Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט 500 1.4 ידני 2010

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 2329 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב לאחר חפירות רבות פה על רכב שני למשך שנה וחצי עם נסועה שנתית של 30 אלף ק''מ בסוף הוחלט לעלות בשנים ובתקציב לטובת משהו יותר חדיש.

מפה לשם אם כבר אז כבר נקנה משהו שאשתי רצתה מאז ומתמיד, אם כבר עוד רכב לפחות שיהיה גם עם טעם כלשהו.

מפה לשם במקביל לפיאט פנדה ולאיביזה ועוד שחיפשתי פזלתי גם לכיוון הפיאט 500.

לאחר שהבנתי שה 1.2 חלש מדי ו 0.9 טורבו לא מספיק אמין ויקר להחזקה חיפשתי 1.4 ידני.

נפלתי על מישהי שפירסמה לפני כחודשיים + ומאז החליטה לא למכור ובטעות נתקלתי במודעה ישנה, מפה לשם חפרתי לה במשך כשבועיים+, אמרה שתחשוב על זה ולבסוף אמרה שאם אני רציני שאבוא לראות.

הרכב יד ראשונה, תחילת 2010, מנוע 1.4 גיר ידני, סנרוף (צבע אדום שלא לטעמי אך מילא), ג'נטים מקוריים. הרכב טופל במסגרת האחריות במורשה ולאחר מכן כל 10 אלף ק''מ במוסך מיכאל אלפא בת''א, טיימינג בוצע ב 60 אלף ק''מ עקב הזמן שעבר, הרכב כעת עם 100 אלף ק''מ. לטענת בעלת הרכב מעולם לא עבר תאונות אך הגג והמכסה מנוע נצבעו עקב דהייה בצבע, ישנו סדק בדשבורד באזור הקרית אויר שזאת בעיה ידועה.

המטרה של הרכב זה לשמש כשנה/שנתיים לטובת נסיעות מאריאל לחיפה פעמיים - שלוש בשבוע וזהו, מעבר לזה ישנו רכב עיקרי בבית וזה יהיה רכב משני לנסיעות הללו.

המחיר כמה אלפים מתחת למחירון כמובן.

אציין שבחיפוש אחר דגם כזה נתקלתי באחת שבדיוק עברה תאונה ובעוד אחת של ילד שרצה מחיר מופקע (38 אלף וטען לשיפורים מוזרים)

מה דעתכם? משהו ספציפי לבדיקה ברכב? מחלות הבנתי אין כ''כ.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אכן הבנתי שלא יהיה השתתפות כי זה ניתן רק ל 5 שנים.

חשבתי לחפש כיסוי דשבורד רק שזה לא יציק לי בעין אבל זה רק בגדר מחשבה.

שקלת וירדת או מחפש?

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את כל המחלות האלו ויכול להמליץ על הרכב בכיף, מבחינתי - ידנית בלבד (רובוטית בשום פנים ואופן לא), הידניות אמינות יותר, המנוע אין על מה לדבר עושה את העבודה וסוחב יפה (בכל זאת 100 כ"ס על 970 קילו בערך), מומלץ להחליף טיימינג כל 60 אלף או 4 שנים לפי פיאט.

הצבע מאוד רגיש במיוחד האדום וגם אצלי סבל מהתקלפויות בגג ונצבע מחדש.

בסה"כ בגרסה הידנית רכב נחמד מאוד וכיפי.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוק מוצף ברובוטיות, אכן מתרחק כמו מאש למרות המחירים המפתים!

אגב איתה לא התמקחתי כי בקושי הצלחתי לשכנע אותה למכור וגם עד שהרכב לא על שמי אני לא מאמין לזה אבל השוק מוצף בפיאט 500! מנוע 1.2 ידני יש כמו זבל עם ק''מ נמוך ומחירים נמוכים בנוסף מי שמבלה מעט זמן בלוחות מכירה גם יורד במחירים במעמד המכירה כי פשוט אין כמעט רוכשים לידני!

900 סמ''ק טורבו במחירים זולים (30 אלף).

מצאתי קבריולט ידנית 1.2 משנת 2011 אם אני זוכר נכון שרצה לשחרר ב 35 (בגלל הנפח ויתרתי).

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תמהר לוותר על ה1.2, אמנם הוא לא 1.4, אבל לפני שאתה פוסל אותו הייתי ממליץ לעשות נסיעת מבחן ולראות בעצמך.

אני די סבור שגם מה1.4 אתה תתבאס אחרי מנוע טורבו דיזל. כדאי אולי לבצע תיאום ציפיות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אתבאס אך זה מצב נתון וזה עדיף ממרבית הרכבים שפזלתי לכיוונם.

משוואה של תקציב + עלות החזקה + חסכוניות וכו' זה בערך האידיאל...

הרכב מיועד לעלות לחיפה ולפעמים לא אהיה לבד לכן ה 1.2 נפסל על הסף, אם הייתי הולך על 1.2 כנראה זה היה הפנדה.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנדה מאיצה יותר לאט מה-500, הפרש של שניה וחצי או 2 שניות ב0-100.

נסעתי עם הפיאט שלי יותר מפעם אחת בעליות, באופן מפתיע גם את העליות מאילת לבאר שבע היא סחבה מעולה עם מזגן במהירויות לא רעות בכלל, הרבה יותר ממה שציפיתי מרכב עם מנוע 1.2. היינו שני אנשים ברכב.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום עשינו את הדרך הזאת בספארק ידנית 1.2 כאשר אנחנו 4 איש ברכב, שמע לא סוף העולם אבל היו עליות שהרכב התקשה לעבור את ה 50-60 ואני לא מדבר על שטח עירוני.

