אחרונה על ידי Amit Shochat
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאפו עמית,

לאלמנט 6.5 אינטש אתה צריך לפחות, במינימום איזה 8-10 ליטרים ולמען האמת, רוב האלמנטים מתוכננים לעבוד עם נפח של 20 ליטר (נפח הדלת) אז הייתי חוסך את כל הבניה הענקית הזאת (שגם מפריעה לרגליים ולא נותנת בעצם הרבה אם אתה משתמש במידבאס כוופר - אם תחתוך מתחת ל800 הרץ הוא גם ככה מנגן כלל כיווני אז חבל על המאמץ לזווית הזאת - אני מדבר על סט שלושה חלקים או סט שני חלקים כאשר האלמנט השני הוא מיד-טוויטר).

פשוט תעשה חור לנפח הדלת ותבצע בידוד אקוסטי טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה הקישור מגיע לתמונה אחת רק והיא בערך הכי פחות טובה חחח

https://drive.google.com/drive/folders/0B__ZdMhsJI5sMEZ2WUNzNEYxZHM?usp=sharing

מקווה שזה טוב יותר,

זאת הבניה השניה יצאה יחסית קטנה הרבה יותר מהקודמת אבל עדיין בגלל שהדיפון ממש צמוד לפח הפנימי אני חייב גובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אשמח לתת לך מהנסיון שלי למרות שאודופיל אני לא ורחוק מזה.

אבל יש לי גם ג'ימני והתקנתי עליו סט אפ מאוד בסיסי.

קודם כל קח בחשבון שבג'מני כמעט ואין בידוד אקוסטי וכשהורדתי את הפלסטיקה ליד המושבים האחוריים יש שם בעיקר פח ואין שום אוקסטיות ברכב, באופן כללי.

הרמקולים המקוריים של בג'ימני הם 4 ' וממוקמים מקדימה במקום מאוד בעייתי, איפה שהכפות רגליים .

התקנתי במקום קומפוננט עם המקולים 6.5 ובקושי שומעים אותם בגלל מיקומם .

הוספתי גם רמקולים 6/9 מאחורה, בצידי הספסל האחורי, שומעים רק אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2345 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...