Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור איביזה TDI או החלפה לגולף GTI או כל רכב ספורט ברמתו

ofir106
שימו לב! השרשור הזה בן 2394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לאחרונה אני בדילמה בנוגע להחלפת רכב...

היום אני נוהג על איביזה TDI 2003 ידנית עם 215K ק"מ.

למי שלא מכיר את הרכב הוא מגיע עם 130 כ"ס ו 31 קג"מ. הרכב שמור ומטופל עם חלפים איכותיים(castrol edge) ופילטרים של MANN תושבות של lemforder וכ"ו.

הרכב ללא שיפורים כלשהם.

לאחרונה חשקה נפשי ברכב חזק יותר והתחלתי לפזול לכיוון גולף GTI / אודי A3 2.0T / לאון FR וכדומה אך בכדי להגיע לרכב כזה (בהנחה שאמצא אחד לא גמור) אצטרך להוסיף לפחות 40K ש"ח.

ואז חשבתי לעצמי האם אפשר לשפר את האיביזה שלי לרמות של הרכבים הללו ובסכומים הרבה יותר נמוכים(עד 20K ש"ח) מדוע לא לעשות זאת? וכאן אני צריך את עזרתכם.

האם תוכנה + שיפור מתלים(שגם ככה שוברים את הגב) + בלמים יכנסו בתקציב והרכב יגיע לפחות לרמה של GTI ונגזרותיו?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר גם אפשר מנסיון עם הרכב הזה.

רק צ'יפ מעלה ל160 ו40 קגמ.

תוסיף קיט יניקה, טורבו גדול, מערכת פליטה והגעת קרוב ל200 כוח וסביב ה45 קגמ.... מנסיון אתה תשבור רכבים אחרים גם חדשים...

הנמכה ובוקסות למתלים יעלו בערך 3 4 אלף.

אבל אז ישבר לך הגב לגמרי.

לגבי בלמים, תיהיה רגוע הם מספיק גדולים לרכב הזה .

רון

החיסכון שלך - ההנאה שלנו ! איפה הקאץ' ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רון.

מה המחירים של כל השיפורים הללו? והאם הגיר והקלאץ יחזיקו את המומנט של הצ'יפ בתור התחלה(160 כ"ס ו 40 קג"מ)?

האם הגיר, הקלאץ והמזרקים יחזיקו מומנט גדול יותר מכך - נניח החלפת טורבו לגדול יותר?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל על הצ'יפ, יש טורבו יותר גדול שמתאים (לצערי לא זוכר איזה, יש פה בפורום בחור שפעם הרכיב) ואז כבר תעשה תוכנעה קסטום

אתה בכיף יכול להגיע לכיוון ה200 כ"ס עם מומנט שיעקור את העבודה של מע"צ.

ממליץ לגלוש לפורומים באנגליה וספרד בנושא- יש שם המון TDI משופרות ובגרסת FR (מהזמנים שFR אכן הייתה ספורטיבית ולא רק רמת גימור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי ברח השם של הטורבו מהראש אבל בגדול הקלאץ הגיר והמזרקים מחזיקים עד 200 כוח מקורי.

הטורבו מגיע מהדגם של ה140 כוח של פאסאט וכאלה.

צ'יפ בערך 1500 שקל, טורבו תלוי.. אבל בין 1500 ל4000 חדש.

מזרקים גם תצטרך להחליף בסופו של דבר אבל זה יהיה יקר בערך 3 4 אלף חוזרים יותר.

קיט יניקה בערך 2000, פליטה תלוי מי עושה אבל גם סביב ה4 אלף

תשמע אחרי השקעה כזאת אפשר להגיע לבערך 230 כוח ו50 קגמ זה בערך 80 90 אחוז מניצול המנוע הזה ללא פתיחת מנוע וחיזוק מנוע.

אבל תקבל חיה רעה וסליפרית מושלמת עם עשן שחור(:

רון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את הטורבו gt17 שמגיע על הסיאט קופרה tdi בחול, ראיתי בעיניי בחור עם סיאט כמו שלך וטורבו gt17 עם יניקה מקורית צנרת מקורית ( ביטל dpf ) שהוציא 210 כוח ו 51 קגם בגלגל, ממליץ לך להתחיל לבדוק קצת בפורומים בריטית, שם נהוג מאוד לשפר דיזל, בנוסף ממליץ לך על האתר darkside , מתמחים בשיפור המנועים הללו ותוכל למצוא שם את כל המידע, בנוסע למיטב ידעתי יש את סדנת spool שלפי זיכרוני התעסקו גם עם גולף mk4 tdi וגם עם איביזה כמו שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שגיא, לקחת מצב קיצון שהבן אדם הביא את המנוע לשיא ההספק ללא שום חשיבה על שמירת אורך חיי המנוע.

לא סתם שמים קיט יניקה, פליטה, אינטרקולר גדול ומזרקים.

לשים טורבו וציפ , לכוון לשיא כוח זה לא כיוון טוב.

רון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על ההתעלקות על השירשור, האם המנוע באיביזה זהה למנוע באוודי A4 דיזל 2001 (אם אני לא טועה הסוג מנוע הוא b5) ? והאם גם רכב זה עם אותם אפשרויות שיפור ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

A4 זה מנוע מיושן יותר עם 115 כוח סוס.

אפשרויות שיפור זהות אבל בפחות כוח.

הייתי ממליץ לך להתחיל בציפ, יעלה לך לבערך 140 כוח שזה מכובד. אם תראה לנכון להמשיך אז כבר יש לך את הטורבו של פאסאט 130 tdi שזה מנוע אורכי והטורבו יושב בול.

רון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...