Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת צינור שמאלי טורבו בשברולט אורלנדו

assafta
שימו לב! השרשור הזה בן 2401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב

לאחרונה נדלקה לי נורת "טפל ברכבך בהקדם" ברכב שברולט אורלנדו שברשותי, בתוספת קוד מס' 84 שמשמעותו בעיית הספק למנוע.

מבדיקה במוסך הבוקר, נטען כי הצינור השמאלי ("טורבו") שמספק אוויר למנוע, קרוע ויש להחליפו.

עלות הצינור כ-1,500 ש"ח ועבודה בסכום דומה, סה"כ 3,100 ש"ח.

לא נשמע קצת הזוי בשביל צינור קרוע? האם המחירים הללו סבירים? עבודה ב-1500 ש"ח? צינור? הבנתי שאין יבוא של חלפים מקבילים לשברולט, כך שאין ברירה אלא לרכוש את החלק דרך המוסך המרכזי. האמנם?

אשמח לרעיונות.

תודה מראש!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פניו, בלי להכיר את הרכב, נשמע לי כמחיר הזוי. הדבר הכי נכון זה לשוטט באינטרנט באתרים בחול ולחפש את החלק. מניסיון אישי, תמצא שהמחיר נמוך בהרבה. יהיה לך יותר קל אם תצליח להשיג את המק"ט של החלק. תוכל לבקש מהמוסך הצעת מחיר בכתב ושם תמצא את המק"ט. אם יסרבו לתת, עדיים תוכל למצוא לפי תיאור. בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. בינתיים דיברתי עם המוסך המרכזי, שאמרו שלכל סוג טיפול יש שעות תקן מוגדרות, ו-3 שעות עבודה על חלק זה הן בהתאם לתקן (עלות כל שעה,אגב, היא 350 ש"ח + מע"מ). מכל מקום, להזמין מחו"ל יקח המון זמן והאוטו בינתיים יהיה מושבת, וזה בלתי אפשרי עבורי. תודה מכל מקום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, לפעמים משלמים יקר כדי לתקן מיד. אגב, יש עוד אופציות: 1. לחפש את החלק בחנויות בישראל (לא במוסך) ויתכן ששם זה יהיה יותר זול. 2. להזמין מחו"ל עם משלוח מהיר, אבל זה יעלה קצת יותר ועלול להיתקע במכס לשבועיים.

אגב, מה זה הצינור הזה? למה צריך 3 שעות מוסך כדי להחליף? נשמע הרבה זמן. זה צינור גומי או מתכת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בצינור לטורבו (יציאת אויר), מקט K95275281, אם זה עוזר למישהו.

אני לא איש טכני, אז לא אוכל להסביר מעבר למה שהוסבר לי- מדובר בצינור המספק אוויר למנוע... :cry:

הם הסבירו את העבודה בכך שיש לבצע פירוק מסיבי בתחתית האוטו, לבצע הרכבה, לנקות חלקיקים וכדומה....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שכואב הלב כשמישהו נדרש לשלם פי 6 מהעלות האמתית של חלק. מכיר את ההרגשה באופן אישי.

אמרת שהצינור קרוע. יש אפשרות להדביק את הקרע למשל עם סרט כזה:

http://www.ebay.com/itm/Silicone-Rubber-Repair-Tape-Waterproof-Bonding-Rescue-Self-Fusing-Wire-2-5-150cm-/382197273910?hash=item58fcbb9536:g:aq4AAOSw0cZZlQfI

ובינתיים להזמין את הצינור מחו"ל.

סתם הצעה למחשבה. תעשה מה שמתאים לך. בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי shha
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בצינור לחץ גבוה שאמור לעמוד בכ2 באר של אויר חם, הדבקות וקומבינות לא יחזיקו גם חצי שעה..

אם כך, כנראה שהוא יצטרך למצוא פתרון אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בצינור לחץ גבוה שאמור לעמוד בכ2 באר של אויר חם, הדבקות וקומבינות לא יחזיקו גם חצי שעה..

במחשבה שניה, לא יזיק לנסות. מדובר בדבק מאוד מיוחד ולפי המפרט שלו הוא עומד בלחצים של עד 4.9 באר.

נראה לי שהוא יחזיק לפחות עד שיגיע החלק החלופי. מקסימום, לא הפסיד כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם... לצערי, קראתי את הדברים לאחר שכבר אמרתי כן למוסכניק... בלית ברירה- זה רכב משפחתי ואני לא יכול להרשות לעצמי קרקוע שלו... אתם כמובן צודקים, ואני משלם את המחיר... :cry:. מקווה שנהיה חכמים יותר בפעם הבאה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נורא. זה קורה לכל אחד מאיתנו. ראה בזה שכר לימוד.

רק עוד דבר אחד. רשמת לפני כן :"

אני לא איש טכני, אז לא אוכל להסביר ". לדעתי זו הנקודה בה כולנו נופלים. אנחנו לא יודעים, או לא מבינים בתחום כלשהו, אז אנחנו מסירים אחריות מעצמנו ומשלמים ככל שמבקשים מאיתנו. המוסכים יודעים זאת היטב, לכן הם גם לא יסבירו לך אף פעם כמו שצריך, לא יסבירו לך את כל האופציות העומדות בפניך ובוודאי לא יאמרו לך מהי העלות האמתית של החלק אם תזמין מחו"ל לבד. גם לא יראו לך איך החלק נראה והיכן מורכב ומה באמת העבודה הנדרשת להחלפתו.

כדי לא ליפול בפח הזה 2 שלבים:

1. לא יודע? תשאל ותברר עד הסוף בדיוק, איך החלק נראה, היכן מורכב, מה העלות בחו"ל ובחנויות בארץ וכמה זמן יקח בפועל להחליף אותו (לא השעתון שאמרו במוסך - זה ממש לא רלוונטי לזמן ההחלפה בפועל. תאמין לי.).

2. לעולם אל תשלם לפני שביצעתי את שלב 1.

חתימה טובה לכולנו.

עריכה אחרונה על ידי shha
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...