אם כבר מצאתי 1.4 אז אני מעדיף.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל ספארק ופיאט 500/פנדה אלו רכבים שונים.

אין קשר, אני נהגתי בעליות מאילת עם קליאו 1.2 ידנית והיא התקשתה מאוד ביחס לפיאט, תודות לעוד איזה 200 ק"ג שהרכב שוקל ומומנט שמגיע מאוחר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי בכל מקרה אם לא הייתי מוצא 1.4 כנראה הייתי מדלג לרכב הבא, דווקא יצא לי לראות ביד 2 סוויפט ידניות בסכומים מפתים משנת 2012.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לשהות שבועיים במחציתה של 1.2 רובוטית מהשכרה שהיתה עם גיר שחוט - ממש לא אהבתי.

יצא לי להיות יומיים עם 1.2 רובוטית חליפית מהמוסך (טיפול גדול לרכב האישי שלי) וחייב לציין שדווקא היה ממש נחמד.

מה שאני כן יכול לאמר לגבי הרכב הזה הוא שהסחיבה דווקא היתה בסדר גמור גם ב1.2 ואני חושב שלפני שאתה מתחיל להשתגע עם כן 1.4 או לא 1.4 או אולי גודשת או לא גודשת - למי הרכב מיועד? לאשתך? זה הרכב השני ממה שאמרת נכון - למה שלא תיקח אותה לנסיעת מבחן? אם היא תאהב את ה1.2 למה להתאמץ בכלל?

יש לך אחלה מבחר עם שלל סוגי אבזור.

ובאמת יש משהו כל כך מתוק וממכר ברכב הזה שגורם לך לרצות לחזור לנהוג בו - אמנם בכל פעם שיצאתי מה500 ישר דאגתי לבדוק בתוך המכנסיים שה"ציוד" שלי עדיין שם בסוג של בהלה מינית - אבל מיד אחרי זה רק לבבות בעיניים כמו האימוג'יקון במנשמע :-P

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב אכן שני אבל מיועד לי ולא לאשתי, אשתי במקרה הטוב פעם ב... תתפנק בלנסוע עליה להנאתה בשנה וחצי הקרובות.

הרכב עתיד לנסוע פעמיים - שלוש בשבוע מאריאל לחיפה והשאיפה שזה יהיה עם 3 אנשים ברכב כולל הנהג.

אני ככלל חובב נהיגה והיה לי קשה לעבור בכלל לסגמנט המשפחתי אז אני אמצא מליון סיבות למה לתעדף את ה 1.4 על פני 1.2, מאמין גם שחלק גדול מהסיבות אכן נכונות.

תכלס בסכום של הרכב שכתבתי עליו כאן בכיף יכלתי למצוא 1.2 ידנית שנתיים מעל אך כנראה לא ברמת גימור הזאת ולא ברמת החזקה הזאת.

התקשרתי לגבי כמה וכמה 1.2 ידניות ולרוב אנשים לא יורדים מהוראות יצרן של טיפול כל 30 אלף ק''מ.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב ראיתי את הרכב, לצערי אף מוסך (אוטואיטליה, התלתן, מיכאל אלפא) לא יכל לקבל אותי לבדיקה ובדיקה במכון בדיקה אני לא ראיתי צורך לעשות.

בבדיקה ויזואלית של הרכב ניתן לראות שלא עבר תאונות לא מקדימה ולא מאחורה אך נצבע כולו והעבודה סבירה +.

מבפנים לא חסר כלום והכל עובד אבל הפנים מאוד מלוכלך כולל הגג היות והיא הייתה מעשנת ברכב (כנראה מעשנת כבדה). אציין שמדובר בדגם הכי מפואר שהיה בזמנו.

בהתנעה של הרכב היה נשמע לי גרגור מוזר שעד עכשיו לא ברור לי אם זה אמור להיות ככה או שלא אך בנסיעה הרכב נוסע יפה מאוד.

הקלאץ' גמור וזה גם מה שמיכאל אלפא אמר בטלפון.

הוחלט לקחת את הרכב שבוע הבא לבדיקה במוסך מומחה (אוטואיטליה אם יחזרו מחו''ל או התלתן אם לא).

מבדיקה עם מוסך התלתן עלות קלאץ' 1500 ש''ח אך ישנו סיכוי שצריך להחליף מזלג ועוד ואז זה עולה 3000 ש''ח!

צמיגים יבשים עד כמה שיצא לי לראות.

טסט עוד חודשיים.

מלבד זאת מיכאל אישר לי שהרכב טופל כל 10 אלף ק''מ, בוצע טיימינג לפני כשלוש שנים, בוצעו ברקסים.

מה אומרים?

אני רק בדילמה על המחיר עם הממצאים החדשים למרות שאמרתי לה שלא אדבר איתה על המחיר. c2f1927d6287442765429a64504e7a23.jpg

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי פנים הרכב / ניקיון טוב. לא בעיה. אפשר גם לבד.

צמיגים - בטח באיזור 1200-1400 לרביעיית מותג בגודל סטנדרטי.

קלאטץ - 1500

טסט 1000 בערך?

זאת אומרת שעם הקנייה אתה משקיע כ3,500-4000 ש״ח.

מסתדר לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2329 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...